|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osip po tijelu bebe
26.7.2008 19:57:12   
Amra k
Imam problem. Evo tri dana odkako sam dosla kuci iz bolnice, porodila sam se u ponedeljak ujutro. Prvu noc beba nije spavala puno, a meni se u toku noci pojavio osip po stomaku, kao veci plikovi koji svrbe i peku. Drugu noc ista stvar samo se prosirilo sa strane po stomaku. Sinoc  a evo i sad maloprije katastrofa. Sva sam u plikovima po ledjima, vratu, ramenima, evo sad silazi na ruke i siri se nevjerovatnom brzinom. Ja bi se cesala ali primijetim da se jos vise zacrveni ako dodirnem samo. A sto je najcudnije ujutro to sve nestane kao da nista nije bilo. Molim vas je li neko imao nesto slicno? Bojim se jer dojim bebu, nikad nisam bila alergicna na nesto. I jela sam sve normalno, nista neuobicajeno.
Dr nisam danas mogla ici jer je subota, ovdje ne radi ni jedan.
Pozdrav

< Poruku je uredio Dina RR -- 18.2.2009 10:58:46 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
26.7.2008 20:12:09   
camm
ja ti preporucujem da odes do apoteke i kupis neku kremu za alergiju ili tablete mi ovde imamo flonidan ja mislim da se tako zove pa vidi imal nesto slicni i tamo.

a stvarno ne znam od cega bi mogla biti alergicna kad hrana nije u pitanju.

ljubi bebicuuser posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
26.7.2008 20:16:16   
Amra k
ne smijem nista na svoju ruku jer dojim. Morala bi sacekati do pon da odem do koznog dr. A alergicna nikad ni na sta nisam bila.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
26.7.2008 20:50:37   
suncan_dan
cao amrice , moze li bit da si na pda alergicna, sta su ti rekli kad si jos bila u bolnici.Jer od toga hoce...izgleda li kao nesselsucht

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
26.7.2008 20:54:52   
suncan_dan
jeli ovako izgleda http://img92.imageshack.us/img92/5959/urtikar500001476eu4.jpg

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
26.7.2008 23:16:06   
Visnja RR
da li si koristila neke antibiotike nakon poroda...
meni se nesto slicno desilo od cephabosa nakon amnicinteze...
zar nema nikakva hitna sluzba gdje bi mogla otici da se ne patis...
pusa...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
27.7.2008 0:08:46   
suncan_dan
amnicinteze
IZVORNA PORUKA: Visnja

da li si koristila neke antibiotike nakon poroda...
meni se nesto slicno desilo od cephabosa nakon amnicinteze...
zar nema nikakva hitna sluzba gdje bi mogla otici da se ne patis...
pusa...



Visnja jeli amnicinteze ona inekcija kad se porada??? pozz

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
27.7.2008 13:19:37   
stella
ja mislim da nebi smjela nista na svoju ruku,nego sacekaj pon i otidji kod dermatologa.pozz za tebe,pusa za user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
28.7.2008 0:45:51   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: semi83

amnicinteze
IZVORNA PORUKA: Visnja

da li si koristila neke antibiotike nakon poroda...
meni se nesto slicno desilo od cephabosa nakon amnicinteze...
zar nema nikakva hitna sluzba gdje bi mogla otici da se ne patis...
pusa...




Visnja jeli amnicinteze ona inekcija kad se porada??? pozz


nije draga ...to je ona injekcija kojom ti u 18-19 sedmici vade iz stomaka plodnu vodu da se vidi da li je beba ok ...
pusauser posted image


< Poruku je uredio Visnja -- 28.7.2008 0:46:17 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Osip po tijelu nakon porodjaja
29.7.2008 0:41:31   
suncan_dan
ups,  hvala, sad i ja znam sta je to user posted image pozz

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 10:19:32   
Anoniman
moja mace se juce ponovo osula po ledjima i vratu.... user posted image user posted image user posted image
to uzasno izgleda
nije od hrane jer sam joj davala sto i prije
znaci kad se prosli put pojavilo to crvenilo, pomisiia sam na vocnu kasicu koja je sadrzavala mango, nisam joj vise to davala, mazala sam joj a-derma kremom i prestalo je
juce se opet pojavilo... okupam je sinoc, namazem kremom al jutros mi to bas ruzno izgleda
jarko crvene boje, sva su joj ledja isarana, ko malo nabubreno i suho, kao da se ljusti
jel moguce da je od znoja? user posted image jer kad se u toku noci budi da doji, ona bude sva mokra po ledjima, a i ujutro takodjer
kad je ceskam tj. lagano trpljam po ledjima preko odjece, vidim da joj prija

tako sam tuzna user posted image
cekam mm s posla pa cemo dr-u ici, to je kroz par sati
jel ko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 11:26:20   
juni
Nisam imala iskustva s osipom ali sigurno nije nista ozbiljno. Ako je od znoja mozda vam je prevruce u kuci. Najbolje je odvesti kod doktora da se ne mislite. Pusa za ljepoticu user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 12:34:07   
MELLI
Mi smo prije dvadesetak dana imali tako neki osip ko zna od čegauser posted image
Papali bananu i to ne prvi put i u roku od sat vremena osip strašan za gledati.user posted image user posted image
Nemoguće da je od bananeuser posted image Odveli smo bebaća u hitnu, dobili injekciju i neke Fenistil/ili tako nekako/ kapi.Sve se povuklo do jutrauser posted image
DR mi je savjetovala da kod alergija, dam par ovih spomenutih kapi,pa ako se ne povuče tek onda da dovedem dijete.
Ne znam možeš li naći ove kapi ali eto svakako ćeš doktoru pa ćeš vidjeti.
Može li biti da si promijenila omekšivač,deterdžent,šampon,da si ti pojela nešto alergeno...
Ja sam dva dana prije osipa probala na bebi novi šampon,pa kontam,to je jedino što je odstupalo od uobičajenoguser posted image
Sretno vamuser posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 12:43:01   
anitaMO
i moja se jutros osula ,kže dr.nije zarazno nego virusno i da će proći za 2-3 dana.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 14:06:34   
teta berta
meni se beba isto tako izaspe, kazu dr.da će to proći do godine dana... kupila sa kremu eucerin i super pravo pomaže

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 17:45:48   
Visnja RR
A malo sunce drago...user posted image
Dino javi nam sta je doktor rekao!
vrlo moguce da je i od vrucine.. kolika ti je temperatura u bebinoj sobi... da je ne utoplis previse kad pajki!?
Kao sto MELLI rece da nisi ti jela nesto sto moze izazvati alergiju jer je dojis... pokusaj se sjetiti...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 22:53:57   
Anoniman
otisla sam dr... prvo sam se iznervirala dok sam ga nasla, jer idioti nisu htjeli da me upute na pravo mjesto (inace ne poznajem ovaj dz posto mi je novi, pa tako da ne znam nista gdje je sta, sto je logicno)... a oni me posmatrali ko da sam s neba pala...cccc
e onda dodatno nerviranje dok sam cekala doktoricu ili nekoga, engleski im je "super", "izgovor" takodjer pa nisam skontala koga cekam, sem da mi je rekla: sabur, sabur, wiat user posted image
da bih nakon dva sata buljenja u zid, u tom je i moja maca postala nervozna jer su bebe na sve strane plakale, pokupila se i otisla bez dijagnoze
ljuta sam bila ko ris user posted image

nejse, koliko sam istrazivala i posavjetovala se sa pedijarima u Bosni, moguce je da je od znoja, jer se moja maca uzasno znoji, rekli su mi da je nastavim mazati a-derma kremom, jer je prosli put proslo nakon 4 dana, a sutra je 3. dan... valja mi cekat znaci user posted image
idemo na vakcinu za 9 dana pa cu tada sve da ispitam, da joj uradim KS da vidim da nije anemicna, jer joj se tabani znoje i da vidimo po pitanju alergija kakvi se testvi smiju uraditi u njrnoj dobi (ako uopste smiju)

eto... znaci na istom sam... cekam jutro da vidim rezultate djelovanja kreme user posted image

hvala stp pitate

LP svima user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 23:00:05   
Visnja RR
a do tada je probaj kupati blagim cajem kamilice... mozda je i voda problem...
i Asji su se u toj dobi tabani bas znojili...
mozda joj je prevruce u sobi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Osip po tijelu
17.2.2009 23:10:31   
Anoniman
veceras smo ugasili pec potpuno i pokrila sam ja lagano samo dekicom
pa vidjecemo jel bilo i do toga, a inace nam nije u sobi bas puno toplo mozda nekih 24 stepena
doduse sad sam je provjeravala i opet je mokra po ledjima user posted image

a u pravu si to za vodu, pokusacu sa kamilicom user posted image
hvala mila
pusa tebi i ljepotici

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Osip po tijelu bebe
18.2.2009 11:04:36   
Anoniman
jutros se kad sam vidjela stanje na ledjima kod moje mace, doslo mi da vristim user posted image user posted image
bilo je jos crvenije nego sinoc
otisla sam doktoru, napokon nasla normalnog jednog, i kaze:
to je neka vrsta kozne alergije, kako i sto dodje do toga nije mi znao objasniti, moguce je da se pojavi zbog razlicitih faktora (ovih dana u zraku je prisutna velika kolicina prasine i pijeska zbog vjetra, pa je i to jedan od mogucih razloga), te da se tako bebina koza cisti, moguce je da je i od znoja,
bitno je da maca nije imala temperaturu i da nema zacepljen nos ili upaljeno grlo
propisao mi je kremu i losion, kremu da stavljam na uzarena mjesta, a losion da joj mazem po citavim ledjima
eto drage moje... rekao mi je ako joj se ne poboljsa u narednih nekoliko dana, da dodjemo ponovo

< Poruku je uredio Dina RR -- 18.2.2009 11:06:00 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Osip po tijelu bebe
18.2.2009 11:15:10   
dina_89
mozda da promjenis podlogu na kojoj spava ako je samo po ledjim user posted image


nadam se da ce joj biti bolje

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Osip po tijelu bebe
18.2.2009 11:17:57   
Crvena
Bas mi je zao male princezeuser posted image , nadam se da ce biti bolje. Pusa

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Osip po tijelu bebe
18.2.2009 11:27:57   
camm
Bice dobro curica aBd,i znam kako se dino osjecas
slicno je i kod nas bilo,nijedan pedijatar nije znao od cega je osip
bila su samo neka nagadjanja.

user posted image user posted image user posted image user posted image vibrice sto prije da prodjeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Osip po tijelu bebe
18.2.2009 11:38:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dina_89

mozda da promjenis podlogu na kojoj spava ako je samo po ledjim user posted image


nadam se da ce joj biti bolje


ma ona spava na ledjima, zato joj budu i znojna... sinoc sam je okrenula na stranu, stavila joj podupirac za ledja... ma nije proslo ni 10 minuta bila je na ledjima, nisam ni cula kad se okrenula

podloga je ista od rodjenja, deterdjent kojim perem odjecu i posteljinu je isti uvijek...

ne znam

bice dobro aBd

hvala jos jednom, lakse mi nekako kad podijelim s vama

pusa

(odgovor članu dina_89)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Osip po tijelu bebe
18.2.2009 12:57:45   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Dina RR


IZVORNA PORUKA: dina_89

mozda da promjenis podlogu na kojoj spava ako je samo po ledjim user posted image


nadam se da ce joj biti bolje


ma ona spava na ledjima, zato joj budu i znojna... sinoc sam je okrenula na stranu, stavila joj podupirac za ledja... ma nije proslo ni 10 minuta bila je na ledjima, nisam ni cula kad se okrenula

podloga je ista od rodjenja, deterdjent kojim perem odjecu i posteljinu je isti uvijek...

ne znam

bice dobro aBd

hvala jos jednom, lakse mi nekako kad podijelim s vama

pusa


Ja bih probala da je kupam u kadici napunjenom vode, sa jako napravljenom kamilicom i koje zrnce hipermangana. Nece joj nista biti gore samo da se malo smiri. Nemoj je nicim mazati, neka se koza dobro ocisti. Pogledaj da nije sa necim u kontaktu, ako puze ili je na podu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *