|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 2:35:26   
Sugarbabe
Pozdrav svima!!! Ja sam nova na forumu i sorry ukoliko sam ponovila slicnu temu ali jednostavno ne znam gdje drugo da napisem...
Zanima me iz vaseg iskustva ili nesto slicno, jer jako zelim user posted image
Naime, 2009te sam imala abortus koji nisam zeljela ali sam nazalost bila primorana na to jer sam prosla kroz fizicku i psihicku torturu u vezi..Imam 38 godina i od tada se plasim ginekologa (ako me mozete razumjeti) jer sam imala i kiretazu nakon toga (sa lokalnom anestezijom a kao da je nije ni bilo) zbog toga sto nije sve bilo 'ocisceno' kako treba. Jako me je boljelo i psihicki i fizicki i nikome zivome to ne bih pozeljela da se desi.
Nakon toliko godina pronasla sam nekoga s kim djelim sve i konacno je sve krenulo kako treba. Sramota me je reci ali od te godine nisam otisla ginekologu. Nemam nikakvih problema, menstruacije su mi uredne, 28/29 dana s tim da mi se zadnjih 5-6 mj menstuacija javlja u vidu blagog oskudnog smedjeg iscjetka par dana (2-3) i onda krene. Zadnja je bila 24.05 a odnose smo imali 02,05,07 ovog mjeseca (nadam se u vrijeme ovulacije) i zanima me kolike su sanse da zatrudnim. Jucer sam osjetila jace probadanje u lijevom jajniku (ne bas ugodno), grudi su mi od danas bolne i teske ali najvise na pritisak. Nadamo se user posted image i ne zelim vise cekati a u tome me je najvise sprjecavao moj posao.user posted image Mozda zvuci glupo ali nikad nije bilo pogodno vrijeme za to a toliko sam zeljela postati mama da mi vise apsolutno nista nije bitno osim toga... Trenutno je previse rano za test pa me zanima vase misljenje o prvim danima nakon ovulacije kad ste mislile da ste trudne i koji su vam simptomi bili nekako najupecatljiviji..
Hvala vam unaprijed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 3:50:02   
Galicia
Zbog godina, ja bih te posavjetovala da posjetis strucnjaka za neplodnost. Uradite sve nalaze i ti i partner, cisto da znate na cemu ste. Ako je sve okej sa medicinake tacke onda radite na bebici, ako nije, onda popravljate sta se ima popraviti.
U tvojim godinama je suludo i trositi vrijeme na lh trakice, barem ja ne bih.
Sto se tice simptoma rane trudnoce, to ne znam, valjda ce se neko javiti sa vise iskustva.
Uglavnom sretno vam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 7:23:59   
ziel
Eto Galicia ti je sve rekla,
ja bih samo dodala svoje iskustvo sa prvom trudnocom, te prve simptome bolnih i osjetljivih grudi, pa znala sam galamiti na mm kad prodje pored mene i dotakne me slucajno jer je bas puno boljelo... eh ti bolovi su bili na samom pocetku, nezz tacno sad koliko dana poslije ovulacije... s tim da sam ja isla na pregled nekako poslije menstruacije par dana i dr. mi kaze gledajuci u jajnik i desavanje u njemu_ ZA 5-6 DANA TI JE OVULACIJA PA DA ZNAS AKO ZELIS BEBU RADITE NA TOME. I odmah smo uspjeli... Pa najbolje da odes i ti tako na pregled ako ti sad ne daj Boze ne uspije to , ipak doktori znaju nesto, nisu svi protracili vrijeme skolovanja user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 13.6.2017 7:26:34 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 11:48:06   
Sugarbabe
Hvala vam puno! Svakako cu otici ovih dana do gin. Sto se neplodnosti tice nisam sigurna jer nismo ni pokusavali ranije od ovoga puta pa se nadam da je sve ok. Par prijateljica su ostale trudne iza 38.godine, pa cak i jedna sa 42 god i sve je bilo u redu. S obzirom da ne zelim ostati na samo jednom djetetu valja pozuritiuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 12:08:39   
ziel
E Sugarbabe aBd kad ostanes u drugom stanju, prepocuila bih ti definitvno da uradis fetalni skrining (4D) u 13.ili 14.nedjelji i kasnije u 22.nedjelji otprilike, neki doktori to nikako ne spominju trudnicama sto mi je jako neozbiljno i neodgovorno i nesavjesno stvarno... to treba uvrstiti u obavezne preglede u trudnoci.

< Poruku je uredio ziel -- 13.6.2017 12:10:36 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 12:21:33   
Sugarbabe
O da svakako, sve zive i nezive testove koji postoje i ne postoje user posted image samo da sve bude ok abd user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 14:32:14   
Galicia
Inace se ceka godinu dana pokusavanja rada na bebi i onda se ide strucnjaku za neplodnost ali posto su godine u pitanju ja bih odmah isla. Takodje sam i u 34 misila da je sve okej sa nama, ali ipak nije bilo. Nemoj gubiti vrijeme to ti je moj savjet. Sretno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mogucnost trudnoce?
13.6.2017 15:00:50   
cauchy
Sugarbabe, što prije posjeti ginekologa, uradi papa test i pregled, budući da toliko dugo nisi bila na pregledu. Tako ćeš ublažiti i taj strah od pregleda.

Što se tiče mojih simptoma, sedmicu prije menzesa grudi su postale napete, bolne, nekako napuhane, počeli su bolovi pri dnu leđa, slabi grčevi u stomaku, non stop sam bila umorna i pospana (i još uvijek sam) i najvažnije-kako se vrijeme menzess približavalo vaginalni iscjedak umjesto da nestane, da budem suha "dole" kod mene je bilo sve više mliječno bijelog sekreta...eto valjda sam ti pomogla.

Želim ti što prijeuser posted image


_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mogucnost trudnoce?
14.6.2017 11:06:19   
Sugarbabe
Hvala vam puno na savjetima vidjet cemo kako ce ici user posted image
Zasad nista osim lagano bolnih grudi i bez nekog posebnog iscjetka, ujutro me boli citavo tijelo, grcevi tu i tamo ..jos 7 dana do m... Svjesna sam da vjerovatno nece moci odmah ali vrijedi pokusavati. user posted image

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mogucnost trudnoce?
29.6.2017 18:15:11   
Sugarbabe
I eto user posted image od prvog pokusaja :)
Uradila sam test i ispalo je pozitivno...kasni mi nekih 7 dana. Danas sam isla na UZ ali mi doktorica nista nije vidjela sto me malo zbunilo...rekla mi je da je rano jos da se vidi ali poslala me da radim betu za svaki slucaj i vrijednost je 65,9 a sljedecu za 3 dana jer sam se utripovala zbog mogucnosti vanmatericne trudnoce (imam inace veliki strah od toga s obzirom da nisam dugo bila na pregledu a i pusac sam). Po mojoj procjeni ako sam 24.05 imala zadnju m trebala bih biti u 5oj nedjelji ali mi je takodjer naglasila da sam vjerovatno kasnije zanijela...da je debljina endometrij 9mm...nikako mi nisu jasne te njihove procjene trudnoce user posted image

< Poruku je uredio Sugarbabe -- 29.6.2017 18:16:19 >

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mogucnost trudnoce?
29.6.2017 18:54:08   
Visnja RR
pa nikad nije sigurno kada su plodni dani...ja sam zatrudnila 9. dan od početka M...a po knjigama bih trebala oko 15. zar ne?

čestitam....user posted image imaš odlične chat teme gdje trudnice ćaskaju o tim divnim danima pa se uključi...

a imaš i ovaj kalendar trudnoće...prijavi se i svakog ponedjeljka će ti stizati mailing na mail o sedmici u kojoj se nalaziš

http://www.ringeraja.ba/kalendar_trudnoce.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mogucnost trudnoce?
29.6.2017 18:57:00   
Visnja RR
Razgovori u isčekivanju trudnoće
http://www.ringeraja.ba/forum/Razgovori_u_o%C4%8Dekivanju_%28djeteta%29/forumid_150/tt.htm

i druge teme o trudnoći

http://www.ringeraja.ba/forum/Trudno%C4%87a/forumid_204/tt.htm

i PR članci o trudnoći

http://www.ringeraja.ba/trudnoca/

user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mogucnost trudnoce?
30.6.2017 17:38:05   
Sugarbabe
Hvala puno od srca! Budem pogledala svakako :D
U nedoumici sam jos uvijek oko male bete...procitah negdje da su dvocifrene bete ugl biohemijske trudnoce ili prijeteci pobacaj pa sam se bas nasikirala :(

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mogucnost trudnoce?
2.7.2017 11:02:18   
ziel
user posted image
Sugarbabe samo pozitivnoooo
Izbaci te negativne misli.
Zamisljaj se vec kao majku za 9 mj.user posted image

Psiha je cudo user posted image
Javljaj nam se opet.
A ima i tema Razgovori u ocekivanju beba JULI sad , teme mijenjaju se svaki mjesec kako novi mjesec pocne.
Puno srece ti zelim

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Sugarbabe)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mogucnost trudnoce?
2.7.2017 11:06:07   
Sugarbabe
Hvala puno ali eto nazalost nista od toga...jucer radila ponovo betu 57,6 :( UZ opet nije nasao nista tako da mi je doktorka rekla da se najvjerovatnije radi o biohemijskoj trudnoci i da cu prokrvariti za dva-tri dana...vise srece drugi put..

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *