|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 10:55:25   
Amelaa RR
Da li vam se ikada desilo da nesto radite...kuhate,peglate njegove kosulje,majice... ili nesto slicno i da vam MM kaze da njegova mama to radi drugacije...
I kako tada reagujete....



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 10:59:30   
lamka
Samo jednom mi je to rekao na sto je dobio odgovor ako mu je tako dobro bilo kod njegove mame zasto se zenio ,a ako mu se moje ne svida nije problem neka zove svoju mamu da mu to uradi bas onako kako to on voli. Poslije toga naravno nije mu vise nikada palo na pamet da mi tako nesto kaze jer ako je vezano za rucak znao je da ga taj dan kod kuce nece imati jer ce automatski ici u kantu za smece ,a ako je rijec o peglanju nece mu nista biti ispeglano. I tako ja rijesih problem .

< Poruku je uredio lamka -- 12.12.2008 11:07:24 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:05:33   
lamama
Draga amela ja nisam nikad imala problema s tim. ja šta god da radim za MM je to najbolje, moju kuhinju voli više od mamine.
kada nas ona zovne na ručak on joj nešto stalno prigovara, meni bude nezgodni i uvijek ga molim da ne komentariše, iako žena kuha fino, ne znam šta mu je.
ne znam kako bih postupila u tvojoj situaciji, zavisi i od karaktera MM, da li da ignorišeš i da ne komentarišeš pa će on da shvati da to nije tako, odnosno da i ti to dobro radiš ili da kažeš ako ti to mama bolje radi bujrum kod nje.
Sve zavisi od karakteraMM a ti ga najbolje znaš.


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:10:58   
lamama
A ja kada bi mi to prigovorio, kao što lamka kaže ne bi imao ni ručak ni oprane ni ispeglane stvari pa neka ti mama pere.

Znam jedan slučaj da je svekrva snahu maltretirala tri godine i nije joj ništa dala da radi bez njenog znanja, jer kao ona ništa ne zna, muž joj je jedinac pa valjda bila ljubomorno.
nije joj dala ni da šta opere ni svoje ni muževo, ni da kuha, stalno u stanu i diriguje po svom, ona jadna krila svoj intimni veš kada hoće da opere, morala je pitati kada hoće šta da razmjesti u kući, ma užas, dok joj nije pukao film i sve joj istresla u lice i zabranila da dolazi, a i mužu je očitala lekciju, sada je bolja situacija

nekada moraš reagovati na vrijeme da takvo ponašenje ne bi poprimilo nenormalne granice.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:14:52   
Amrino
Heheheh- joj lamka draga al me nasmija! user posted image
Meni je nedavno bilo nezgodno pravo- tacnije prosli bajram...Pravila ja baklavu po receptu njegove mame i on joj mrtav- hladan reko da je moja bolja nego njena. Ja u zemlju htjela da propadnem! Zena pravi baklavu cijeli zivot, ja prvi put i on joj tako rece. Mogu mislit kako se zena osjecala.

Ma sto se toga tice- nema problema. Kuham potpuno razlicito od njegove mame ali sve redom pojede. Neka jela koja su "njen fah" poput sarme i sirnice necu ni da pravim.
Medjutim- klasicni sindrom "moja mama to radi bolje" imala sam priliku da uzivo posmatram cijeli zivot: svoj tatu! Njegova mama aman sve bolje radi...ma meni je 1000 puta doslo da mu kazem da ode svojoj mami na rucak...a moja mamica samo na ignore- valjda zena navikla. To su tako prije sinovi radili...bio obicaj ili sta li vec. Najgori slucajevi su kada zena ima dva sina a nema kcerku- to je sujeta boze sacuvaj, pa jadni sinovi pricaju i sto ne misle samo da se mamica ne naljuti. Covjce, moja mama radi cijeli zivot, zena fakultet zavrsila, dvoje djece i stigne sve po kuci i onda on za ruckom spomene svoju mamu...uh...Tata mi je i volim ga najvise na svijetu ali taj sindrom nikada necu shvatiti.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:19:25   
almai
Znalo je se par puta na samom pocetku braka desiti da kaze'moja mama stavi malo vegete u pitu'ili slicne situacije.Na sta bih ja odma reagovala i rekla'eh sutra se naruci kod svoje mame i jedi tamo',a sad je se situacija skroz promijenila.Ja ga mora tjerati da idemo kod njegove mame na rucak.Sve stvar navike,ako im pustimo na pocerku braka i radimo sto njihove mame su radile za njih morat cemo cijeli zivot tako.Mislim da je najbolje odmah na pocetku braka zube pokazatiuser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:22:54   
Anoniman
Kao sto Amrino kaze, imamo dvije razlicite kuhinje i nije ni nalik jedna na drugu, tako da nema reci sta je bolje a sta ne. Rekao je da ja bolje kuham. Cak nekad zna reci, da vidis mama kako je Maida nesto napravila....
A druga stvar, mozda sam tu malo bezobrazna, ali sve sto je bolje kod mame nek mu mama i napravi!!!

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:24:04   
nikka
IZVORNA PORUKA: lamama


Znam jedan slučaj da je svekrva snahu maltretirala tri godine i nije joj ništa dala da radi bez njenog znanja, jer kao ona ništa ne zna, muž joj je jedinac pa valjda bila ljubomorno.
nije joj dala ni da šta opere ni svoje ni muževo, ni da kuha, stalno u stanu i diriguje po svom, ona jadna krila svoj intimni veš kada hoće da opere, morala je pitati kada hoće šta da razmjesti u kući, ma užas, dok joj nije pukao film i sve joj istresla u lice i zabranila da dolazi, a i mužu je očitala lekciju, sada je bolja situacija


Ja ovo nemogu da vjerujem,ma ni da se desilo prije 100 godinauser posted image
Tri godine jošuser posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:27:06   
HanaBana
Ja sa svojim MM hvala Bogu nemam tih situacija. On uopste ne komentarise ni mamino a ni moje. Ono sto je istina je da ja pravim boljem kolace a njegova mama slana jela, mada on to nikad nije spomenuo. To smo jos u vezi rijesili prosto "Sve sto mislis da tvoja mama radi drugacije i bolje prepusticemo njoj a sve sto ja radim bolje meni." Zivimo zajedno, ona kuha rucak radnim danima a ja vikendom, ja pravim kolace, a ona baklavu, peglam njegove stvari i imam puno pravo da radim u kuci sve sto zelim i on HB nikad nije rekao nista kontra toga.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:33:38   
andji
na sreću nemam sa tim problema,mama od mog muža je umrla od raka pluća prije 8 god. tako da on uopšte je ne pominje,a ni sjećanja na nju,jer vidim da mu je to bolna i teška tema za razgovor,potisnuo je to u sebi....jedino ponekad kad je nešto lijepo i veselo zna mu izletit 'i moja mama je nekad.....' bude mi ga jako žao,ali u svakom slučaju je zadovoljan mojim kuhanjem

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 11:38:48   
nikka
Moj se nije usudio da komentira moje kuhanje,a mamu da spomene pogotovo.
Desilo se jednom da sam u žurbi stvarno smlatila ručak,ma desi se više putauser posted image ,
ali je samo jednom rekao "pa nešto mi ovo nije kao obično",
a ja sam odmah rekla "dragi ja sam se potrudila da napravim ručak ako ti se nesviđa imaš restoran",
nekako mi se učinilo drsko da mu pomenem mamu i njeno kuhanje,pošto ni on nije.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 12:16:17   
dina_89
za sada nemam problema sto se toga tice cak mi je njegova mama rekla da dosta bolje jede odkako ja kuham user posted image  mada nemogu se pohvaliti svojim kulinarskim sposobnostima jos uvjek ucim  ali uglavnom ga pitam sta zeli za rucak pa vjerovatno zbog toga bolje jede i kad bi mi rekao da njegova mama nesto bolje radi uopce mi nebi smetalo pitala bi je kako to radi pa bi onda i ja pokusala, ali ako bi to cesto ponavljao vjerovatno bi mi zasmetalo jer u svakom slucaju treba da cjeni moj trud...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 12:28:07   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
Edina kraljica si...heheh--..Kod mene ovako na pocetku posto sam se ja udala mlada...i eto nisam nesto bas puno kuhala..ali mi nikad nije nesto govorio vezano za hranu...Cak sada kada ona nesto napravi desi mi se da mu se ne svidja pa ja pravim ...ili eto uvijek pojede sve ono sto ja napravim ..a to Nju-svekrvu- pojede...hehe.
A eto nesto vezano za pospremanje mi jeste jednom rekao i onda ja nisam nista htijela da radim...kada me je pitao pa sta je...pa reko nek ti mama dodje i poradi kako je ona to radila..a on se nasmijao..:Vi zene hehehe.

Njegova mama mi je jednom prigovorili kako je zatekla peglu vrucu poslje svoga sina i zaprepastila se...jer NJEZIN SIN JE ISPEGLAO SEBI NESTO...a onda jedva docekala da meni to kaze...a ja sam njoj rekla I JEL MU STA BILO STO JE ISPEGLAO.
Ona me stala i gleda...uh...ma moglo bi se pricat svasta.....


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 12:55:36   
Aminad
MM nikad ne pravi poređenje između mene i njegove mame. Ja sama ponekad priznam da je njegova mama nešto uradila bolje od mene a ona javno pred svima kaže da je jako zadovoljna kako ja kuham i da se ona uopće ne brine za to, te da je  njemu super kod mene. Ona meni pravi ružicu a ja njoj "šlagirane kolače".user posted image

MM ponekad zna reći da mi nešto nije baš najbolje i meni to ne smeta ako mi on neće sugerisati i ukazati na moje propuste, pa ko će. Isto tako i ja njemu ako mi se nešto ne sviđa kako je uradio jednostavno mu kažem i nema ljutnje. Niko nije savršen, svi griješimo.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 13:28:46   
Anoniman
Ja hvala Bogu nemam s tim problema,moj muž je iz Sandžaka i kad odemo kod njegove mame on uvijek meni kaže da kuham,mada moja svekrva extra kuha vjerujte,ali MM zaista voli moju kuhinju.

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 13:58:51   
jagodicabobica
Ja s tim nemam nikakvih problema. MM jede sve sto napravim pohvali cak i kad nesto neuspije kako treba, valjda je to ljubav hehehehe.
Kad odemo kod njegove mame on hvali moju kuhinju, cak joj je rekao u zezi da se nije najeo posteno 26godina, nasto se ona nasmijala a kako se osjecala neznam.
Nervira me kad ona kuha, pa me zovne da pogledam i kaze: da joj sincic voli vako kuhano ili vako zapeceno ili ovaj zacin itd. to me izuje iz cipela. Onda joj kulturno kazem da on nema primjedbe na moju kuhinju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 14:09:20   
medavi
Hihi nemam s tim problem jer haman on toliko dugo jede moju hranu pa se ni nesjeca kakva je mamina bilauser posted image user posted image user posted image ko zajedno smo 100 godina al mislim da nam je kuhinja dosta slicna jer sam dosta stvari naucila od nje a moram da spomenem da je moja sveki odlicna kuharica i njena se hrana spominjeuser posted image sta ja znam nije mi nikad nista rekao pa valjda mu odgovarauser posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 14:14:45   
Ilhana RR
Ovaj moj nikad to nije meni rekao... neznam sto al da jeste bilo bi mu ko Lamkinom muzu jer imam obicaj da mu kazem kad se on sam petlja u nesto da mu je mozda bilo bolje da se nije zenio kad on to zna sam. Sve sto mi kaze da on to bolje radi sam sada i radi sam. zato vise nista negovorim nego prihvata sve kako mu se ponudi hihihi....

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 14:22:58   
ewica
Imam tu srecu da moj muz nije nesto pretjerano zahtjevan sto se jela tice i pojede buvkalno sve sto skuvam. I jose uvijek rece da je odlicno:) A nisam bas i neka kuvarica,ne volim kuvati a i nisam imala od koga nauciti (majka mi je umrla kad sam imala 13 godina).Sta vise, tipicna balkanska jela moj muz pravi daleko bolje od mene (posebni pasulj)...user posted image Njegova majka zna praviti odlicne kolace ali nikako slana jela.Meni nekako idu slana jela ali ,vjerujte, jos nikad nisam uspjela napraviti dobar kolac.user posted image Ponekad kad dodjemo kod njih  njegova majka pocne skakati oko njega i mu nuditi sve sto on, navodno, voli, ali vec sam imuna na te njene ispade i ne obracam paznju.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 15:39:07   
neki
A mozete zamisliti kad u kuci imate KUHARA,he he.Njegova mama pravi suuper sarmu i suuuper baklavu,sto meni ne ide od ruke,tako da to bas i ne pravim.Nikad mi se nije pozalio na hranu,stavise uvijek pohvali sve,pogotovo kolace,koje njegova mama bas i ne pravi(osim baklave),a i svekar i djever su odusevljeni kolacima,koje ja non-stop pravim i mutimuser posted image Dosad se nije desilo da je poredio hranu ili bilo sta drugo sto je uradila i napravila nj.mama...A i da prigovori,fino bih ga poslala sprat nize na rucak,pranje,peglanje i sl.user posted image

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 15:40:26   
neki
Ova me tema podsjeca na seriju Svi vole Raymonda(svekrva je super kuharica,a snaha tu i tamo)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 15:41:58   
Ilhana RR
mozda imam srece sto je moja mama kuharica pa sam od nje naucila svasta, sve zapravo i zato voli moju hranu vise od njegove mamine hihihi

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 15:47:04   
makana
hihihihi
a šta kažete za opasku - ako ne znaš to tako da skuhaš ili uradiš pitaj onoga ko zna, pitaj svekrvu ili svoju mamu???

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 16:18:12   
haidy
IZVORNA PORUKA: makana

hihihihi
a šta kažete za opasku - ako ne znaš to tako da skuhaš ili uradiš pitaj onoga ko zna, pitaj svekrvu ili svoju mamu???


Joooooooooooooj, to i mene nervira!


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Njegova mama to radi drugacije....
12.12.2008 17:51:37   
mamyca
Ja sa tim srecom nemam problemauser posted image ,ono sto ja ne znam napraviti napravi njegova mama,i meni to nimalo ne smeta,mada MM voli moju hranu i uvijek to istice pred svima,a pogotovo moje kolaceuser posted image user posted image ,mada mi je upocetku smetalo kad bi mi sveki govorila nemoj tako nesto praviti nevoli on tako,a MM sve pojede i kaze da je bilo drama ukusnouser posted image ,i mojoj sveki je drago sto je MM poceo voliti i ostalu hranu jer povrce nije nikako volio,ne voli ga ni sad bas al eto pojede makar nesto,i svi smo zadovoljniuser posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *