|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
17.1.2009 22:37:17   
mišur
Stvarno nisam znala kako bih nazvala ovu temu...
Danas smo bili kod dr na redovnoj kontroli i prilikom pregleda tabana kod mog malenog rekla mi je da je boja "previše narandžasta".
Kad sam je upitala šta to znači, rekla mi je da unosi puno narandžastog voća i povrća, te da njegova jetra ne može sve preraditi i zato mu je takva boja tabana i dlanova.
Savjetovala me da 4-6 sedmica poptuno izbacim mrkvu, breskve, marelicu...

E sad, prvi put sam čula za ovako nešto, pa zato i otvaram temu da vidim da li je neko imao sličnih iskustava.
Što se tiče breskve ili marelice, sad nije sezona, pa mu nekad dam kupovne kašice,ali to je možda jednom sedmično.
Što se tiče mrkve, nju jede uz ručak sigurno 4 puta u sedmici..Ne u velikim količinama, jer mi je ona nekako dodatak uz ostalo povrće koje napravim.
Ja nisam primjetila da su mu tabani ili dlanovi drugačije boje, ali opet nisam dr...Poslušaću dr, pa mu neću davati te narandžaste proizvode...
Zna li neko nešto o ovome?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 0:33:11   
MELLI

Prije godinu dana i ja sam imala ovaj "problem" zvani karotensko žutilo.
Ništa zabrinjavajuće.Poslušaj pedijatra i za kratko vrijeme koža će vratiti svoju boju.
Ni ja nisam uočila promjenu boje,kao ni ti.Pretpostavljam zbog toga što su nam djeca stalno na očima pa te postepene promjene ne uočavamo.
Izbaci te narandžaste namirnice iz ishrane i sve će se vratiti u normalu.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 0:39:06   
camm
IZVORNA PORUKA: MELLI


Prije godinu dana i ja sam imala ovaj "problem" zvani karotensko žutilo.
Ništa zabrinjavajuće.Poslušaj pedijatra i za kratko vrijeme koža će vratiti svoju boju.
Ni ja nisam uočila promjenu boje,kao ni ti.Pretpostavljam zbog toga što su nam djeca stalno na očima pa te postepene promjene ne uočavamo.
Izbaci te narandžaste namirnice iz ishrane i sve će se vratiti u normalu.



slazem se s MELLI
sve zuto i narandjasto izbaciti
mi smo 3 mjeseca bili na pauzi i proslo sve.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 0:42:53   
MELLI

Joj što bi bilo dobro da se sve ovako lako liječi.user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 7:01:22   
mamyca
Misure to je obicna reakcija na mrkvu,nista zabrinjavajuce,samo je izbaci jedan period iz upotrebe.I to se ne odnosi samo na mrkvu,ako beba pije i sokove od breskve ili slicnih zuto narandzastih proizvoda izbaci i njih.Kad sam ja pitala doktoricu jeli to samo od mrkve dolazi ona je rekla da moze doci i od breskve,narance,znaci sve sto je zuto ili narandzasto.Uglavnom nije nista strasno,ni ozbiljno.A imas slicnu temu ovdje pa pogledaj:
http://www.ringeraja.ba/forum/Reakcija_na_mrkvu/m_97561/tm.htm  user posted image .


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 10:12:11   
mišur
Hvala vam,drage moje...
Mislim da je problem uglavnom zbog mrkve, jer mu breskvu ne dajem često, sokiće ne pije, narandžu još nije ni probao...
Ništa, sad nema ručkanja mrkvice i šta bismo sada..
Samo da izbijemo tu naranžastu bojicu...user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 17:07:50   
Romali
Ja sam isto čula samo za reakcije zbog pretjerane konzumacije mrkve. Nisam čula to za breskve, kajsije i ostalo.
Ali ti uradi kako su ti rekli i sretnouser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
18.1.2009 21:07:36   
Lorna
Sin moje prijateljice je pio jako puno soka od narandze i isto tako su mu tabani i dlanovi dobili zuckasto crvenu boju. Odvela ga ljekaru i on joj je rekao da je to od soka, ali da nije nikakav problem, cak joj nije savjetovao da zbog toga ukine sok, vec zbog kolicine secera koje dijete unese pijuci ga.

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Narandžasta boja tabana i dlanova kod bebe
21.1.2009 14:51:14   
medavi
I  da jos dodam da je bilo slucajeva gdje i bionjaca pozuti kod pretjeranog unosenja mrkve i ostalog zutog voca, izgleda strasno cak podsjeca na zuticu i prvo pomislite da se radi o hepatitisu kad ono mrkva u pitanjuuser posted image
meni se srecom nije desilo jer sam bila upoznata s tim ranije al mama mi je pricala da je znala da su neke njene kone imale s tim problem....mrkvica van i sve je ok!!user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *