|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 2:07:43   
stella
Sinoc sam Hanu opekla vrelom vodom.Dusa mamina je uzasno plakala a i ja sa njom.Povratila je i kako joj je ostalo po kosi dok sam je skidala htjela sam je okupati sama.Greskom sam zavrnula hladnu vodu i kako je ona sjedila direktno na donju trecinu potkoljenice je otisla vrela voda.Bilo je crveno i namazala sam jekoderm jer su tako rekli mm u apoteci.Jutros kad sam je htjela presvuci,zaprepastila sam se koliki je bio plik,ja naravno u plac a ona kako je hodala zamnom,padne i plik pukne.Stavila sam sterilnu gazu pa zavoj i obukla je pa smo otisli dr.Skinuli su kozu i previli je.Nije uopste plakala tako da predpostavljam da je ne boli,al eto meni sve onaj plik u ocima.Prekosutra idemo na previjanje.Ja osjecam ogromnu krivnju i bas mi je tesko.Nekako premotavam u glavi te trenutke i tako sam smotano cini mi se postupila a ishod uzasanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 3:18:45   
Lorna
Draga stella, jako mi je zao sto se to desilo, ali ti ne smijes da se krivis ni za sta! Pa niko je ne moze volejti vise od tebe, a nesrece se desavaju! Nemoj molim te da se sad jedes i sekiras, nju ce to proci, nije nista strasno (to vjerovatno izgleda strasnije nego sto je boli), vidis da ne place. Molim te nemoj da se brines, sve je to u redu, najgoe je proslo.  To se moze svakom desiti, draga moja! hajde smiri se, zagrli sovje dijete i zahvali Bogu da nije bilo sta gore. Prestani prmeotavati film, prestani se kriviti, ti si jedan divan zena i super mama, najbolja mama sovjoj Hnaici!
Saljem ti puno zagrljaja, ne daj se!

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 3:30:51   
stella
Hvala ti,draga moja,puno na odgovoruuser posted image
Danas sam cijeli dan svako malo plakala,al eto hB da je sve koliko toliko dobro proslo.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 3:50:12   
Mimi22
Draga stela nemoj se skiraati to ce sve da prodze tako deca rasru.Nisi ti kriva zar si ti htela da se to dogodi.Nego ako je plik velik kako kazes da joj brze prodge i da je ne boli zasto kako zarasta to ce boljeti pitajte u apoteci dali se decama moze mazati SOLCOSERYL gel.Meni je pedijatrica dala da mazem kad mi se na jenu gradu otvorila ranica sa stene.Gel je stvarno efikasan nista mi nije pomagalo 2 mj i kad sam se pocella mazati ovim gelom rana je prosla za 3 dana.Znam da se koristi i kod opekotine samo sam negde bacila upastvo pa ti nemogu reci dali se moze upotrebiti kod dece.Mislim da bi moglo zasto sam ja grudu mazala a blizu je bradavica i David doji.Ipak pitaj.Zelim vam da sve brzo prodze.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

David sonceto na mama

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 3:59:07   
stella
Draga Mimi hvala i tebi na odg.Naravno da nisam htjela da se to dogodi al sve kontam da je moglo proci bez tog da sam bila pazljivija,jer je inace kupam sa mm.
Bio joj je plik jutros (kao kesa puna vode)onda je ona pala dok sam ja plakala i to je puklo.Pa sam joj stavila samo sterilnu gazu i zavoj i onda je odveli dr i oni su joj uklonili kozu od plika,i stavili vazelin i rivanol i rekao dr da dodjemo na kontrolu i previjanje za dva dana.Nista da mi ne diramo i ne stavljamo.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 4:06:13   
Mimi22
Sve ce proci samo se ne sekiraj..Ipak dr najbolje zna.Ako nije velika opekotina procice brzo.A kad odete na prevrske ako se nije namalila rana pitaj dali moze da stavaat od ovaj gel jako je dobar.Napravljen je od telecu krv koja vrlo brzo zatvara rane .A i koza se odma obnovuje.



_____________________________

David sonceto na mama

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 4:32:33   
stella
Pitacu,hvala ti.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Mimi22)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 8:22:31   
ElmaB
Draga Stella, odmah nabavi ljiljanovo ulje. Mazi time, brzo ce proci, a oziljka uopce nece biti. Ovo ti govorim iz vlastitog iskustva jer sam se ja u ratu zalila po lijevoj nozi, cijelom duzinom, vrelom kljucavom vodom. Sest mjeseci mi se koza obnavljala i svi nokti na nozi su mi otpali. Uzas, ali me je spasilo ljiljanovo ulje! Pusa tebi i tvojoj hrabroj curi!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 8:33:06   
Blue rose RR
Uh stella,nadam se da je Hana već bolje, i mani se tog osjećaja krivice, već nam je to svima nauk, da prestanemo raditi neke stvari (neovisno o odnosu prema djeci), sa nekom rutinom.
Mene to ponekad ubi.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 9:01:08   
žana o8
Draga Stella kao što neko reče sve je to dio odrastanja, i ne možeš dijete uvijek od svega zaštititi, bitno je da je sve hb dobro, i kao što Elma reće ljiljanovo ulje je najbolje, garantirano pomaže.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 11:36:36   
Crvena
Draga stella, molim te nemoj sebe kriviti, jer roditelji, a pogotovo majka je osoba koja u svakom trenutku zeli sve najbolje svom djetetu.Mojoj rodici je majka prolila vrucu kafu na glavu. Sad zamisli kako je to izgledalouser posted image user posted image . Mazala joj je ljiljanovim uljem, nije joj ostao oziljak.Zato ne brini, proci ce to. Poljubi princezu.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 12:56:46   
suncan_dan
draga moja, ja eevo istom sada vidijela temu. bas mi je zao sto je se desilo, samo nemoj mi se sikirat, proce to aBd. pusa

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 13:05:37   
selma2008
zao mi je sto ti se to desilo ali obavezno mazi sa ljiljanovim uljem i nevenovom kremom da joj ne bi ostao oziljak

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 13:46:14   
mamyca
Draga Stella jako mi je zao sto se to dogodilo,ali nemoj kriviti sebe,ti je najvise volis i normalno da bi to sprijecila da si mogla.Ja sam ljetos citavu ruku opekla sa vrelom masnom vodom,plikovi su ogromni bili,samo sam sa jekodermom mazala i nema nijednog oziljka.Nadam se da ce nam princeza biti dobro i da ce to proci jako brzo.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 13:50:57   
Anoniman
stella bas mi je zaouser posted image ali kao sto kaze mamyca nemoj kriviti sebe za to,slucajno se desilo..Bit ce sve uredu AbD....

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 13:54:01   
stella
Hvala vam drage moje na odgovorima.
Sutra idemo na previjanje,pa cemo vidjeti sta ce dr reci.

Eto mala pouka za druge mame,ako se ne dao Bog nekom desi,ukoliko nema plika,namazati jekoderm,ako se plik pojavi otici ljekaru,obavezno paziti da se zastiti rana sterilnom gazom ili zavojem jer je tada naj opasnije da se rana inficira.

a sto se tice krivnje uh,nemogu a da ne mislim na touser posted image Znam sve je to dio odrastanja,al cini mi se da bi mi bilo lakse da je sama nesto prosula po nozi,al opet bi se sigurno krivila sto je ona to nesto dohvatila.Ma nisam pametna sta je gore.Al hB pa je ne boli,i nedao Bog moglo je biti i gore.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 13:58:10   
andji
Ne mogu reći da to nije ništa,kada jeste,ali krivit sebe nemoj jer nisi kriva,ne dao Bog,šta da je bilo nešto gore,a šta ćeš dešava se svima nama takve stvari...najbitnije je da je malena dobro i da to neće ostaviti nikakve posljedice,i ti si odmah dobro čim je i ona zar neuser posted image user posted image user posted image user posted image pusa vama dvjema

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:09:07   
stella
Hvala Andji.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:37:46   
makana
svaki put kada se almedina udari, opeče ili bilo kako povrijedi a ja sam tu sadistički se iživljavam sama na sebi jesam li to mogla spriječiti, kako sam pustila da se to desi itd itd
jednostavno se desi, takve stvari treba uzeti kao pouku i poruku da u sličnim situacijama treba biti oprezan 100 posto i tačka
zato se nemoj previše maltretirati, na žalost biće još toga, samo da ne daj bože ne bude šta teže i veće
malecka će brzo da bude ok i opet će veselo da skakuće oko tebe, a ti nemoj svojim ponašanjem da je zabrinjavaš, odnosno da gleda tužnu mamu koja plače
sretno user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:39:09   
mamy Sabina
Draga Fatma to ti sve ide u staž podizanja i odrastanja djeteta.
Svakome od nas se nekada esilo nešto slično(ne mora biti opeklina)
Biće to sve ok,kad joj zaraste rana,kada se zatvori skroz,nađi ljiljanovo ulje i uprno maži.
Koža će biti ko nova,neće se ni vidjeti da je bilo opeklina
Ljbni ti meni Hanči!


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 15:40:33   
Gigana
Draga Stella, ja sam se kao dijete opržila vrelom vodom i imala sam plik na nozi promjera 15cm.  Dedo mi ga je probušio sterilnom iglom, a doktor je onda skidao kožu.  Mazali su me Dermazin kremom, jajetom i nema čime ne, ali najbolje je pomogao melem travara iz Budve, koji se danas na našem tržištu zove Jomelop E.

Takođe, pomaže i domaći rester od šljiva ako ga možeš nabaviti, on izvlači vrelinu i koža će biti kao nova.  To ti je kao džem od šljiva, ali u sebi ima polovice šljiva koje su ostale čitave.  Dakle, nije bestilj, ali nije ni klasični džem, nego nešto između (eto, recimo, slatko od šljiva, mi ga zovemo rester).

A što se tiče krivice, ja sam jutros svom djetetu pričepila tri prstića kad sam htjela zatvoriti vrata od balkona, a nisam vidjela da je zavukao prstiće između štoka i vrata.  Kad mi srce nije puklo!  Odmah sam mu stavila prstiće pod hladnu vodu i stavljala potom hladnu oblogu i hB nije ni plavo ni crveno.  Nema ništa.  On je, duša moja, plakao 15 minuta bez prestanka i jedva sam ga smirila.  Samu bih sebe ubila da mogu, ali šta sad da radim.  Pojela bih se, ali ne vrijedi.  Zahvaljujem Bogu da je sve u redu i tješim se da je moglo biti i gore, ne daj Bože.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 15:47:46   
emma.L
Stela, kako rekoše sve mame na ovoj temi, ne krivi sebe. Svima se može desiti nešto slično, ma koliko pazili na njih. Znam ženu koja se igrala sa svojom kćerkom i slučajno joj se dijete izmigolji iz ruku i slomije ključnu kost. Strašno, ali dešava se čak i najpažljivijima. I nitko je ne može više voljeti i bolje utješiti od tebe, samo ne smiješ plakati i dozvoliti da ona osjeti tvoj stres.
VIdim preporučuju ljiljanovo ulje, za to nisam znala, ali znam sigurno da aloa vera gel pomaže kod opekotina i ožiljaka od opekotina. Sretno i smireno.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 16:04:38   
medavi
Draga moja stella razumijem te ko niko do saduser posted image
moj hari je sa 2.5 godine popeo se na seciju a ja sam skuhala caj predhodno i stavila ga al sam ga odmaknula skroz na dno kuhinje odakle ga nije mogao dohvatit i kad djavo hoce on se popeo gore i gurne rucicom a dzezva se samo zanjihala i onako vreo caj pusi se iz njega zapljusno je njemu na rucicu....podlaktica sva opecena dok sam skinula majicu sva je koza spala ma strasno nemogu vam opisatuser posted image user posted image user posted image
prvo sto mi je napamet palo je nevenova mast...ja sam onako punu saku zagrabila iz kutije i razamazala izmedju svojih dlanova i tako pritisnula na njegovu rucicu, odmah je prestao plakati.
najgore je sto je sutradan sve pocelo onako da curi limfa i krv ma uzas kazem vam a griznja savjesti gora od svega....al ko bi nesto tako uradio svome bebacuuser posted image
nije se zalio da ga boli previse samo sam pazila da se neinficira stavljala sve sterilno i mazala jekoderm i cekala da prodje ....
sad HBD nema ni tackice da se vidi da je bila tako velika opekotina ma nista se neprimjeti sto bi stari svjet reko namaladu je zacijelit ce...tako da se nebrines nece joj ostat oziljak bebe se super oporavljaju....nemoj sebe da krivis niposto desilo se sta ces bitno je da nisu okice il nedao Bog gdje drugo....
ljubim vas puno i tebe i hanicu !!!user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 17:06:25   
stella
Eh sad ste me vi rasplakale,hvala vam puno,mnogo mi znaci.I ja znam da je moglo biti i gore i sve se nekako tjesim al dzaba,jel se sjetim onog plika suze same idu,danas sam samo par puta koju suzu pustila,eto vec je bolje.A ona hB vesela i igra se,spava,ne place,cak i puze,presvlacim je ali ne skidam strample skroz da ne spadne onaj zavoj.Jos jednom hvala svima na utjesnim rijecima.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 17:08:07   
Visnja RR
draga Stella ja ovu tvoju temu ne smijem ni da citam do kraja...user posted image
nadam se da ce sve brzo proci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *