|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prehlada i vakcina
16.9.2008 13:57:06   
stella
Sutra trebamo na drugu vakcinu a Hani danas curi nosic.
Dva dana su joj okice bile crvene i malo kao natecene,pa su i suzile malo,a danas curi nosic.
Prvo smo mislili da sa ocima nije nesto u redu.Al eto svakako cemo sutra kod dr pa vidjecemo.
Predpostavljam da je neka prehlada ili virus.Dr nam je rekla obavezno dodjite 17-og jer je sve izracunala do druge godine da isprima.Neke vakcine ce tek posle primiti.

Mislim,da ipak,nece moci sutra primiti.Sta vi znate i mislite o tome?
Pozz

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 14:06:17   
Blue rose RR
I ja mislim da Hana neće moći primiti vakcinu, još ako ima temperatru....user posted image .

Pa gdje ti bona safata prehladicu?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 14:07:29   
mamin sin
Ja koliko znam ne daju boce ako je dijete bolesno. Ali vjerujem da ce ona pregledom vidjeti smije li ili ne dati bocu. A sta je tolika frka? Koju bocu treba primiti?

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 14:44:29   
stella
M.Amina nemam pojma.Cim je zahladnilo pocela sam je toplije oblaciti a nismo ni hodali nigdje tako da veze nemam.user posted image

Mamin sin treba da primi tek ovu drugu po redu sto ide.Prvu je tek primila prosli mjesec.Ima jos uvijek blago povisene transaminaze jetre pa nije mogla prije jer su bile puno povisene.I sad dr isplanirala da primi ove koje moze.I vidi sad.
Ovu neku nemoze primiti dok ne zavrsimo sa pregledima kod fizijatra jer kao ona moze uticati na razvoj.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 14:47:45   
stella
Nema temperature za sada.
Al eto ako nista onda cemo je svakako odvesti da joj dadne sta za prehladu i da mozda uzmemo i neke vitamine za jacanje imuniteta.
Nesmijem nista na svoju ruku jer je pod nadzorom nekoliko oblasti medicine,da se tako izrazim.
A gastrolog mi je rekla da ima slab imunitet.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 14:48:35   
mamyca
I ja mislim da je nece moci primiti ako je prehladjena,kad odete pedijatar ce ti reci smije li ili ne smije.Poljubac malenoj i nadam se da ce brzo ozdraviti.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 14:53:33   
stella
Hvala mamyce.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 15:33:37   
Visnja RR
Pediajtrica ce je pregledati upravo i iz razloga da vidi da djete nije prehladjeno( bolesno) i odgoditi vakcinu za nedelju dvije kad bebana bude dobro...
pusa da sto prije ozdravi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 15:40:04   
triplemama
Ja svoje nikada nisam vodila na vakcinu ako su bili imalo prehlađeni ili im je curio nosić. Uvjek sam išla kada potpuno ozdrave. A nebih volila ni da zarazim drugu djecu pošto je kod nas dio za vakcine odvojen od dijela za bolesnu dijecu.  

Ja lično nebih dozvolila da mi dijete primi vakcinu čak i ako samo šmrca, strah me poslijedica.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 17:22:30   
emina24
i ja smatram da ako bebe ima temperaturu da najvjerovatnije neće primiti vakcinu. Moj Maki je jučer primio 3 vakcine (u ruku, nogu i jednu je popio) mada mu je nosić začepljen već nekoliko dana ali temperature nije imao.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 18:07:16   
mamin sin
Stella ja ne znam da li ima bas ogranicenje da to mora isprimati do druge god., mislim da je bitno da ih prima redovno, da se postuje razmak izmedju boca, ako vec nije mogla na vrijeme. Znam curu kojoj je sin prvu bocu primio sa 8 mjeseci i kasnije sve normalnim tempom.

Ali eto, vidjet ces sutra sta ce ti reci, pa javni!

(odgovor članu emina24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prehlada i vakcina
16.9.2008 21:49:58   
stella
Hvala na odgovorima.Nema temperaturu.Al sam predpostavila da nece primiti vakcinu al eto mozda reko da joj dadne nesto za jacanje imuniteta.I da vidimo za sledeci put kad da dodjemo.Prvu je primila sa 10 mjeseci.
Kod nas je zdrava-bolesna djeca odvojeno samo hodnikom.a zdrava djeca moraju proci kroz hodnik bolesne djeceuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prehlada i vakcina
17.9.2008 13:44:29   
stella
Bili smo kod dr.Nije primila vakcinu.Dobila je antibiotik ceclor.Ima upaljeno grlo,curi nosic i suze okice.user posted image
Ako ne bude bolje do petka na kontrolu.
Izbjegavali smo antibiotik al sad ga moramo uzeti.
Sinoc se probudila milion puta.Pa smo joj cistili nosic da moze dojiti.Al to su krokodilske suze padale,samo jel krenem da joj cistim nosic to su muke prave,neda se dohvatiti.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prehlada i vakcina
17.9.2008 17:24:05   
mamin sin
E pikica mala... user posted image  Zelim vam brz  oporavak! Sta kaze dr za boce, hoce li biti kasno?

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prehlada i vakcina
18.9.2008 19:57:17   
stella
Nista,kaze primice kad ozdravi.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 13:30:33   
stella
Prehlada prosla i evo Maca je danas dobila drugu vakcinu.Sada su vakcine acelularne pa se ne moraju posebno traziti.Ako bude sve ok(aBd)sledeca je 18.11.2008.
Odmah je prestala plakati kad je dobila novu spricuuser posted image
Eh sada se nadamo da nece biti temperature.Dr kaze da joj preventivno dam paracetamol al ona zaspala odmah kad smo izasli iz Vrazove i jos spava,tako da joj necu ni davati ako ne bude imala temp.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 13:38:35   
M kao Mama
Uh, mi smo malo prehlađeni, pijemo CECLOR , a na vakcinu trebali 9. 10. evo sada ću zvati dr. LAjlinu da vidim šta će mi kazati,

Fatma drago mi je da je Hana dobro podnijela, malo joj stavi oblogice , a paracetamol naveče pred spavanje, da budete mirni,  

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 13:43:34   
stella
Alma cu li ti da je paracetamol stetan i da se nakon nekog vremena moze astma dobitiuser posted image
Ja sam to cula na vijestima na novojuser posted image


Zao mi je Lajlice,duse male.Hana je popila citavu bocicu ceclora i nije joj prosla prehlada.Tek posle.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 14:11:55   
ElmaB
Da to sam i ja cula na vijestima. Ali, odjedanput su otkrili da je stetan??? Zanimljivo da vecina uvoznih lijekova je stetna! Yasmin tbl proizvodi Njemacka, a Paracetamol baby sirup, koji je najrasprostranjeniji, Francuska. Ne znam, ali ovo sto se desava u posljednje vrijeme, mi je pomalo cudno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 14:13:41   
M kao Mama
Nisam bogami, kada je to bilo objavljeno, svašta

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 14:42:37   
Pankica
Imam starijeg sina kojem je sada 12 godina (skroz mlada sam se udalauser posted image ), koji je prvu vakcinu dobio tek kada je napunio godinu i mjesec dana, ali, bez obzira na to, opet je sve vakacine isprimao i nigdje nismo zakasnili. Danas je on zdrav djecak, ustvari vec momcic (pubertet ga opasno hvatauser posted image )!
Sto se tice prehlade, neznam da je pametno uzimati bilo kakav antibiotik, jer nema potrebe za antibioticima, ako je samo prehlada u pitanju. A paracetamol je, koliko ja znam, jedini potpuno bezopasan i neskodljiv lijek za dojencad (od navrsenih tri mjeseca i dalje) i djecu do 12 godina, a moze itekako pozitivno uticati i na prehladu. Ne zelim da izgleda kao da pametujem, ali zaista imam veliko iskustvo, kada su bolesti kod djece u pitanju, nazalost. Ali eto tako je to, jer sam i starijeg sina, a i ovog malog bimbicu rodila prijevremeno, tako da je i njihov imunoloski sistem u startu bio problematican. Ipak, hvala dragom Bogu, opet je sve izaslo na hajr i na dobro.

Lijep pozdrav....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 14:48:55   
M kao Mama
Možda se nisam adekvatno izrazila, pod prehladom mislim na upalu grla i tada nam uključe Ceclor

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 14:53:01   
ElmaB
Ceclor je antibiotski sirup sirokog spektra i jako je dobar. Ako je dr vidjela da treba djetetu ukljuciti antibiotik, onda je izabrala jedan od najboljih!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prehlada i vakcina
7.10.2008 15:00:54   
Pankica
Slazem se Elma, mojoj bebici su davali Ceclor za eserihiju koli i stvarno mu je pomogao, s tim da je morao uzimati mnogo tecnosti (mnogo dojiti i kamilicu piti), kako bi tu bakteriju izbacio urinom vani. I eto, hvala Bogu, uspjelo je.

A ako je u pitanju bilo kakva upala, onda svakako treba antibiotik, naravno. Ali ja zaista nisam pristalica antibiotika, ali ako se mora, mora se.user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prehlada i vakcina
12.10.2008 23:19:48   
stella
neznam stvarno sta se desava,dali je farmaceutska propaganda ili ne ali kazu da se moze astma dobiti od paracetamolauser posted image

I Hani je bilo upaljeno grlo i nosic zacepljen

A davali su nam i kad su sumnjali na e koli

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *