|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke mamama
18.12.2007 0:44:33   
archi
Gledala sam trudnicku listu pa bih cestitala svim mamama koje su na svijet donijele bebice u novembru i decembru!

Ne znam da li vec ima tema gdje se mame javljaju kada se porode kako bi im mogli cestitati i kako bi sa nama podijelile to iskustvo?
Zato mi je pala napamet ideja da otvorim ovu temu gdje bi nam nove mame mogle javljati kako je porod prosao, da li je sve bilo o.k. i jeli ''cika doktor'' pogodio da li je djecak ili curica.user posted image

Pozdrav svim trudnicama sa trudnicke liste i novopecenim mamama, a bebicama želim najtopliju dobrodošlicu user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
7.1.2008 11:47:25   
mirjana
Evo ja cu prva.
Prosla su skoro 2 mjeseca otkad se rodi moj mali Edi. Bilo je jeb...Ko se boji poroda, boli i td. bolje da ovo ne cita, uz napomenu da je meni tako bilo i da je to rijetkost, te se ne dogadja vecini zena. Ja sam dosla u bolnicu (vojnu) oko 12 navece. Vodenjak mi pukao oko 3, i tu su krenuli lagani bolovi. Oko 5-6, ne sjecam se tacno, ukljuce oni meni drip, infuziju za ubrzavanje poroda, a ja otvorena 2 prsta. Nakon nekog vremena, trudovi na pola minute, kontam sad ce brzo, bol je podnosljiva, dobro je. Kad krenuse moje muke...Boli da poludis. Ne mogu izdrzat. Dodje doktor, pitam kolko sam otvorena, kaze on meni "Nista ti to ne znaci". Posto sam insistirala kaze mi, 4 prsta. Urlala sam kolko sam glasa imala, iako su mi svi rekli da se ne derem, da je to glupo i da to rade samo glupe, slabe...Ma nek sam i slaba i glupa, kad boli...user posted image Derala sam se da ga vade kako god znaju, cak sam i muza zvala na mob, i rekla mu da trazi kakve stele i da ga vade na carskiuser posted image . Mislila sam da cu umrijeti. Fakat me je bolilo. Nisu me klistirali, i to me je sje...al vidim da to nikom ne rade. Elem, oko 13 sati, valjda me nisu vise mogli slusat, salim se, nego me doktor pregledao, kaze brze u salu, ovo ovako vise ne moze, otvorena je samo 7 prstiju, al se boji za bebu, posto sam ga gurala i valjda prignjecila.
Tako ja krenem pjeske do sale za porod, popnem se na sto, ni sama neznam kako sam to uspjela, kad udje moj dragi Sasa. Odmah mi je bilo lakse kad je stao iza mene. Uhvatim se za one dvije rucke, doktor mi se nasadi svom tezinom na stomak, kaze guraj, ja gurnem jednom izadje glava, jos jednom i beba je vani. To je bilo 13:20. Vise me nista ne boli, nevjerovatno. Pogledam bebu, njemu nesto na glavi, ogromno, ko jos jedna glava. Ja sebi sve po spisku, sta sam vidjela na ultrazvuku, garant su oni meni tudje snimke pokazivali...Odnesose ga i nevracaju...Pitam jel sve u redu, kazu da sam tiskala previse pa mu se to malo napuhalo, procice za 2 sedmice. Boga mi prodje za dan user posted image . Donesose mi Edija, i ja mu odmah opsovah, sama sebe naravo. Puna sala doktora, sestara, babica, cak i one djece na praksi, svi su zavalise od smijeha. I ja snjima...
Kad posteljica ne izlazi, proba on rukom, kaze skroz zalijepljena. Ja pojma nemam sta to znaci...Morao ju je iscupati rukom...bukvalno cupati...Do neki dan nisam znala koliko je to opasno, kazu da se od toga moze dobiti sepsa, iskrvariti i sl. Onda slijedi sivanje. Rez bar 5cm. Svi kazu to boli vise od samog poroda, e mene to nije bolilo, vec sam to osjetila ko neko lagano bockanje. Proslo je i to. u sobu su me odnijeli, naravno.
Poslije par sati, kazem ja sestri da odnesu bebu, jer mu ja ne mogu nista pomoc, nit mogu ustat nit znam kako cu ga uzet ako zaplace, a meni da da nesto za bolove i da mi ugasi svjetlo da odspavam.
Sutra dan mi pridje jedna mlada doktorica, moje godiste, s kojom sam se sprijateljila (poznajemo neke iste ljude) i kaze da do sad nije vidjela tezi porod, i da sam super prosla. Iako mi je stalno govorila da se ne derem, da nije tako strasno i td...
Na kraju moram reci da sam presretna, bez obzira na sve, vrijedilo je za ovo malo cudo moje, pomucit se, iako cu za drugo dobro razmislit. I moram pohvaliti doktora Masica, koji me je porodio i babicu, kojoj se ne sjecam imena, krupnija, srednjih godina, sa repom, ali i svo osblje opce bolnice. Bili su prema meni divni...
U trudnoci su mi govorili kako cu se lako porodit, jer sam stalno u pokretu, vjezbam, nisam se puno udebljala, na poslu bila 7 dana pred porod...a zavrsim tako.
Moj muz je pricao kako sam se lako i brzo porodila, dvaput gurnula-beba izasla, jest kaze da je sikljala krv iz mene, ko iz filma, al sve brzo gotovo. Kako da ne...Sreca njegova te je bio prisutan samo posljednjih 10 minuta mog poroda, i da me nije gledao i slusao dok sam lezala u sobi, prethodnih 6 sati...
Sve u svemu proslo je. Necu zaboravit tu bol nikad i mislim da cu se ubuduce bojati poroda, mozda cu probati carski ovaj put, nisam sigurna, ipak su prosla tek 2 mjeseca...
Sorry ako sam vas upeglala, jer sam bila jako opsina i detaljna, i ako sam nekog prepala, al ponavljam, jako se  rijetko desavaju ovakvi porodi.
Stavila sam sam Edijeve slike u javni album, pa pogledajte za sta se vrijedi napatiti, ako se ko dvoumiuser posted image

(odgovor članu archi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
7.1.2008 11:56:45   
Blue rose RR
Čestitke novim mamama, a bebama svu sreću ovog svijeta.

P.S: Znam kako ti je,
       Ne ne znaš,
       O da, da znam.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
15.1.2008 22:20:02   
Zuza
user posted image

E ja sam se baš slatko ismijala ovom opširnom tekstu o porodu... trudna sam tek dva mjeseca i tek se učlanila na forum :) moram priznati da se ne bojim porođajnih bolova ni malo jer sam preživila strašan napad bubrega u prvom mjesecu trudnoće (pokrenuo mi se pjesak). Svi su mi doktori rekli da je to gore od porođajnih bolova, a nisam smjela uzimati tablete jer sam trudna. To je užas !!!! Nikad te muke neću zaboraviti ! Mislila sam popiti tabletu pa taman i beba otišla u neku stvar....Bože me oprosti, pa mi je smješan ovaj e-mail o porodu i bolovima....Sve ima gore od goreg....:)

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
15.1.2008 23:37:50   
Adana
Draga Mirjana, prije svega imas prelijepo ime!!!!!!!!! Moja se mama tako zvala...
Hvala na opsirnom textu! Bila sam prepadnuta i prije a ni sada mi nije lakse, ali ako nista bar je neko fino i otvoreno rekao da ga je bolilo i da je strasno. Hvala. Znaci da necu biti jedina ako se budem dernjala:-) Kaze meni jaranica nedavno da je uopste nije bolilo, da nije kako pricaju, kaze samo je osjecala pritisak u karlici i neke male bolove i to je sve... Ko zna, mozda je i bilo tako...
Pozdrav svim mamama, buducim i one koje to vec jesu! Pusa

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Zuza)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
16.1.2008 7:30:44   
Amelaa RR
Draga Mirjana...svaka ti cast...trebalo je to izdrzati....al eto vidi sada imas malu slatku bebecu...
sve najbolje od srca i tebi i tvojoj bebaci zelim


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
16.1.2008 7:32:33   
Amelaa RR
A SVIMA KOJE SU POSTALE MAME...SVE NAJBOLJE U ZIVOTU ZELIM,DA IM BOG PODARI PUNO ZDRAVLJA SRCE I  STRPLJENJA S NJIHOVIM SRECAMA.


user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
16.1.2008 7:40:00   
Hamos
Dobro nam dosla ta mala nevina bica. Zelim im lijep zivot ispunjen radoscu i ogromnu kolicinu ljubavi...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pozdrav novorodjenim bebama i cestitke ma...
29.1.2008 9:19:22   
archi
I ja sam se, Mirjana, tako slatko ismijala ovim tvojim opisima a u isto vrijeme i jezila. U sadmom sam mjesecu i vec me lagano hvata panika od poroda al' vjerujem da se sve isplati zbog tih malih slatkih stvorenja.
Cestitam od srca i odoh sad da vidim Edia:)

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *