|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 8:04:40   
merima_s
Sinoc sam na HRT dnevniku cula da su pronadjene kancerogene substance u djecijim samponima!!! Voditelj je spomenuo samo Johnson&Johnson No Tears sampon. Ja te proizvode ne koristim ali ato upozorenje mamama da obrate paznju.

"Some of the biggest names on the market, including Johnson & Johnson Baby Shampoo and Baby Magic lotion, tested positive for 1,4-dioxane or formaldehyde or both, the non-profit Campaign for Safe Cosmetics reported."
http://www.chicagotribune.com/news/nationworld/chi-baby-cancermar13,0,7771528.story



_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 8:09:18   
ElmaB
Ja sam jako skepticna kada su u pitanju takve informacije, posebno kada navode firme svjetskog glasa!Masu puta sam se uvjerila da je u pitanju samo borba oko konkurencije! Mozda grijesim...user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 8:30:38   
tweety
Kompanije čiji su proizvodi testirani pobunile su se i tvrde kako se drže vladinih standarada.

"Administracija za hranu i lijekove i druge vladine organizacije u cijelom svijetu smatraju ove tragove hemikalija sigurnim i svi naši proizvodi se drže ili čak prelaze zahtjeve regulacije u svakoj zemlji u kojoj se prodaju", saopštila je kompanija "DŽonson".

"Razočarani smo što je 'Kampanja za sigurnu kozmetiku' netačno okarakterisala bezbjednost naših proizvoda, pogrešno prezentovala nadmoćan konsenzus naučnika i vladinih organizacija koje analiziraju bezbjednost sastojaka i time nepotrebno prepala roditelje", navodi ova kompanija.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 9:15:42   
merima_s
Naravno da nece sad reci eto istina je, nasi samponi sadrze te stetne materije.  Ja sam samo proslijedila informaciju koju sam cula. Na vama je da provjerite. Da meni neko kaze HIPP sadrzi bilo sta stetno ne bih tek tako presla preko toga.
It is up to you.




_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 9:19:45   
merima_s
http://www.breastcancerfund.org/site/pp.asp?c=kwKXLdPaE&b=2483603

"Hello Kitty Bubble Bath (Kid Care)  12 ppm*
Johnson’s Kids Shampoo Watermelon Explosion (Johnson & Johnson)  10 ppm*"
*Product was at or above FDA maximum


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 9:44:47   
Gigana
ma nikad ne reci nikad.  Moze biti da je u pitanju konkurencija, a opet, moze biti i istina.  Ne znam, ja Johnson proizvode svakako ne koristim, jer sam se uvjerila da ovi kod nas nemaju veze sa Johnson proizvodima u Americi i EU,a osim toga, dobijala sam i osip od njih, pa ih svakako ne bi isprobavala ni na svom djetetu.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 10:27:03   
hanabanana
Moja Hana se dva puta izasula od Jonsona ( mlijeko za tijelo i maramice ) i od tada više nisam kupila. Prvi put sam mislila da je slučajno, a onda skontala da nije. Nešto u tim proizvodima joj iritira kožu. 

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 10:31:06   
dina_89
I ja sam cula to na TV-u i sada se bi usudila da bebici kupujem neke Johnsonove proizvode cak su rekli da te stetne tvari u njima izazivaju rak, a sad vise ne znam ni koje bi kupovala  neko je naveo hipp, pa pokusati cu njih ako vec ima zadovoljnihuser posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 10:44:47   
Anoniman
Ja koristim hippove proizvode i zasad su mi dobri, al ko će ga znat kad sutra osvane vijest da ni oni nevaljaju. Zaista se pitam da li postoji nešto danas a da nije štetno...user posted image

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 10:51:19   
Gigana
Nedavno sam imala priliku da kupim Johnson losion za tijelo za suhu kožu (za odrasle) koji se ne pravi za naše tržište.  Nisam mogla da vjerujem koja je razlika prvo u gustoći, pa onda i u mirisu.  A o kvalitetu da i ne pričam.  Ista stvar je i sa Panten šamponom i još milijardu drugih proizvoda.

trenutno koristim becutan kozmetiku i zadovoljna sam.  Do kad, vidjećemo.  

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 12:22:13   
ajnur
znam samo curica od moje rodice se osipala od Johnsona i od violeta pelena presla na niveu  i pampers sad je sve okuser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 13:56:38   
neki
NIvea i becutan su zakonuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 14:11:10   
Crvena
IZVORNA PORUKA: neki

NIvea i becutan su zakonuser posted image user posted image user posted image

I meniuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 14:11:53   
tea lana
bekutan nam je doktorica strogo zabranila iz razloga zato sto bekutan nije ono sto je bio prije

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 14:20:40   
mnn
mene mama mazala kad sam bila mala sa lanolinom..kupala sa bekutanom...sad čujem da je i to štetno...ma više neznaš što gdje stavljaju...

kažu da je mustela dobra, uriage, aven, a derma...baš tu kremu od a derme imam i super je ali je skupa ...košta 113kn...a odlična je..mene spasila od osipa na trbuhu...

za bebu to kupiti je isto skupo...jer su kreme još skuplje...možda bi bilo jeftinije da se naruči preko neta...baš ču pogledati...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 14:24:00   
seljo
pozdrav danas ništa nije dobro ali šta koristiti?

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 14:29:05   
tea lana
ma mi smo koristili becutan i jonson al Lana dobije alergiju ni danas ne znam na sta.Mi kod doktorice privatnika i ona nam zabrani i becutan i jonson samo da koristimo Niveu i od tada nema osipa Lani odgovara sto je najbitnije.Jeste malo skuplje dok pokupujes sve te kupku i sanpon te mlijeko ,kremu i maramice.

(odgovor članu seljo)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 15:02:01   
HanaBana
Nama je patronazna rekla da uopste ne koristimo Jonson i nisma joj nikada ni kupila ga.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 15:18:05   
belmac
ja sam se odlučila za HIPP. jest malo skuplja ali meni je baš dobra. nadam se da će se i mojoj bebari svdjeti. user posted image moliko znam radi se po visokim standardima i zadovoljava sve kriterije kvalitete.a i ja sam za jonson čula sinoć na vjestima.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 15:36:36   
mišur
Ja uzimam samo Becutan proizvode-šampon, kupku i kremu za lice, a za guzu sam svašta nešto uzimala kad mu se pojavio osip i na kraju mi je samo pomogla Hipp krema za pelenski osip.
I čim sam promijenila pelene( Pampers), odmah je sve bilo bolje, i osip se više nije vraćao.
A prešla sam na Libero...
Jednom sam zaboravila na vrijeme uzeti novo pakovanje, a pošto ovdje samo dvije radnje drže ove pelene i bio je vikend, morala sam uzeti Pampers za taj prelaz, i odmah se opet osuo i to po istim mjestima kao i ranije...
Definitivno bilo koji proizvod koji se plasira na našem tržitu, nije isti kao onaj u ostatku Evrope i svijeta..Počev od kozmetike, pelena, hrane..

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 17:00:45   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja koristim hippove proizvode i zasad su mi dobri, al ko će ga znat kad sutra osvane vijest da ni oni nevaljaju. Zaista se pitam da li postoji nešto danas a da nije štetno...user posted image


Potpisujem! Od kako se Iris rodila kupam je sa  HIPP-ovim šamponom i kupkom  (dva u jedan) i poslije je namažem HIPP baby uljem. Znam se i ja ogrebati user posted image user posted image user posted image Ovu kolekciju mi je preporučila patronažna i za sada sam jako zadovoljna. Šampon ima tako blag miris i fino se da isprati, tako da vjerujem da je ok. 

Johnson mi se inače ne dopada. Probala sam neke njihove proizvode i nisam bila zadovoljna. Stoga me ne čudi ova vijest. Šampon "štipa" za oči, a od sapuna me svrbi lice, tako da sam ih samo jednom probala i dosta.  Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 17:28:42   
ruža
uh pa meni je davno jedan prijatelj farmaceut rekao da ne koristim proizvode Jonson, kao navodno u toj fabrici se ne proizvodi samo kozmetika za bebe, nego i za autauser posted image user posted image user posted image , smiješno al žalosno, al da li je istinito ne znam. Ja uglavnom nikada nisam koristila ni za sebe ni za bebu proizvode Jonson. Vjerujem u Niveu i Hipp.

_____________________________

mamine crne okice 12.7.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 20:34:42   
boogy woogy
Ma ja sam ranije citala o toksicnim materijama koje vrebaju iz opreme za bebe, ali nakon sto sam se "opekla" na par tema (pdf platnene pelen i aditivi u hrani) odlucila sam da vise ne otvaram ovakve ili slicne teme. U svakom slucaju koga zanima nek' procita:
(http://toxicnation.blog.hr/2008/12/1625728842/sacuvajmo-zdravlje-nase-djece.html)

Američki znanstvenici upozoravaju roditelje na štetnost kozmetike koja sadrži ftalate! Dječji šamponi, losioni i puderi ugrožavaju razvoj!!!!!!

Navodim:

"Bebi-šamponi, losioni i puderi koji sadrže ftalate jednako su opasni za zdravlje djece kao i dječje igračke ili dude-varalice koje sadrže takve spojeve, upozorili su američki znanstvenici sa sveučilišta u Washingtonu. U istraživanju provedenom na 163 bebe u dobi od dva do 28 mjeseci utvrđena je visoka razina ftalata u urinu kod beba koje su roditelji kupali, čistili i njegovali proizvodima što sadrže takve kemikalije. Prisutnost ftalata u dječjem organizmu, upozoravaju stručnjaci već godinama, ostavlja posljedice na reproduktivno zdravlje, te kod dječaka usporava genitalni razvoj, a kod djevojčica izaziva prerani rast grudi.
Ftalati su tvari koje se koriste za omekšavanje plastičnih masa. Zbog dokazanog štetnog utjecaja na zdravlje djece, proizvodi s ftalatima u Europskoj uniji su već dvije godine zabranjeni. Zabrana se, međutim, odnosi na igračke, ali ne i kozmetičke proizvode, poput šampona, losiona, pudera, vlažnih maramica. Za njih vrijedi djelomična zabrana pa se u takvim proizvodima ne smije nalaziti samo manji broj ftalata koji se u proizvodnji plastike obilato koriste. Hrvatska se, ističu u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo, strogo pridržava europskih propisa, te se na našem tržištu ne može naći ništa što ne "prolazi" i u zemljama EU. Problem je, međutim, u onome što na takvim proizvodima ne piše, jer se ftalati često ne navode na deklaraciji o sastavu proizvoda.
- Gledamo proizvode po sastavu, odnosno onome što piše na deklaraciji. U 35 godina rada nisam odbila još ni jedan kozmetički proizvod zbog prisutnosti ftalata - kaže Vjera Haberle, voditeljica Odjela za predmete opće uporabe i medicinske proizvode HZJZ-a.
Dr. sc. Valerije Vrček s Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta u Zagrebu kaže kako je biološko djelovanje ftalata nedvojbeno utvrđeno. “To je nezgodna kemikalija, koja 'lupa' po svemu. Sigurno je da je topiv u masti te da bez problema prodire u kožu. Onaj tko svakodnevno aplicira kremu za tijelo što sadrži ftalate sigurno će platiti cijenu”, ističe dr. Vrček. Osim u dječjim igračkama i kozmetici, ftalati se nepotrebno koriste kao aditivi za mnoge druge proizvode. "Čak i odjeća, pogotovo ona uvezena iz Kine, koja ima veći udjel poliestera, posve sigurno je impregnirana ftalatima koji prelaze na kožu", upozorava dr. Vrček."

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 20:35:52   
boogy woogy
Osim beba i određen broj žena koristi kozmetiku namijenjenu djeci misleći da je ona bezopasna. Pa ipak, losioni, talkovi i šamponi za bebe mogu prenijeti u tijelo djeteta potencijalno toksične kemijske tvari, poput ftalata, tvrdi se u novom istraživanju objavljenom u ponedjeljak.

Istraživanje koje su proveli Sveučilište Washington i Institut za istraživanje dječje bolnice u Seatlleu pokazalo je da bebe na kojima se primjenjuju ti proizvodi poput šampona i talkova imaju višu razinu ftalata u urinu nego druga dojenčad.

Znanstvenici su u urinu 163 djece od 2 do 28 mjeseci mjerili razinu devet tipova ftalata, omekšavajuću tvar koja primijenjena na štakorima izaziva tumor na jetri.

Znanstvenici su pronašli da djeca čiji roditelji koriste šampone, talkove i losione imaju višu stopu koncentracije ftalata.

"To zabrinjava jer se izloženost ftalatima tijekom ranog djetinjstva povezuje s promjenom koncentracije hormona, kao i pojačanjem tih alergija i ekcema", primjećuje profesorica pedijatrije na Sveučilištu Washington Sheela Sathyanarayana, autorica istraživanja.

"Bebe su u većoj opasnosti od djece i odraslih jer je njihov reproduktivni i endokrini sustav još u razvoju", primijetila je.

Europska unija je 2006. zabranila upotrebu ftalata u igračkama koje grickaju bebe.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: OPASNOST U DJECIJIM SAMPONIMA
16.3.2009 20:41:56   
adannn
Mi smo koristili te šampone kada se Nejra tek rodila i tada mi je rodica rekla da nipošto ne kupam curicu time jer su njoj rekli da je štetno...I tada sam ja kupila Niveu i šampon,kupku i mlijeko i prezadovoljna sam....Nisam razmišljala nego sam odmah prekinula sa upotrebom.

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *