|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 10:49:52   
Zoe
Pozdrav svima !
Evo i ja sam jedna od novih ali zabrinutih, nadam se budućih mamauser posted image .
Suprug i ja pokušavamo od marta da dobijemo bebaća, ali evo kao i mnogi, imamo problemauser posted image
Inače, imam problema sa menstr. ciklusima od kako sam počela dobivati, uvijek su bili neredovni, razmaka i do 55-60 dana.
Prije 3 godine počela sam koristiti Diane 35 jer je doktorica posumnjala na policistične jajnike a ujedno i da se riješim akni.
Napravila sam pauzu 2x po 2 mjeseca tokom perioda korištenja. Od marta 2008. ih uopće ne koristim.
Nedavno sam uradila nalaze hormona i doktor mi je rekao da je sve u redu, ali kako već tri mjeseca nisam dobila menstr. propisao mi je Dabroston tablete- 5 dana x 2 tabl.!
Tablete su ispijene, a menstr. još nema..
Zanima me da li je ko imao sličnih iskustava sa Diane 35 i da li mislite da li je razlog što sam ih dugo koristila-sada nemogućnost da zatrudnim:( 

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 12:31:18   
maslačak82
Koliko je meni poznato, tek preko 10god. uzimanja kontracepcijskih pilula smanjuje se fertilnost, tako da ne brini, ja nisam pila Diane 35 nego Logest, al eto nadam se da sam te malo utješila, dobrodošla na naš forum, navrati do Čekaonice, tamo smo sve trudilice.
Evo:
http://www.ringeraja.ba/forum/m_103721/mpage_36/key_/tm.htm#122530

< Poruku je uredio maslačak82 -- 23.9.2008 12:32:05 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 13:00:31   
Zoe
Uh, hvala ti puno, svaka pozitivna informacija sada mi dobro dođeuser posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 13:15:11   
tweety
Ja sam koristila Diane 35 3 godine i ostala sam trudna od "prvog" pokušaja.Napravila sam pauzu od 6mj prije nego sam zatrudnila.Nisam imala nikakvih problema sa dobijanjem user posted image a i kod mene je kao i kod tebe uvijek bila ne redovna,bolna,lice i leđa punih akni plus što ja imam dvorogu matericu i neku pregradu.Kod mene su bile male šanse za zatrudniti ali eto hvala Bogu po drugi put sam trudna i uskoro aBd očekujemo drugu user posted image

Draga moja pokušaj da ne misliš puno o tome,jer psiha dosta utiče na čovjeka.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 13:44:49   
Zoe
To je obećavajuće za čuti, ali interesuje me kada si prestala koristiti Diane 35 - da li si odmah dobila user posted image  jesu li ti sve bile redovne do otkrića trudnoće ili pak neredovne?

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 13:59:22   
emy
dobro nam dosla zoe
peduhitrila si me sa temom
ja vec dva mjeseca pijem diane 35 ( pcos )
po prvi put u zivotu
menstr. mi nisu bile redovne, ali kako njih pijem svako 28 - 29 dana
odnosno dva- tri dana nakon posljednje pilule
dobila sam terapiju 3mj po 21 pilulu
nakon toga kontrola ( jedva cekam )
ostala mi jos jedno pakovanje
ali,  sada sam se pravo prepala nakon yasmina

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 14:14:26   
Zoe
Hvala puno, nemam riječi, zaista ste sve drageuser posted image .
Meni su zaista bile korisne, ali negdje sam pročitala da Kanadsko ministarstvo zdravlja ne preporučuje Diane kao kontrac.sredstvo, nego samo za tretman akni..
A što se tiče Yasmina, doktori su zaista neodgovorni, zbilja bi trebali prvo uraditi taj nalaz hormona pa onda posavjetovati pacijenta koje tablete da koristi..
Mada tu ima i neodgovornih individua koje se ne udostoje pročitati famozno uputstvo!!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 14:26:46   
emy
kod mene su bile ove nuspojave
- prvi mjesec sam imalo blago krvarenje, nesto smedjkasto i 15 dana nakon user posted image
 ali nakon toga ne, ja sam to shvatila kao ciscenje
- bila sam hronicno zalosna 20 dana ali mislim da je to bila reakcija na cinjenicu da trenutno nema nista od  
bebe
- grudi su mi se povecale za broj, sto i nije tragedija ( slozio se i MM )
- jako bolne grudi pred menstr.

ali dr. mi je rekao da i nakon pilula moram sacekati sa bebom
barem 2-3 mjeseca ( folna kiselina, vitamincici itd. )
nadam se da sam bila od pomoci

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 14:38:56   
Zoe
Kod mene je bilo isto nakon prve ture Diane 35, ali što se tiče čekanja nakon korištenja moj prvobitni Dr. je rekao da neće biti problema po bebu čak i ako odmah zatrudnim, znači nije postojao taj period čekanja..

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.9.2008 19:47:34   
AMYY
dobro nam dosla zoe,ja sam ti isto pila diane 35,sigurno godinu dana,jer imam isti problem kao i ti,od kada sam pocela dobivat men,uvijek mi je bilo neredovne,i moja dr kaze da su one najbolje da se uredovi,i da od njih nema nus pojava,i ja stvarno nisam imala nikakvih problema,sad je se hB uredovilo,i sad radimo na bebacu,samo se opusti,jer draga moja psiha je najgora,samo nemoj biti opterecena i doce beba aBd

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
24.9.2008 7:48:57   
Zoe
Hvala draga Amyyuser posted image , podrška je ovdje fantastičnauser posted image , utješile ste me, a valjda će sve biti uredu aBd!
Mogu li te pitati,  koliko je već vremena prošlo otkako su uredovilauser posted image ?
Znam, malo sam nestrpljivauser posted image ..

(odgovor članu AMYY)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
24.9.2008 8:30:31   
tweety
Draga Zoe,ja sam nakon prestanka korištenja Diane 35 dobila user posted image ali mi je poslije toga i dalje bila ne redovna.Znala je kasniti i po 2 mjeseca.Kad smo se odlučili za user posted image ja sam računala 14 dana od prvog dana zadnje user posted image kao najplodniji dan (mada se u našim slučajevima nikad ne zna kad nastaje ovulacija) i poslije odnosa sam ostala ležati jedno pola sata,sa nogama malo uzdignutim gore.I hB eto meni se "primilo" odmah user posted image

Želim ti puno sreće i strpljenja,nemoj puno misliti o tome jer kao što rekoh i psiha dosta utiče na sve to!


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
24.9.2008 8:44:41   
emy
toga se i plasim, po prvi put mi je redovna
al sta kada ih prestanem piti
moram pogađati kada su mi plodni dani
super je cuti tako pozitivno iskustvo
hvala ti puno
da li si pila neke cajeve ili sl. uz diane
meni su rekli da ne smijem kombinovati sa ovim pilulama
a ja neznalica jos uvijek

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
24.9.2008 9:25:45   
Zoe
Jupiuser posted image , ako bude tako upalila i nama, uff.. biće predivno, e baš ti hvala , ni sama nisam znala kako da izračunam te plodne daneuser posted image  ali pokušat ću sad na taj način, možda upali..

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
2.1.2009 20:23:11   
medolino
evo da ja vratim ovu temu
i da pitam vas koji ste pili dianee ili neke druge zbog PCOS koliko poslije pijenja ste ostale user posted image user posted image
ja sam popila zadnju pilulu i došla user posted image pa me interesuje da li ima šansli odmah prvi mjesec ostati user posted image
da li se to nekome dogodile
ili da nam kažete neke vaše priče i iskustva


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
2.1.2009 20:40:47   
Nunichi
Ja sam pila Diane35 par godina,prestala sam malo vise od godinu dana prije nego sam ostala trudna.Ali da ne bude zabune nisam pokusavala tu godinu ostati trudna,ostala sam nakon prvog pokusaja u toku plodnih dana.
To je moje iskustvo,ali ja mislim da je oko 3 mjeseca dovoljno da se hormoni vrate u normalu.

Sretno! user posted image

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
3.1.2009 14:20:09   
HannaS
Ja sam pila diane 35 6 mjeseci zbog PCOS.Ustanovljen hormonskim nalazom.Dr rekao da cu imat problema prilikom začeća,i da ce mi vjerovatno trebat neke tablete da bi pomogle u tome.Kolko me je to zabrinulouser posted image Ali kad sam ih prestala pit mjesec dana sam pazila da ne zatrudnim user posted image I onda sljedeca 2 mjeseca sex bez zastiteuser posted image   Nisam isla ni na kakve kontrole(kako je dr rekao da dodjem nakon 6 mj)I to je bilo to.Sad sam u 5 mj user posted image   i sve je super.Znaci 2 mjeseca smo se "patili" da bi postala user posted image  

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
22.1.2009 15:52:07   
ana08
Evo i jedno negativno iskustvo, koje naravno ne mora biti pravilo, jer ja uopšte ne znam zbog čega ne uspjevam zatrudniti. Dijane 35 sam pila dvije godine (najviše zbog akni) i sada dvije i po godine pokušavam da zatrudnim. Slušala sam tome da kontracepcijske pilule imaju abortivno dejstvo i nakon korištenja jer se neke supstance zadržavaju u materici (tvrdnje iz udruženja koja se bore protiv abortusa)?!Ginekolozi to demantuju, pa sada ko zna kome vjerovati!

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.1.2009 8:12:05   
Zoe
E i mene je sada strah, jer sam Diane koristila više od 2 god. sa prekidima, trudimo se 10 mjeseci , i od user posted image  još ništa. Sada sam počela sa Klomifenom, i u sutra mi je prvi uzv, pa ćemo vidjeti šta daljeuser posted image
Inače, moji i nalazi mm su ureduuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
23.1.2009 11:10:11   
Leva
I ja sam Diane koristila kao dio terapije ali mi je ljekarka rekla da je sve uredu dok pravis pauze u koristenju. npr. nakon godine konzumacije napraviti pauzu od par mjeseci. Narocito treba voditi racuna o nuspojavama. Moja prijateljica ih je ignorisala tako da je dobila dijabetes i vise ne moze zatrudniti (ima jedno dijete) .
Ona sama tvrdi da je kriva sto ih nije prestala piti kada je primjetila da joj skode.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
20.6.2011 22:55:24   
Arnesica 1986
Pozdrav svim curkama, ja sam se tek sad ukljucila. Trebala bih vasu pomoc, ako mi neko zna reci koliko su kod nas u BiH diane35, ja sam ih dobila isto na preporuku od dr.al planiram iduci mjesec poceti piti,jer sam ovaj zakasnila...
Velika pusa svima user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
20.6.2011 23:04:41   
Blue rose RR
Ako misliš na cijenu, koštaju 17 KM za jedan mjesec korištenja, ili oko 45 KM za kutiju od tri terapije, znači za tri mjeseca.

P.S:Dobro došla na forum.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Arnesica 1986)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
3.10.2012 16:25:06   
flower11
mozete li mi pomoci ja koristim vec drugu tablu diane 35 bez pauze od sedam dana hoce li to biti problem,jer mi moj doktor nije napomenuo pauzu a nisam odmah dobila ni upustvo,a koristim ih da bi uredovala menstruacioni ciklus,koristim ih od prvog dana menstruacije...da li je obavezna ta pauza od sedam dana u toku drugog ciklusa i tako svakog...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
3.10.2012 16:59:46   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: flower11

mozete li mi pomoci ja koristim vec drugu tablu diane 35 bez pauze od sedam dana hoce li to biti problem,jer mi moj doktor nije napomenuo pauzu a nisam odmah dobila ni upustvo,a koristim ih da bi uredovala menstruacioni ciklus,koristim ih od prvog dana menstruacije...da li je obavezna ta pauza od sedam dana u toku drugog ciklusa i tako svakog...


Nisam imala takvu situaciju, ali mislim da ne bi trebao biti problem. Jedino što si prolongirala dobivanje menstruacije, tj. preskočila si jedan ciklus.
Ja bih se lično konsultovala sa doktorom, on bi trebao da ti da podrobniju informaciju/savjet.
I nemoj zaboraviti napraviti pauzu po završetku te kutije.

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu flower11)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nuspojave dugotrajnog korištenja Diane 35
3.10.2012 19:28:51   
d.dita
Ja sam koristila Diane 35 3 godine i ostala sam trudna od "prvog" pokušaja.Napravila sam pauzu od 6mj prije nego sam zatrudnila.Nisam imala nikakvih problema sa dobijanjem user posted image
Još mi lice bilo čisto kao papir, dlakavost se smanjila, manje bolne menstruacije, smršala sam nevjerovatno lako. Baš opet kontam da počnem ih piti.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *