|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Oštećenje sluha
7.1.2012 21:58:01   
mišur
Nazvala sam temu ovako, a nadam se da se ipak neće odnositi na nasuser posted image
Primjetila sam kod Luke, koji ima 3,9mjeseci, da u zadnje vrijeme slabije čuje.
Naveče, pred spavanje, obavezno pričam priče, i uvijek šapćem, jer ih oboje istovremeno uspavljujem, a Anči vrlo brzo zaspi, pa da je ne ometamo normalnim pričanjem, ja šapćem. Nikad još nije rekao da glasnije pričam, ili da me ne čuje, a sada je to počeo.
I u normalnom razgovoru u toku dana, ako mu nešto govorim, a on mi je okrenut leđima, vidim da ne reaguje, i kad ga pitam je li me čuo da mu se obraćam, kaže da nije.
I još nešto-odnedavno je počeo da pojačava tv kad gleda crtani ili to od mene traži, a nikad prije nije.
Sve ovo traje nekih 15-ak dana, ali večeras me baš zabrinuo, jer sam morala glasno da pričam priče, pošto je stalno govrio da se pojačam, da me ne čuje.

Inače, kao mali je često imao upale uha, a prije par dana je bio kod dr, i nije bilo nikakve upale niti  crvenila u ušima. ne znam ima li to veze sa krajnicima, mada nije nešto bio podložan upalama grlauser posted image
Imao je problem sa mucanjem jedno vrijeeme, i to je jedina nepravilnost u govoru koju je imao, inače je velika pričalica od 6-og mjeseca kad je progovorio.

Da li neko nešto zna o tome? Ja ču ga svakako odvesti dr da vidim šta ćemo, jer se neću smiriti dok ne provjerim sluh...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Oštećenje sluha
7.1.2012 22:03:28   
Rabi
ne zabrinjavaj se pretjerano...
najvjerovatnije je samo smola koja mu ometa sluhuser posted image ili ako mu cistis usi stapicima, moguce da se nakupilo dlacicauser posted image
odvedes ga dr. i rijesis dilemuuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Oštećenje sluha
7.1.2012 22:04:07   
Dida79
Svakako odvedi dijete dr jer ako ti osjecas da nesto nije ok nista te smiriti ne moze dok se ne ispita sve detaljno

Sretno i drzim fige da to bude samo lazna uzbuna

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Oštećenje sluha
7.1.2012 22:04:26   
Leena
Draga moja,
Sve što si nabrojala, ako se nikada prije nije pojavljivalo, može biti samo "rastresenost", naime, mene su isto vodili doktoru kad sam bila mala, ali ja se toliko fokusiram na nesto, npr. gledanje televizije, da zaista ne čujem kada mi se neko obrati. Ista stvar i za pojačavanje tv-a. A to za priče može biti da mu samo smeta što tiše pričaš kada Ana zaspi... Ja se nadam da sam u pravu, a sve kontam ne može se u petnaest dana oštetiti sluh bez neke upale, temperature, nečeg drastičnog. Još jedna stvar koja je moguća, ali ipak mislim da je ovo prvo, da nije sebi nešto ugurao u uho? Moja rodica je sebi tako papirića natrpala i niko nije znao dok nije dobila glavobolje od toga.
P.S. Sretan Božić i ljubi piliće

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Oštećenje sluha
7.1.2012 22:07:20   
R&T@
Nadam se da nije ostecenje sluha...
Mozda se uho "zacepilo"...
Specijalista ce to utvrditi, svakako...

A da pokusas s namjernim pitanjima tihim glasom dok je okrenut ledjima?
Nesto cudno mu reci...
ili da pokusas u tihoj prostoriji necim kucnuti, pa da provjeris da li ce se okrenuti...

Kako izgleda pregled, moze ti reci jelenaT...
ona vodi svoju djevojcicu na kontrole...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Oštećenje sluha
7.1.2012 22:12:25   
mišur
Hvala na brzim odgovorima, stvarno ste brzeuser posted image
I malo ste me umirile, što je najvažnije.
Ma i ja razmišljam da se ne može sluh tek tako oštetiti, pogotovo ako nije bilo nekih uzroka koji bi doveli do toga. Jedino je nedavno preležao ospice, ali nije ni imao visoku temperaturu.
Možda i jeste previše fokusiran na nešto , pa me namjerno ignoriše, ili je ljubomoran na Anu, pa tako manifestuje tu ljubomoru.
Sutra ću ga baš testirati da vidim  da li me čuje kad sam iza njega ili u tišini da lupnem nečim.
ali svakako ću ga i dr odvesti, da sam bar mirna.
Hvala vamuser posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Oštećenje sluha
7.1.2012 22:18:16   
Medić*
Nemam ti neki konkretan odg ...

Ono sto  znam da upala krajnika, krajnici uopste mogu dovesti do upale srednjeg uha i dovesti do tzv nijeme  upale ušiju, tada djeca traze da se ponovi ono sto kazemo, slabije znaci cuje, pojacava tv, gleda u lice dok pricamo.  S obzirom da se odnedavno desava, mozda se samo radi o pojacanom sekretu u unutrasnjosti srednjeg uha.  Najbolje da odes ORL specijalisti. Nadamo se da je sve u redu.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Oštećenje sluha
16.1.2012 22:44:48   
emma.L
Mi smo danas bili kod dr. Džinića (POliklinika Gežo) jer sam primijetila zadnjih dana da Ema ne čuje dobro, ali ne kao zanesenost što je bio slučaj ranije, nego mi kaže da se okrenem prema njoj kad govorim da me može čuti - kao da mi želi čitati sa usana. Oblio me ne znoj kad mi je to rekla u petakuser posted image .

Testirali smo je MM i ja, igrali se pogađanja voća i povrća (MM se okrene i normalno izgovori riječ a ona treba ponoviti). Ne moram vam reći kako je to bilo user posted image .

I dr. kaže da je dobro da smo došli odmah, ima upalu srednjeg uha s obje strane koja je jako česta i ne manifestira se bolovima. Vjerojatno je uzrok jako uvećan treći krajnik. Sluh oslabljen prilično zbog oteklina iza bubnjića, nema veze sa smolom. I 7 dana ćemo piti Augmentin i stavljati Operil P u nos pa na kontrolu sluha. Moguće da terapija pomogne (isti slučaj je bio sa mnom kad sam bila mala i meni je 7 injekcija tada pomoglo), a ako ne, to može riješiti operacija krajnika. Iskreno to mi je zadnja opcija, ali ako će imati slabiju slušnost kasnije od upala kao što ja imam danas, onda nema dileme. Samo se nadam da nećemo morati.

Elem, možete testirati tako što se djeci prišunjate s leđa i pljesnete dlanovima. Malo straha neće škoditi a znat ćete na čemu ste. Tu nema šta biti zanesen ili koncentriran.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Oštećenje sluha
16.1.2012 23:06:59   
M kao Mama
i meni ovo liči na priču o krajnicima i upalama uha, ipak idi ORL dr. pa neka ga pregleda

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Oštećenje sluha
17.1.2012 13:10:46   
mišur
Ema, jeste li išli specijalisti ili pedijatru?
Svakako je dobro što ste otišli i otkrili, ali me zanima da li upalu srednjeg uha može otkriti i pedijatar običnim pregledom?
Naša dr pedijatar svaki put pregleda i uši prilikom kontrole, pa zato i pitam.
Luka je sad bolestan i pod terapijom a čim ozdravi odvešću ga specijalisti da provjerimo.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Oštećenje sluha
17.1.2012 18:46:40   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mišur

Ema, jeste li išli specijalisti ili pedijatru?
Svakako je dobro što ste otišli i otkrili, ali me zanima da li upalu srednjeg uha može otkriti i pedijatar običnim pregledom?
Naša dr pedijatar svaki put pregleda i uši prilikom kontrole, pa zato i pitam.
Luka je sad bolestan i pod terapijom a čim ozdravi odvešću ga specijalisti da provjerimo.




Ako mozes doci u Sa svakako bih ti savjetovala dr. Gezu. On je privatnik, samo se treba najaviti kod njega. Ja sam sa timurom iskusila mnogo upala uha i to neminovno dovodi do zacepljenja kanala i novih upala.... tako da nam je dr Gezo mnogo pomogao. Timur je imao i povecan trebi krajnik tako da mu je istom malom operacijom laserom operisao krajnik i u usi ugradio male cjevcice, mislim da su sirine 1mm koje nakon godinu dana i same izadju. Sve ce ti on objasniti ako je to u pitanju. Moj timur je i kasno progovorio, jako nerazgovjetno a nakon toga je sve islo jako brzo i super.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Oštećenje sluha
18.1.2012 14:34:32   
emma.L
Mi smo išli kod primarijusa Džinića kod Geže. Tražila sam njega jer čovjek zna s djecom. Mislim da se ova vrsta upale, koja ide bez bolova, može otkriti samo specijalističkim pregledom.
mamina cura, upravo to nam je i objasnio - dakle, ako ovo ne pomogne, ide odstranjivanje trećeg krajnika i cjevčice u uši. Ali budući da već čuje normalno, kao i prije, ja se nadam da ćemo proći bez te traume.
Super da ste uspjeli to sanirati.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Oštećenje sluha
15.12.2012 15:37:33   
MalaLeena
Drage moje(i),
vidim da se ne govori mnogo na ovu temu na portalu (barem ne onliko koliko bi trebalo).
Ja sam majka djevojčice sa oštećenjem sluha. Otkrili smo to sa dvije i pol godine, i dok smo zavrsili sve pretrage i dobili aparatić skoro pa tri. To je već malo kasno, jer je prelingvalni period do druge godine. Iz vlastitog iskustva savjetujem svim roditeljima da ne zanemaruju ni jedan signal da vaše djete možda ne čuje i da se ne zavaravate raznim pričama (što je kod nas bio slučaj). Iako se govor nije odvijao onako "kako treba" nasjeli smo na razne priče. Te priče su ok ukoliko se otklone sve eventualne mogućnosti da nesto fizički nije uredu. Stoga, drage majke i očevi, ne zanemarujte i ne odbacujte sve vaše sumnje (na kraju najbolje vi znate svoje dijete a ne neko iz komšiluka), posjetite ljekare, uradite sve testove i budite pametniji nego što smo mi to bili.
Hvala Bogu, sada sa aparatićem sve je mnogo bolje, logopedi rade jako puno sa njom što i mi kod kuće još pojačamo koliko zanmo i umijemo i određeni napredak je već uočljiv (nakon mjesec dana nošenje aparatića). I što je još jako bitno, sa djeteom se može uraditi još jako puno i može se sa jako puno rada "nadoknaditi" taj zaostatak i dijete može imati lijepu budućnost uz podršku roditelja. Djetetu treba ulijevati puuuno samopouzdanja i stalno se smijati (čak i onda kada nemate razloga za to). Smijeh i dobro raspoloženje mogu puno toga izliječiti.
Nadam se da sa ovim postom nisam unijela strah među roditelje. Želim samo da vas ohrabrim da pratite sve signale koje dijete daje, da ih naučimo uočavati i tumačiti, tražiti stručnu pomoć i da koračamo hrabro i samouvjereno sa osmjehom na licu kroz život. Jer mi kao roditelji smo uzor našoj maloj dječici. Naučimo ih da šire dobro raspoloženje :-) bez obzira na sve.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Oštećenje sluha
26.4.2013 8:40:11   
Vinetu
Drage mame, kao što MalaLeena reče, ova tema nije nešto naročito posjećena, ali valjda će se naći neko pametan da me savjetuje.
Naime, u oktobru prošle godine primijetili smo da curica slabije čuje. Tad je imala 3g i 9mj. Početkom novembra odveli smo je u Polikliniku Gežo, gdje ju je pregledao doktor Zeković. Preporučio je antibiotike i sprej (Augmentin, Flixonase, Aerius), a potom i operaciju krajnika i ugradnju cjevčica. Tri dana nakon što je počela piti antibiotike, sluh se vratio i sve je bilo po starom. Tražili smo i drugo mišljenje: dr. Mandilović iz Opće bolnice je rekao da operacija tada nije bila nužna. Odustali smo od operacije i zbog mojeg skorog poroda.
Već, otprilike, dvije sedmice malena opet slabije čuje. Kao i prošli put, traži da ponovimo, gleda u usne dok govorimo i traži da povisimo ton na TV-u. Već veoma dugo, možda mjesec ili više povremeno kašljuca. Imala je laringitis, kao i ja i beba. Bila je na antibioticima, kašalj se malo smiri, pa se opet vrati. Prekjučer joj je pedijatar dao samo sirup od bijelog sljeza (za smirenje kašlja), jer nije vidio nikakvu upalu grla.
Ne znam šta da radim i gdje da je vodim... ne bih dijete tek tako "pod nož", a ne bih ni da se ona pati sa sluhom.
Zna li neko da li Mandilović negdje radi privatno, jer ne bih da opet dolazim kod njega preko veze? Ili da je vodim Geži? Najgore je to što mislim da u privatnim klinikama sve i svakoga šalju na operaciju, i kad treba i kad ne treba, a doktorima pare u džep. (Svjesna sam da to nije zdravo razmišljanjeuser posted image ) S druge strane ne bih ni da je vodim na Koševo, u onaj ćumez... Uostalom, isti doktori rade i na Koševu i po privatnim poliklinikama.

(odgovor članu MalaLeena)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Oštećenje sluha
26.4.2013 10:38:26   
maja78 RR
Vinetu znam kako se osjecas

kod nas su ceste upale usiju, i prikom jedne skoro da nista nije cuo, nakon antibiotika se sluh vratio.

sad u ponedjeljak smo bili kod Mandilovica jer mi svi kazu upale usiju idu od krajnika, mjerili smo sluh ok je, ali obzirom i da trenutno kaslje i slini bez ikakve prehlade ili necega drugog, dao mu je kapi i rekao da pratim sluh, i evo nisam bas prezadovoljna, nije da ne cuje, ali nije ni kao sto mi cujemo.
ici cemo za tri sedmice na kontrolu pa vidjeti sta ce reci.


a kod Mandilovica i ne moras preko stele, mi kad smo isli nije bila strasna guzva, vise nekad cekamo kod pedijatra. a ti i spomeni da ste prije kod njega dolazili i prepricaj sve, jer vjerovatno je sad puna slajma a od krajnika joj ne moze se sliti (kao sto je kod nas trenutno slucaj)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Oštećenje sluha
26.4.2013 10:40:24   
Lady26
Vinetu, zao mi je... user posted image
Malena od Anlu je imala istih problema, obavili su operaciju prije mjesec dana, nadam se da ce ti se Anlu javiti i pomoci, makar savjetom...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Oštećenje sluha
26.4.2013 11:28:49   
Vinetu
Hvala vam, drage moje... nekako mi se čini da je Mandilović po tom pitanju naj, naj... pa ćemo vjerovatno kod njega ponovo.
Fakat mi žao malene user posted image , a muž i ja smo znali toliko biti isfrustrirani što se ona "pravi da ne čuje"...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Oštećenje sluha
26.4.2013 11:33:54   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Hvala vam, drage moje... nekako mi se čini da je Mandilović po tom pitanju naj, naj... pa ćemo vjerovatno kod njega ponovo.
Fakat mi žao malene user posted image , a muž i ja smo znali toliko biti isfrustrirani što se ona "pravi da ne čuje"...

Dusa draga user posted image
Nadam se da cete to rijesiti aBd... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 18:22:24   
tekja
Evo i nasuser posted image I nazalost, vidim na temi jos nase djecice ima isti problem.

Vedad je jutros bio na audiometriji i nije prosao. Desno uho je ok, na lijevo slabo cujeuser posted image . Nama su problemi krenuli u januaru, kad je obolio od sarlaha i tad mu je na lijevoj strani vrata, tik ispod uha, iskocila zlijezda, koja se trebala povuci, ali nikad nije. Od tada on neprestano slini. Svi brisevi uredni, nikad nije imao upalu usiju, niti krajnika i svo ovo vrijeme mu je i grlo ok. Nalaz audiometrije ce biti tek iduce sedmice, kada ce i dobiti terapiju, pa cemo vidjeti sta dalje. Znamo da nam je prvi korak alergo testiranje. Zbog sekreta u nosu ne mogu da vide da li je u pitanju treci krajnik, pa cemo prvo da vidimo da nije na nesto alergican.user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 21:00:12   
R&T@
Ljubimo druga i drzimo fige da sve bude super, aBd...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 21:10:37   
Lady26
Tekja user posted image user posted image user posted image
A sta vas je navelo da radite testiranje?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 21:21:42   
Vinetu
Tekja, nadam se da će se sve riješiti fino. Svakako bih ti savjetovala da tražite i drugo mišljenje i da odete do Mandilovića.

Mojoj curici se vratio sluh. Mandilović se opet ibretio user posted image kad je MM pitao je li potrebna operacija. Preporučio joj je Operil i Nisitu, a na kontroli i ulje za rastapanje smole u ušima.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 21:25:23   
Hanady RR
tekja nemoj brinuti...
mislim dve je to rješivo...
polako terapija pa još koje mišljenje
jeste išli kod mandilovića slučajno, šta on kaže

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 21:28:28   
AnLu
Tekja jest eli vi radili timpanometriju ikad? to mi je bitan podatak da bi ti koju mogla reci kako ti rece utjesnu, ako jeste kakav je nalaz bio?

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Oštećenje sluha
22.5.2013 21:40:37   
tekja
Kod Mandilovica isli prvi put zbog neprestanog curenja nosa, dobili Operil, Nisitu i Flonidan. On rekao da sumnja na alergiju i da dodjemo kad zavrsimo terapiju i kad nos prestane da curi. Dan - dva bi prestao i pocinjao opet, tako da na kontrolu nismo otisli. A audiometriju smo radili jer je poceo na svaku moju da pita: Sta si reklauser posted image user posted image

AnLu, to Timponešto nismo radili. Kao sto rekoh lijevo uho je okej, na desnom prolaznost isla do 80% ili kako vec. Eh da, na lijevoj je strani i ta zlijezda, je li mogu da i ona pritisce nesto, pa slabije cujeuser posted image
Razmisljam da odemo kod Gee.

< Poruku je uredio tekja -- 22.5.2013 21:44:07 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *