|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Monster in Law
10.7.2013 18:00:13   
Anoniman
Dugo sam pokusavala sama rijesiti svoj problem, ali ne ide - trebam neciji savjet, ili misljenje neoga ko je mozda prosao, a mozda i nije kroz ono sto ja sada prolazim. Supruga sam upoznala prije 4 godine.. Izlazili smo, druzili se, njegovu mamu sam vidjela par puta, i bila je uvijek malo cudna, suzdrzana - ali nisam imala problem sa njom. Od kako smo se mm i ja uzeli - od njegove rodbine sam pocela da slusam price kako ona nije normalna, kako baca sihire - na sto sam ja ljude molila da ne pricaju o tome, jer nije lijepo, to je ipak majka mm.. Onda nakon 2 mjeseca braka - nicim izazvana kunem vam se - ta zena je pocela prijetiti da ce nas izbaciti iz stana (to je stan mm ali ona ima kljuc), ulijetala je u stan u 6 ujutro, uvlacila se mm i meni u krevet bukvalno, meni u lice i iza ledja govoriti da sam seljanka, psovala mi je sta je stigla - meni je to bilo nenormalno, nisam ni reagovala jer sam bila zatecena.. Jednom je pocela paljba dok je mm bio u kuci - tada su se oni pokacili i nisu pricali mjesec dana. Onda sam ja rekla -ok, ona je ostecena iz rata - ili sta vec, ali ti je majka, nazovi bar da vidis je li dobro, ne moras svaki dan sjediti s njom .. i nakon dugo mog nagovaranja on je nazove, ona mi dodje u kucu i pravi se da nista nije bilo - ali to sve kratko traje, stalno podbada, moje stvari poklanja, dodje mi u kucu i unisti odjecu i posudje - kao ona je kucanica pa da mi pokaze kako se to radi i unisti sve, u poslijednje vrijeme muza mi zove kod nje na konak - i on kaze odoh vidjet sta hoce, mozda nije dobro - jednu noc ode - mene trudnu 4 mjeseca ostavi kuci - a ranije je i s poslovnog puta uvijek zurio kuci -kaze ne moze zaspati bez mene.., vrati se drugi dan - drugi covjek. Pocne drzati neka predavanja, pricati mi kako njegova mama brine za mene i bebu (a meni je u lice rekla kada sam joj rekla da je curica - nije ti to za mustuluka, ali eto..hajd - ja cu joj bar ime dati..). Elem, njegov brat i snaha sa troje djece i tom veselom svekrvom planiraju na more u kamp i zovu i nas. Ja sam se u tom kampu polomila i dok nisam bila trudna, a sada trudnoj i to jos sa svekrvom mi se bas i ne ide. I kada je mm rekao njima da se meni bas i ne ide, svekrva me nazvala i rekla - muz ti ide, nemoj da bi mu sta rekla, sta ti fali da sjedis kuci.. Mozda vama zvuci smijesno, ali meni je pun klinac, samo placem, strah me ovoj bebici da ne naskodim, a mm je u fazi kada nju gotivi i sve sto ja kazem pada u vodu.. Ako imate kakav savjet, molim vas pomozite
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Monster in Law
10.7.2013 18:35:31   
elmaL
Prvo, buduci da si trudna, smiri se malo, i misli najprije na svoju bebu koja ti je najvaznija.

Drugo, razgovaraj s muzem, jer to je njegova majka i ako iko tu nesto moze uraditi to je valjda on, ona ocito tebe ne bendauser posted image Po tvojoj prici reklo bi se da je zena malo luda, ili malo vise, ako se obrati paznja na neke sitnice koje si napisala.

a to za more, pa da je najzlatnija svekrva, ja ne bih bas zeljela ici, ne bih ni sa svojom mamom, niti bilo kim trecim, tebi i muzu bi vjerujem prijao odmor samo sa vas dvoje jos pogotovo ti si trudna, znam sebe kad sam bila trudna, koga bi mogla trpiti po kampovima, to ne mislim da bi ti bio odmor, vec vise umor.

opet kazem, popricaj sa muzem i vidi kako on vidi cijelu situaciju, nemoj se sama ubijati razmisljanjem o svemu....

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Monster in Law
10.7.2013 18:43:19   
Anoniman
Pokusavala sam pricati, i on mene kao razumije, i onda se vidi s mamom i totalno mu mozak bude ispran.. Meni je malo cudno da neko trudnu zenu ostavi i ode na odmor, ali hajde, ako se meni vec ne da ok je i da on ode - ali mene je strah sto znam da on kad se vrati s tog 'odmora' da ce biti toliko nafilovan protv mene, i da cu morati slusati svakakve gluposti dok se on opet ne dozove.. Ovo sto sam ja napisala je u biti nista sto ja ustvari prezivljavam - i da ne volim muza koliko ga volim - davno bih otisla, jer ta zena bukvalno nosi zlo za sobom

(odgovor članu elmaL)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Monster in Law
10.7.2013 18:55:53   
Mrvica_83
Anonimna Nemam takvih problema sa svekrvom pa mozda nisam ni pozvana da pisem na tvoj upit .. Ipak / iz dosadasnjeg iskustva bracnog i onog u vezi znam da je jedina osoba koja ti moze pomoci / Tvoj Muz ..Brines se i izlazes stresu i to nije dobro za T ni za bebu .. Ako se ne osjecas lagodno da ides na more tako mu i reci .. Ako ne zelis ostati sama , Trudna a da on ide na more sa ljudima koji ocigledno prema tebi nisu prijateljski raspolozeni / reci mu i to .. Ja zbog prethodnog gubitka T nisam bila za to da ove godine idemo na more .. MM i ja smo dogovorili da onda pauziramo pa da idemo iduce godine sa bebo aBd .. Ni u jednom trenutku nije bilo upitno da li ce on ici sam jer je logicno da ga trebam kao podrsku .. A pri tome su moji roditelji jako blizu ( u istoj smo kuci ) sto znaci da nije problem da li cu ostati sama i sl. Ne gledam na to kao na moju sebicnost / ja ne mogu na more pa nece ni on .. Nego na nacin da zajedno ocekujemo nase dijete i da zelimo da nas postedimo bilo kakvog rizika u cijekoj prici .. Tako da tu nema ni zrtve ni gubitnika .. Samo dvije osobe koje zajednicki donose odluke koje se ticu njihovog zivota .. Svi ostali su apsolutno suvisni user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:20:39   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

. Tako da tu nema ni zrtve ni gubitnika .. Samo dvije osobe koje zajednicki donose odluke koje se ticu njihovog zivota .. Svi ostali su apsolutno suvisni user posted image


Da, ovo je fino receno..kako ce neko tvom muzu i tebi planirati odmor, gdje i kako cete ici, i to da ide muz bez tebe,a ti sama ostajesuser posted image
ne razumijem ga bas, pa ako se tebi ne ide na more, mogli ste mozda zajedno otici negdje drugo. ne mislim da ces crknuti bez njega, ali nije mi to bas razumiljivo da on tek tako zeli da ide sa njima dok ti ostajes sama, pa zna li on da tebi to nije okuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:22:36   
hanabanana
Meni je vrlo teško uopšte zamisliti da bi moj muž otišao na ljetovanje a mene trudnu ostavio kući?
Izvini, ja ne znam da bih ti mogla pomoći svojim savjetom,s toga ću ga zadržati za sebe.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:38:02   
Anoniman
Ocito je najveci problem sto je on toliko povodljiv, sto mu mama uspije utuviti u glavu sve ono sto zeli - i onda meni treba vremena i vremena da ga dozovem.. U biti on je jako dobar covjek, ali ona ima svoje neke fazone i okrene ga da misli tacno ono sto ona zeli da on misli. Osjecam malo da se borim protvi vjetrenjaca, ali lakse mi je kada bar problem podijelim sa nekim (jer da kazem mami ili sestri - ne mogu ni zamisliti njihovu reakciju - em bi se nasikirale, em bi me molile da se vratim kuci - a mm bas previse volim). Hvala svakako sto ste odvojile vrijeme za mene! Valjda ce i vrijeme pokazati svoje

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:40:12   
Galicia
Jesi sigurna da te njegova mama ne voli bez razloga?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:40:46   
Bebica11
Nije ok da ode na more bez tebe a ti ne trebas da se lomis trudna gdje ti ne odgovara.

Ja vazda kukam na svoju sveki al tvoja sveki stvarno nije normalna zenauser posted image pokusaj se sto vise distancirati od nje. Pomozi posalji jelo ..poklon...sve finjaka al sto manje ti idi tamo. Pogotovo jos ako su istinite te price o sihrima nije se igrati. Tm je bas u teskoj situaciji. Ne mijesaj se u njihov odnos al svoj raskrsti s njim. Il ti je muz il nije. Mora imati postovanja I obzira prema tebi trudnoj.
Sto manje se pokusaj nervirati jer ipak je sad najbitnija beba sve drugo ce prohujati
Potpisala bih Mrvicuuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:43:47   
hanabanana
Meni je teško povjerovati da nekoga jako dobrog čovjeka može odgojiti loša majka.

Njegova majka nema ništa s čnjenicom da je on pomislio uopšte da ode na ljetovanje a ostavi trudnu ženu.


< Poruku je uredio hanabanana -- 10.7.2013 19:45:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:45:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni je teško povjerovati da nekoga jako dobrog čovjeka može odgojiti loša majka.

Njegova majka nema ništa s ćčnjenicom da je on pomislio da ode na ljetovanje a ostavi trudnu ženu.


ocito je mamin sincic il je mati toliko lukava pa koristi njegovu dobrotu i manipulira njime a iz prvog posta se vidi da joj nisu sve daske u glavi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:50:57   
Anoniman
Toj zeni nikada pola ruzne rijeci nisam rekla, kad god dodje fino je docekam, jede sto mi jedemo, pije sto mi pijemo. Ja svoju odjecu drzim po kesama, jer ona ima i svoje odjece ovdje i necu da joj je diram iz ormara. I prvu snahu i sina je izbacila bukvalno (stvari letile kroz prozor) iz stana jer su zajedno zivjeli, pa je poslije plakala kako joj je tazbina otela sina. Kad god dodje kod mene, samo lezi, kuka boli je ovo boli je ono, i ne smijes otici u wc da se ona ne naljuti, jer kao ona je tu, i moras joj posvetit paznju 100%. A muz je prije mene volio i popiti (i ona btw), i svi njegovi prijatelji i rodbina su rekli da je pravo sazreo od kad je mene upoznao. Ja sam bila ta koja je isla s njim na fax, pomagala mu da skrati lekcije za ucenje, bila podrska u svemu - dok mu je mama bila jaran koja im je kao djeci od 12-13 godina kupovala pive i cigare, pila s njima, vazda psovala ko kocijas - stvarno da se zapitas kako je mm uospte normalan, ali valjda i nije toliko normalan, valjda je rastrgan user posted image ali u dusi je stvarno dobar.i kad bilo kome sta treba popraviti, pomoci - on je isprogramiran da skace, a njemu se svi mijesaju u zivot

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:50:57   
hanabanana
Zašto je lakše prihvatiti da mama manipulira, nego da nema muda i postavi stvari na svoje mjesto???

Još mi je ovo nekako razumljivo kad u braku nema djece, ali kad dodju djeca, pa neko mater stavi prije svoje djece.....ma daj....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:52:42   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Anoniman

- on je isprogramiran da skace, a njemu se svi mijesaju u zivot


Da bi nam se neko mješao u život, moramo mu to dopustiti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Monster in Law
10.7.2013 19:56:52   
teacher75
nismo svi isti, nema svako m... niti se svako zna boriti za sebe i postaviti svakog na njegovo mjesto al ne znaci da nije dobra osoba

< Poruku je uredio teacher75 -- 10.7.2013 19:57:32 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:00:37   
hanabanana
Sad da budem baš ono dno dna,meni da muž dodje i kaže: ja ću na ljetovanje sa svojim....

Ja bih mu rekla: budi ti dobar, ali svojoj materi.

Meni je to neshvatljivo, djaba.
I svakako neprihvatljivo.

I anonimna, snaha opet ljetuje sa svekrvom?! ONa čija je tazbina otela sina?!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:01:42   
Galicia
Prevedite mi rijec tazbina.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:03:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Galicia

Prevedite mi rijec tazbina.

rodbina od zene

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:04:33   
Mrvica_83
Anonimna Po meni nema programiranog skakanja na necije naredbe za osobu koja ima svoju porodicu .. Sama kazes da si TM bila od pomoci da postane zrelija osoba .. Btw koliko godina ima TM ??? Ne zelim da zvuci grubo ali nema tu puno pametovanja .. TM treba da napravi izbor i da odluci da li je sposoban i voljan da svoju porodicu zastiti od negativnog utjecaja drugih .. Pa makar to bila i njegova majka .. Po meni je uvijek kriv i odgovoran muz za nesredjene odnose .. Zasto ? Jer je njegova uloga da vas zastiti od svakoga i svega .. Nikad ne bih ni pokusala da se svadjam i raspravljam sa njegovima .. Naravno i obrnuto / ja cu MM zastititi od svoje porodice ako je potrebno i to je to .. Ali da bilo ko odredjuje sta cemo raditi i kako / to mi je van pameti user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:04:36   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Galicia

Prevedite mi rijec tazbina.

ženina rodbina

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:05:29   
Galicia
Prvi put cujem.

Bas je ruzna rijec, mislim ruzno za cuti. Garant ih je muski dio familije izmislio. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:07:02   
Bebica11
Dobro najjaci su komentari "ja bi ovo ono..."

Ok I sad je zena zapela s neodlucnim covjekom sta dalje? Da ga nogira I trudna ode???? Cccc
Trebaju prvo sjesti u cetiri oka I raskrstiti sta je bitnije beba ili odmor itd...otvoriti karte mislim ako je dobar insan da ce shvatiti

Al ovdje nije kraj belaja tu ce tek nastati treba se dobro spremiti da to izgura

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:07:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Galicia

Prvi put cujem.

Bas je ruzna rijec, mislim ruzno za cuti. Garant ih je muski dio familije izmislio. user posted image

kao jazbinauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:07:42   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Galicia

Prvi put cujem.

Bas je ruzna rijec, mislim ruzno za cuti. Garant ih je muski dio familije izmislio. user posted image

valjda od imenica tast i tašta,nastala tazbinauser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Monster in Law
10.7.2013 20:08:16   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Galicia

Prvi put cujem.

Bas je ruzna rijec, mislim ruzno za cuti. Garant ih je muski dio familije izmislio. user posted image

kao jazbinauser posted image

user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *