|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 13:39:04   
mayra
Drage moje,

Imam jednu veliku dilemu.
Mozda nekome bude zvucalo glupo, ali treba mi savjet
Naime, moja svekrva je ugradila bypass prije 7 dana, i danas je otpustena iz bolnice.
Naravno, zena nije u najboljem stanju, a moje pitanje je sljedece.
S obzirom da ja imam bebu od 3,5 mjeseca, a zivim u istoj kuci sa svekrvom, sa muzevim bratom i njegovom zenom, svi po spratovima, kako da se tu sad ostavim?
Naravno planiram pomoci koliko mogu, ali vec sad vidim da ce biti dosta zahtjeva, dovozi se bolnicki krevet u kucu, specijalna hrana itd.
Ja sam skoro 3 mjeseca zatvorena u kuci s bebom, jer je bila zima, nismo bas hodali, a sad kad je doslo lijepo vrijeme, desi se ovo.
Sta mislite da li je ispravno ovako.
Svako jutro provjeriti da li joj nesto treba obaviti, ako treba uraditi po kuci, oprati ves, ispeglati itd.
Nakon toga malo prosetati s djetetom, nastojati i nasu kuhinju bar pribliziti njoj da ne kuham dupli rucak, i probati ostale neke poslove podijeliti sa jetrvom. Imam razumjevanja i za nju jer zena radi svaki dan, nema slobodan dan, a kad dodje kuci ceka je 2 male djece.

Sta vi mislite? Ne zelim nikog da uvrijedim, hocu da pomognem koliko mogu, ali i dalje da imam neki svoj normalan zivot
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 13:54:33   
chuci
baš nezgodna situacija

mislim da si ti to dobro osmislila. najbolje da se unaprijed podijeliš sa jetrvom ko će šta i kad. ipak i ti imaš malu bebu, i to što je ona na poslu, a ti kod kuće ne znači da ti odmaraš a ona radi. zna nas većina šta znači biti u kući s malom bebom, posao je to od 24 sata.
svekrvi pomozi koliko možeš, ali prvo ste ti i dijete i muž, pa onda ona i njene potrebe. znači nećeš ti njoj sad kuhati, a da vi ostanete bez ručka jer nisi stigla i tako.
sretno

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:45:03   
veeseelaa
nisam dobro skontala pitanje, jel pitaš u kojoj količini bi trebala pomoćiuser posted image
maximalno, ako imaš mogućnosti da ti neko uskoči oko tvog djetate bilo bi dobro
ne gledaj na jetrvu ako ista ne želi pomoći il ne može jer radi
Ja bi dala sve od sebe da budem na usluzi, sa zadovoljstvom

Od srca tako mislim

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.3.2012 14:48:04 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:46:06   
veeseelaa
svekrvi pomozi koliko možeš, ali prvo ste ti i dijete i muž, pa onda ona i njene potrebe. znači nećeš ti njoj sad kuhati, a da vi ostanete bez ručka jer nisi stigla i tako


user posted image
situacija je specifična, trebala bi nekako balansirati izmjedju bebe i sveki, muž iako ostane bez ručka nije bitno u ovakvoj situaciji, moj Bože pa zar je to upitno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:52:22   
Anoniman
Meni bi u toj situaciji prevagnuo merhametluk.
Pomogla bih joj koliko god bih bila u mogucnosti i koliko joj je potrebno.


Ne znam kakvi su odnosi kompletno u koci(mislim na sve; svekrvu, svekra, jetrvu, djevera, tebe i tm), ali mozda ne bi bilo zgorega da svi sjednete i dogovorite se oko obaveza. Npr. jedna jedan dan po kuci druga ruca, drugi dan obrnuto...

Ako jetrva ne bi htjela ucestvovati, ne bih se onda obazirala. Svojoj svekrvi bih pomogla sve sto treba, jer to je mama mog muza, tu se gleda ljudskost. Primarnije je bolesnika nahraniti i ocistiti, nego izaci na kafu(jer si bila zatvorena citavu zimu, svi smo). Mada se i kafa, setnja i sve ostalo mogu lahko uklopiti, ako se covjek dobro organizuje.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:54:46   
Anoniman
nećeš ti njoj sad kuhati, a da vi ostanete bez ručka jer nisi stigla i tako.



Pa kad kuhas za dvoje, lahko je dodati i za jos dvoje.Meni bi kuhanje bilo najmanji problem.


< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 5.3.2012 14:55:10 >

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:56:42   
veeseelaa
pa navodno je specijalna hrana za sveki, kako shvatih

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:57:58   
chuci
a ja se slažem u potpunosti da ako jertva neće to ne bude razlog i tebi da ništa ne radiš. svako će za sebe odgovarati. ali mislim da je bitno da se unaprijed probate dogovoriti o nekom rasporedu. da ne bude lupam, jertva bi mogla četvrtkom pomoći više, jer radi kraće ili nešto, a ti odeš u četvrtak ujutro i sve namiriš iako si i dan prije to uradila ti. zbog takvih stvari bi bilo dobro da se dogovorite

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:58:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa navodno je specijalna hrana za sveki, kako shvatih

Pa nije toliko specijalna. Gledas da bude supe, nemasno, dijetalno...nikome takav rucak nije zgoreg.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 14:59:29   
Blue rose RR
Prvo neka ti je sretan oporavak svekrvi, i da što prije stane na svoje noge.
A  drugi, aferim tebi i tvom razmišljanju, ti si snaha za poželiti :)

Mislim da si ispravog razmišljanja, i da koliko ti mogućnost dozvoljava trebaš pomoći ipak je to hasta insan, i to neće, ako Bog, da potrajati dugo.
A beba je sada najmanjih zahtjeva pa će ti biti lakše.

A ukoliko osjetiš da ne možeš odgovoriti zahtjevima i potrebama koje bolest tvoje svekrve nosi, možda da svi zajedno razmislite o mogućnosti angažovanja neke žene koja bi hizmet činila bolesnici, dok se ne pridigne.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:02:48   
damma
mayra ja sam ti provela osam godina, u ciscenju pranju kuhanju, docekivanju i ispracaju gostiju svekra i svekrve. sve po jedno je bilo bolesno ili u bolnici ili kuci, jer su bili stari. moje dijete bilo malo, ja studirala, kucu pravili, ma joj, i sad kad se sjetim jeza me uhvati. moja mama mi je dosta pomogla oko bebe. stalno je bio kod nje, i sad je eno vezan za nju. sad nema vise ni svekra ni svekrve, a nije mi zao ni malo ulozenog truda. nije mi bilo lako, svako sa strane se cudio kako stizem, al imala sam i snage i volje.
moj ti je savjet, ti pomozi koliko mozes, bez obzira na jetrvu. rasporedi vrijeme sebi da sebi olaksas, a i da bebi bude dobro. ako imas nekog da ti pomogne oko bebe dobro bi ti doslo. bit ce tm drago zbog tvog truda.
zelim ti srecu user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:07:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa navodno je specijalna hrana za sveki, kako shvatih

Pa nije toliko specijalna. Gledas da bude supe, nemasno, dijetalno...nikome takav rucak nije zgoreg.


ja nemam pojma, postavljačica teme je posmenula neku posebnu ishranu, ne razumijem se u istu u ovom slučaju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:12:44   
salmy
Moja mama je poslije ugradnje bajpasa lezala(bukvalno) 2 mjeseca,sestra je prvih dana spavala sa njom,bila joj je potrebna sva njega non-stop.Ako uzmemo situaciju da zivi u mahali,znaci non stop je imala posjeteuser posted image Ja nisam mogla sa malom bebom biti stalno,ako odem to je par sati preko dana,ali imala sam vise srkleta oko njega neko oko mame.Da nije sestra bila stalno tu i snaha(koja zivi na spratu kuce) neznam sta bih??
To je skroz zeznuta situacija,jer tebi je beba prioritet,....koliko mozes pomozi,ista sam bila....mama je razumjela......nadam se da ce i tvoja sveki razumjeti,a i muz
Ali beba je na prvom mjestu..... 


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:16:35   
Anoniman
možda ja nisam normalna al meni bi mama bila prioritet.....
odnosno nastojala bi se dati isto i bebi i mami, nekad malo na uštrb bebe nekad malo na uštrb mame al svakako bi bila dostupna za mamu 100%

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:19:15   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: Anoniman

možda ja nisam normalna al meni bi mama bila prioritet.....
odnosno nastojala bi se dati isto i bebi i mami, nekad malo na uštrb bebe nekad malo na uštrb mame al svakako bi bila dostupna za mamu 100%



Nemoze se to tako reci. Sve zavisi i od bebe do bebe. Ja sa mojojm bebom bi isto mogla biti 100% uz mamu ali znam dosta beba s kojima to nije moguce.

A sto se tice pomoci sveki. Treba pomoci, ali mekontam cemu tolika frka. Moj svekar je operiso 5. bypassa i kad je izaso iz Bolnice sve normalno bilo. logicno sveki mu donosila rucak na krevet ali inace nije bilo tu neke velike obaveze kao sto ti mislis.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:23:37   
salmy
IZVORNA PORUKA: Anoniman

možda ja nisam normalna al meni bi mama bila prioritet.....
odnosno nastojala bi se dati isto i bebi i mami, nekad malo na uštrb bebe nekad malo na uštrb mame al svakako bi bila dostupna za mamu 100%

 Ti si normalna sve je to ok,ali ja nisam imala drugu mogucnost draga moja.Moj momak je stalno sa mnom....tada je bilo hladno vrijeme viroza i ostalih gluposti,a kuca ko kuca....jedni ulaze drugi izlaze.A mami nije nista falilo,zahvaljujuci seki i snahi....koliko sam mogla pomogla sam,ali meni je moje djete prioritet....A dostupna sam ja bila za mamu,dok je lezala u bolnici mjesec dana....isla kuhala obilazila stalno,cak sam znala user posted image ostaviti u autu  dok njoj trknem odnijet supicu.....Nije to toliko fizicki,mene je psihicki sve dotuklo....
ali bilo i proslo hvala Bogu
ps:i nisi trebala biti anonimna,ljudi smo odnosno zene....razumijemo se savrsenouser posted image    

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:24:55   
mayra
Zenice, puno vam hvala dosad na odgovorima.
Ovako... u kuci je malo specificna situacija, svekar je umro 13.01. i njegova smrt je i dovela svekrvu do operacije.
Zao mi je nje, zao mi MM pogotovo a i djevera, jer su jako vezani za nju, i ionako su isprepadani jer im je otac umro od srcanog udara, normalno da se boje da i nju ne izgube.
Nista meni nije problem u kuci, poraditi, spremiti rucak, oprati iseglati ves, ali je problem sto je neko spomenuo, sto mi zivimo u mahali a muz ima veliku familiju i stalno neko dolazi, ja nemogu stalno biti tu, da usluzujem nekoga, a opet mi bezveze da ljudi sjede bez icega.
Vjerujte mene zeludac boli od neke brige, jer zelim sve da ispostujem, a neznam hocu li moci.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:26:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman

možda ja nisam normalna al meni bi mama bila prioritet.....
odnosno nastojala bi se dati isto i bebi i mami, nekad malo na uštrb bebe nekad malo na uštrb mame al svakako bi bila dostupna za mamu 100%

 Ti si normalna sve je to ok,ali ja nisam imala drugu mogucnost draga moja.Moj momak je stalno sa mnom....tada je bilo hladno vrijeme viroza i ostalih gluposti,a kuca ko kuca....jedni ulaze drugi izlaze.A mami nije nista falilo,zahvaljujuci seki i snahi....koliko sam mogla pomogla sam,ali meni je moje djete prioritet....A dostupna sam ja bila za mamu,dok je lezala u bolnici mjesec dana....isla kuhala obilazila stalno,cak sam znala user posted image ostaviti u autu  dok njoj trknem odnijet supicu.....Nije to toliko fizicki,mene je psihicki sve dotuklo....
ali bilo i proslo hvala Bogu
ps:i nisi trebala biti anonimna,ljudi smo odnosno zene....razumijemo se savrsenouser posted image    


user posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:28:55   
veeseelaa
Vjerujte mene zeludac boli od neke brige, jer zelim sve da ispostujem, a neznam hocu li moci.


ajde sad opusti se, ta nije tvoja mama u pitanju, budimo realni
kad vidiš da neko dodje sleti naprav kafu i metni sok i izvini se, obiđi ih ponovo, pitaj sveki trebal šta, ne moraš visiti 24 sata, može i djever i tm pomoći malo, neizmjenično, bitno je da je uvijek neko tu, bar u blizini, tel joj stavi do nje i nek zvrkne
Budi fina i ljubazna i dostupna uvijek


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:32:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mayra

Zenice, puno vam hvala dosad na odgovorima.
Ovako... u kuci je malo specificna situacija, svekar je umro 13.01. i njegova smrt je i dovela svekrvu do operacije.
Zao mi je nje, zao mi MM pogotovo a i djevera, jer su jako vezani za nju, i ionako su isprepadani jer im je otac umro od srcanog udara, normalno da se boje da i nju ne izgube.
Nista meni nije problem u kuci, poraditi, spremiti rucak, oprati iseglati ves, ali je problem sto je neko spomenuo, sto mi zivimo u mahali a muz ima veliku familiju i stalno neko dolazi, ja nemogu stalno biti tu, da usluzujem nekoga, a opet mi bezveze da ljudi sjede bez icega.
Vjerujte mene zeludac boli od neke brige, jer zelim sve da ispostujem, a neznam hocu li moci.


Koliko budeš mogla toliko ćeš i prižiti...
svekrvi brz oporavak a vama svima želim da što prije svoje živote vratite u ''kolotečinu'' za sve dobru...

Imat ćeš sigurno dana kada ti neće biti lako...
al imš jetrcu...supruga i djevera i bebu pa sjedite i podjelite obevze...
Nije lijepo majku ostaviti beze pomoći...
nije lijepo ni da beba otane uskarćena za šetnje ni svi vi za svoje vrijeme...
ali sa lijepom organizacijom toliko inasana moćete sugurno...

Čim ti kao snaha misliš o ovome sada što je zaista pohvalno u današnjem vaktu...ta je žena to i zaslužila.
Što kaže Br ako baš bude preteško da se brinete cjelodnevno...bože moj žena na nekoliko sati nije na odmetuser posted image

Sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:32:53   
SailorMoon
Ma ako treva postavi neki svetcki sto za mahalu, sa kolacima, picem i to je to. Za kafu pripremis sve u kuhinji pa valjda je kona u stanju kafu napraviti ako je vec dosla u posjetu. Svaki normalan insan ce imati razuma da ti imas djete i da neces mahali da buljis u zube+


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:34:10   
veeseelaa
al ne kužim taj svijet što "svježe" operiranoj ženi dolazi u posjetu user posted image
ja ludog naroda i svakakvih budala Bože me sačuvaj, stvarno kud plovi ovaj brod


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:38:59   
mayra
vesela to se i ja pitam, ja sam govorila prije nego je izasla muzu i djeveru, da ljudima trbea reci da su nekako ogranicene posjete, ali oni su nekako odgojeni drugacije od mene i nemaju tu slobodu da kazu ljudima, a normalan covjek se nebi na to trbeao ljutiti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:42:01   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al ne kužim taj svijet što "svježe" operiranoj ženi dolazi u posjetu user posted image
ja ludog naroda i svakakvih budala Bože me sačuvaj, stvarno kud plovi ovaj brod

Veselaaa to je mahalauser posted image mi smo osipali ali sta mozes...hoce svi da je vide,obidju donesu pomognu....ja jedan dan dosla komsinica kuha pituuser posted image user posted image  
ma to je ludilo....mama je imala tezak postopertivni oporavakuser posted image nedo Bog nikome

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Oporavak poslije operacije-svekrva
5.3.2012 15:55:21   
henna ze
ja bih to spojila dva u jedan...ako imam prostora..dovela bi sveki gore na sprat sebi dok se ne oporavi..bila bi u svojoj kući..ona ne bi bila sama non stop(ili obrnuto otišla bih ja kod nje..na jedan mjesec)..ako ko dodje opet si tu...a kad muž ili već neko dodje s posla..tad bih dijete izvela vani i ja prošetala jedan satić...
očekujem paljbu..al ja bih tako...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *