|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poznavanje boja
13.10.2009 20:22:23   
mama_debeljuca
Da li je vaše dijete razlikuje boje? Kako ste naučili? Mi jako volimo plavu i zelenu boju user posted image Za većinu stvari, bez obzira koja je boja, moj momak govori plava ili zelena. Jedino jasno i uvijek razlikuje narandžastu user posted image user posted image . U početku sam mislila da je možda daltonista, ali u igri sam utvrdila da nije. Kad mu pokažem napr. crvenu kockicu i kažem daj mi sve autiće ovakve boje, on ih sve uredno donese. A kad ga pitam za tu istu, crvenu boju kaže to je zelena user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poznavanje boja
13.10.2009 20:24:22   
neki
Mi smo dobri sa poznavanjem boja,mada nekad i fulimouser posted image
Jedno vrijeme je Seadu sve bilo plave bojeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poznavanje boja
13.10.2009 20:34:19   
acudesa
Mi se moramo pohvaliti da znemo i neke nijanse bojauser posted image , a ne samo boje-a, nije to sad nešto posebno, ja sam ga forsirala i on naučio, eto. A, kako?
Uvijek sam dodavla pridjev predmetu: Dodaj mi, molim te, tu žutu loptu. Skoro svaki put sam tako govorila i dijete ko dijete, to brzo skonta.
(a, jupićasta mi je zakonuser posted image )
Zna li iko pohvaliti ko materuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poznavanje boja
13.10.2009 22:15:14   
MELLI
IZVORNA PORUKA: acudesa

Mi se moramo pohvaliti da znemo i neke nijanse bojauser posted image , a ne samo boje-a, nije to sad nešto posebno, ja sam ga forsirala i on naučio, eto. A, kako?
Uvijek sam dodavla pridjev predmetu: Dodaj mi, molim te, tu žutu loptu. Skoro svaki put sam tako govorila i dijete ko dijete, to brzo skonta.

Zna li iko pohvaliti ko materuser posted image user posted image user posted image


evo da ne detaljišem ovako je i kod nas.Jako rano smo naučili sve boje(godina i po).Kad se već falimo znamo i sva slova ,znamo i izbrojati stvariuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poznavanje boja
13.10.2009 22:17:52   
DM
Ma mi jedan dan znamo, a drugi totalno offsajd! u početku su bile ženske i muške-i to ih sam razvrstavao!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poznavanje boja
13.10.2009 22:22:09   
sarayka
Moja vec odavno jako voli boje i sve vezano za njih...zna sve pa i one koje nisu osnovne kao bilesi rozu,ljubišastu,smedju ili sivuuser posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poznavanje boja
13.10.2009 22:23:38   
almai
in je kritican sto se tice boja.Uvijek mu se mozemo smijati on zna da postoje boje ali nezna ih razlikovati.
Na stolu mu stoje tri crne bombone i on rece'jupiiiii ja imam 9 rozi bombona.
i kaze da ga je prepo 'zeleni cuko'
a moram se pohvaliti da neka  i pogodi boju ali samo nekaduser posted image user posted image user posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 9:19:24   
R&T@
Sad ste me zadeverale, jer stvarno ne znam otkad znamo boje. Sjećam se samo faze kad je sve bilo žuto.
Mislim da nam je pomogla igračka iz Robota, tabla sa podlošcima na kojima su slike dama iz bajki (Pepeljuga, Snjeguljica...) i na koju se slažu "dugmici" u bojama.
Postoji i "muška" verzija.user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 10:14:59   
mama_debeljuca
Kada ja njemu kažem, napr. pokaži mi na ovoj slici crvenu boju, on je pronađe i to neki sitni detalj i ako ima i krupnih, pokaži zelenu on isto tako,... ali kad ga pitam koja je ovo boja, ma nema pojma user posted image user posted image user posted image , kad zna za bijelu reći "cina". Evo upravo se spremamo za igraonu i ja mu govorim daj plavu duksericu, on mi izvrnu svu garderobu da bi je dokučio, bila pri dnu nasložena user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 13:34:15   
amdi
Mi smo to ovako naucili, kupili smo kocke koje su naravno sve iste velicine ali razlicitih boja, i kad god uzmem jednu kocku ja kazem evo ti crvena kocka, zuta kocka itd. Te osnovne boje smo tako, a onda ove ostale u letu.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 13:38:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: neki

Mi smo dobri sa poznavanjem boja,mada nekad i fulimouser posted image
Jedno vrijeme je Seadu sve bilo plave bojeuser posted image user posted image user posted image



Sto li bozeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 13:43:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: neki

Mi smo dobri sa poznavanjem boja,mada nekad i fulimouser posted image
Jedno vrijeme je Seadu sve bilo plave bojeuser posted image user posted image user posted image



Je li navija za Želju? user posted image user posted image

Moji dečki imaju haman 17 mjeseci, da li je rano da ih počem učiti ili to treba biti spontano?



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 13:50:25   
mišur
Ja mislim da su još mali za raspoznavanje boja, ali neće štetiti da ih već učimo...
Luka npr. ima tri ista autića različite boja:crveni, plavi i žuti...
I već odavno mu govorimo da je taj plavi, taj žuti itd...
Sad kad mu kažem da mi donese žuti, on baš izabere žuti i njega donese...
Vjerovatno je već naučio koliko mu ponavljamo koji je koji, ali ne koja je boja u pitanju...Mislim da to još ne shvata!
I mene zanima u kojem uzrastu oni stvarno počinju raspoznavati boje?

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Poznavanje boja
14.10.2009 14:38:51   
MELLI
Meni je svako učenje sa tom svrhom za djecu prerano.Ali svako usputno,spontano učenje mi je o.k.
Bilo bi mi morbidno,da sad postavim dijete za sto,izvalim slikovnicu i počnem da smaram ovo je plava,žuta,zelena....
Ali onako usput,dok se igramo ja imenujem sve predmete i kao što sam već spomenula kažem i njihovu boju.Dodaj crvenu kocku i pokažem na nju.
Djeca brzo skontaju.
Neka djeca uče brže neka sporije.Nije kasno nikad.Ne treba tim biti opterećen.
Moja Hanna je sa godinu i po razlikovala boje,a Haris veze nema,mada je njemu tek 15 mjeseci

Ja imam neke furke da svaki dan nešto novo "naučimo", naravno usput.Da objašnjavam zašto se nešto dešava,da učimo životinje i njihove bebe,da znamo zašto recimo nekom cuki vise sikeuser posted image user posted image user posted image ,  kako krava daje mlijeko,kako se pravi med...(ovo se odnosi na Hannu)
Harisa takođe upoznajem sa svijetom oko njega,sa kišom,vjetrom,vodom,toplim ,hladnim,kiselim...(recimo,neki dan sam mu ponudila narandžastu mandarinu i rekla probaj, ali ona je kisela,on zagrizao i napravio facu,a ja mu kažem,kiselo,rekla je mama da je kiselo,papaj vidi što je fina...),i tako svaki dan nešto novo naučimo.

Za učenje je uvijek vrijeme i nikada nije, ni kasno ,a ni ranouser posted image



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *