|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pekac za hljeb (kruh)
2.11.2008 11:32:32   
mamina cura
user posted image Mi ga koristimo evo vec preko godinu dana. Odlicna stvar. Ipak je domaci hljeb i bez aditiva a moguce su razne kombinacije. Ja navecer pripremim a ujutro mirise kucauser posted image  
I da upozorim da je jako ukusan i nije za one koje zele smrsatiuser posted image

Da vidim da li sam usamljena i po ovom pitanju ili ima jos mama koje vole domaceuser posted image

< Poruku je uredio acudesa RR -- 4.8.2010 16:59:05 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 11:37:04   
mamy Sabina
Obožavam hljeb iz tog pekača!
Divan,pravi domaći hljeb!
Ali sad je visoko ,visoko u špajzu-na dijeti sam!user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 11:37:58   
nikka
IZVORNA PORUKA: mamina cura

I da upozorim da je jako ukusan i nije za one koje zele smrsatiuser posted image


Inače sam obožavalac domaćeg kruha,u par navrata zamalo da sam kupila taj pekač, ali upravo iz ovog razloga ga nemam.
Mada mi je žao što zakidam svoje ukućane za ovaj užitak pa ga možda ipak nabavim,a sebe ću kontrolirati.user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 11:54:24   
Anoniman
Mi sinoć kupili moulinexov!!!user posted image
Evo upravo iščekujem prvi hljeb da bude pečen!
Malo dugo traje proces, ali tako je i kad ga sam mijesiš, treba da nadođe, da ga prekuhaš itd.
Ja bih svako jutro pravila domaći ručno, ali nešto što najviše mrzim je čistiti radni sto od ostataka tijesta i brašna i tijesto na rukama kad se nagnjeca pa ga skidaj. Zato ima mašinaaa!
Ova naša ima 12 programa, mogu se praviti razna tijesta, za pizze, kolače itd. pa čak i marmelada i kompoti!!!
A ono što mi se najviše sviđa je što možeš programirati vrijeme kad želiš da je hljeb gotov! Naveče staviš sastojke, a ujutro te čeka vruć hljeb! I moj dragi više neće morati iz pidžame u pekaru!!!
Naravno ja ga pravim sa INTEGRALNIM BRAŠNOMuser posted image i ubacila sam unutra sjemenki od lana, susama i suncokreta... već mirišeeee!user posted image

< Poruku je uredio Shee -- 2.11.2008 11:56:40 >

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 12:25:28   
mamina cura
I ja imam moulinexov do 1000g. Prvi smo morali vratiti jer nije pekao dobro ali ovaj zamjenski je odlican. Inace se malo drobi hljeb ako prenoci mada se to rijetko desiuser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 12:34:33   
Amrino
Dje me nadje...user posted image .
Ja planiram evo mjesecima da ga kupim. Nisam znala nikoga ko ga ima pa nisam znala jel to fakat funkcionise...ubijedile ste me!
Znaci taj moulinexov je ok? Shee koliko si ga platila i gdje? Ja sam gledala neki u Merkuru...0ko 170 KM ali ne znam koliko grama...
Vidlela sam i birin za 60 KM...ali ne znam bas...
Na sta da obratim paznju pri kupovini?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 13:15:06   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Dje me nadje...user posted image .
Ja planiram evo mjesecima da ga kupim. Nisam znala nikoga ko ga ima pa nisam znala jel to fakat funkcionise...ubijedile ste me!
Znaci taj moulinexov je ok? Shee koliko si ga platila i gdje? Ja sam gledala neki u Merkuru...0ko 170 KM ali ne znam koliko grama...
Vidlela sam i birin za 60 KM...ali ne znam bas...
Na sta da obratim paznju pri kupovini?



Isti slucaj je i kod mene i ja vec odavno planiram da ga kupim ali nisam imala prilike cuti nicija iskustva, pa i mene interesuje cijena tog moulinexovog ili bilo kojeg drugog ako imate, i ovaj birin sam u nekoliko navrata htjela uzeti ali imam lose iskustvo sa bira proizvodima pa nisam smjela...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 13:36:24   
Anoniman
zar se u Bosni isplati praviti hljeb? user posted image
hajd ok ako pravite integralni, mozda i da... al cijena hljeba i nije toliko visoka... opet ne znam
ovdje je hljeb pravo skup, u odnosu na brasno, mada i brasno nije nesto jeftino...
ja vec nekoliko mjeseci pravim hlljeb, ne kupujemo ga... mjesam crno i bijelo brasno, a ponekad samo crno i pospem sjemenkama.. mmm ukusno bude pravo
hajde nek mi neko postavi slicicu za taj pekac, nije mi nikad palo na pamet da ovdje pogledam, a cula sam za njega... meni bi bas dobro dosao... user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 13:38:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Dje me nadje...user posted image .
Ja planiram evo mjesecima da ga kupim. Nisam znala nikoga ko ga ima pa nisam znala jel to fakat funkcionise...ubijedile ste me!
Znaci taj moulinexov je ok? Shee koliko si ga platila i gdje? Ja sam gledala neki u Merkuru...0ko 170 KM ali ne znam koliko grama...
Vidlela sam i birin za 60 KM...ali ne znam bas...
Na sta da obratim paznju pri kupovini?


Eh mi smo ga gledali u merkatoru, a kupili u tehno shopu kod vf-a, platili isto tako oko 170. Pa mi smo uzeli taj do 1000g, jer je dovoljan za nas dvoje. A imaš one xxl oni su i skuplji... Imaš isti kao ovaj, samo zbog inox dizajna skuplji, 200km, bezveze.
Mi smo samo pitali za programe, ona nam objasnila i to je to, ne znam nismo ni našta posebno obraćali pažnju!
A mamina cura kako nije dobro pekao taj prvi?

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 14:04:23   
mamina cura
Sigurno je bila tvornicka greska. Jednostavno nije pekao dovoljno hljeb i nismo ga mogli jesti. Morali smo ga vratiti i dali su nam isti. Ovaj drugi je ok. Sta ces i to se desava.
A ja pecem hljeb cisto radi zdravlja i djece ne samo zato jer je skup ili jeftin. Pa to se nemoze ni porediti. Samo opet ponavljam da je divan za nabijanje kilograma pogotovo onaj sa puterom i mlijekom user posted image  Probala sam sve recepte osim kuglofa i zadivilo me je tijesto za pizzu koje je stvarno super. A mi smo kupili u Robotu mislim da je tamo malo manja cijena nego u Techno marketu ali sad ne bih  garantovala jer sam kupila dok sam bila trudna... kako je to davno bilouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 14:26:47   
Anoniman
a reci mi kako mjeriš brašno... ja nemam kuhinjsku vagu, a recepti su u gramima.

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 14:42:12   
Anoniman
user posted image
evo dino slika, ovaj je kod nas.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 14:44:53   
triplemama
Evo mi imamo Severinov već više od godinu i svaki dan imamo svjež hljeb (samo uz Ramazan nismo pekli zbog lepina ili somuna). Inače kuham od brašna TIP 1100 i malo integralnog).
Odušavljena sam njime i stvarno ružno je reći ali sada mi se nemili onaj bijeli hljeb user posted image
Najdraže mi je što ga djeca vole.
Meni je bolje pola kriške ovog hljeba nego cijela ili dvije iz prodavnice.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 14:53:16   
mamina cura
Samo da vidis kako mjerimo brasnouser posted image  To ne moze proci bez Timura. I mi imamo kuhinjsku vagu koja je bas bezveze ali stavimo odprilike da je strelica na vagi tu gdje treba, ne mora biti tacno u gram. Jako je vazno da je germa svjeza, ja uzimam samo u malim kesicama i brasno kupujem po 5kg. Prestala sam praviti one sa mlijekom u prahu jer ko zna da li je iz Kine doslouser posted image  pa radim ove bez. Probaj milk loaf - valjda se tako pise super je. Kao kolac user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
2.11.2008 18:15:53   
Lulu_
moja ga mama ima godinama.jao kako a voleeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
najvise volim onaj sa bananomkao kolac a ona jos ubaci laneno sjeme pa je i zdrav pa me ne pece savjest kad ga se najedem
najbolje je to sto se pojede jedna snita i dovoljno ti je a onog iz pekare mozes pojesti cijelog opet nemas osjecaj sitostiuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
3.11.2008 20:03:32   
Aminad
Jooooj s vama se nije dobro družiti ili se udebljaš ili bankrotiraš ili...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam čula i vidjela ovo "čudo" i činilo mi se super ali nisam ga kupila ne znam zašto, evo ste me vi sad opet zapalile odoh sad do gazdarice da vidim kakav je njen i sutra u potragu...



_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
3.11.2008 22:36:13   
bebbe RR
E, bas mi je drago da "naletjeh" na ovu temu i misljenja. Ja vec dugo iskljucivo pecem hljeb i to samo od razlicitih integralnih brasna i sjemena, ali onako, zamjesim, pa pustim da nadodje, pa premijesim, pa u kalup... Cim u decembru dodjem na nas kontinent, aBd, kupicu taj pekac. Vjerovatno ga ima i ovdje, ali kako nisu popularne iste vrste hljeba, sigurno bi se morala pomuciti da ga nadjem. Nego, zanima me nesto, posto pominjete recepte - da li je obavezno slijediti recepte, ili mozes napraviti hljeb kakav volis, od brasna koje volis, s vodom, bez mlijeka i masnoca? Pusa svima... Uh, sto mi se sada jede hljeb... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
3.11.2008 22:39:00   
jasmina_mm
shee nista ne javljas kakav hljeb ispade?
citala sam po drugim forumima da se cesto desava da hljeb nece da nadodje ili da se okolo ispece a unutra ostane nepecen
javi pls da vidimo iskustva...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
3.11.2008 23:14:41   
Anoniman
prvi je ispao dobro s obzirom da je bio prvi pokušaj... nije mi baš nadošao do kraja, ali to je bilo do mene, jer moraš biti extra precizan u mjerenju. Zato sam kod drugog bila baš pažljiva i meni se čini da nikad nisam jela bolji hljeb... baš mi se sviđaaaa!!! Znaš kako ide s puterom... samo je problem što nisam smjela puno.user posted image Ali kriške su velike i nekako zasite fino.

(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
4.11.2008 1:53:04   
stella
Ja sam obozavalac klas hljeba,tako da bas i nisam ljubitelj domaceg hljeba.Pa ni ovog iz pekaca.Istina mi nemamo svoj.Ima ga moja mama a i ona ga ne koristi,ona pravi svoj rucno.A iz pekaca nam se uopste ne svidja.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
4.11.2008 8:57:37   
budućamama
Mi smo prije nepunu godinu dana uzeli Moulinex xxl pekač hljeba i može se ispeći hljeb do 1,5 kg. Extra smo zadovoljni. Ponekad ipak ručno potkuham jer nam iz pekača uvijek bude malo hljeba (pojedemo ga u roku od 1,5 dan) user posted image user posted image user posted image , a ovaj koji ručno potkuham i ispečem u rerni traje malo duže i duže bude svjež.
Umjesto mlijeka u prahu ja koristim obično mlijeko i uvijek dodam oko 1,5 dcl vode ili mlijeka više jer hljeb bude ljepši.
Sjemenke su neizostavni dio i koristim puuuno lana, susama, suncokreta i bundevinog sjemena. I koricu uvijek stavim na najjače....
mmmmm....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
22.11.2008 17:10:41   
beni29
Drage moje

da vam se pohvalim kupila sam i ja masinu za hljeb kako je ovdje zovu. Kupila sam marek Kenwood i evo vec sam je isprobala evo je mijesi pa cemo vidjeti.



_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
19.12.2008 15:46:39   
spdt
Nedavno sam dobila pekač, durabrand, ali bez recepata.Pokušala sam sama napraviti, ali nisam baš zadovoljna kao je uspjelo.Molim vas za recepte za hleb

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
20.12.2008 13:25:18   
triplemama
IZVORNA PORUKA: spdt

Nedavno sam dobila pekač, durabrand, ali bez recepata.Pokušala sam sama napraviti, ali nisam baš zadovoljna kao je uspjelo.Molim vas za recepte za hleb

Moj najjednostavniji recept je i onaj koji najčešće pravim jer ga djeca najviše vole:
500 g brašna TIP1100 Majić
130 g brašna integralnog
400 ml vode
1/2 veće mjerice koja dodje uz pekač di-go kvasca
1 veća mjerica soli
po želji neke sjemenke
Pečem na basis programu

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu spdt)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: pekac za hljeb iliti kruh
20.12.2008 13:26:47   
triplemama
Ima li još neko neki recept?
Volila bih napraviti onaj slatki hljeb sa grožđicama, zna li neko kako to ide?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *