|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mononukleoza - osip
22.12.2012 19:29:34   
bingo
Drage moje,
imam bebaru od 18 mjeseci. Primjetili smo natecene limfne cvorove na vratu i odveli dijete dokt. On je dao amoxicilin (rekao upala grla) i nakon par dana dijete se pocelo osipati. Odemo drugom dokt, kaze prekinuti hitno amoxicilin jer je mozda mononukleoza u pitanju, i kontraindikacije su teske. Izvadimo krv, ali nisu mogli da izvade neophodni alt i ast, nastupila hemoliza. Elem, zavrsimo kod koznog na Kosevu, pa onda kod infektivnog, i dokt kaze da je to osip od amoxicilina i da beba ima najverovatniju mononukleozu. Znat cemo u ponedjeljak jer cemo tada vaditi krv (nema svrhe sad, nema antitijela).
Da li je iko imao iskustva sa ovim? Koliko sam citala po netu dugo traje, nikako se ne tretira, a ko zna da li je to:(
Osip je strahobalan!!!! Crveno, kao da je izujedalo milion komaraca.
Crknut cu do pon user posted image


< Poruku je uredio maja78 RR -- 11.3.2013 17:10:49 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 19:36:21   
jasmin
bingo,dobro nam dosla.
Zao mi je zbog bebare. Skoro je djevojcica od forumasice Hanady bolovala mononukleozu,pa se nadam da ce se ona javiti sa iskustvom.
Ne plasi se,sve ce biti ok.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 19:38:17   
jasmin
Evo i tema,pa odmah mozes tamo da pises i citas. Puno srece.
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1467006/mpage_1/key_/tm.htm#1467006

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 19:42:17   
Hanady RR
Draga...
sad doakle da ti počnem...
najprije 5.11 ove godine moja kćerka od 6 godina sa oteknutim limfnim čvorivima i upaljenim grlom dobila je antibiotik...ali smo prije prve doze uradili nalaze sve ...sreća mi smo naletili na doktoricu koja je upoznata s amononukleozom...
sutradan nalazi su pokazali poviše limfome i AST i ALT...prekinut je natibiotik jer on na jetru jako utječe pa bi nalazi ALT i AST i bez virusa mononukleoze bili povišreni...
Išli smo na infekrtivno i na DIP...radili smo naraz na Dipu koji s ečeka 7 dana a koji pokaže prisustvo vorusa EBV koji jeste mononukleoza ....

Ono što ti mogu reći iz isksutva...
virus smori dijete...antibiotik se ne uzima osim u slučaju da s egrlo zagnoji ali tada samo pencilin muskularno ide...jer on 0,07 % djeluje na jetru dok oralni natibiotici do 98%...ovo jeste virus koji napada jestru...

ja ti savjetujem da odete i uradite, zahtjevate ultrazvuk donjega abdomena...
od mononukleoze otječe clesena i jestra postaje gruba te limfni čvorivi unutar organizma se uvećaju...
klinička slika i naziv izgledjau grozni no moraš znati virus se ne liječi antibiotikom nego mirovanjem stogim posebno vodeći računa da se ne povrijedi predio stomaka ako jeste otečena slezena...
pijete B komlex u granulama, ima ga kupiti u apotekama mješa s eu mlijeko...
i morate sporvoditi dijetu u hrani, masno, kiselo is latko sada ni slučajno...
ima tema o tome šta sma ja kuhala i radila
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1467006/mpage_1/key_/tm.htm

Ovakvo stanje nalaza traje do 4 do 6 sedmica to ti je mjesec i pol..nakon toga idu polako u pad...
ja sma se strašno prepala..mnogo sma se posvetila ishrani djeteta...pazila na mirovanje...
mi smo tačno nakon mjeseca dnaa dobili dopzvolu d amožemo u školu...nalazi ALT i AST su spali u normalu...
mi za tri mjesca imamo konotlu...
dijete je jer je školarac oslobođeno fizičkoga odgoja i moramo paziti da se ne zamara...
ali je ona super i OK...

moraš paziti na higijenu...ovo je tako tzv ''bolest poljupca'' dijete ti je infektivno i svi oko vas i vi kao roditeljisu u opasnosti do idtoga...

No nije strašno...liječi s emirovanje i pažnjom o isharni...
ima nekih sitnica u isharni o kojima možemo na temi o istom rado ću ti pomoći....

dalje osip...ničim ne tretiraš...
i nama se 5 dana pojavio taj ospi...utvrđeno na infektivnom i kožnom do mononukleoze je..nisma je smao okupala da ne kavsimo...a povukao se za 48 sati...
rečeno mi je može se opet javiti al isto s ei povlačo dok je virus pristutan

Slobodno me možeš pitati što te znaima...sad sma skartila al rado ću ti savjetima olkašati kao i preporukama o svemu...
ne briniuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 19:43:51   
muaaa

IZVORNA PORUKA: bingo

Drage moje,
imam bebaru od 18 mjeseci. Primjetili smo natecene limfne cvorove na vratu i odveli dijete dokt. On je dao amoxicilin (rekao upala grla) i nakon par dana dijete se pocelo osipati. Odemo drugom dokt, kaze prekinuti hitno amoxicilin jer je mozda mononukleoza u pitanju, i kontraindikacije su teske. Izvadimo krv, ali nisu mogli da izvade neophodni alt i ast, nastupila hemoliza. Elem, zavrsimo kod koznog na Kosevu, pa onda kod infektivnog, i dokt kaze da je to osip od amoxicilina i da beba ima najverovatniju mononukleozu. Znat cemo u ponedjeljak jer cemo tada vaditi krv (nema svrhe sad, nema antitijela).
Da li je iko imao iskustva sa ovim? Koliko sam citala po netu dugo traje, nikako se ne tretira, a ko zna da li je to:(
Osip je strahobalan!!!! Crveno, kao da je izujedalo milion komaraca.
Crknut cu do pon user posted image


Nema potrebe da se sekiras i panicis,saberi se i cekaj pon.i nalaze da se utvrdi mono.

Moj maleni je imao njemu je bilo 8 god.Limfni nayeceni,jetra,slezena isto.Osip nije imao.

Nicim se ne trtira sto se tice medikamenata.Strogo mirovanje,rezim ishrane.Jeste meljava bolest tako je zovem jer se bas vuce dugo.Dobit ces kod njih preporuku cime hraniti dijete.
Osip je vjerovatno od antib.Eto pitaj ako te sta interesujeuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 19:46:00   
muaaa
Pisale smo istovremeno Hanady.

Eto,sve ti je objasnjeno i Hanady je to srocila bas dobrouser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 20:36:25   
bingo
Hvala vam curke, malo ste me smirile...
Sin mi je imao isto mono prije 3 god (imao 4 god), ali je odbolovao pasivno, niti smo znali niti je imao osip. Beba je stvarno dobro, fino jede, raspolozena je, moze disati (bilo je tesko 3 dana dok joj je grlo bilo suzeno zbog lim. cvorova). Nego ubih se citajuci svuda da li icim da tretiram ovaj osip, bas je uzasan. Ali svi kazu, nikako...
Hanady thx mucho

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 20:48:57   
bingo
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/zana.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/3492/zana.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
22.12.2012 20:50:11   
bingo
ne znam sliku izgleda stavit user posted image

(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
23.12.2012 16:44:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bingo

Hvala vam curke, malo ste me smirile...
Sin mi je imao isto mono prije 3 god (imao 4 god), ali je odbolovao pasivno, niti smo znali niti je imao osip. Beba je stvarno dobro, fino jede, raspolozena je, moze disati (bilo je tesko 3 dana dok joj je grlo bilo suzeno zbog lim. cvorova). Nego ubih se citajuci svuda da li icim da tretiram ovaj osip, bas je uzasan. Ali svi kazu, nikako...
Hanady thx mucho


Mi nismo ničim tretirali...
iako jer nama nije bio gotov nalaz Elisse sa Dipa koji potvrđuje mononukleozu nama je doktorica na dermatologiji napisla alfloderm da kupimo a i ne moramo...
mi smo sa tim vratili se doktorici na infektivno i ona kaže...ako nije kožmno a nije što je potvrdila dermatologinja nećete ničim mazati i ni slučajno mazati...
tako da i nismo

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
25.12.2012 11:55:19   
bingo
Draga Hanady, puno ti hvala za ishranu, to sad upraznjavamo. Nalaze jos cekamo, crvenilo kao da jenjava, ali osip se jos vidi.
Nadam se da ce proci ubrzo. Samo sam je malo sa vodom i sodom navlazila, ne smijem je ni kupati, garant bi se pogorsalo...
pusa

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
25.12.2012 11:58:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bingo

Draga Hanady, puno ti hvala za ishranu, to sad upraznjavamo. Nalaze jos cekamo, crvenilo kao da jenjava, ali osip se jos vidi.
Nadam se da ce proci ubrzo. Samo sam je malo sa vodom i sodom navlazila, ne smijem je ni kupati, garant bi se pogorsalo...
pusa


ni ja nisma kupala je...
samo sma pamučnom pelenom koju pokvaism mlakom vodom izbrisala je povrmeeno jer se jako i znojila pa je bila ''''ljepljiva'''' što je iritiralo dodoatno...


a ako ima mogućnot nabavi jabukov pekemz...
ako si u sarajevu imam tio kontakt super 100% domaći...
naime smije ga jesti i piti najprije za imunitet je super a drugo obnavlja jetru i time istjeruje virus...



< Poruku je uredio Hanady RR -- 25.12.2012 11:59:49 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bingo)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: MONONUKLEOZA - OSIP
7.6.2013 9:42:20   
mamina princeza
evo da se i ovdje upisemo ...jucemo dobili nalaz i u pitanju je mononukleoza. iscitah ovdje kod hanady je bila pozitivna stavka EBH .. kod nas je CMV znaci dva razlicita oblika al monoukleoza je oboje...
kod moje curice je jetra i jetreni enzimi uredu...CMV isto malo povecena nije neka velika brojka al dr kaze dovololjno da j ebilo sta iznad 0 da se potvrsi....
imala je limfne zljezde posbeno na vratu jako jako uvecane, sad su prisutne al dosta manje i ima uvecanu slezenu ...

od samog pocetka tj prve temperature proslo je 4 sedmice... samo dok smo krenuli sa testiranjem izgubili smo puno vremena. tako da je ona sad kad znamo da je mononukleoza generalno puno bolje al moramo jos paziti na umor i hranu ....

nakon koliko se djeca vracaju u vrtic i skolu?
KAd je Hanady isla u skolu?
nam aje dr rekla da cekamo jos nekih desetak dana ... pa sam ja mislila jos 2-3 sedmice pricekati d aje dobro napunim vitaminima..ne zuri mi se toliko a opet ona postaje vec nesnosljiva jer joj se ide... da li je ok znaci nakon 7 sedmica od pocetka planirati povratak u vrtic?

kod nas je jos javio neki problme sa sluhom ... sinoc smo bili na orl i nista specijalno nisu rekli. danas cemo pokusati procistiti usi pa malo pricekati.moguce i da su uvecane limfne zljezde nesto pritisnule... nadam se samo da nece biti trajno ostecenje ne Daj Boze.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *