|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 14:37:12   
bubamara80
Kako sam saznala da će bebać biti user posted image  otvorilo se pitanje obrezivanja. Rodica mi je također dobila muškića u maju i kaže da beba mora operisati kilu u septembru pa će usput i sunetiti malog. Kaze da je bolje bilo da je odmah to po porodu uradila, jer je mali sad već nemiran i maše nogama, a mene strah da odmah to radim, jer mi je prva beba ne znam kako ću znati sa njim pa još i to. Ima li neko iskustva sa ovim? Kako se njeguje i kako to sve zamlađuje ako se uradi u prvim danima?

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 15:02:26   
Crvena
Ja sam cula da kod nas obrezivanje ne rade po porodu  (provjeri), mada mislim da je to najbolje uraditi tada. U svakom slucaju sto ranije to bolje. Ja sam sina osunetila kada mu je bilo 6 mjeseci. Dogovorila se sa doktorom da ga dovedem na kliniku oko 20.00, sve je brzo bilo gotovo. Bebac prespavao noc i sutradan se probudio na stomaku. Malo je nezgodno prvo presvlacenje, ali sve prodje za 3 dana.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 15:47:40   
Happy
Mislim da se ipak to radi malo kasnije, dok beba ne napuni bar godinu dana.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 16:06:10   
Amer
I ja sam malenog osunetila sa 6 mjeseci nije bilo lagano jer je tada bio poprilično aktivna beba ali drugi dan je već bio veseo i u hodi, mislim ipak da totreba uraditi ranije oko trečg mjeseca jer to doktori preporučuju od 3- 9 mjeseci.A manjim bebama je lakše reblit vjeruj mi....
U svakom slučaju SRETNO....user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Amer 21.09.2007.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 17:26:38   
Amrino
Mi smo Hamzu sunetili sa pet i po (sve sam detaljno opisala na temi "sunet muskog djeteta"- da se ne ponavljam).
Moja rodica je npr. oba sina sunetila cim im je pupak otpao. Nije bilo nikakvih problema.
I kod nas je sve proslo, hvala Bogu- super- tako da je odluka na tebi. Ali u svakom slucju ti preporucujem da to obavis najkasnije do petog- sestog mjeseca. Nas ovaj je evo vec naucio kako da se hvata "dole" i to ono momacki. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 18:58:43   
nely
mi jos uvjek neznamo kada da to uradimo...ali sam cula da je bolje dok jos nije prohodao...e sad treba skupiti snageuser posted image nekako mi ga zaouser posted image ali sve za zdravlje...

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 18:58:51   
itsme
bubamara80

Moj sin je obrezan isti dan kada se rodio. Ovdje (USA) se to obicno radi tako. Rodio se u 6 po podne, obrezan u 11 uvece. Da li je tako bolje? Ne znam. Znam samo da mi nismo imali nikakvih problema. MM je bio prisutan kada su to radili i trajalo je bukvalno minutu. Kaze da je on vrlo malo zaplakao i odmah prestao. Nakon napustanja bolnice (slijedeci dan) rekli su nam samo da stavljamo puno vazelina da se pelena ne bi zaljepila na ranicu. To smo radili mozda nekih 4 dana i sve je bilo u redu.



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 19:12:35   
Amela V.
Oprosti sto ovako "upadam" na ovu temu.... vidim da si i ti u USA (kao i ja) pa me interesuje gdje si?

(odgovor članu itsme)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 19:23:40   
itsme
Oprosti sto ovako "upadam" na ovu temu.... vidim da si i ti u USA (kao i ja) pa me interesuje gdje si?

Minneapolis, Minnesota

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 21:31:24   
bela
Pozdrav,ja sam Rijada osunetila sa 2 mjeseca i mogu vam reci da smo super prosli jer on tad nije bio vrtljiv mnogo.Ja sam misljenja da je bolje sto prije.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 21:56:43   
proud mom
joooj žene super ste!!! tema me baš zanima!!! moj mali ima 2 mjeseca i 13 dana i mi ćemo izgleda morati što prije to obaviti... čundara se nekako, imam osjećaj, sve više i više zatvara user posted image bojim se da mu ne napravi kakav problem ne daj bože... samo stvarno se plašim... kako će to jadnik podnijeti... je li stvarno tako lako kako kažete? ne boli puno??? joooj.... 

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 22:01:29   
itsme
kako će to jadnik podnijeti... je li stvarno tako lako kako kažete? ne boli puno?

Ima jako puno onih koji tvrde da boli, (a kako i ne bi bolilo). Ja opet mislim da je bolje da se to sto prije obavi (ako ste vjec odlucili da ga obrezete) prije nego sto su svjesni sta ih ceka. Ah, da zaboravih da kazem da je mom sinu to radjeno pod lokalnom anestezijom.


< Poruku je uredio itsme -- 21.7.2008 22:02:31 >

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 22:14:39   
proud mom
ma kažu da i ovdje (sarajevo) rade sa lokalnom anestezijom... ali šta draga moja kad anestezija pospusti? šta onda? kako si ti to radila? reci nam da znamo... please...

i još nešto... kako ti "iskopiraš i zalijepiš" ovaj tekst kao u prethodnom postu koji si napisala?


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu itsme)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 22:29:21   
Emina*
Proud mum, odes na opciju citiraj , i odmah ti se otvori citava njena poruka...
Obrises onaj dio koji ne zelis da se pojavi, i onda se samo onaj dio izmedju oznaka "quote" nadje u bijelom kvadraticu, a ti ako hoces da jos ostavis komentar uz to, pises poslije onog "quote"..
Nadam se da si me skontala user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 22:34:46   
itsme
Ne znam sta da ti kazem u vezi s' tim, sta kada anestezija popusti. Kao sto sam rekla, mog sina su obrezali isti dan kada se rodio. Malo je zaplakao i to je bilo to. Nije se vise "zalio". Da ga je bolilo vjerovatno bi bio neutjesan i stalno plakao.

U vezi ovoga "kako "iskopiras i zaljepis" tekst
Prije nego sto napises odgovor, highlight (ne znam kako bi to prevela na nas- kursorom "obiljezis" tekst koji hoces da bude citiran) i onda kliknes na odgovor.

ne bi me iznenadilo da si sad totalno zbunjena, kako sam ti ovo traljavo "objasnila".



< Poruku je uredio itsme -- 21.7.2008 22:35:14 >

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 22:40:10   
proud mom
IZVORNA PORUKA: itsme

ne bi me iznenadilo da si sad totalno zbunjena, kako sam ti ovo traljavo "objasnila".



hehehehhehehe, slatka si skroz!!!! vidiš, "rade bubrezi"... hvala na pomoći curke moje! user posted image


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu itsme)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
21.7.2008 22:48:52   
Mrka
Mi smo naseg malog obrezali kada je imao 6 mjeseci. Sve je hvala Bogu bilo u redu. Htjeli smo i ranije dok je jos bio manji, jer kazu kao da je bolje, beba se manje vrijedja. E, sad ko ce ga znati kad je najbolje.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
22.7.2008 11:15:31   
Amrino
proud mom- otidji na temu "sunecenje muskog djeteta"- ja sam sve detaljno objasnila- jer smo frisko osuneceni. Nije uopste tako strasno!!! Ja sam se iznenadila kako je brzo i bezbolno bilo!

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
22.7.2008 14:30:09   
dambolina
U islamu se djete obrezuje 7. dan po rodjenju, kada mu se nadjeva i ime. Mi smo svoga obrezali kad je imao 2,5 mjeseca. Ja ne mislim da to njih boli, eventualno kad se popiske prvi put. Moj je tada zaplakao i nije vise. A ako se bojis da ga boli, slobodno mu smijes dati Paracetamol sirup koji je ujedno i analgetik. Ja svakoj majci reporucujem sto ranije, jer je bezbolnije i za majku i za djete.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
22.7.2008 23:14:37   
proud mom
amrino, pokušala sam da nađem tu temu ali nisam uspjela user posted image

gdje se tečno nalazi?

sorry na peglitisu...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
24.7.2008 13:08:27   
mamin sin
Mi smo bebaca sunetili kad je imao 6 mjeseci (sto prije to bolje) pod opstom anestezijom koja traje vrlo kratko, i samo je ona maskica, nema ubrizgavanja lijekova... Sva sreca pa smo se odlucili jer dr. kaze da je imao medicinsku fimozu koja se mogla upaliti pa i taj belaj. Kad se probudio pravo je plakao, vjerovatno je bio gladan, a nije smio jesti nista 15 min. Cim je uzeo siku smirio se. Kasnije je plakao dok se nije popiskio jednom ili dvaput. Onda je sve ok bilo, tu noc super spavao, a vec sutra kao da nista nije bilo. user posted image  super je sve zaraslo. Samo smo mazali kantarionovim uljem.
Pametnice su to male... user posted image  cuvaju svoju guzu... on je tri dana lezao na ledjima rasirenih nogica i igrao se... nije bilo sanse da se okrene (iako je bio vec prilicno aktivan)...user posted image  Kasnije sve OK.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
31.7.2008 10:04:54   
lejlacs
Mi smo naseg djecaka osunetili sa tri mjeseca i 15 dana. Sveje uradjeno pod lokalnom anestezijom i samo je malo plakao dok se prvi put piskio. Inacw, flaster mu je spao za 2 sata, a junak se okrenuo na stomak za tacno 22 sata. Sve je hvala Bogu proslo u najboljem redu i mislim da je svakako bolje to uraditi dok je beba mala.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
31.7.2008 10:12:55   
bubamara80
gdje ste to radili? na kojoj klinici?

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu lejlacs)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
31.7.2008 11:16:10   
Amrino
IZVORNA PORUKA: proud mom

amrino, pokušala sam da nađem tu temu ali nisam uspjela user posted image

gdje se tečno nalazi?

sorry na peglitisu...



Hej- tek sad procitah ovo. Eno ti tema "sunet muskog djeteta" na podforumu dijete- djeca.
Javi se na pp ako ti bude trebao kakav savjet vezano za sunecenje. Mi stvarno s tim nismo imali nikakvih problema, sve je proslo glat.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Obrezivanje odmah nakon poroda
31.7.2008 11:42:24   
boogy woogy
I mi smo svog sa 2 i pol u SANASI. Ma ljepota, svakome bih preporucila. Bebac je bio mali, malo plako, poslije mi ga donijeli da ga podojim i on zaspao na siki. Kad se probudio nicega se nije sjecao. Plakao je jos malo kad je prvi put piskio i gotova prica. Pelene smo odmah stavljali a njegovali kantarionovim uljem. Nakon, 3 dana...cuna ko jagoda user posted image Sto prije to bolje, pozuri dok se beba ne pocne sama okretati!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *