|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Morski plodovi u ishrani djeteta
13.10.2010 15:05:42   
emma.L
Molila bih odgovor, jer ne mogu nigdje konkretno da nađem. Znam da su školjkaši jaki alergeni, ali ne znam kada mogu pokušati Emi dati da proba. Zna li itko, konkretno za kozice koje danas imamo za ručak, da li njoj da ponudim?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
13.10.2010 15:10:03   
ElmaB
Ja još ne bih, jer ne znaš da li su ih držali zajedno sa škampima ili nečim drugim što je veoma alergeno. Vidim da je tvojoj djevojčici dvije godine, ali ja bih ipak sa morskim plodovima, sačekala bar još 6 mjeseci.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
13.10.2010 15:13:25   
emma.L
Iskrena da budem, i meni je šuha. Najbolje da njoj nešto drugo spremimo, pa da ne mislimo šta je i kako je. Ali bih baš voljela naći negdje konkretan savjet. Hvala!
(Ovo mi je samo trebao neko reći "nemoj" pa da ja budem  mirna i sretna user posted image )

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
13.10.2010 20:18:16   
Anoniman
Kozice tj. rakovi idu tek od 3 god...mada mogu malo probati i prije

sto se skoljki tice...one se jako brzo kvare, pa ih ja ne bi nikad ovdje kupovala..a inace skoljke mogu od druge god. kao i muzgavci

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
14.10.2010 9:00:07   
hanabanana
Ribu se jele vrlo rano. Od devetog mjeseca, ali bijelu ribu.
Od 15 mjeseci i plavu ribu.
A od dvije godine i kozice, škampe i lignje.
Školjke nisam davala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
14.10.2010 11:54:53   
anidla
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ribu se jele vrlo rano. Od devetog mjeseca, ali bijelu ribu.
Od 15 mjeseci i plavu ribu.
A od dvije godine i kozice, škampe i lignje.
Školjke nisam davala.


mene je strah koscica od ribe user posted image

joj Boze, cega mene nije strah? user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
14.10.2010 11:56:36   
hanabanana
I mene je strah.
ALi riba je zdrava, pa otvorim 150 pari očiju kada dajem ribu.
I jedu! user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 15:37:06   
Medić*
Koju je vrstu ribe najbolje davati djeci, mi smo do sada jeli samo oslic i pastrmku, s obzirom da je mm alergican na ribu kasno smo je i malenom uveli. Evo jutros uzela losos da probamo, nadam se da moj dvogodisnjak smije probati  user posted image  

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 15:51:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Koju je vrstu ribe najbolje davati djeci, mi smo do sada jeli samo oslic i pastrmku, s obzirom da je mm alergican na ribu kasno smo je i malenom uveli. Evo jutros uzela losos da probamo, nadam se da moj dvogodisnjak smije probati  user posted image  
najzdravija je plava riba...a u to spada srdela,igle,skusa,lokarda,incun,tuna, gof, palamida (zaboravila sam ih sigurno moreuser posted image )...medjutim, bijela riba je lakse probavljiva pa se ona prva daje...a to ti je oslic, komarca(orada),arbun, zubatac,lubin,list...itd

za lososa nisam sigurna u sta spada...ja mislim u plavu ribu...ali nisam 100% sigurna...a mozes mu sigurno dati

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 21:38:14   
Medić*
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Koju je vrstu ribe najbolje davati djeci, mi smo do sada jeli samo oslic i pastrmku, s obzirom da je mm alergican na ribu kasno smo je i malenom uveli. Evo jutros uzela losos da probamo, nadam se da moj dvogodisnjak smije probati  user posted image  
najzdravija je plava riba...a u to spada srdela,igle,skusa,lokarda,incun,tuna, gof, palamida (zaboravila sam ih sigurno moreuser posted image )...medjutim, bijela riba je lakse probavljiva pa se ona prva daje...a to ti je oslic, komarca(orada),arbun, zubatac,lubin,list...itd

za lososa nisam sigurna u sta spada...ja mislim u plavu ribu...ali nisam 100% sigurna...a mozes mu sigurno dati




hvala draga neka si mi ovo pojasnila bas nisam znala gdje koja riba spada user posted image mozda losos spada u narandzaste ribe, meso joj nesto po malo narandzasto user posted image salim se naravno


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 22:07:35   
emma.L
Pastrmku, oslić, oradu i lubin smo počeli daaaaaavnoooo i zaista ih sve voli. Na moru je od oca krala girice (onako masne kao čips, meni zlo bilo gledati je kako jede). A prije pola godine možda smo napravili file lososa na tavi onako i nismo je mogli spriječiti da cijeli pojede. Super je izvor omega 3 kiselina i jako zdrav posebno za djecu u razvoju. Kao i tuna, a tunu do sada smo samo jeli iz konzerve prerađenu u saft za tjesteninu (danas se toga najela kao velika). Nisam nigdje vidjela svježu ili smrznutu tunu. Hobotniom i lignjama nije oduševljena baš. A od kozica i školjki još strahujem i čekam :-) 

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 22:16:34   
Medić*
I mene bas zanima gdje ima svjeze tune, moj maleni jede rio mare i bas voli , a losos nam je sutra na meniu sa krompir salatom user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 22:17:43   
anidla
IZVORNA PORUKA: medic slatki

I mene bas zanima gdje ima svjeze tune, moj maleni jede rio mare i bas voli , a losos nam je sutra na meniu sa krompir salatom user posted image


a od kada dijete smije jesti tunu? 


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 22:26:53   
leona81
svjeze tune imate pored markala u ribarnicama

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 22:28:27   
Medić*
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: medic slatki

I mene bas zanima gdje ima svjeze tune, moj maleni jede rio mare i bas voli , a losos nam je sutra na meniu sa krompir salatom user posted image


a od kada dijete smije jesti tunu? 



ne znam od kada smije user posted image   mi smo je poceli davati sa 20 mj


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Morski plodovi u ishrani djeteta
23.11.2010 22:36:37   
Anoniman
ne vidim zasto ne bi smjeli i tunu...a ja sam tunin kao stejk (komade) kupovala zaledjene u merkatoru...i morskog psa..samo morskog psa treba prije pecenja staviti u mlijeko..

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *