|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pogaca pletenica
25.7.2008 10:44:53   
nesanica
Potrebno:

1 kg brasna
2-3 jaja
sol
soljica ulja
2 kesice kvasca
mlijeko

Brasno, jaja, ulje, so i kvasac izmijesati i zakuhati sve sa mlijekom, kao za pitu. Ostaviti da nakvasa. Kada je tijesto nadoslo podijeliti ga na tri dijela. Svaki dio razviti u jufku debljine 1cm, a potom premazati maslacem i smotati kao pitu.Sva tri dijela ispreplesti kao pletenicu i potom smotati u krug. Smotanu pletenicu staviti u pomascenu serpu i ostaviti da opet naraste. Povrsinu slozene pogace premazati sa zumancetom pomijesanim sa 3-4 kapi mlake vode i staviti da se pece.
Pogacu peci na 200 C 15-tak min a potom je pokriti alu folijom i peci na 180C jos 15-20min. Pecenu pogacu poprskati hladnom vodom, zaviti u cistu kuhinjusku krpu i ostaviti da se prohladi.
Prijatno!!!!

p.s. recept je provjeren, samo ja uvijek pravim pola mjere!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pogaca pletenica
25.7.2008 11:58:14   
mamsi
Mogu misliti kako je ukusna,ja sve od tijesta volim,još da mi nije mrsko napravitiuser posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pogaca pletenica
25.7.2008 21:36:09   
nesanica
vjeruj ja samo kad pomislim na nju meni voda odmah na usta. a najveci problem je sto je ja ne smijem jesti, user posted image imam celijakiju. ceto je pravim svojima pa ja ono kad je vruca samo prinesem nosu i uzivam u mirisu user posted image .

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pogaca pletenica
1.8.2008 16:59:33   
orhideja
Neznam kud da stavim ovaj recept pa cu ga ovdje napisatiuser posted image .Pogacice od sira: 30dkg brasna 1 zlicica praska za pecivo 30 dkg margarina 30 dkg svjezeg sira. Brasno pomjesati sa praskom za pecivo,dodati na listice narezani margarin i umjesati.Zatim protisnuti sir posoliti i umjesati do kraja ostaviti u frizideru 2-3 sata.Nakon toga razvaljati 1 cm debelo i izrezati sa casom premazati sa zumanjcem po zelji posuti sa krupnom soli, sezamom i peci cca 20 min. Zelim vam dobar tek!


_____________________________

sad je sve u bozijim rukama

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pogaca pletenica
5.8.2008 1:29:22   
Amela V.
Evo jos jednog recepta za lepinje, stvarno su dobre i lako ih je napraviti.
Prijatno


700-800 g brasna
kvasac
kasicica soli
1 casa vode
1 casa ulja
1 casa mlijeka
malo secera
1 zumance
malo susama


1. kvasac razmutite u casi mlijeka sa malo secera.
2. Zamijesite tijesto od brasna, soli, ulja, vode, mlijeka sa kvascem i ostavite da odstoji pola sata.
3. Istresite tijesto na pobrasnjenu povrsinu i premijesite. Podijelite na 4 dijela i svaki dio oblikujte u loptu.
4. Oblikovane lepinje redjajte u podmazan pleh ili tepsiju, premazite zumancem i pospite susamom.
5. Pecite u zagrijanoj pecnici na 250 stepeni dok ne porumene (oko 15 min.).



_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu orhideja)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *