|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Padutin
17.7.2008 10:05:49   
glavobolja
Cure moje, znam da je slična tema već bivala. Međutim, češće ste govorile o Proxeed - u. Naime, MM je danas propisana terapija Padutinom. Neophodno mi je bilo kakvo vaše iskustvo o njemu ( lijeku ), učincima, cijeni, treba li recept....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Unaprijed vam hvala.


_____________________________

Zahra
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Padutin
22.7.2008 21:50:09   
sabas
moj mm je pio padutin i proviron tri mj zajedno kostaji oko 250 a sada mu je dr propisao proxeed i ja sam citala da je efikasniji i noviji lijek
ja sam ga bez problema kupila u apoteci eurofarm kosta 138,6 bez recepta ako vec nije poceo sa padutinom mislim da mozete samo inicijativno uzeti proxeed sada sam procitala upustvo za proxeed plus i ne pise da se izdaje na recept proxed ima selena cinka .... sve vitamine za koje sam citala da su dobre za bolji spermiogram u drugim apotekama teze se moze naci jer je kako kazu skup pa se moze i naci ali se mora najaviti da ces kupiti i kkosta 144 malo skuplji
inace mm ide kod dr hirosa
puse[

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Padutin
23.7.2008 9:40:01   
glavobolja
Sabas, hvala puno na savjetu. user posted image

_____________________________

Zahra

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Padutin
24.7.2008 22:00:03   
ja_25
I mm je dr. Hiros propisao padutin i pije ga skoro 3 mjseca. Nakon 3 mjeseca ide ponovo raditi spermiogram. Zanima me kakvo je vasa iskustva  odnosno vasih
muzeva sa padutinom ? Da li je bilo znatnog pomaka nakon koristenja ovog lijeka?



(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Padutin
28.8.2008 12:02:20   
lejlas30
I MM je danas bio kod urologa i prepisao mu je padutin da pije tri mjeseca.

Zato i ja molim sve one ciji su muzevi vec prosli terapiju padutinom da napisu nesto o tome, ima li kakve koristi i poboljsanja od tog lijeka?

Pozdrav i user posted image svim trudilicama!

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Padutin
28.8.2008 12:06:01   
iva1974
ja sam skeptična prema Patudinu.po meni je to izvlačenje novca jer se muska neplodnost neliječi nego preskače.voljela bih da griješim ali previse dugo se borimo s istim tako da nevjerujem ti lijekovima

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Padutin
28.8.2008 12:10:01   
lejlas30
Ne znam, Iva... Na dijagnozu oligospermija i leukospermija on mu je dao padutin i vitamin e u tabletama ... Moram se sad na netu informisati sta je zapravo padutin i za sta on sluzi... user posted image  I meni prije koji dan ljekar nadje cistu na lijevom jajniku... Svakakav nas je belaj nasao, mislim da je pred nama jako duga borba, a tek smo na pocetku user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Padutin
28.8.2008 14:32:15   
iva1974
leukospermija???
neznam sta je to-oligo nije strasna tj.ima rješenje

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Padutin
28.8.2008 14:35:50   
maslačak82
Ne znam da nije možda puno leukocita u ejakulatu bilo..?! ako ima leukocitaonda bi mogla biti upala neka ili neka sp.bolest? ne bi da te plašim, ovo samo pretpostavljam, nisam ni ja čula za leuko..

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Padutin
28.8.2008 14:40:17   
maslačak82
Evo sam bila malo u pravu:

  user posted image Povišena koncentracija leukocita u sjemenoj tekućini udružena je sa smanjenom pokretjivošću spermija, te posljedičnim smanjenim oplodnim potencijalom.
Razlog leukocitospermije je obično infekt, aerobnim bakerijama ili spolno prenosivim mikroorganizmima: klamidijom trahomatis, mikoplazmama ili ureaplazmom. Ukoliko se mikrobiološkim pretragama potvrdi da se radi o infektu spolno prenosivim mikroorganizmima potrebno je liječenje oba partnera.
Naravno, tek po izlječenju infekcije možemo vidjeti u kojoj je mjeri bila razlogom smanjenog oplodnog potencijala.
Stoga preporučam pregled urologa, kojim bi se isključili i drugi uzroci astenozoospermije, poglavito varikocela testisa.


(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Padutin
28.8.2008 15:00:35   
zvončica
I MM je jednom imao puno leukocita u spermogramu, i prvo je dobio da pije Sumamed tablete, pa ponovio nalaz i bio malo bolji i onda u drugoj turi je pio Ciprol, Vibramicin i Koprivit. Posle toga stanje je bilo ok.user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Padutin
29.8.2008 10:31:20   
lejlas30
Da, tako nam je i Rada rekla kad nam je citala nalaz spermiograma. Rekla je da se mora ispitati zbog cega ima leukocita u spermi i da se to hitno mora rijesiti. Medjutim, urolog je to jednostavno izignorisao, i dao mu samo padutin. Uopste ne znam zasto. Pitao je on njega je li imao ikad upalu, e li imao spolne bolesti, itd. ali kad mu je MM odgovorio negativno (koliko on zna, nije nikad imao), ovaj mu da samo vitamine i padutin. Ne kontam  user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Padutin
8.10.2008 12:46:16   
maslačak82
Ima lli poboljšanja ikakvih?
Dugo se nije pisalo na ovu temu..

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Padutin
8.10.2008 13:36:12   
lejlas30
MM jos pije padutin i vitamine. Tek je pola terapije prosao, a do kraja novembra ce zavrsiti sve. Onda cemo raditi ponovo nalaze, ja papu, on spermiogram, pa vidjecemo... Nadamo se boljem user posted image

Maslacak, user posted image user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Padutin
20.10.2008 22:52:27   
sabas
kao sto sam rekla i mm je pio padutin i proviron i jos sam ga dozirala vitaminima selne e b c biastin pomak je minimalan, a koliko sam citala jedan od ova dva lijeka je za hormone a drugi za spermice, moj mm nije imao problema sa hormonima bili su ok
sada je zavrsio perapiju proxeed 3 mjeseca pa se nadam da ce u toku ove ili slijedece sedmice kod biologa rade da se vati novi spermiogram pa javljam rezultate

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Padutin
19.11.2008 19:11:48   
ena0002
Cao cure, iskreno ne znam da li sam na pravom mjestu ali izgleda da se na ovoj temi najvise spominje ta leukospermija. Kod mm u nalazu pise normospermija, ali pored  i leukospermija. Ja sam uradila sve hormine i antitjela na kladmidiju i danas sam isla kod gin i on mi jerekao da su moji svi nalazi uredu i da imam ovulaciju, ali da mm treba da ode urologu. E ja tuka sva se spetljala i zaboravila da ga pitam da li trebam uraditi vaginalne briseve, jer on mi nista vise nije rekao. Jer, koliko sam skontala ta leukospermija moze biti i posljedica infekcije, a mikroplazma i ureoplazma se utvrdjuju brisevima (mozda sam i pogresno shvatila user posted image ). Uglavnom, sad cemo kod urologa, pa cure sta mi preporucujete da li da idemo kod Hirosa privatnio ili na kliniku. Cula sam i za doktora Junuzovica. A pitacu ja sutra gin i za vaginalne briseve, da li ih trebam uraditiuser posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Padutin
19.11.2008 20:02:18   
vjestica
leukospermija znači da ima leukocita u spermi, a leukociti su znak upale
TM treba uraditi spermokulturu, urinokulturu i bris uretre, a ne bi bilo loše da i ti uradiš vaginalne briseve
MM je sve to obavio u privatnoj poliklinici na Ilidži (mislim Eurofarm da se zove, ona kad se ide prema termalnoj rivijeri) tražio je Hiroša privatno, ali njega ne možeš tako lako uganjati, pa je otišao kod drugog urologa u toj poliklinici i sve obavio + UZV prostate (jer može biti i upala prostate)

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Padutin
19.11.2008 20:10:37   
ena0002
Vjestice ma ti si super sa tako brzim odgovorima user posted image user posted image user posted image , hvala ti. Ma uradicu ja te briseve za svaki slucaj, ali malo me naljutio gin sto mi nije nista rekao. Znam gdje je eurofarm, a mozes li mi jos molim te reci koliko je to sve otprilike kostalo?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Padutin
19.11.2008 20:11:48   
ena0002
A kako se radi spermokultura user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Padutin
19.11.2008 22:19:42   
maslačak82
Mislim da se to radi iz istog uzorka, a kako ne znam, znaju oni što nam rade nalaze spermiograma user posted image

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Padutin
20.11.2008 6:52:27   
vjestica
tm isto da uzorak (samo bez apstinencije) i taj uzorak se zasijava (kao urinokultura, samo se urinokultura se daje 3 dana za redom, a za spermokulturu samo jedan dan) i gledaju sutradan jesu šta izraslo (bakterije) ako da stave pločice antibiotika da se vidi na koji je antibiotik senzitivna bakterija
sad ne znam tačno koliko je koštalo, ali s obzirom da je radio 3 urinokulture, 1 spermokulturu, bris uretre (e to je bolno, kaže), pregled urologa, UZV tetstisa, bubrega i prostate, to ga je došlo oko 200 km, ali je zato sve obavio bez čekanja

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Padutin
20.11.2008 20:00:02   
ena0002
Cure hvala vam puno na odgovorima user posted image user posted image user posted image , sad idemo urologu, a sta je slj. vidjecemo user posted image  Vjestice s obzirom sta si sve navela da je uradio user posted image  pa 200 KM i nije tako puno.
Pozz

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Padutin
29.11.2008 8:29:36   
ena0002
I MM dobio terapiju da pije tri mj: Cipromed, Padutin i Tocoferol. Lejlas30 i Sabas posto sam vidjela da krajem novembra VM trba da ponove nalaze, molim vas pisite je li bilo ikakvih pomaka? Da li terapija uopste djeluje? Iskreno vam zelim da nalazi budu OK user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Padutin
29.11.2008 10:34:09   
lejlas30
Draga Ena, MM je narucen za ponedjeljak kod Rade da ponovo uradi spermiogram, nakon cega cemo znati na cemu smo. Sa padutinom je zavrsio prije par dana.
Ja sam se narucila da radim briseve iduce sedmice, da vidim je li sve OK.
Ako kod oboje bude sve uredu, trazicemo Godinjaka, pa da krenemo u borbu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Padutin
29.11.2008 12:15:13   
ena0002
Drzim vam fige da nalaz bude OK user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *