|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 9:49:42   
maja78 RR
Ovdje pisemo o prehladi :)

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:08:17 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:19:08   
dacy
Hvala maja user posted image

Drage moje mamice, moj J. je užasno prehlađen. Iz nosa ne da mu curi, nego lije. Malo mi kašljuca i ima prolijev. Tako već 2 dana. Sinoć jedva zaspao oko 11, probudio se u 1 plačući, jer ne može disat, i ponovo zaspao u 4 i jutros u 7 okice ko filđani. Nije on meni nervozan, evo sad leta, igra se, a nos lije li ga lije.
Kad mu trebam obrisati nosić to je borba, znam da ga boli, onda plače i on se opet napuni. pumpici neda ni blizu.
Čitala sam da je čaj od šipka dobar za prolijev i to samo pije ova 2 dana i bolje mu je, ali ne znam šta da radim sa nosičem. Osim onog spreja, šta vi koristite za svoju dječicu kad im nos curi. Mama mi radi u ljekarni tako da ja imam sve potrebne preparate za prehladu, ali ovo meni ne ide na bolje.
I još ne znam da li da ga vodim doktoru. Ovo mi se čini ko malo jača prehlada pa mi bezveze da ga vodim kad u čekaonicama ima bolesnije djece, pa da nešto ne pokupi.
Uh, eto, smoriše nas ovi naši piliči

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:08:29 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:22:26   
maja78 RR
ni ja ne vodam doktoru kad je prehlada
ja njemu navece stavim veliki (svoj) jastuk kad legne spavati, i pola mu je tijela na njemu, da mu olaksam disanje

a ima ona neka pumpica na usisivac za izvlacenje iz nosa, ima i tema ta, mada moj nebi dao da mu pridjem time

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:08:40 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:27:23   
Hanady RR
jeli ima temperature dijete?

Takvu prehladu sada ima moja starija djevojčica i nosić i oči i sve je vlažno do ola, smao ja imam sreću ona voli babyvac pa tako čistiimo nosić 2 puta dnevno.

Mi smo imale i tempearaturu ali evo sada je bolje.

ljez je jako dobra za nosić...pokušaj naparvirti šljez pa ga stavi u posudicu od kapi i time mu nosić čisti.

Kašalj vjerovtano dolazi od sekreta koji se slijeva niz grlo, to gušenje koje si spomenula vjeruj razlog je skeret.
jako dobro je za grlo da bi izbjegli bakterije i jače upale djetetu davtai med sa limunom. ne jaku količinu ali dati da pojede kažikom 2-3 puta dnevno. ( ja to stavim šoljica za kafu meda i pola limuna pa nam je to dnevna doza)


< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:08:52 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:36:10   
dacy
Temperaturu ima 37, ali to je ništa, ona dosadna kad se ima prehlada.
Ja imam onu NUKovu pupicu, ali već sam rekla da mi sa njom neda ni blizu.
Med mu već dajem, ali nisam sa limunom, to mi nije ni palo na pamet. Sad ću mu odmah dati. I skuhat sljez, i na to sam zaboravila. Vjerovali ili ne ovo je prvi put ove godine da mi se prehladio, prošle godine je imao prehladu par puta i tad sam kuhala sljez, ali sad sam skroz zaboravila
Hvala vam user posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:09:03 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:40:59   
Hanady RR
moja dacy slatka si...zato ja imama papir u wordu...sve što probam pišem kao mali dnevnik, kako mi  djeluje na koje dijete, koliko je omoglo, za koje bolesti...i nema da zaboavim. inače uz svu svoju majčinsku svjesnost situacije često sam jako panična pa mi je moj mnali dnevnik podjestnik za sve narodne lijekove.user posted image



< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:09:13 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:42:52   
maja78 RR
a ti fino taj svoj dnevnik proslijedi nama koje se nismo toga dosjetile, moze dobro doci

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:09:26 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:44:52   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

a ti fino taj svoj dnevnik proslijedi nama koje se nismo toga dosjetile, moze dobro doci

ma nema frkeuser posted image
svaki savjet dajem tako što ga konsulujem user posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:09:34 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 10:52:02   
ziki
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

a ti fino taj svoj dnevnik proslijedi nama koje se nismo toga dosjetile, moze dobro doci

i ja sam za touser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:10:01 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 11:02:12   
Malenaoduvijek
Hvala maja

Drage moje mamice, moj J. je užasno prehlađen. Iz nosa ne da mu curi, nego lije. Malo mi kašljuca i ima prolijev. Tako već 2 dana. Sinoć jedva zaspao oko 11, probudio se u 1 plačući, jer ne može disat, i ponovo zaspao u 4 i jutros u 7 okice ko filđani. Nije on meni nervozan, evo sad leta, igra se, a nos lije li ga lije.
Kad mu trebam obrisati nosić to je borba, znam da ga boli, onda plače i on se opet napuni. pumpici neda ni blizu.
Čitala sam da je čaj od šipka dobar za prolijev i to samo pije ova 2 dana i bolje mu je, ali ne znam šta da radim sa nosičem. Osim onog spreja, šta vi koristite za svoju dječicu kad im nos curi. Mama mi radi u ljekarni tako da ja imam sve potrebne preparate za prehladu, ali ovo meni ne ide na bolje.
I još ne znam da li da ga vodim doktoru. Ovo mi se čini ko malo jača prehlada pa mi bezveze da ga vodim kad u čekaonicama ima bolesnije djece, pa da nešto ne pokupi.
Uh, eto, smoriše nas ovi naši piliči



mozda ce nekome ko je iz sa biti od pomoci ja imam broj jednog starog pedijatra koji dolazi kuci ako vas brine stanje djece a necete da ih vodite u ambulantu.ja sam njega redovno zvala kad mi je baba bila prehladjena.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 29.10.2010 11:10:15 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 11:09:37   
chuci
saću ja opet isto kao na onoj temi o prehladi beba, ali probaj da mu držiš polovicu luka ispred nosa par minuta, kažu da to baš pročisti da može disati, a i da mu je držiš pored glave dok spava.

jedna moja rodica kad su joj djeca prehlađena uvijek to radi, a žena je zdravstveni radnik.
ja taj recept još nisam imala potrebu isprobati hB.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:13:57 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 13:06:43   
dacy
Mala, ja nisam iz Sa, tako da meni broj nemože pomoći user posted image , a nadam se da mamama koje su iz Sa ne treba user posted image

Chuci, zaspao mi je prije pola sata, sad ću probati i to sa lukom. Valjda se neće probuditi

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:14:13 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
29.10.2010 13:27:02   
mamana
Pošo večina djece ne voli okus limuna i meda, naravno ni moje. Ja napravim Milfordov vočni čaj (jagoda ili borovnica), jer ima jak okus tog voča tako da se u njemu ne osjeti toliko limun i med. Ovo je jedini način da popije tu kombinaciju. Mi to zovemo čaj od Jagodice Bobice.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:15:01 >

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
31.10.2010 1:42:51   
lejlašh
Mi smo napravili patent pumpicu za nos - sa donje strane smo probušili pumpicu i uvukli jednu cjevčicu, pa sada nosić čistimo - na udah, puno bolje ide i pravo dobro čisti nos. Jest da ima malo frke dok ne ubjedim malenu, ali ipak uspjevamo nekako. Kad je nedavno bila bolesna, nosić je curio haos, 2-3 puta smo dobro očistili nos i prehlada je hB nestala kao rukom odnešena.
Ija sam za kapi od sljeza, ali zapamtite one se stavljaju samo 3 dana, pa se mora praviti pauza, a između toga preporučujem Aqua maris sprej da malo razmekša sekret.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:15:24 >


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
31.10.2010 8:36:43   
bebbe RR
Jutro!
Mi nemamo još pune dvije godine, ali, kako nas samo mjesec dijeli, mislim da smo više ovdje nego među bebama. Ema jutros ima žuti iscjedak iz nosa. Nema temepraturu i ne izgleda bolesna, povremeno kihne, ali, kako se nam to još nije događalo, razmišljam šta da radim, pa eto, ako neko od vas ima kakav savjet, unaprijed hvala. Malo sam zabrinuta jer je taj iscjedak gust i  žutuser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:15:54 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
31.10.2010 14:04:32   
iv@ncica
hej mame...nama  jos  nisu  2 god...ali  malo  mi  na  temu  svratili.. i  ja  dajem  med  i  malo  limuna..nego  moze  li  medu  isteci  rok  trajanja  i  koliko  smiju  biti  otvorene  one  kapi  efendrin ? imamo  ih  od  proslog  tjedna  samo  par  puta  ukapili-  pedijatrica  nam  propisala  kad  nam  je  temp.  bila 40....jer  moj  andrej  od  kad  ide  u  vrtic  svako  nekoliko  dana  prosmrca..ne  puno  , ali  nakon ustajanja  obavezno  jedno  vrojeme  slini  i  malo  kasljuca..a  to  je  zbog  slajma  znam , jer  nam  nikako  nece  van...hb  samo  smo  jednom  bili  bolesni  od  kad je posao  u  vrtic+konjuktivitis..ipak  nije  lose..samo  to  sto  zasmrca  svako  malo  mi  ide  na  zivce.
i  mene  zanima  sto  znaci  gust  svjetlo zut  sekret  iz  nosica...znam  da  duze  stoji u  nosicu  ,  jer  ne  zna  ispuhati  pa  sam  pretpostavila  da  je  od  toga...naravno  ponavljam samo  kad  spava  pa  se  ustane    zaslini malo  i  kihne  i  sve  to  izbaci  user posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:16:56 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
31.10.2010 15:09:06   
dacy
Samo da vam javim da je mome piletu punoooooooo bolje, hvala svima na savjetima sve vas ljubim i user posted image . Sada je njegova prehlada prešla na meme, nos, glava, kašalj, sve me boli, samo mislim da je i njemu jadnom tako bilo, a ne zna mi ni reči šta ga boli user posted image

Bebbe, neznam šta je taj žuti iscjedak, možda joj to duže stoji u nosiću, a nezna ispuhat, pa sa kihanjem uspije izbaciti, nadam se da će joj biti bolje.

Iv@ncice, piše li na onome papiru što dođe uz kapi koliko smiju biti otvorene. Mi smo imali neke kapi i na upustvu je pisalo da mogu biti otvorene oko 7 dana, i da se nakon toga ne koriste

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:17:13 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
31.10.2010 15:24:35   
bebbe RR
Hvala, Dacy.
Super da je djetetu bolje, a nadam se d aće i tebi ubrzo biti.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:17:38 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
1.11.2010 22:08:33   
iv@ncica
dacy  to su  ione  kapi  sto  ti naprevae  u ljekarni  ne  dođe  s  njima  nikakvo  upiustvouser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:19:13 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
1.11.2010 22:29:03   
DM
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Jutro!
Mi nemamo još pune dvije godine, ali, kako nas samo mjesec dijeli, mislim da smo više ovdje nego među bebama. Ema jutros ima žuti iscjedak iz nosa. Nema temepraturu i ne izgleda bolesna, povremeno kihne, ali, kako se nam to još nije događalo, razmišljam šta da radim, pa eto, ako neko od vas ima kakav savjet, unaprijed hvala. Malo sam zabrinuta jer je taj iscjedak gust i  žutuser posted image


Sve dok je sekret iz nosa proziran i bijel je OK, ali kad promjeni boju(žuta i zelena) može biti znak da ima bakteriju u nosu-bilo bi dobro uraditi bris nosa!


< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:19:28 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 9:04:43   
dacy
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

dacy  to su  ione  kapi  sto  ti naprevae  u ljekarni  ne  dođe  s  njima  nikakvo  upiustvouser posted image


neznam onda, a da pitaš u ljekarni? Nazovi neku ljekarnu i raspitaj se.
Kako je tvoje pile danas?

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:19:42 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 9:07:13   
taurus
ako su u pitanju antibiotske kapi koje se prave u apoteci, rok trajanja im je 7 dana i nakon toga se moraju baciti

< Poruku je uredio maja78 RR -- 2.11.2010 9:19:55 >

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 15:06:07   
iv@ncica
hvala  na  dogovorima  mame
ma  mislim  da  je  to  fizioloska  s  jos  necim  nemam  pojma..efendrin  0,25 %user posted image ...mislim   ukapila  sam  nekoliko  puta  i  prestala  je  curiti  voda iz  nosica, je r rece  ped.  da  to  te kapi  i rade...sad se  sekret  zgusnuo,  pa  po  nekad osjetim  da  nesto  ima..on samo    iskise  jer  ne  zna  ispuhati  i  tada  vidim da  je  gusce  i  svijetlo  zuto..jer  vise ne  curi  ono  stalno  vec  kao  da  je  kraju  prehlada..pa  ono  zaostaci..ma  necu  ga  zasad  vise  nigdje voditi...svaki  put  pokupimo  neki  virus u  cekoni..a  bili  smo  ovaj  mjesc 3 puta user posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 2.11.2010 15:07:07 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 15:12:43   
milenium
šta mislite da ja svome počmem davati bisoleksuser posted image ,jer mu curi nos, već dva tjedna tako vuče, prozirno je nije žuto.a nema kihanja nikako,ima nekog kašlja ponekad ono kao da je sazrelo,šlajm valjda.
user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prehlada - djeca od 2 godine i vise
2.11.2010 15:34:30   
iv@ncica
ja  mu  ne  bi  na svoju  ruku  to  uvodila...i  kod  nas  ti  je  bilo tako,  pa nam dali ove kapi i sad  nam  je  ovako...a kasljanje  ti  je  od  slajma  jer  mu  curi  nosic...sad  je  zahladio  i  primjene  su  temperature  pa  je  to  i  normalno,  jos  haraju  i  virusi...njihov  se organizam  prilagođava  novim  klimatsklim  uvjetima..ako  ti  nema  ture i  nema  bas  onaj  teski  kaslalj, sacekaj  jos  malo..kapi  aqvamarisa  i sljaza  i  cajica  mu daji  i  mozes  onaj sirup  od  lovora  od  hanady..nama  je  to  u  prvoj  turi  pomoglo......no  kod nas  je sad  malo  drugacije  ,  imali visoku  temp.  pa  nakon  toga  opet nosic i  ove  kapi  koje  izgleda  nabrzinu  prekinu  curenje  pa  nam urade  ovo user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *