|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 18:16:28   
Rabi
Ne  znam odakle da krenemuser posted image
8.06. Adnan je dobio visoku temperaturu koja se nakon 4 sata djelovanja sirupa ili cepica naglo vracala i samo ''skakala'' na 40. Slijedeci dan temp. je jos uvijek prisutna, ali jos plus ima i proljev vodenast i sluzav, odvedem ga user posted image dr. opste prakse i dobijemo lineks i enterofuril, i nazad kuci....medjutim cijeli dan je imao proljev i jako visoku temperaturu da sam bila prinudjena da odem do bonice gdje su nas zadrzali! Nikakva posebna terapija, prva dva dana je primao infuziju, lineks 3x1 kapsulu, caj, dijetalna ishrana...Temp. je i dalje divljala, proljev isto takouser posted image user posted image user posted image   Uzeli su mu sve moguce briseve, stolice, urine, krv...... Uglavnom crp pokazuje da ima neka upala u organizmu, gruser posted image anica je 5, a kod njega je bio 50,2... Ostali nalazi su se morali cekati...Treci dan boravka u bonici dobili smo informaciju sa mikrobiologije da je u stolici pronadjen norovirususer posted image  bila sam zbunjena i uplasena, ali nakon konsultacije sa ljekarom shvatila sam da je sva ova muka sa temp. i proljevom rezultat virusa.Tu sam se malo smirila i strpila da vrijeme odradi svoje. Izasli smo u ponnedjeljak( prekuce) nismo imali temp. ni juce ni prekuce, ali sinoc temperatura se ponovo pocela penjati, s tim da je ovaj put bilo jako, jako sporo i to do 38, ne dalje. Stolice su i dalje ceste, nisu sluzave ali sam primjetila da pored stolice ima i dosta nekakve vode. Danas nazovem bolnicu da vidim jesu li bili ostali nalazi stolice(jer su tri dana zaredom uzimali stolicu) i kazu mi da su u dvije stolice izolovane bakterije salmoneleuser posted image user posted image user posted image  Isli smo na infektologiju, nismo dobili nikakav antibiotik...jednostavno samo prolajf, caj, dijetalna ishrana......
Moje dijete vec sedam dana ima proljev i temperaturu....ja sam ocajna i jako nasikirana.....Ne mogu vise da podnesem kako ga stomacic boli i kako je malaksao, bezvoljan....jednostavno nije ono dijete!!! Tako mi je tesko!!!!
Ja samo imam jedno pitanje, da li je neka od vas imala ovako slicno iskustvo, sto se tice ovako dugotrajnog proljeva i temperature? Ima li ovome kraja?
Izvinite ako je malo nabacano i predugo!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 18:23:27   
Anoniman
joj draga pa gdje ga tako saleti? mogu misliti kako je drug iscrpljen... ne znam nista o tome, ali se iskreno nadam i zelimo drugu da brzo ozdravi...

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 18:36:18   
merjem
a joj zao mi je malog misica.moja jetrva je u februaru lezala na infektivnoj sa djevojciom zbog salmonele.lezale su gore 20 dana od toga je 16-est dana imala neprestano visoke temp,i proliv.znam da je pila antibiotik mjesec dana poslije bolnice jer je bila kritican slucaj i da je bila na strogoj dijeti.sad je sve ok i iskreno se nadam da ce i kod vas ubrzo nastupiti poboljsanje.

_____________________________

19.12.2006 Merjem
22.10.2009 Ajse

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 18:55:47   
marny
jesi mu vadila elektrolite, budući da već dugo ima proljev vjerujem da su mu elektroliti niski, moj savjet je da dijete mora primiti bar 2-3 boce infuzije da iscrpljeni dječak živne.


(odgovor članu merjem)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 23:01:53   
Hanady RR
mila moja rabi znam nasikirana si...
dijetalna ishran je jako bitna...
salmonela mora sama da izađe...nema tu puno medicinskih preparata za pomoći.
ne znam da pošalješ PP enisa-sari...njena djevočica je imala salmonelu...znam da su se dugo bavili time.
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 23:16:18   
mamma mumi
Rabi zao mi je sto prolazis to, a najvise mi je zao bebaca. Moras biti strpljiva, salmonela mora sama izaci iz organizma, ali ako se nastavi temperatura moras ponovo na kliniku . Da li si ti sama izasla iz bolnice, jer nije mi jasno kako su te otpsutili , a da sve nalaze nisu imali, jer znam da to ninje praksa. U svakom slucaju, pazi da djecak ne dehidrira. Puno srece i zelja za brzim ozdravljenjem,

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 23:35:35   
Anoniman
A joj Rabi user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam salmonelu, nažalost, "prostudirala".....
Moja S je imala user posted image user posted image , 7,5 predugih mjeseci! 7,5 meni godna user posted image

Da, to su simptomi salmonele.... Mi smo se borili 12 dana sa temperaturom i proljevom. Dijete mi je užasno smršalo. Sva sreća pa je bila "buca" inače.....
Ovako,
nakon konačno uspostavljene prave dijagnoze (jer su nas 7 dana zavlačili te da je virus, te prehlada bla, bla, bla ko zna koliko bi trajalo da ja nisam insistirala da se uradi nalaz koprokulture) način liječenja je jako dug, mučan i dosadan. Ne daju se lijekovi nikakvi iz razloga što se unosom istih salmonela još više lijepi za crijeva. Morat ćeš biti jako pažljiva sa hranom user posted image  Ništa mliječno, ništa masno, kuhano...user posted image  ma muka draga moja! Samo suha hrana, tipa dvopek, riža, krompir, na lešo iskuhano meso. Čini mi se da je strogo zabranjeno zeleno povrće (grašak, kupus, salata... user posted image ).
S sam davala prolife, linex, čajeve....
Najgore je od svega što ona (salmonela) šeta. Pa se zna desiti da su 2 nalaza ok a treći pozitivan user posted image  Užasno je dosadna i mora se pratiti da, ne daj Bože, ne pređe iz debelog crijeva u mokračni kanal ili još gore, ne daj Bože, u krv user posted image
Tvoj dječak je sad kliconoša što znači da moraš voditi računa da salmonela ne pređe i u vaša crijeva. Nakon dječakovog korištenja wc-a dobro dezinfikovati wc dasku jer se ona najčešće na taj način prenosi. Ja sam nakon svakog S korištenja dasku čistila domestosom.
Jako važno, sve je individualno, kod nekoga salmonela bude mjesecima (kao kod moje S) a kod nekoga bude par dana, sedmica.....
Uglavnom, mi smo na kraju dobili informaciju da u Hadžićima postoji apoteka koja, između ostalog, ima i čaj za izbacivanje salmonele. Ne dugo iza toga test na salmonelu je bio negativan user posted image  Da li je zaista čaj djeovao ili se baš tako potrefilo da je baja sama u tom periodu izašla nikada neću znati......

Nažalost, činjenica je da nije ni malo bezazlena, hara crijevima, iscrpi sve najbolje iz organizma ali moraš biti jaka, puno se informisati i dobro paziti kako da je "tretiraš"

E da, zamalo da zaboravim, čaj od brusnice je isto dobar za nju.

Sve što se još mimo napisanog sjetim, javit ću ti.

Čuvaj se, ne daj se, znam kako ti je user posted image user posted image user posted image user posted image  To mi je bio najteži, najgori period u životu..... Nikada se nisam toliko zabrinula, svaki novi nalaz me je dotukao, i sve tako 7,5 mjeseci...... user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Norovirus i salmonela:((
16.6.2010 23:41:37   
Anoniman
E da, zaboravih ti napisati da ne paničiš i ne brineš, salmonela se može prenijeti SAMO nakon korištenja iste wc šolje. Znači ne postoji mogućnost da se prenese bilo kakvim fizičkim kontaktom kao ni slinom. Ja sam bila u dilemi na početku oko toga ali eto dugo je trajala pa sam nažalost iscrpila sve informacije o njoj user posted image


Onda,
način na koji je on unio u organizam je diskutabilna. Mogao je baš ovako kako sam pisala, da mu je već neko ko je kliconoša prenio a mogu će je i kroz hranu (jaja - najveći prenisnici salmonele, majoneza, sladoled, torta, mlijeko, salame......).

Budite svi oprezni sa hranom, posebno ljeti. Nikako ne dajite djeci pravljene sladolede, samo one upakovane jer isti prolaze kroz analizu. Dobro ispecite jaje. Čitala sam da se često salmonela razvije u pečenim jajima na oko (jer se žumance ne ispeče skroz). Od tog nemilog događaja moja S nikada nije popila mlijeko iz tetrapaka a da ga ja nisam prokuhala.....
Koga su guje ujedale i guštera se boji user posted image

< Poruku je uredio enisa_sara -- 16.6.2010 23:45:50 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Norovirus i salmonela:((
17.6.2010 9:51:12   
Rabi
hvala vam drage moje, znala sam da ce se barem neko naci da me barem malo utjesi.
enisa_sara, ne mogu da zamislim 7,5 mjeseci ovakve borbeuser posted image ja sam vec haman luda, ma nema sta....luda! Mi smo u  bolnici lezali 6 dana, uradjene su 4 koprokulture. treci dan lezanja mi smo telefonskim pozivom saznali da je izolovan norovirus i tu smo se obradovali, jer je i CRP bio spao, adnan se ko pomalo poceo oporavljati, dok zadnji dan temperature nije bilo nikako te su nas pustili kuci. Dva dana nije bilo temp. i vec taj drugi dan navecer temp. se vratila i porasla do 38(nije isla dalje) i ja sam se naravno opet uspanicila.....Zvala pedijatriju da vidim kakve su ostale koprokulture, kad ono drugi belajuser posted image  Salmonela! Ma nemam pojma ni odakle ni sta, jer sve isto jedemo, ali eto kazu da nije ni to mjerilo. Preko wc skoljke nije mogao pokupiti jer je jos u pelenama. Guzu kad peremo, ruke obavezno posle svega dobro operemo.
Adnan je smrsao, a nije vala bio nesto ni debeouser posted image  Sinoc smo bili na pedijatriji vadili smo CRP i jos neke nalaze...uglavnom sve se smirilo, nije dehidrirao.
Eh sad me interesuje taj caj sto si mi spominjala, da li ga smije piti dvogodisnje dijete?  I kakoko je moguce da salmonela predje u krvuser posted image  na sta posebno trebam oratiti paznju? Znam da je higijena trenutno najvaznija ali da li ima jos nesto?

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Norovirus i salmonela:((
17.6.2010 11:39:14   
Rabi
Nadjoh na netu da je pura od pravog kukuruznog brasna dobrauser posted image  Pa ja kontala da mu napravim sa jogurtom lgg, jer su mi rekli da mu ovaj jogurt mogu dati! Sta mislite koliko je to dobro! Ja znam da kukuruz cisti crijeva, pa mozda je to fakat i  uredu da mu probam datiuser posted image  ILI????

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Norovirus i salmonela:((
17.6.2010 16:07:56   
Rabi
I jos samo mi reci gdje se nalazi ta apoteka u Hadzicima?
Ja kako mi sta nau,padne tako i pisemuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Norovirus i salmonela:((
17.6.2010 20:51:20   
Anoniman
Rabi, mislim da smije dvogodišnjak piti taj čaj. A što se tiče pitanja kako salmonela može preći u krv..... ja sam shvatila tako što ona šeta po crijevima te na taj način može "zalutati" u mokračni mjehur ili u krvne sudove user posted image  Nažalost, bićeš primorana da se što više informišeš te će tako vjerovatno naići i na stručno pojašnjenje spomenutog. Mi smo u nekoliko navrata kontrolisali i krv baš zbog toga user posted image
Ishrana je br. 1 a higijena tek kasnije. Kad se svi simptomi smire tvoje dijete će sasvim normalno funkcionisati kao i prije salmonele. Ona mu više neće praviti nikakve probleme (mislim na temp., proljev ili povraćanje). To je nekako najčudnije kod nje. Kasnije, nikakvih smetnji niti tegoba a ona i dalje prisutna u crijevima user posted image  Užasno je dosadna, vrlo teško napušta crijeva te se zato i mora voditi računa o ishrani. Samo suha hrana joj ne daje dovoljno materijala i tjera je da napusti crijeva. Sva ostala hrana je "podložno tlo" za njen nastavka zadržavanja u crijevima.
Da, spomenula si puru, odlično, to naravno smiješ davati. Ja se nisam odmah mogla svega sjetiti, ne mogu ni sada, ali čim mi nešto dođe kao flash javit ću ti.

Eh ovako, ja ne poznajem Hadžiće baš najbolje..... Na samom ulasku u Hadžiće, prođe se mislim neki nadvožnjek, iza njega desno se ulazi u centar Hadžića. cca 50 m nakon tog nadvožnjaka sa desne strane je ta apoteka. Mi smo bili i na razgovoru kod vlasnice te apoteke. Mislim da ćeš lako naći, samo pitaj nekoga kad dožeš u Hadžiće.

Par puta smo S vodili privatno kod dr. Hodžić Lutva na UZV svih organa. Pošto je kod nje bila prilično dugo bojali smo se da ne daj Bože ne ošteti bubrege, želudac, pankreas.....Sve je na kraju "dobro" prošlo. Bila, ostala i napustila crijeva.....

Sretno mila, pitaj sve što te interesuje, odgovorit ću ti sve što znam user posted image

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Norovirus i salmonela:((
17.6.2010 22:46:59   
Rabi
Hvala ti puno druguser posted image   Ja sutra odmah idem da trazim ovaj caj, pa da probamo! Danas je dva puta jeo puru sa lgg jogurtom i izbacio je sve, za kratko vrijeme. Imao je nekih 12 stolica, ako ne i viseuser posted image  i temperaturu 37, a pred spavanje 37,6....
Nasla sam neki recept na internetu koji bas pomaze eliminaciji salmonele, samo sto su mi svi satojci skroz nepoznatiuser posted image  Neki kuzo, tamari i umeboschi sljive... Nemam pojma sta je sta, isla sam veceras u merkator da trazim ,a li nista. Sutra cu i u onu matijinu apoteku ili neku prodavnicu zdrave hrane, ako se sjetim da ima negdje u sa.....
Ma ako nista, odoh u hr da trazim ove sastojkeuser posted image  Ja sam skroz, ali skroz zabrinuta, znam da me razumijes i znam da znas jos bolje od mene kako je gledati da ti se dijete pati 10 dana, a ne 7,5 mjeseciuser posted image
Enisa hvala ti puno i javim ti sta je bilo.

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Norovirus i salmonela:((
17.6.2010 22:55:16   
Hanady RR
Rabi prodavnicu zdrave hrane imaš u krančevićevoj na marin drvoru.

imaju i telefon jer imaju kućnu dostavu...traži na informacijama Organika pa ih pitaj za te sastojke.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:02:43   
Rabi
ne mogu sad da skontam gdje bi to moglo tacno biti, ali svakako sam blizu pa cu ujutro u potraguuser posted image  Isceprkala sam i prodavnicu MakroVita u BBI centru....Idem sutra da trazim, i skreno se nadam da cu sve naci i da ce posle ovog ''cudesnog'' napitka mom adnanu biti bolje aBduser posted image
Hanady, puno hvalauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:03:57   
Hanady RR
nema na čemu mila...

ova prodavnica ti je u produžetku ulaza u konzum...tamo prma alpini...znači konzum stanes prd vrata da uđes  i onda ideš na lijevu stranuuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 18.6.2010 0:04:24 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:07:50   
Anoniman
Rabi, vjeruj da mi je grč u stomaku, znam mila kako se bezpomoćno osjećaš user posted image  Ja sam već pisala da mi je to, ali stvarno, bio najteži periodu u životu. Svaki nalaz sam, ne plakala, već ridala user posted image user posted image  Bila sam tih 7,5 mj. izgubljena. Hej čim se smire ti simptomi (proljev i povraćanje) on će biti ok. Vidjet ćeš, da ne povjeruješ i prosto ne možeš vjerovati da je nalaz pozitivan a dijete ok. Al onda psiha, dumanje, šta bajka radi, uh!!! Daješ li mu prolife? One su super, obnavljaju crijevnu floru. Samo pazi na prehranu. Šta su ti dr. rekli za hranu?

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:08:44   
Rabi
OKuser posted image  Sad znam..
Jos jedno HVALA od user posted image  kako moje trenutno izgledauser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:10:53   
Anoniman
hej draga...
nadam se da ce drugu biti bolje i da ce se izvuci vrlo brzo... tebi mila mogu samo poslati rijeci podrske da izdrzis ovo i da budes jaka za svoje pile... ako ti sta treba samo reci, molim te nemoj se ustrucavati... imas telefon imas mail imas sve moguce kontakte u svako doba dana noci samo reci sta treba... a ako hoces napisi mi tacno sta trazis koje sastojke pa cu ti potraziti sutra ovamo???

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:15:04   
Rabi
Ma da sve to, razmisljanje a jos su mu nasli i u mokraci ali neku malu kolicinu za koju nema potrebe ni za kakvim antibioticimauser posted image  Ali bez obzira ja sam jako zabrinuta. dajem mu prolajf, jednu bocicu dnevno, dijetalna ishrana s tim da mi nece ni rizu niti krompir, keks, grisini, puru mi je jeo danas dva puta, dvopek takodje.... i naravno caj, caj i samo caj. Eto, stalno sam kukala da mi slabo jede, a vidi sad...sad mi bas nista skoro ne pojede, ali se zato ja ziva pojedoh sta i kakouser posted image  
Da li ja njemu smijem dati caj od brusnice? I koliko moze potrajati ova blaga temperatura?

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:18:19   
Anoniman
Pisala sam ti gore da smo mi pili (S je imala 3 god.) i preporučuje se što više čaja od brusnice.
Temperatura...... kod nas je proljev, temperatura i čak povraćanje trajalo 12 dana....  

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:20:21   
Rabi
joj bambiuser posted image   sta da kazem za ovu tvoju ovoliku dobrotu.......Ti si jedna velika dusauser posted image
Sutra trazim sve ovo, nadam se da cu naci akoBog da, ako ne nadjem idem  dalje....Sta cu, safatala ga ova zivotinja, pa  kazem kud bas njega user posted image  mrvica, tako je smrs'o....pa ne smijem vise ni da zamislim ako ovako nastavi kako ce jos smrsati....
hvala ti na podrsci

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:23:12   
Hanady RR
Rabi nemoj mila da mislis tako...ko zna možda kod njega sve to izaće za enekoliko dana...nije ni tebio sad dobro da se sikiras i prkidaš

tesko jeste ali ne brini...ama naćemo mi te sastojke ako treba iz slovenije ili njemačke ili švesdke da dođu...samo kaži sta i ima da malom stvorimouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:25:18   
Rabi
onda je sutra brusnica umjesto drugog caja, ja sam je svakako kupila.
Nama je danas 10-ti dan, s tim sto temp. ne raste vise od 38 hB a stolica je bilo oko 12
Iskreno  se nadam da cemo se sto prije rijesiti aBduser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Norovirus i salmonela:((
18.6.2010 0:25:57   
Anoniman
Rabi, nažalost ova bajka jako crpi user posted image user posted image  i onda je najgori način ishrane (sve blago i suho, ništa konkretno) što i dovodi do dodatne iscrpljenosti user posted image  Daji mu što više voća i gledaj da mu uzmeš neki preparat za jačanje imuniteta, naoružaj se svim i svačim! Ja sam imala jako malo informacija i bježala sam od činjenice da ona može potrajati, sve sam se tješila da će brzo izaći, gubila na vremenu user posted image  zato ti, mila, kopaj i rukama i nogama, svime čajevima, proizvodima za imunitet ga "natrpaj" i odmah otiđi u onu apoteku u Hadžićima.

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *