|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim pomoć!
18.11.2012 10:11:57   
Jaca7
Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 10:20:58   
Buduca_mamica
Mozda je trenutacno to njegovo misljenje, zbog svega sto je prosao tokom svog zivota, ali predpostavljam da ce se to promjeniti. Trebas otvoreno razgovarati s njim i reci mu sta TI ZELIS, jer nije samo on bitan. I naravno iznijeti mu neke svoje razloge za sve to. Ne brini se, nemoj forsirati puno tu temu, jer muskarci se znaju prepasti odgovornosti, ali nemoj se ni predavati i pustiti da on odlucuje.. user posted image
IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image



_____________________________

Ocekujem svoj prvi ponos -svoju djevojcicu 31.12.2012

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 10:34:44   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image


Ako je covjeku 28 god posla nema tj ni jedno ne radite a ti ga pritisces djecom.Neka polako nemoj nista forsirati prvo obezbjedite sebi normalan zivot pa tek onda planirajte djecu


(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 10:39:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image


Ako je covjeku 28 god posla nema tj ni jedno ne radite a ti ga pritisces djecom.Neka polako nemoj nista forsirati prvo obezbjedite sebi normalan zivot pa tek onda planirajte djecu




ja bih ovo također ti rekla...
njegov sadašnji stav uveliko ima veze sa sadašnjim stanjem ...
mislim nemate sređene stavri u kojima možete planirati porodicu...vjerujem ima onih i koji je isplaniraju i upsiju u tome svakako...al ako on ima neka isjsutva negativna iz poršlosti kojima je i ova neređenost mogal biti uzrok ti pritiscima nećeš ništa postići...

sačekaj d avrijeme učini svoje, nađete poslove, osmaostalite se, eto imate u planu i brak i onda u tom braku u sasmotalnosti donosite odluke o širenju poridce na način da to nije rpitisak nego obatsrana želja...
on će pormjeniti stav azasigurno kada sve ostalo bude na nivou da to sebi možete priuštiti...

sretno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 10:40:37   
Jaca7
Da, razgovarali smo nekoliko puta na tu temu, sinoć također, ali po njegovoj priči on je spreman na SVE samnom, na sve druge ustupke, samo ne na djecu, razloge tražim u njegovoj prošlosti, ali budemo vidjeli. Jako sam razočarana vratila se kući sinoć s tog razgovora, nekako mi se činio odlučan u tome da ne želi dijete. Inače, mislim da bi bio sjajan otac, da djetetu ne bi falilo ništa, jer on je jednostavno takav...

(odgovor članu Buduca_mamica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 10:53:44   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Jaca7

Da, razgovarali smo nekoliko puta na tu temu, sinoć također, ali po njegovoj priči on je spreman na SVE samnom, na sve druge ustupke, samo ne na djecu, razloge tražim u njegovoj prošlosti, ali budemo vidjeli. Jako sam razočarana vratila se kući sinoć s tog razgovora, nekako mi se činio odlučan u tome da ne želi dijete. Inače, mislim da bi bio sjajan otac, da djetetu ne bi falilo ništa, jer on je jednostavno takav...



Jaca nemoj sama traziti razloge zasto ne zeli djecu. Otvoreno ga pitaj, da li je to trenutno ili jednostavno ne zeli nikako dijete, ako nikako ne zeli onda niste na istom putu....Ja bih mu otvoreno rekla da želim dijete i da ne vidim svoj život bez djece. Ko zna, mozda on kasnije promijeni misljenje, ali ipak to prije braka i bilo cega trebate raspraviti i znati na cemu ste. Sretno u svakom slucaju.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 11:00:49   
Jaca7
on ne želi nikako dijete i slažem se da to treba prije braka rasčistiti... on je odlučan u tom i zna da ja želim nekada dijete, ne sada. kada sam mu rekla da trebamo naći neki kompromis povodom tako ozbiljne stvari, on je rekao SVE SAMO NE TO! meni je stalo do njega, 4 godine smo svaki dan skupa, ali mislim da sebe svi mi više volimo...

npr. njegova sestra ima malca koji je nekako živ, ona baš i nije majčinski tip, i uvijek mi kaže kako je mali nevaspitan, razmažen itd... i kako sebi NIKADA ne bi priuštio takvo nezadovoljstvo u životu. pokušavam mu objasniti da dijete bude onakvo koliko roditelji ljubavi i truda ulože u njega, njemu to nije jasno i u to ne vjeruje...

dosta toga je prošao sa majkom, i jednim dijelom razumijem njegovu želju da nikada nema dijete, ali s druge strane sam za neke kompromise... možda i ja previše navaljujem jer oboje nemamo posao, možda se neke stvari zaista poslože u braku... ne znam user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 14:49:33   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image



hoce li se tvoje misljenje o zelji za djetetom promijeniti? zasto mislis da ce njegovo?
i onda nam se javi neka anonimna koja je u braku 8 godina i ciji muz ne zeli djecu a ona je citavo vrijeme cekala da se on promijeni

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 14:56:07   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image



hoce li se tvoje misljenje o zelji za djetetom promijeniti? zasto mislis da ce njegovo?
i onda nam se javi neka anonimna koja je u braku 8 godina i ciji muz ne zeli djecu a ona je citavo vrijeme cekala da se on promijeni



I ja bi to isto pomislila da je Jaca napisala kako su 4 godine zajedno da se vole,imaju siguran posao,makar jedno da radi,krov nad glavom i da on u takvim okolnostima ne zeli dijete

Moje misljenje bi bilo da sto dalje bjezi od takvog covjeka ali ovako je situacija drugacija.Covjek garant razmislja kako ce on sutra preziviti dan a u takvoj situaciji bi djete zaista bilo visak

NAzalost takva nam je situacija u drzavi da je nama sve luksuz narocito u ovoj godini pa i dijete
user posted image


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 15:12:11   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Jaca7

Da, razgovarali smo nekoliko puta na tu temu, sinoć također, ali po njegovoj priči on je spreman na SVE samnom, na sve druge ustupke, samo ne na djecu, razloge tražim u njegovoj prošlosti, ali budemo vidjeli. Jako sam razočarana vratila se kući sinoć s tog razgovora, nekako mi se činio odlučan u tome da ne želi dijete. Inače, mislim da bi bio sjajan otac, da djetetu ne bi falilo ništa, jer on je jednostavno takav...



Jaca nemoj sama traziti razloge zasto ne zeli djecu. Otvoreno ga pitaj, da li je to trenutno ili jednostavno ne zeli nikako dijete, ako nikako ne zeli onda niste na istom putu....Ja bih mu otvoreno rekla da želim dijete i da ne vidim svoj život bez djece. Ko zna, mozda on kasnije promijeni misljenje, ali ipak to prije braka i bilo cega trebate raspraviti i znati na cemu ste. Sretno u svakom slucaju.


slažem se sa medicslatki, razgovarati treba otvoreno o svemu, i ne živjeti narednih 10 godina pod pritiskom i razmišljati da li će se promijeniti po tom pitanju, dali je napravila grešku pri izboru i tako.. Jaco ti ćeš i dalje želiti dijete, a pitanje je hoće li on?
oko malih stvari se supružnici i dogovore i nađu kompromis , a ovo je ili/ili situacija, bez kompromisa user posted image

sretno kako god

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 15:29:27   
tekja
On NE ZELI dijete nikako, a ne dok ne stekne uslove za prosirenje porodice. Ti ZELIS dijete. Nema tu kompromisa.

Pitanje je, je l' ti vise zelis njega uz sebe do kraja zivota ili da jednom budes mama? Kad sebi odgovoris, znat ces sta ti je cinitiuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 16:01:53   
amra_sa
IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image



Vi ste cijelu noć razgovarali, on je odlučan u tome da kao što ti reče, 99 posto ne želi dijete, ali ti još uvijek ne znaš razloge zbog kojih on ne želi dijete.
Nemoj nagađati, možda je ovo, možda je ono...
Iz same rečenice u kojoj ti nagađaš njegove razloge zašto ne želi imati dijte, meni govori da taj vaš odnos i nije potpuno otvoren i iskren.
U čemu je problem ? Pitaj ga otvoreno i direktno zašto ne želi dijete ? Čudi me da ga to već nisi pitala ? Da li se plašiš njegovog odgovora,reakcije, bojiš se da će ga tvoja pitanja i insistiranje na odgovoru udaljiti od tebe ?
Jasno bi mi bilo da ti navede razlog posao, trenutno niste situirani itd...
Ali kako ti napisa on ti je rekao da NIKADA NE ŽELI IMATI DIJETE ....Ne kontam stvarno.
Ma ja ga nebi popustila dok nebi izvukla stvari na čistac.Po cijenu svega.Moj ti je savjet, nemoj se zavlačiti i ne traži opravdanja za njegove izjave, nego sve stvari "na sunce",igrajte otvorenih karata.






< Poruku je uredio amra_sa -- 18.11.2012 16:03:37 >


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim pomoć!
18.11.2012 17:36:23   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Jaca7

Drage moje,

Molim za savjet, u ovom trenutku je svaki dobrodošao. Naime, imam momka sa kojim sam 4 godine, sa kojim se super slažem, koji je jako pažljiv i uvijek tu kad god mi zatreba u svakoj situaciji. Nemamo posao, ali se nadamo nečemu uskoro i samim tim i braku kojeg oboje želimo. Međutim, on ne želi dijete. Sinoć smo o tome razgovarali i bio je odlučan u tome da 99% ne želi nikada imati dijete. Njegovo djetinjstvo nije bilo najsretnije: oca je izgubio vrlo rano, majka nije pretjerano vezana uz njega, nekako je sve sam postigao u životu: školovanje, borbu sa honorarnim poslovima itd... Možda su to razlozi zbog kojih ne želi dijete? Mlađi je od mene 2 godine, njemu je 28, meni 30. Pitam se: da li će tokom braka doći vrijeme kada će razmisliti o tome? Ni ja ne želim dijete odmah, ali bih bila presretna kada bi bila sigurna da će jednoga dana to dijete htjeti... Molim Vas za savjet user posted image



hoce li se tvoje misljenje o zelji za djetetom promijeniti? zasto mislis da ce njegovo?
i onda nam se javi neka anonimna koja je u braku 8 godina i ciji muz ne zeli djecu a ona je citavo vrijeme cekala da se on promijeni



I ja bi to isto pomislila da je Jaca napisala kako su 4 godine zajedno da se vole,imaju siguran posao,makar jedno da radi,krov nad glavom i da on u takvim okolnostima ne zeli dijete

Moje misljenje bi bilo da sto dalje bjezi od takvog covjeka ali ovako je situacija drugacija.Covjek garant razmislja kako ce on sutra preziviti dan a u takvoj situaciji bi djete zaista bilo visak

NAzalost takva nam je situacija u drzavi da je nama sve luksuz narocito u ovoj godini pa i dijete
user posted image





svi smo bili u situaciji lad smo se zabavljali s dragim ili bili u bralu pa nismo jos planirali djecu jer nismo imali ni krova nad glavom ili su bili neki drugi razlozi. ja znam da smo tada i on i ja znali da zelimo djecu samo ne odmah i to smo jasno rekli. da je rekao da nikako ne zeli djecu, ne bih se udala za njega

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 13:02:52   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Jaca7

on ne želi nikako dijete i slažem se da to treba prije braka rasčistiti... on je odlučan u tom i zna da ja želim nekada dijete, ne sada. kada sam mu rekla da trebamo naći neki kompromis povodom tako ozbiljne stvari, on je rekao SVE SAMO NE TO! meni je stalo do njega, 4 godine smo svaki dan skupa, ali mislim da sebe svi mi više volimo... 




Jaca7 izvini ali ti ne nudiš nikakav kompromis.
Kompromis bi bio da pregovarate hoćete li ručati u 16.00. ili u 18.00., pa se dogovorite da to bude u 17.00.
Ja bih rekla da je tvoj momak postupio vrlo korektno.
Na vrijeme je rekao da ne želi djecu.

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 13:12:17   
ziki
Kakav kompromis može bit oko toga želite li ili ne djecu, kako se tu nađete na pola, ne kontam uopšte. I on je ipak fer, bivši muž moje drugarice je htjeo djecu al prvo da riješe stambeno pitanje, pa nove poslove pa vazda nešto dok se nisu razveli jer nije imao hrabrosti da joj u startu kaže ne želi djecu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 13:18:14   
veeseelaa
ja nisam nikada nikog upoznala ko ne želi djecuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 13:21:59   
Jeca_Perec
ja kad sam se udala, meni je svaki vikend svekrva pricala price kako je tamo u Francuskoj neka zena rodila bebu u 50toj i kako se razmatra slucaj , da joj se beba oduzme.. i pricu kako bi ona unuce od sina, sve se vrtilo oko pitanje, kad cu ja biti trudna?
stvari izmedju mene i mm su funkcionisale, ali on nije zelio da ima odmah dijete, obavezu, znas kakvi su muskiuser posted image ... i ja fino njoj kazem, ja sam za, al vas sin nije.. i ona ti meni ni pet ni sest, prevari ga .. ma, reko nepada mi na pamet, da ja nesto ucinim, sto da ga silim na nesto sto on ne zeli.. ne bi sebi oprostila da mi on kaze, ti si htjela bebu , ja ne, sad nemoj da mi pricas da ti je tesko... i desilo se da sam ostala trudna , i moj muz je sad sav happy.. i sad je prica, eto on je to htio od prvog dana braka, to je tako super cool, on ce biti tata user posted image .. tako nemoj se brinuti, misljenje se moze da promijeni.. ipak je njemu tek 28 godina, moze to za 2-3 godine da se preokrene i da ispadne da je on cijeli zivot samo to i zelio da mu desi...

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 13:30:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

ja kad sam se udala, meni je svaki vikend svekrva pricala price kako je tamo u Francuskoj neka zena rodila bebu u 50toj i kako se razmatra slucaj , da joj se beba oduzme.. i pricu kako bi ona unuce od sina, sve se vrtilo oko pitanje, kad cu ja biti trudna?
stvari izmedju mene i mm su funkcionisale, ali on nije zelio da ima odmah dijete, obavezu, znas kakvi su muskiuser posted image ...
 


Mislim da nisi primejetila ključno razliku izmedju tvog i njenog primjera.
Tvoj muž nije htio djecu odmah, a njen ne želi nikako.


(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 13:38:59   
ninuska
IZVORNA PORUKA: ziki

Kakav kompromis može bit oko toga želite li ili ne djecu, kako se tu nađete na pola, ne kontam uopšte. I on je ipak fer, bivši muž moje drugarice je htjeo djecu al prvo da riješe stambeno pitanje, pa nove poslove pa vazda nešto dok se nisu razveli jer nije imao hrabrosti da joj u startu kaže ne želi djecu.


Slazem se s ovim. Jedino da se nada da ce vremenom promijeniti misljenje, ali se bojim da godine ne prodju i shvati da od toga nema  nista. I, opet, nova pitanja i novi problemi

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 14:35:44   
Galicia
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nisam nikada nikog upoznala ko ne želi djecuuser posted image


Sve je vise ljudi koji se odlucuju na zivot bez djece. Ja ih u potpnosti razumijem.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 14:55:28   
Srculence

IZVORNA PORUKA: tekja

On NE ZELI dijete nikako, a ne dok ne stekne uslove za prosirenje porodice. Ti ZELIS dijete. Nema tu kompromisa.

Pitanje je, je l' ti vise zelis njega uz sebe do kraja zivota ili da jednom budes mama? Kad sebi odgovoris, znat ces sta ti je cinitiuser posted image

Za ovo se slažem u potpunosti.Sjedi sama i razmisli da li se vrijedi žrtvovati user posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 15:02:09   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nisam nikada nikog upoznala ko ne želi djecuuser posted image


Sve je vise ljudi koji se odlucuju na zivot bez djece. Ja ih u potpnosti razumijem.



Ima ih, ali ja to ne razumijem....

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 15:07:21   
jasmin

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nisam nikada nikog upoznala ko ne želi djecuuser posted image


Sve je vise ljudi koji se odlucuju na zivot bez djece. Ja ih u potpnosti razumijem.



Ima ih, ali ja to ne razumijem....


Ja razumijem da je veoma,ali veoma tesko odgojiti djecu u ovom vremenu. Ali to nije razlog da ih ne zelimo imati.
Ma koliko se trudila da razumijem,i meni je tesko shvatiti takve osobe. Sta bi bilo da svi razmisljamo tako user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 15:25:45   
vila_7
sto se ovog pitanja tice - kompromisa nema!

Al sto se inace tice kad neko ne zeli djecu,meni je sasvim OK - pa Boze moj, neko ne moze vjerovati da npr. ja hocu djecu....Nismo svi isti...Na kraju krajeva sebicniji su mi oni koji imaju djecu jer je red (a znam i takve) ili koji nemaju uslova a rode ih 10-tero, nego ako se dvoje sloze-ne zele djecu iz tog i tog razloga i nastave zajednicki zivot oboje zadovoljni....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Molim pomoć!
19.11.2012 15:53:51   
Cickolini
Ja sam imala priluku upoznati dosta ljudi/parova koji iz jednog ili drugog razloga ne zele djecu s tim da su manje vise isto razmisljali...

Ndavno sam upoznala takodjer zenu/djevojku koja je nakon dvije godine pokusavanja da ubijedi svog muza da ipak imaju dijete odustala od braka... On je prihvatio, ali ona nije zeljela da oni imaju dijete zbog nje nego da to bude zajednicka zelja tako da su se svakako rastali.

Po meni ovo je Tekja dala pravi komentar... Tu kompromisa nema. On ne zeli dijete i iskren je povodom toga. Sad sta ti vise zelis dijete ili zivot s njim??? N ovo pitanje je jako tesko sad odgovoriti. Kzda ti se i ucini da bi ti brak s njim bez djece bio i dovoljan, a onda poslije nekoliko godina proradi majcicnski instinkt, ljubav promijeni svoj oblik (nestane one slijepe zaljubljenosti) i sta onda user posted image

On ni iz ljubavi prema tebi ne zeli djecu, ali bi se ti trebala iz ljubavi orema njemu odreci djece... user posted image Mislim da definitivno niste spremni za brak dok ne rijesite ovo pitanje, mada mislim da rijesenje ni ne postoji. On je jasan, a i ti... U ovakvoj situaciji ne postoji kompromis i bojim se da bi i ukoliko dodjete do kompromisa to bilo kratkorocno rijesenje i da bi na duge staze opet dosli do istog problema...

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *