|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodila sam se
24.6.2008 16:57:54   
rozi
Evo  da vam javim da sam se porodila prije tacno 7 dana.  Taman sam napunila 38 sedmica i sve je proslo brzo i neoekivano. Ustala sam ujutro oko10 sati , umila se i uhvatila me neka mucnina i vrtoglavica. Pocelo se pojacavati tako da na kraju nisam mogla stojai sama na nogama, dva puta sam povratila i oko pola 11-11 su me odveli u hitnu. Pritsak mi je bio dobar, pa su me poslali mom ginekologu. I one mi izmjerila pritisak, bio je ok, ali mi je rekla da idem na gradinu, radi bebe. Ne znam kad sam dosla u Tuzlu, vjerovatno oko 12,pregledali su me, grlic je bio mekan, a ja vec 1-2 cm otvorena. Jos uvijek mi se strasno vrtoglavalo.bila sam ko u oblacima, mogli su sa mene raditi sta hoce. Obradili su me na prijemnom i odvukli na zadnji sprat. Tamo sam neko vrijeme lezala na hodniku, a onda je dosla doktorica, pregledala me i kazee da sam vec 4-5 cm, a ja nisam osjetila nijenu kontrakciju. Uveli su me u sobu sa drugim porodiljama, probili vodanjak( nista ne boli) i prikljucili indukciju. Ne znam koliko sa, bila pod indukcijom, jer nisam pogledala  na sat, ali nije moglo trajati vise od sat i po-dva.Kontrakcije sam osjecala, kao blazu menstruaciju, ne bih ih mogla nazvati bolovima, ali i tada sam disala po pravilu, da kisik dospije do maternice Bolove sam pocela osjecati tek zadnjih 10 -15 minuta kada su mi rekli da sam vec 8 cm i kada su pojacali indukciju do kraja. Tada mi je disanje pomoglo pravo. Bilo je 3 sata kad mi je doktorica rekla da ustanem , setam i kada osjetim bol, da probam tiskati u stojecem polozaju. U 3 i 15 sam legla na sto i mislim da je malac izasao za jedno 5 minuta, mozda i manje, a i tu mi je pomogla tehnika tiskanja sto smo ucili. Zaboravila sam reci da je plodove vode bilo toliko da je doktorica zakljucila na kraju , povezavsi sa vrtoglavicom, da je manjak secera, hiper....nesto zaboravila sam.
Sjecnuli su me malo, sivenje me nije bolilo, ali rana vec 7 dana me izludi, tek danas se osjecam bolje. 
Malac je dug 52, tezak 3100 i bio je najmirnija beba , citavu noc je prespavao. Ime mu jos nismo dali, dvoumimo se.
Eto , nadam se da nisam sta zaboravila.
Obecala sam tuzlankama javiti kakav je odnos ''gore''. Ja sam bila prezadovoljna i prema meni i ono sto sam vidjela kako se ponasaju prema drugima. E kd smo otisli na babinjare to je druga prica. Meni nije treabal pomoc, ali je bilo zena u sobi cije su bebice plakale cijelu noc, a one isjecene pravo i niko nece da im pomogne, morale su u onom stanju nosati bebice, bas zalosno za pogledati.
Malac je super, doji, ali mi je pozutio, nagovarali su me da mu dam vodu, nisam htjela jer nisam vjerovala u to, ali danas sam popustila od straha.
Sad cu siguno biti puna pitanja novopecenim mamama, ali tako valjda sako na pocetku ,user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 17:13:56   
Emina*
Draga Rozi, evo da ti i ovdje cestitam od srca na malom princu....  user posted image   user posted image   user posted image
Drago mi je da je sve ok, i da se oporavljas...
Ljubi srecicu svoju od nas, pa se cujemo na forumu beba user posted image

Evo slikica

user posted image

PS: Sretna ti godisnjica user posted image





< Poruku je uredio Eminica -- 24.6.2008 17:15:20 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 17:16:18   
leka
Rozi čestitam, drago mi je da je sve prošlo OK, sada se čuvaj i uživaj u svakom trenutku sa svojom dušicom a moj bebi i ja ti šaljemo VEEEEEELIKU PUUUSUUUU

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 17:27:25   
idana_85
Svaka cast rozi, cestitam ti, sve najbolje tebi i malcu. Bas mi je drago da je sve proslo tako dobro i da te nije bolilo. Poljubi malenog i javi nam ime.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 17:31:51   
Anoniman
i od mene sve najljepse sto se pozeliti moze... user posted image
uzivaj sada mila moja sa svojim malim zlatom i da vam dragi Bog da puuuno zdravljai ljubavi u zivotu...
kiss veliki za bracu majog, a i za tebe... bas si bila hrabra user posted image

user posted image



(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 17:32:48   
lamka
Sve najljepše novopečena mamice i da imate jos bebica a da ova bebica bude pametna i slusa svoje roditeljeuser posted image user posted image

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 17:54:12   
sanja.sa
Cestitke rozi i od meneuser posted image , sve najljepse zelim tvom djecaku i tebiuser posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 18:05:19   
liebevoll
Draga Rozi, cestitam ti od srca! Sve najljepse tebi i tvojoj bebi, uzivaj maksimalno!!!
A za ranu ne brini, moja seka je skoro mjesec dana "kuburila" sa ranom, nije se smjela kupat, tusirati, mi je brisali svaki dan vlaznim maramicama. Ipak, sve prode, sad je sretna mama, kao i ti draga Rozi!!!user posted image user posted image user posted image
PUNO,PUNO SRECE!!!!!
I hvala ti sto si nam sve tako lijepo i detaljno objasnila user posted image

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 18:30:57   
lejlaze
rozi, cestitke. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sve najbolje user posted image  , tebi i suprugu...

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 18:32:04   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: lejlaze

rozi, cestitke. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sve najbolje user posted image  , tebi i suprugu...



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 18:34:28   
ja
sve naj povodom rodenja prvijenca neka vam je sa srecomuser posted image user posted image

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 18:42:33   
ebru
Draga Rosi,od srca ti cestitam na bebici,da ti je ako Bog da dugo ziv i zdrav!user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Evo makar ovako koja ruza kad ti nemogu uzivo poklonit!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 18:52:51   
ruža
Draga Rozi čestitam tiuser posted image , vidjela sam da te ovih dana nije bilo na forumu pa sam pretpostavljala da si se porodila. Izgleda da si super prošla, čini mi se da te nije puno bolilo, od čega svi strepimo. Vidim da su bili dobri prema tebi,a to što nisu htjeli da pomognu onima kojima je potrebno jasno govori da se trebaš ,,počešati po džepu,, pa da ustanu i pomognu. Ja sam u 37 sedmici i počela sam se pravo brinuti šta i kako. Čini mi se da je najbolje ono iznenada kad se i ne nadaš, a što se tiče ovog sa ,,džepom,, dobro ću promisliti.user posted image
reci mi u čemu si iznijela bebicu, s obzirom da je vruće, šta si mu obukla, ja sam pripremila svašta nešto, al opet ne znam?
Ako imaš kakav savjet - reci.
Još jednom ti od srca čestitam i želim puno sreće tebi i tvojoj bebici.user posted image

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 19:42:36   
Rabi
Kako lijep i ohrabrujuci poroduser posted image user posted image user posted image user posted image
Sve najljepse od srca tebi i tvom majom bebachu!
Prvo puno zdravlja, pa ljubavi, srece, para....itd....
PUSICA ZA MAJOGA SMRDU OD 3100...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 19:50:05   
mamsi
Čestitke i od mene i sve najbolje vam želim

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 20:09:14   
Sonja
IZVORNA PORUKA: Rabi

Kako lijep i ohrabrujuci poroduser posted image user posted image user posted image user posted image
Sve najljepse od srca tebi i tvom majom bebachu!
Prvo puno zdravlja, pa ljubavi, srece, para....itd....
PUSICA ZA MAJOGA  OD 3100...user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pridruzujem se cestitkama




_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 20:25:19   
mamina princeza
Draga rozi cestitam od srca na finoj  bebici i finom porodu:)
Stalno pratim sta se desava s tobom jer si mi tu po terminu bila najblize al eto kod tebe sve to gotovo dok kod mene nije ni pocelo:)
Hehe .. stvarno sam sretna da si se lagano porodila i kad ovako nesto lijepo procitam onda i sama postajem optimisticnija:)
Vidis kako vrijeme leti a nekad smo pisali o kolicima koje unaprijed kupujemo a tvoj bebac vec doletio.
Zelim mu da bude ziv zdrav veseo ako Bog da i bice

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Porodila sam se
24.6.2008 23:05:53   
RAJA
Sve najbolje i od mene puno puno čestitki

        user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 0:03:58   
stella
rozi od srca ti cestitam i zelim vam sve najbolje.puno srece zdravlja i parauser posted image
drago mi je da si dobro prosla na porodu pa nam i slike stavi.
usput i godisnjicu da ti cestitam
pozz

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 0:14:38   
mali
rozi od srca ti cestitam i zelim vam sve najbolje.puno srece zdravlja i para
drago mi je da si dobro prosla na porodu pa nam i slike stavi.
usput i godisnjicu da ti cestitam
pozz


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 6:23:27   
mamy Sabina
user posted image  da cestitamo i ovdje.

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 7:55:30   
budućamama
IZVORNA PORUKA: idana_85

Svaka cast rozi, cestitam ti, sve najbolje tebi i malcu. Bas mi je drago da je sve proslo tako dobro i da te nije bolilo. Poljubi malenog i javi nam ime.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 8:27:30   
haida
Od srca sve najbolje tebi i tvojoj bebiciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 8:29:09   
senka27
user posted image user posted image user posted image  Rozi cestitam i sve najbolje zelim tebi i tvom malenomuser posted image

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Porodila sam se
25.6.2008 9:07:30   
selma2008
cestitke sretnim roditeljima i puno srece za bebu

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *