|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:05:20   
teacher75
Šta je to što volite kod svoje profesije a šta vam se ne svidja?
Ja sam profesor u gimnaziji i svidja mi se radno vrijeme, dinamicnost, rad sa mladim ljudima. Ne svidja mi se plata, odnos društva prema mojoj profesiji, stres
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:07:22   
bebaa
na poslu koji obavljam sviđa mi se rad s ljudima,puno komunikacije,plata....
ne sviđa mi se radno vrijeme.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:08:18   
vjestica
radno vrijeme, godišnj odmor, državna frma gdje nije problem bolovanje
a mane - radim sa svakakvm budalama, al takvih ima, gdje god da se zaposlim user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:10:01   
Apotekarka
Radim kao farmaceutski tehnicar ,kod ovog posla mi se svidja jer sam stalno u kontaktu s ljudima,dajem im savjete i naravno za razgovor s njima sam uvijek tu da im olaksam savjetima kroz njihove bolesti...Volim ovaj posao,mnije mi tesko,pravi posao za jednu zenu...
Ne svidja mi se odnos magistar-tehnicar radimo posao magistra,sve a imamo platu troduplo manju nego magistra,ona vazda uplatnice popunjava...
Velika odgovornost za izdati lijek
Kad vidim bolestan svijet,osobito djecicu(mislim na tee bolesti) tesko mi pada
Uglavnom volim svoj posao,a svaki posao ima i svoje pozitivne i negativne strane


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:12:29   
vjestica
eh da, i nisam stalno na jednom mjestu, sa istim ljudima, što smatram velikom prednošću user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:12:45   
palachinken
Sviđa mi se:
- kreativnost, mašta, logika, geometrija, dinamika, kompjuteri (software, internet) su u punom pogonu.
Ne sviđa mi se:
-stanje u struci, većinom su to male robovlasničke firmice u kojima ovo gore ne dolazi do izražaja, nemogućnost napredovanja u takvom okruženju, plate niske i neredovne, klijenti mahom stoka malograđanska, čast izuzecima...

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:13:12   
vila_7
na mom poslu mi se svidja - nema monotonije ni istih zadataka, velika firma pa nije tesko dobiti slobodan dan

ne svidja mi se - plata i sve radne subote

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:14:16   
teacher75

IZVORNA PORUKA: vjestica

eh da, i nisam stalno na jednom mjestu, sa istim ljudima, što smatram velikom prednošću user posted image

i meni je ovo superuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:16:23   
vjestica

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: vjestica

eh da, i nisam stalno na jednom mjestu, sa istim ljudima, što smatram velikom prednošću user posted image

i meni je ovo superuser posted image

meni još dadatno, jer sam više na bazama, nego u matičnoj firmi
a plata bi mogla biti veća i redovnija

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:16:36   
teacher75
meni se ne svidja ni to sto samo u odredjenom periodu mogu dobiti godisnji odmor, a to je u jeku sezone kad je najskuplje i najveca guzva. voljela bih da imam manji godisnji tokom ljeta al da ima par dana na proljece kao vani gdje imaju spring breaks u tom periodu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:18:22   
Blue rose RR
Prednosti: relativno siguran posao, svaki dan učinim makar po jedno dobro djelo, mnogo pomažem ljudima, imam pristupa informacijama prije mnogih :)
Nedostaci: posao i stres počesto nosim kući ... i moram nosati tešku torbu.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:19:18   
mishkica

IZVORNA PORUKA: vila_7

na mom poslu mi se svidja - nema monotonije ni istih zadataka, velika firma pa nije tesko dobiti slobodan dan

ne svidja mi se - plata i sve radne subote

Na mom poslu ne svidja mi se svaka radna subota, i odnos sefova prema nama kada nema posla, nadam se nekad i poslu u svojo struci, aBduser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:19:35   
MicoTico
Meni je zanimljivo, mnogo toga novog svaki dan naučim, a i ekipa na poslu mi je super.
Mana je što moj posao zavisi od drugih, ja sam skoro zadnja karika u lancu, pa nekad čekam informacije, a posao mi stoji i onda navrat-nanos sve u zadnji čas. I što imam puuuno prekovremenih.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:22:55   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: teacher75

meni se ne svidja ni to sto samo u odredjenom periodu mogu dobiti godisnji odmor, a to je u jeku sezone kad je najskuplje i najveca guzva. voljela bih da imam manji godisnji tokom ljeta al da ima par dana na proljece kao vani gdje imaju spring breaks u tom periodu

A vidiš - to je meni prednost tvog posla. Ja ne mogu u drugoj polovini juna, julu i prvoj polovini avgusta nikada na godišnji. Za more mi ostaje svega 15 dana avgusta, i to kako se dogovorim sa kolegama.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:37:32   
mama2009
Prednosti na trenutnom poslu, redovna plata, dinamican posao, rad sa razlicitim profilima ljudi, svakodnevno ucenje i mnogo ucenja
Mane: plata bi mogla biti i veca (u odnosu na konkurentske firme), cesta putovanja van drzave i odvojenost od porodice

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:37:44   
Leena
Prednosti: neskromno mislim da nema zanimljivijeg posla na svijetu. Cesto ga shvatam kao djeciju igru,pa mi bude jos smijesno kada mi neko plati da se igramuser posted image
I da, moja profesija nudi jako sirok spektar zanimanja. Dosada i rutina su mi nepoznanice.

mana: pojmovi tipa: sigurnost, radno vrijeme, godisnji odmor, radni staz, socijalno, penziono.... u vrlo rijetkim slucajevima poznate u ovoj profesiji. meni jos nepoznateuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:40:32   
m.i.n.a.
Koliko ne volim sto je to najcesce terenski posao toliko i volim to :-))

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
10.6.2013 21:42:02   
bebana27
ekonomista ali sam nazalost bez posla

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
11.6.2013 15:21:11   
Vinetu
U privatnim školama odmori traju malo duže. Ne isplati se poslodavcu da nam plaća kupone za prijevoz ili grijanje tokom zime, a svakako uštede i na hrani (mi imamo obezbijeđen obrok u školi, pa ne dobijamo novac za topli obrok). Stoga, imam cijeli januar, juli i avgust da odmaram - to je definitivno prednost. Pored toga, volim raditi sa djecom.
Kao manu (mahanu user posted image ) izdvojila bih to što moj posao ne završava krajem radnog vremena. Uvijek posao nosim kući (ocjenjivanje radova, priprema za nastavu...). To mi nekad uskraćuje vrijeme koje bih rado provela sa porodicom.

< Poruku je uredio Vinetu -- 11.6.2013 15:22:39 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
11.6.2013 16:21:39   
EEDITH
sviđa mi se što uvijek mogu naći sebi posao sa ovim zanimanjem,
a ne sviđa mi se odnos poslodavca prema ovom zanimanju,bez koga oni ne mogu a uopće nas ne cijene

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prednosti i mane vaše profesije
11.6.2013 16:42:33   
Galicia
Volim:
sto mi je posao siguran 100% i sto svugdje i lako mogu naci posao.
sto radim samo 3 dana u sedmici.
sto pomazem ljudima.
sto spasavam zivote.
sto svaki dan nekog usrecim.
sto je plata extra.
sto svaki dan ucim nesto novo.

Ne volim:
stres.
ponekad tezinu/bol/tugu sto ponesem kuci.
sto sam postala "hladnija" kad su neke boljke u pitanju.
sto ponekad moram raditi vikendom.



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *