|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nocna pelena
6.9.2008 12:11:53   
tresnjicaaa
Kako i kad aste se rijesile nocne pelene. Meni je namik davno po danu prestao da nosi pelenu tacnije sa dvije godine, ali navecer mu jos uvijek stavljam. On me nekad zovne navecer i kaze da hoce da piski ali vecinom slucajeva upiski se u snu. On ni ne zna da se upiskio. Kada mu skinem pelenu obilazim ga i kad odem usobicu u toku noci da ga vidim on upisan mokar spava li spava. Eh onda mi pocne da kaslje i ja se prepadnem da nije zato sto u noci bude mokar i pocnem opet da stavljam pelenu. Ne znam kako da je se rijesim i sta da radim sa tim nocnim pisanjemuser posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 12:51:12   
batterfly
Ja sam se rijesila pelene kad je mom djetetu bilo skoro 2god.
Kupila sam paket radi "nocne"pelene..ali mi HB nije zatrebao...
Ja sam to sve rjesila za 7 dana..
Iskreno i ja sam se iznenadila kako je sve to brzo proslo..sa obzirom da nije htjeo na tutu nikako..cak sam je morala iznjeti iz stana...
Onda sam kupila onaj dodatak za solju...i uspjelo je..
Desavalo se da se ponekad upiski tokom noci...ali nisam vracala pelenu..iako sam se kontala da to uradim..

Mislim da je kod mene "upalilo" smanjivanjem tecnosti pred spavanje(bar dva sata prije ) samo dok on nestekne taj osjecaj tokom noci...Izbacila sam cak i hapu....
I obavezno izmokravanje pred spavanjac......
Ja sam cak znala..kad ostanem do kasno budna.."probuditi ga" da se ispiski..
Ovo je pod navodnicim azato sto on veze nema...samo kroz san to obavi...user posted image

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 12:56:04   
medavi
Moj Samed jos uvijek ima nocnu pelenu a ima3god  i 2 mjeseca
pokusavala sam svasta i ustajala i sad ustajem pa ga stavim na tutu a on se opet upiski jedino kad bi sjedila pored njega pa svako sat da piski- nema sanse. Jest da pije dosta tecnosti a nesto nemogu ono da mu zabranim pred spavanje. Ovako mi je hari prestao sa nocnom sa 3 i 3 mjeseca pa se nadam da ce i ovaj manji. Jednostavno je poceo sam da se budi i trazi tutu. user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 13:12:33   
tweety
I mi smo se riješili noćne pelene mada se i dan danas desi da se popiški tokom noći ali mi ne pada na pamet da vraćam pelene.Ja stavim onu plastiku ispod da mi ne ide po krevetu i preko nje posteljinu.Gledam da se popiški prije spavanja i pratim koliko tečnosti popije prije spavanja.Još su vrućine pa i više pije,ali znam od prilike kad bi se trebao piškiti,pa kad se počne vrtiti u krevetu ili kad se ustane i sjedi onda ga pitam hoće li se piškiti.Sam kaže hoće ili neće i sve tako.Samo treba strpljenja!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 15:51:52   
mamsi
I moj Kenan je kao i vaša djeca prvo skinuo dnevnu pelenu,a noćnu smo skinuli čini mi se da ima 2 mjeseca,naravno da se prvu i još 7 noći upiškio,ali ja sam ga dizala svaku noć oko pola1 da se ispiški,i nije htio uvijek,sad ga prvo pitam hoće li i ako kaže da hoće onda stvarno i piški.Sad se više ne dešava da se upiški u krevetić što ne mora značiti da neće nekad opet.Ali zna po cijelu noć trpiti i zato ujutro piški po pet minutauser posted image .najvažnije je kad se jednom pelena skine da se više ne vraća.Sretno svima

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 17:31:08   
tresnjicaaa
Ma znam ja to da se ne valja vracati. Ali on stvarno ne konta da se upiski ili ima tvrd san. Jer inace bi me zvao kad se upiski. 

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 17:47:55   
mamsi
Znam kako je to i misliš neće to noćno piškenje u krevetić nikad prestati,ali moraš se strpiti još malo,pa on je mali naučit će on to uskoro kontrolisati pa ćete svi odahnuti.Mislim da ga ne bi trebala ni često dizati da piški jer tako ćeš onda to morati dosta dugo raditi.Jedini moj savjet je da mu daješ što manje tečnosti pred spavanje,da odrediš jedan termin kad ćeš ga dizati da piški i da ga pustiš do jutra,osim ako primijetiš da se upiškio.Sretno i no sikiriki,nekad ćeš se ovome smijati i falit će ti.

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 22:54:14   
tresnjicaaa
Mamsi to za tecnost mi je nemoguce izvesti. Ovdje u Libiji je dosta vruce a ja nastojim da nocu ne drzim upaljenu klimu, tako da on po citavu noc pije vodu. Sam je nade flasu sa vodom u krevetu i pije u toku noci. To mu stvarno ne mogu oduzeti. Ma znam da ce sve da prode. Sve prolazi i kasnije se smijemo ovim sadasnjim problemima. Ali eto voljela bih da cujem vas kako ste izgurale ove za vas sada smijesne stvari user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nocna pelena
6.9.2008 22:58:07   
mamsi
Ma proći će i ta faza brzo, naučit će on to već,evo imate moju podršku.A nisam znala da si ti u Libiji pošto piše na profilu da si iz Sarajeva?

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nocna pelena
7.9.2008 14:09:09   
tresnjicaaa
Pa to ti je smiksano kod meneuser posted image 4 mjeseca Libija, mjesec, dva Sarajevo. Sad smo u Libiji i u sedmom mjesecu a to ce nam biti u decembru idemo u Sarajevo. Tamo planiram da se porodim user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nocna pelena
7.9.2008 16:32:46   
mamsi
Hajde fino mada vjerujem da si rastrgana,ali šta se može nikad ne znaš gdje te život može odnijeti.Nek je tebi sa srećom s piškenjem malenog i da lijepo izneseš trudnoću i rodiš još jednu prekrasnuuser posted image

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nocna pelena
9.9.2008 14:53:52   
tresnjicaaa
Mamsi hvala ti puno. Nadam se da cemo prevazici brzo ovo i smijati se tome user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nocna pelena
10.9.2008 10:44:50   
jupajdi
Emin je sa dvije godine prestao da nosi pelenu. Taman bilo je ljeto i nije bilo problema, jer sam ja njega od šestog mjeseca svaki put kada bih ga presvlačila stavljala malo na tutu i tu je odradio svoje.
I za noćnu pelenu nije bilo problema. Nedugo nakon skidanja pelene po danu skinuli smo i noćnu. Ni dan danas on se ne budi po noći da piški. To uradi prije spavanja i sve je super. user posted image

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nocna pelena
10.9.2008 20:27:03   
lamka
ja pokusavam da izbacim dnevnu pelenu i dobro nam ide za sada
curica piski i sve rjede joj mijenjam pelenu u toku dana
ali imam veliku brigu kako izbaciti nocnu pelenu jer ona pije puno tecnosti u toku noci a to ne znam ni sama kako da izbacim jer sam sve pokusavala ali sam samo dobila dernek i igranje u sitne sate.samo se nadam da ce moci trpiti kad joj uskoro skinemo jer sam mislila da kad joj ukinem dnevnu odmah ukinem i nocnu pelenu
nadam se da cu uspjeti


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nocna pelena
11.9.2008 16:46:37   
tresnjicaaa
Lamka sretno. nadam se da cete uspjeti brzo se rijesiti pelene :)

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nocna pelena
20.5.2010 22:17:33   
M kao Mama
Mi samo sinoć imali prvu noć bez pelena, prošlo je mašala predobro, ustala je oko 2 da piški i do jutros do 10 nije htjela više piškiti. I ona je sva presretniše pelena, konta da je velika jer ne troši više pelene. noćnu smo vukli haman dvije godine. Eto prošli smo super, a sve ovo je trajalo ovako dugo mjer sam mislila da nije sprema, budući da se skoro stalno budila sa punom pelenom. Nadam se da će i večeras biti suha noć.

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nocna pelena
20.5.2010 23:38:57   
mama Nataša
ja se nisam puno brigala oko skidanja pelena uopšte, išla sam logikom da će sve doći na svoje samo od sebe.

Počeo je ići na tutu kad je dovoljno stasao da zna prepoznati i tražiti sam,
jedno ljeto smo skinuli dnevnu pelenu (sa 2 i po godine) a osavili noćnu kao i za dnevna spavanja,
na zimu, sa 3 godine, skinuli smo dnevnu pelenu za spavanje jer je već neko vrijeme svaki put bivala suha a tek naredne zime, sa 4 godine skontali smo da je i noćna pelena suha pa smo je ukinuli.
Bez ikakvih treninga i učenja
i nije bilo piškenja u krevet
ja sam sa ovim ovakvim rasporedom bila sretna, nismo imali stresnih situacija, ni mi a ni on user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 16:01:20   
Anoniman
Mi još nismo skinuli noćnu pelenu a dnevne smo se riješili prije deset mjeseci,i nikako da se nakanim da je navikavam da na veče ustaje piškiti,jer pelena svako jutro bude puna.Ali sve se nadam da će to da bude ovog ljeta,pa vidjećemo!

(odgovor članu mama Nataša)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 16:23:44   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Mi još nismo skinuli noćnu pelenu a dnevne smo se riješili prije deset mjeseci,i nikako da se nakanim da je navikavam da na veče ustaje piškiti,jer pelena svako jutro bude puna.Ali sve se nadam da će to da bude ovog ljeta,pa vidjećemo!



Dijete još nije bilo spremno za skidanje pelena.
Tek kada se budi suho 15 dana uzastopno - znak je da je spremno za skidanje pelena.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 16:29:46   
Anoniman
Misliš da nije bila spremna ni za skidanje dnevne pelene?
Ne znam zašto da ne,lahko se privikla na tutu,a imala je tad 21 mjesec,a vezano za noćnu nisam ni tad pokušavala je odviknuti,a i ne žuri mi se ni sad.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 16:37:18   
hanabanana
Ne znam. Meni je ovo jedna doktorica rekla kada je starija imala dvije godine.
Nakon što sam ja skontala da se budi suha, odmah sam joj skinula i noćnu i dnevnu pelenu. Nakon toga se samo jednom upišala.
Imala je 26 mjeseci.

Mladja ima dvije godine i mjesec, i ona će pelene nositi do škole - svi su izgledi.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 19:59:41   
Anoniman
Pa ima smisla,a mi ćemo se izgleda noćnih pelena i odviknuti upravo tako.Iskrena da budem neda mi se na veče dizati je na tutu,dosta mi je što ustajem 3-4 puta ih hraniti,prođe mi cijela noć,

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 21:10:22   
sale4
Ne mogu biti pametna ,sa starijom djecom je bilo lakše, iako su nosili latnene pelene, lako su se naučili na tutu , mada se kćerka još neko vrijeme budila upišana . Samo se sjećam da bi se sama skinula i onako gola i ledena uvalila meni u krevet(vjerovatno je imala oko 2,5 god) sin se nikada noću nije upišao. Ova mlađa ni habera, tuta je ukras nekada sjedne, nudim je a ona nešto nema vremena. pojma nemam šta da radim , sve kontam da ću je preko ljeta odviknuti,
pelene me finansijski ubiše jer su dvoje user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 21:16:36   
Anoniman
Ja sam čula da se muška djeca inače ranije i lakše naviknu na tutu i da se rjeđe na veče upišaju,jer su manje osjetljivi.Sad koliko je to tačno,ili su i to babske priče,ne znam,a na osnovu ovo malo muške djece što ja poznajem ne bih se baš ni složila!

(odgovor članu sale4)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nocna pelena
21.5.2010 21:36:32   
mummy
Moja curica je prije nekih mjesec dana prestala nositi pelene a prije toga se više od godinu dana budila suha i ako bi odmah otišla na tutu nebi se ni upiškila u pelenu. Od kako ne nosi pelene nikad se nije upiškila noću, čak nekad zna i do 10 sati ujutru biti u suhoj peleni. Rahat bi joj je mogla skinuti ali nekad prelazi kod nas na krevet pa me ipak strah da se ne upiški na krevet a jednom je dovoljno da kažeš goodbye madracu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *