|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neprospavana noć
13.1.2009 11:05:59   
Gigana
Drage moje, noćas od pola 1, pa sve do jutros moj Vedad nije oka sklopio, nego je cijelu noć vrištao.  Tek je oko pola pet zaspao kad sam mu dala 0.8 ml Infant Drops (acetaminofen) sirupa i to ga je držalo sat i po, da bi se opet vrištući probudio oko pola 7.  Šutio je samo kad smo ga nosali, ali čim bi ga spustili u krevet, počeo bi vrištati i jecati.
Pipala sam mu uši i stomačić, ali sve mi se čini u redu.  Nisam ga htjela jutros voditi doktoru na ovim minusima, odvešću ga poslijepodne kad vidim kako će se ponašati u toku dana.  Pošto smo i ja mm morali na posao, maloprije sam zvala kući ovu ženu što ga čuva, kaže mi da joj je jutros malo povratio i da je sad konačno zaspao.  Stolicu još nije imao od jutros.
U ove naše pedijatrice nemam nikakvo povjerenje jer sam se uvjerila da veze sa životom nemaju, pa pitam vas ima li ko kakav dobar prijedlog šta bi ovo moglo biti i koje nalaze da mu povadimo?  Definitivno ću ga odvesti danas u dom zdravlja, ali htjela bih da čujem i vaše mišljenje.

 

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:08:33   
ElmaB
Nadam se da nije, ali tako se moj Deni ponasao prije petnaestak dana kada je dobio stomacni virus. Krenulo je sa smrcanjem i kasljanjem, a sutradan sa povracanjem. Otidji ljekaru neka ga preglada, da vidi da nije prehlada ili neka upalica!

Nadam se da ce biti sve ok! Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:10:58   
Gigana
ovaj moj ne kašlje, ne šmrca, malo mu je curio nosić prije dva-tri dana, ali to je stalo.  Nema ni temperaturu.
Nisam pametna.




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:13:55   
M kao Mama
Kakvo je stanje sa zubima, ušima, meni je Lajla tako nedavno plakala kada su joj trice rasle, ipak najbolje je da ga odvedeš dr.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:14:04   
ElmaB
Pa, onda malo sacekaj, mozda je to bilo nesto prolazno! Vidi sta ce biti nocas. Ako je raspolozen i nema nikakvih simptoma, nemoj ga bez veze voditi ljekaru!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:23:00   
Ilhana RR
Moze biti kao sto je Mama Alma govori.. moja mala povraca uvijek i vristi kad joj izlaze zubi... dok nisam dobila kremicu za zube nisam nikako mogla da je smirim... sada cim vidim da je tako namazem joj zubice. A obavezno mi jednom povrati pred spavanje kad joj zubi iznicu...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:33:08   
Gigana
sa zubima kuburimo ima mjesec dana i izrasle su mu četvorke, a trice još nisu.  Možda su i zubi.  Ma najgore je što ti ono onolišno ne zna ni reći šta ga boli.
Sad sam opet zvala kući, budio se maloprije i ponovo je zaspao.  Nije više povraćao, samo jutros jednom.

Sad je on i pospan jer cijelu noć nije spavao.  Rekla sam joj da mu izmjeri temperaturu, pa cu opet zvati kasnije da vidim kakava je situacija.

Hvala vam, drage moje, na savjetima.  Najgore mi je što su me stisli na poslu, pa nisam uz njega.  Čekaću da se probudi, pa da vidim kakva je situacija.



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:34:56   
M kao Mama
Znam, kako ti je, vrlo je moguće da su trice, ona jako sporo izbijaju i baš bole, ljubi ga popodne, i biće dobro akobogda

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:36:09   
andji
Meni je Sergej slično reagovao neko veče kad je bio prehladjen,nije baš bukvalno vrištao,a isto tako je jecao,plakao i samo kad bi ga ja ninala u svom naručju je šutao,ali nije mogao utonuti u san,onako preklopnjene okice...a čim bi ga spustila u krevet odvaljivao bi jaukat....a takodje je naveče pred spavanje posle flašice mlijeka,povratio sve...nije imao temp. bio je malo nervozan,kašljao,curio mu nosić....sada je taj virus prehlade i gripe prisutan,trajalo je to 3 dana,kuhala mu čajeve od nane,nisam ga vodila dokt. i sada je dobro.Još uvijek mu malo curi nosić ali sve ok,jede spava normalno...Gigana mislim da je to i kod tvog sinčića,isti su simptomi,samo vi njemu kuhajte puno čaja i supice udrobi hljeba to mu je najlakše za pojest...i biće to ok vidjećeš...SRETNO

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:38:54   
HanaBana
Cinjenica je da hara neki stomacni virus, a mogu biti i zubici. Moja Hanci se slicno ponasala zadnja dva dana, s tim da nije povracala ali je imala proljev. Nadam se da ce nam danas djecica biti puno boljeuser posted image user posted image user posted image Najbitnije je da nemaju temperaturuuser posted image user posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:48:48   
Gigana
evo sad me žena zvala, kaže ima temperaturu 37,5, pa odoh sad doktoru.  Javim vam se kasnije.  Hvala vam još jednom svima.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 11:51:44   
Ilhana RR
ma nije to jako... ovde kad bih dosla doktoru sa tom temperaturom pitali bih te da ti nemas temperaturu...

Moja mala imala 38,7 temperaturu i kaze ma nije nista opasno.... kaze kad bude preslo 39 onda nam dodji....

Pricekaj jos malo, jer to ti nije nista....

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 12:09:51   
almai
Da sam na tvom mjestu nebih ga jos vodila doktoru.Po ovim minusima i bolnici punoj virusa je samo za ljutu muki djete voditi dok. jer se moze vise razboliti nego to sto i jeste.Najvjerovatnije da su mu zubici.Moj Ermin je isto u toj fazi i trenutno mu ocnjaci rastu,svaku noc se budi vristeci iz sna i temp. zna imati i to 38,5 ali sve to ide uz rast zubi.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 12:28:08   
HanaBana
Ni ja ga ne bih vodala doktoru jos. Daj mu panadol za temperaturu, kamilicu stalno da pije, malo rizine sluzi i puno tecnosti.
Ako temperatura ne bude spadala ni nakon panadola,a bude trajala oko 18-24 sata onda ga vodi doktoru.
Moja Hana je imala stomacnu gripu proslo ljeto, istu temperaturu, davali joj panadol i nista i onda je odveli na Kosevo, ostala, primila infuziju (citav dan je to trajalo, jer infuzija kapa 10 sati) i stalno su joj davali zasecerenu kamilicu i rizinu sluz sa jabukovim sokom i sutradan je bila bolje, s tim da sam joj i ja nastavila kuci davati to isto i malo petiti keksa i nikakvu drugu hranu, treci dan smo joj davali sve od hrane bez problema.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 12:33:18   
mamyca
Nemam sta dodati sve su ti nase forumasice vec rekleuser posted image .Prati mu stanje i nemoj ga jos voditi doktoru,nadam se da ce nam momak brzo ozdraviti.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 13:43:30   
akica b
IZVORNA PORUKA: Gigana

Drage moje, noćas od pola 1, pa sve do jutros moj Vedad nije oka sklopio, nego je cijelu noć vrištao.  Tek je oko pola pet zaspao kad sam mu dala 0.8 ml Infant Drops (acetaminofen) sirupa i to ga je držalo sat i po, da bi se opet vrištući probudio oko pola 7.  Šutio je samo kad smo ga nosali, ali čim bi ga spustili u krevet, počeo bi vrištati i jecati.




Gigana ne mogu vjerovati ista stvar mi se deslia nocas i isto vrijeme!
 
On je i danas kenjkav,nece da spava ali ja mislim da su zubici u pitanju jer mu izlaze cetvorke.Nego,ti nama javi kad se vratis od doktora ,nadam se da nije nista veliko...Pusa malom Vediuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 15:13:54   
Romali
Samo da kažem da je i moj Omar noćas vrištaouser posted image Nekad  iza ponoći.

Nismo skontali zbog čega, nije prehlađen, nismo uvodili novu hranu pa da ima grčiće user posted image
Jedino logično objašnjenje su zubići, koji ga užasno muče već odavno.
I kad je zaspao, svako malo se budio. Skroz rastrzan san.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Neprospavana noć
13.1.2009 17:55:55   
stella
Moja Hana evo trecu noc se cesto budi,vristi.(sinoc se probudila dva puta i jutros u 7)Ja predpostavljam da su zubici,a mozda i nocne more,dali je moguce?????Cim je uzmem jos malo place i prestane brzo.
Ima 4 jedinice i sad izgleda da gornje dvice hoce,al vec neko vrijeme mi se cini samo sto nisu a jos nista.Icicemo mozda sutra na vakcinu pa cu pitati dr ima li potrebe za zubarom.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 10:00:11   
Gigana
nisam vam se stigla javiti juče, pa evo me tek danas. 
Vodili ga doktoru i ustanovili su upalu oba uha i grlo malo crveno.  Dobio je Zinat, Otol H kapi, paracetamol i fiziološku za nos.

Sinoć mu je temperatura skočila na 39 i povraćao je 2 puta (svaki put kad sam mu pokušala dati lijek, valjda sam ga iziritirala).  Zvali smo hitnu i rekoše nam da mu dajemo Orosal ili Hipp od mrkve za nadoknadu elektrolita i da mu stavim voltaren čepić.
Tako smo i uradili, čepić je djelovao tek nakon 40 minuta, ali je temperatura nakon toga spala. 
Spavao mi je čitavu noć pored mene, vrtio se u snu, ali je spavao.  Jutros ima 37,8.
Rekli su mi da mu ne dajem mlijeko, nego laganu hranu, šta god da to znači, pa sam mu jutros dala malo pure, ali mu se opet stužuje na povraćanje.  Od jutros nije povraćao.
Ne znam smijem li mu davati sokove i hipp voćne kašice zbog vitamina?

Eto, žene moje, Vedad mi se pravo razbolio, onu sliku od sinoć neću nikad zaboraviti.  Da ste samo vidjele kako je on izgledao kad ga je temperatura smotala.  On je ležao na jednom mjestu, tužan, jedva da gleda na oči, ma dijete za neprepoznati.  Kad mi srce nije puklo.  Glava mu gorila, a rukice i nogice led ledeni.  Čak smo ga i rakijom masirali, ali ništa do čepića.




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 10:23:14   
andji
Draga moja Gigana,tako mi je žao,ja sam bila ubijedjena da je manja prehlada upitanju,eventualno rast zubića.....baš mi je žao,nadam se da će maleni ozdravit brzo i da će sve biti po starom....ja non stop samo govorim 'neka mi je zdrav i to je najbitnije'

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 10:36:27   
Gigana
i ja sam se nadala da su zubići, uopšte mi nije jasno kako se ovako razbolio, kad ga nigdje nisam ni izvodila po ovom vremenu.  Nadam se da ce se vidjeti pomak čim antibiotik počne djelovati.
Čini mi se, nema ništa gore nego kad su bolesni.  Čovjek da crkne od muke.  I jest najbitnije da su zdravi, sve ostalo je manje važno.



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 11:04:46   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: Gigana

nisam vam se stigla javiti juče, pa evo me tek danas. 
Vodili ga doktoru i ustanovili su upalu oba uha i grlo malo crveno.  Dobio je Zinat, Otol H kapi, paracetamol i fiziološku za nos.

Sinoć mu je temperatura skočila na 39 i povraćao je 2 puta (svaki put kad sam mu pokušala dati lijek, valjda sam ga iziritirala).  Zvali smo hitnu i rekoše nam da mu dajemo Orosal ili Hipp od mrkve za nadoknadu elektrolita i da mu stavim voltaren čepić.
Tako smo i uradili, čepić je djelovao tek nakon 40 minuta, ali je temperatura nakon toga spala. 
Spavao mi je čitavu noć pored mene, vrtio se u snu, ali je spavao.  Jutros ima 37,8.
Rekli su mi da mu ne dajem mlijeko, nego laganu hranu, šta god da to znači, pa sam mu jutros dala malo pure, ali mu se opet stužuje na povraćanje.  Od jutros nije povraćao.
Ne znam smijem li mu davati sokove i hipp voćne kašice zbog vitamina?

Eto, žene moje, Vedad mi se pravo razbolio, onu sliku od sinoć neću nikad zaboraviti.  Da ste samo vidjele kako je on izgledao kad ga je temperatura smotala.  On je ležao na jednom mjestu, tužan, jedva da gleda na oči, ma dijete za neprepoznati.  Kad mi srce nije puklo.  Glava mu gorila, a rukice i nogice led ledeni.  Čak smo ga i rakijom masirali, ali ništa do čepića.





E pravo mi je zao. Sve sam se nadala da su zubici ili neki virus kada ono bas teska upala. Zinnat je super, samo neka to pije i bice mu dobro. Sto se tice vocnih kasica i sokova, bolje je ne makar do sutra. Znam po Hani kada je povracala, uvjek su mi doktori samo suha hrana. I ja sam se bojala da ne oslabi jer jako antibiotici a nigdje vitamina. Ipak kazu djeca se za cas oporave. Bice to sve uredu. Proce ga. Znam dobro Gigana kako se osjecas i najteze je tako ga gledati ali proce i to. jubi Vedada

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 11:12:10   
Gigana
joj hvala ti puno, nadam se i ja da će ovo brzo djelovati.  Dajem mu i Linex uz antibiotik, jer mu se često guza zacrveni od antibiotika. 



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 11:16:03   
HanaBana
Zinnat je veoma jak, zato mu i guza crveni a vjerovatno ce ga i stomacic malo muciti ali je zato veoma djelotvoran. Linex je super za stomacic tako da vjerovatno nece ni osjetiti neke velike tegobe od Zinnata. Drzim fige da to sto prije prodje.user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Neprospavana noć
14.1.2009 11:17:25   
mamyca
Draga Gigana,jako mi je zao,i ja sam mislila da su u pitanju zubici ili lagana prehladauser posted image .Brzo ce Vedo ozdraviti,vidit ces,i onda se necete ni sjecati ovoga.Pusa nasem hrabrom djecaku,i zelimo mu da sto prije ozdravi.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *