|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 0:12:24   
anabiljana
Moze li mi neko nesto rec o praznim folikulima,imala sam ih 20 i svaki je bio prazannn user posted image Inace idem na IVF help meeee

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.4.2012 8:03:47 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 7:59:02   
Alhemicarka
Provjeri prolaktin, koliko znam visok prolaktin može izazvati prazne folikule.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.4.2012 8:04:23 >


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu anabiljana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 8:13:58   
Leva
Tako veliki broj praznih folikula moze biti rezultat vise faktora. Mozda ti nije odgovarala stimulacije, mozda imas lose zalihe jajnih stanica, mozda ti je cak i prolaktin visok kao sto rece Alhemicarka. U pravilu kada imas tako veliki broj folikula na punkciji redovno su losijeg kvaliteta nego da ih je recimo do 10 komada. Ono sto mene malo brine je sto su ama bas sve bile prazne tj. sto medju njima nije bilo jajnish stanica koje nisu dovoljno dozrele. Ne znam sta tvoj ljekar misli i koliko ti je godina ali fakat ne bi bilo lose uraditi Antimuller hormon kojim se ispituje rezerva jajnih stanica. Kod nas je na zalost ova pretraga dosta skupa, kosta 250 KM a ja jos uvijek nisam otkrila gdje se u drzavnoj ustanovi moze uraditi.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 8:54:40   
irisss
Leva gdje se privatno može uraditi AMH? Ja sam dosad bila na 4 inseminacije, uvijek imam dosta folikula, na kraju ništauser posted image pa me pretpostavljam da su i kod mene prazniuser posted image
Još jedno pitanje, imam po tri folikula s obje strane, jedan 16 mm, ostali 11mm, ali taj vodeći mi je na lijevoj strani gdje nemam jajovod, pa dr. predlaže da sačekamo da ovi drugi porastu. Postoji li šansa da u njima bude js i šta je s njima ako pukne taj veliki? Imam povjerenje u svog dr., ali me to sve zbunjuje pa molim iskusnije za "stručno" mišljenjeuser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 13:45:06   
anabiljana
Imam 28godina -isla sam 3 puta na insjemenaciju(prva je bila uspjesan ali sam imala spontani u 2mjesecu user posted image ) ovo mi je prvi put da idem na IVF.Doktorica kaze da sl put idem prirodnim putem,znaci da neprimam nikakve stimulacije za rast folikula nego da proirodno rastu,al me strah ocu li imat jajnih celija onda Hvala vam na odgovorimaaaa ,al sam poprilicno uplasena i zbunjena user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 13:53:06   
anabiljana
I evo mi otpusna lista-"Stimulacija ovulacije pocela 21.03,primila ukupno gonal-f pen 975IU,uz jedan dan costinga.Dana 31.03 dat Pregnyl amp 5000IU.U opstoj anesteziji transvaginalno,pod kontrolom ultrazvuka,uradjena aspiracija oocit 02.04,punktirano vise folikula i dobijen 1 ooct za koji se ustanovilo nakon ciscenja granuloze da je prazna zona".Eto-mada ovde nepise da ih je bilo 20 to nam je ona rekla kad smo dosli na razgovor. Uh user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 14:04:43   
Leva
anabiljana samo polako... Sta si uzimala kao stimulaciju za IVF? Ja sam na prvom postupku imala 8 ili 10 folikula dobijala sam Fostimon i imala sam samo 2 jajne stanice za upotrebu, jedna je bila "zelena" i ostalo sve prazno. Drugi put su mi dali Gonal F i dobila sam 14 folikula od cega je bilo 10 dobrih jajnih stanica. Puno stvari zavisi od lijekova, cak i od nacina da li su u apoteci ispravno skladisteni.
Iriss strucno misljenje user posted image AMH mozes uraditu u Laboratoriju Nalaz koji se nalazi u shopingu na Grbavici. Ne mora znaciti da su prazne zato sto nisi zatrudnila a i ako su prazne da je to zbog lose rezerve jajnih stanica. Klomifen uopceno stvara gomilu nekvalitetnih folikula (opet se vracam na ono kvalitet stimulacije). Sto se tice trenutne situacije folikulica (ako ove od 11 mm nastave fino rasti) jedino sto ti se moze desiti je da imas dva puta ovulaciju u toku ovog mjeseca user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu anabiljana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 14:08:26   
Leva
anabiljana to je ta jedna zelena. Gonal F je jedan od najboljih lijekova na trzistu. Pitaj doktorku sta misli da uradis AMH i prolaktin za svaki slucaj, da se ne zderes dzaba... I molim te bez panike, neke zene ne reaguju na Gonal ali ferceraju kao singerice na Klomifen.

< Poruku je uredio Leva -- 3.4.2012 14:10:40 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu anabiljana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 14:16:35   
irisss
Hvala Leva na odgovoru. Za rezervu se bojim iz još par razloga (doduše neprovjereno), čitala sam da je manja kod žena sa PCOS-om, ja ga imama, kod krvne grupe 0 - moja i kod velike razlike fsh i lh, isto iamamuser posted image A za klomifen znam da je smeće, moj gin kaže da je 60 % folikula s njim prazno, kod mene očito 100%. Sad sam na femari prvi put bila, kažu da daje kvalitetnije jsuser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 14:24:41   
bimba
Cisto da se i ja nadovezem na Levinu informaciju jer nisam bas upoznata kao neke formurasice sa ovom temom, Labaratorij Nalaz ili Zavod za biomedicinsku dijagnostiku i ispitivanje , Hasana Brkica 2.
Svim curama zelim sve najbolje i da sto prije iskuse user posted image user posted image a medju njima i ja sama.

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 14:35:45   
anabiljana
Primala sam Dipherelin i Gonal-f i nista vise

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 16:43:46   
AAvalon
anabiljana, nisam bas upoznata sa ovom problematikom, ali malo sam iscitala, i haman da postoji sindrom praznih folikula (EFS - empty follicle syndrome) koji se desava uglavnom kada se koriste GnRH agonisti kao dipherelin...

kao sto rekoh, ne znam nista o ovome, ali postoje studije o ovome kao i terapije (od ponovljene doze Pregnyla do ponovljene irigacije folikula - koliko sam ja shvatila, problem nije u tome da su folikuli zaista prazni, nego da ne dodje do odvajanja oocita od zida folikule kao sto bi trebalo nakon administracije Pregnyla pa isti ostane zalijepljen za zid folikule a ne aspiriran u kateter)

ovo je jos samo jedna ideja pored ostalih koje su cure ponudile, mozda da pokusas sa svojim dr o ovome porazgovarati, potraziti studije i naci neko rjesenje

zao mi je sto ne mogu vise pomoci. zelim ti svu srecu user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu anabiljana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 17:35:34   
mo girl
ja sam AMH radila u splitu i platila 100km

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 18:56:45   
anabiljana
hvala u svakom slucajuuuuu :-*

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prazni folikuli tokom postupaka MPO
3.4.2012 22:30:52   
anabiljana
Ustvari mene je strah da kad budem isla sl put prirodnim putem ocu li imat jajnh celija u folikulima ,al nadam se da ce sve bit ok,ja to mogu i to ce mi uspjet kad tad user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *