|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 10:21:50   
Blue rose RR
Ne mogu da vjerujem:danas ovo

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=45901&context=naslovnica&web_page_id=main_page


a jučer:

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=45562
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 10:47:30   
kiša
Danas je ludnica na trzistu sto se tice svih proizvoda,vise neznamo ni sta kupujemo,a ko zna mozda je ovo sto se desilo s ovom zenom istina a mozda i nije.Danas je neko spreman svasta uraditi zbog para,a za ovu djevojku sto je umrla...ma neznam mozda je i istina, to niko tacno nezna jel bas od tog umrla.....Ma nemogu biti pametna.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 10:52:10   
hanabanana
Što se tiče žene kojoj se ogulila koža, moguće da se to desilo radi farbe. Ali kako si i sama vidjela proizvođać se unaprijed ogradi od bilo kakve odgovornosti za posljedice upravo sa uputstvom: prije upotrebe stavite na kožu nadlaktice, ako ne dodje do reakcije u roku od 72 sata možete koristiti.

A za pastu za zube.....radi se o pretpostavci roditelja. Što ne mora biti tačno. Rekla bih da je to loš marketing.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 11:24:28   
travnicanka
Ma ovo je ludnica sa ovom Kinom i njihovim proizvodima.
Prije neki mjesec ovdje je bila afera sa igrackama koje su pravili kinezi za jednu jako renomiranu i skupu trgovinu igrcaka.
Bojili su igracke jako toksicnim bojama...sve su povucene iz prodaje i kupci koji su imali racune kupljenih igracaka dobili su odstetu.
Strasno...kinezi su prava sila snadbjevaju cijelu Evropu masom proizvoda,a kvalitet je diskutabilan.
Kad recimo u ovako razvijene zemlje,gdje se kontrolise gotovo svaki uvezeni proizvod,usudjuju se i salju takve proizvode,pa ne smijem ni pomisliti onda kakvo smece dolazi u ove jadne siromasne zemlje!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 11:39:57   
hanabanana
Ovdje se ne radi o kineskim proizvodima. Radi se o Lorealu i Aquafreshu.

GlaxoSmith Kline
http://www.gsk.com/about/company.htm




(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:01:07   
travnicanka
Pa ti si zaista svakom loncu poklopac!!!!!!!!!!
Kako se ne radi o kineskim proizvodima,citaj malo bolje,uostalom da se i ne radi nisam nista lose napisala....to su cinjenice koje svako treba znati!!!
I daj zeno prestani vise ispravljati narod na ovom forumu,zar si tako tvrdoglava!!!! Ma bas si bolesna!!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:06:28   
hanabanana
© 2001 - 2008 GlaxoSmithKline plc. All rights reserved.
Registered in England and Wales No. 3888792.
Registered office: 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS, United Kingdom.

Jedino ako je Brentford u Kini, onda si u pravu.

Nisam znala da si ti narod?? user posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:15:58   
travnicanka
Ma ti trebas ocito strucnu pomoc.......sticem dojam si jako nesretna i stresana u zivotu pa se ovdje praznis!!!!
Ma nije ti lako vjerujem....voljela bi i ti da si normalnija....bilo bi lakse svima oko tebe!!!!

Od danas si blokirana na mom spisku!!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:17:35   
hanabanana
Nema potreba da vrijeđaš. To što čitaš nečije postove ne znači da ga znaš.

Ali svakom svačije, sreća pa nismo svi isti.

Ja nisam ništa slagala kada sam rekla da se ovdje ne radi o kineskim proizvodima, nego proizvodima tzv. renomiranih svjetskih proizvodjaća. Niti sam te napala, niti sam te vrijedjala - kao ti mene.

Ja ne smatram naprotiv da si bolesna, nego da trebaš naučiti šta je kultura dijaloga.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:18:34   
laracroft
Curke lakse malo,pa ovdje smo da se volimo i pomazemo.Znate onu pjesmicu mir,mir,mir niko nije kriv....

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:21:40   
hanabanana
Vidi Laro, svako tko je na forumu neka samo pogleda na koji način se travničanka obraća meni i mislim da će mu sve biti jasno. Ja ne treba ništa da govorim ili pišem.

Njeni postovi upućeni meni su isključivo ličnog karaktera, i obično su čisto vrijedjanje ali to govori o njoj kako već rekoh.

Ja imam dovoljno godina da se na ovakve stvari ne osvrćem.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:24:34   
hanabanana
Ali ja bih se vratila na temu....

Kako rekoh, u slučaju dva bih rekla da se radi o pretpostavci koja bi mogla biti neutemeljana. A s druge strane, vrijedi i ona, marketing je marketing, bio loš ili dobar.

Činjenica je da se svi proizvodjaći ograde od mogućih loših posljedica, što će na kraju reći da koristimo proizvode na vlastitu odgovornost.

Recimo ja sam jednom dobila jaku reakciju na kremu koja se jako reklamira, i dosta ih je prezadovoljno s tom kremom. Ja čak nisam čula u bližoj okolini da je neko imao bilo kakve loše reakcije. Ali ja sam se izasula i otekla.
Kasnije sam skontala da bi to moglo biti zbog udjela vočnih kiselina u tim kremama.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:25:56   
Suncica*
Zamolila bi vas da se uozbiljite..

Suncica RR


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:29:12   
Suncica*
Pre nekog vremena je ispala afera sa kineskim proizvodima, navodno sve sto potice iz Kine zapravo se proizvodi u Belorusiji. A tacno se zna sta se tamo desavalo i sta se jos uvek desava. Ja kada kupujem Loreni igracke obavezno procitam zemlju porekla.
A inace stranci su nas trovali, pa su nastavili sa istim..
A nase drzave uvoze li uvoze, prvo Kineze, pa i njihovu otrovnu robu..

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:32:26   
hanabanana
Maryam aminina mama i Laracroft će se sjetiti da je jesenas bila afera sa travničkim sirom. Znate da je bio sajam na Vlašiću, te da se vršilo ispitivanje kvalitete izloženog sira. Rezultati koji su došli pokazali su da niti jedan sir nije vrhunski a da tri nisu za ljudsku upotrebu...

Ali niko nije rekao o kojim se proizvodjacima sira radilo....što je sramotno.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:34:51   
laracroft
Neko kaze da se preseravam(sorry na izrazavanju),ali ja obavezno pazim i da je igracka od renomiranog proizvodjaca.Tommy,Hasbro,Little tikes su moj izbor i vise volim kupiti jednu kvalitetnu i edukativnu,nego pet igracaka za koje cu se misliti da li ce mu stetiti.Kinu biraju sve vodece svjetske sile,zbog jeftine radne snage i ne mora znaciti da je sve sto je proizvedeno tamo nekvalitetno.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:37:19   
Suncica*
U pravu si Selma. Uvek vise volim da platim, ali da znam da to nece skoditi mom detetu..
A sto se tice Kineza, ima ih vise nego nas..
Ovo je zaista i strasno i sramotno..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:38:02   
makana
juče sam vidjela za onu ženu i slučaj sa farbom, a ovo danas na vijestima je baš užas
još eto radi se o odraslim osobama pa i pismenim pa čitamo deklaracije, ali nesreća nikad očito ne spava
žao mi djevojke
i opreza nikad dosta
a imenjakinjo za te kineske igračke, i ovdje je nedavno bilo priče o tome, pa i šire mislim da je počelo od hrvatske gdje je pukla bruka zbog onih igračaka kuglice nekakve s bojom pa to kasnije s vodom sastaviš i dobiješ sliku, ja gledala reklamu i meni bilo super, kad kasnije ono na sva zvona udarili da je otrovno i da su bile strašne posljedice nekoliko djece se otrovalo, a oni povukli igračke
kasnije se neki tamo kinez ubio, valjda direktor ili neki rukovodilac tvornice gdje se to pravilo jer je amerika mahom vratila im svu robu
jao užasa ono kupiš djetetu igračku i ne daj bože kupiš mu bolest ili smrt
sačuvaj nas bože 


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:38:34   
hanabanana
Naravno Laro...dovoljno je pogledati gdje su proizvedene te igračke....Hana je dobila masu igračaka iz Amerike ( Disney, Fisherprice Toys ) kao i odjeće ( GAP for kids ) sve je proizvedeno u Kini, ali po licenci i strogoj kontroli.

To ne treba miješati sa onim što Kinezi rade za široke narodne mase.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:42:03   
Monia
Svi znamo da marketing dize i unistava sve i svasta,no nekada ima i istine.Ono sto mi kupujemo je veoma diskutabilno,i kada bi stalno na poledini proizvoda citeli o tome sta tu ima i kako stoje stvari,nebi nista kupili.Stoga,sve kupujemo na vlastitu odgovornost i nemamo kome da se zalimo.Ono sto sigurno znam je postoje razni dupljaci koji su na nasem trzistu predstavljeni kao originali i prodaju se po originalnoj cijeni.Vjerujem da ste skoro svi imali priliku koristiti bilo koji preparat kupljen"vani" i shvatiti koliko se razlikuje po okusu,mirisu,itd.Tako da se radi jednostavno o trzistu koje proizvode plasira za istocnu Evropu(sljam) i ostatak svijeta.Mi nemamo reklamne proizvode tj. testere i ako ih ima u vecini slucajeva se placaju,sto je van pameti,tako da kupimo i bacamo grah,hoce li biti dobri ili ne.Kod nas postoji takozvana komisija za kontrolu kvaliteta i zastitu potrosaca,ali neznam da su ikada ista uradili.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:45:48   
laracroft
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Naravno Laro...dovoljno je pogledati gdje su proizvedene te igračke....Hana je dobila masu igračaka iz Amerike ( Disney, Fisherprice Toys ) kao i odjeće ( GAP for kids ) sve je proizvedeno u Kini, ali po licenci i strogoj kontroli.

To ne treba miješati sa onim što Kinezi rade za široke narodne mase.


Ka si vec pomenula taj GAP for kids da pitam zna li neko kako skinuti dlacice sa jakne.Moj Adian je dobio krasnu GAP plavu jaknicu sa postavom i kada sam oprala sve dlacice su sa postave presle i na ovaj plavi dio.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:45:50   
Blue rose RR
Šaltam malo po net-u i zapazila sam članke aktivista za zaštitu životinja koji jednu od firmi, koji koriste životinje za eksperimente, navode i gore renomiranu.

Vjerujem da ona nije jedina, ali jednostavno, vjerovatno da Loreal, ili bilo koja tvrtka sa visokom stopom godišnjeg profita, ne bira sredstva za ostvarivanje extra-profita.

Mislim da je malo vjerovatno da, toliko novca ulažu u ispitivanje (ne)štetnosti određenog prozvoda, iz razloga što ne prođe niti pola godine a da određena tvrtka ne izbaci neki drugi proizvod....
hhhhhhmmmmm..

Kada bi upola manje novca ulagali u reklame, a više u istraživanje štetnost kako po ljude tako i po okolinu, možda bi smo svi mi bili zdraviji..

Ali, kako nam je tako je...ipak slabo ko će od nas se vratiti na kabaš sapun..(ako i međuvremenu i on nije postao štetan).

Usput nemam pojma od čega je i on pravljen.!!!!user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:48:55   
Suncica*
Selma, evo savet iskusne mame(hihihi). Uzmi samolepljivu traku i lagano prelazi s njom po jakni..I ja sam imala isti problem..


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:49:59   
laracroft
user posted image user posted image Hvala puno.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: OTROVNO ILI MARKETING?
18.1.2008 12:51:42   
travnicanka

IZVORNA PORUKA: Monia

Svi znamo da marketing dize i unistava sve i svasta,no nekada ima i istine.Ono sto mi kupujemo je veoma diskutabilno,i kada bi stalno na poledini proizvoda citeli o tome sta tu ima i kako stoje stvari,nebi nista kupili.Stoga,sve kupujemo na vlastitu odgovornost i nemamo kome da se zalimo.Ono sto sigurno znam je postoje razni dupljaci koji su na nasem trzistu predstavljeni kao originali i prodaju se po originalnoj cijeni.Vjerujem da ste skoro svi imali priliku koristiti bilo koji preparat kupljen"vani" i shvatiti koliko se razlikuje po okusu,mirisu,itd.Tako da se radi jednostavno o trzistu koje proizvode plasira za istocnu Evropu(sljam) i ostatak svijeta.Mi nemamo reklamne proizvode tj. testere i ako ih ima u vecini slucajeva se placaju,sto je van pameti,tako da kupimo i bacamo grah,hoce li biti dobri ili ne.Kod nas postoji takozvana komisija za kontrolu kvaliteta i zastitu potrosaca,ali neznam da su ikada ista uradili.

Definitivno ste u pravu!!!Naime,problem je u tome sto svjetske renomirane kompanije narucuju robu iz kine,i prodaju je pod svojim imenom sto hoce reci igracka kupljena u "Brio" trgovini nazalost nije pravljena u svedskoj nego je dovezena iz kine,a sreca pa se ovdje daje vaznost kontroli kvaliteta robe pa takav fusk izidje na vidjelo.Htjeli mi to priznati ili ne ali kina drzi sve....okupirali su cijeli svijet i najjaci su u tome.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *