|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesnih o...
14.3.2011 21:38:41   
Dada_34
E drage moje,
zamolila bih da podijelite informacije/iskustva koje ste pretrage radile nakon više neuspjelih vantjelesnih.
S obzirom da je kod nas slučaj da uvijek imamo dobre embrione (zadnja dva puta 2 blastociste, znači ne bi trebao biti muški faktor) šta još uraditi da se utvrdi zašto se ne primaju?
Naravno prije samog procesa imamomali milion testova(od hepatistisa b,c HIV-a, spolnih hormona, štitne žlijezde i ostalog........)

Ja sam jedino našla biopsiju endometrija. Je li koja od vas to radila? I da li predlažete još neke testove?
Da li se okrenuti potpuno čajevima, dodatnim nekim preparatima koji pospješuju začeće?
Hvala unaprijed na bilo kakvoj informaciji/sugestiji...........


< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.3.2011 19:05:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
14.3.2011 22:41:09   
bebbe RR
Dada, nadam se da će ti uskoro neka od ženica sa iskustvom odgovoriti, pomoći, uputti te... Osobno, nemam takvo iskustvo, pa je bolje da ne pametujem, ali mislim da dvije neuspjele vantjelesne ne znače automatski problem. Ima zena koje su kasnije rodile savršeno zdrave bebe, a prvih nekoliko trudnoća je okončano pobačajima, bilo da su začete vantjelesno ili prirodnim putem.... Eto... Djeluje mi malo tvoj post očajan, pa se nadam da sam te utješila. Pozdrav i puno sreće.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.3.2011 19:05:37 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Dada_34)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
15.3.2011 20:33:47   
Dada_34
Hvala ti puno, znaš ono čovjek snuje, a Bog određuje. Ali na nama je da se borimo i da tragamo.
Mene interesuje je li neko radio biopsiju endometrija?
Deprimiralo me malo kad sam pročitala na nekom forumu da je djevojka napisala kako je nakon 8 neuspješnih IVF otišla na biopsiju endometrija (ne piše šta se dalje dešavalo). To mi je stvarno puno, ali nikad se ne zna.
Ja ne bih voljela doći do tog  broja, zato tragam za svim mogućim načinima da se otkrije šta je u pitanju.

Ja sam se već bacila i na biljne preparate ( u pripremi su mi čajevi, ulje od ćurekota).......... šta ću, moram sve uključiti.
Hvala puno još jednom na javljanju i ako neko ima neka pozitivna iskustva neka se javi!!!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
15.3.2011 20:49:05   
sabas
draga dada_34 iza sebe imam 4 UIU i 1 ICSI , niti jedna klinika koliko ja znam ne ispituje razloge zasto se nije 'primilo'  Prije samog postupka nalaze hormona sve imali OK , imala operaciju laparoskopiju, gdje je izvrsena biopsija endomertija otklonjeni polipi , krvne grupe spolne bolesti... Jedino nismo vrsili nikakva genetska ispitivanja. I mi smo imali dvije blastice , kod mm je dijagnoza OAT ali to nije razlog da se ne dodje do oplodnje JS jer se u postupcima VTO izabiru najkvalitetniji spermici.
Zamolila bi te ako dodjes do saznanja koje bi se pretrage mogle uraditi da to podjelis sa nama .


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu Dada_34)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
18.3.2011 14:47:07   
regi
ja sam malo istrazivala o tome i cini mi se da ,nakon vise neupsjelih pokusaja VTO,vani dr traze nalaze stitne obavezno, antitjela stitne,imunoloske pretrage i trombofilijske(mada,sklonost trombofiliji najcesce dovodi do ranih spontanih pobacaja)
koliko se sjecam,u imunoloske spada:ACA(antikardiolipinska antitijela), LAC(lpus antikoagulans),PAI,
nasla sam ovo "Statistike kazu da u populaciji koja ima habitualne pobacaje (to je 1% zena s 3 i vise pobacaja) njih 15% ima probleme s koagulacijom i pro-trombiotskim faktorima.
Lupus Antikoagulant (LA) i Anticardiolipinska Antitijela (ACA) ukazuju na antifosfolipidni sindrom koji se manifestira "pre gustom" krvi koja onda dovodi do problema u implantaciji i stvaranju ugrusaka na vezi majka-dijete. Kada se diagnosticiraju LAC i/ili ACA tada doktori u trudnoci daju terapiju aspirinom i po potrebi heparinom kako bi se krv drzala razrjedjenom. Za ACA sam dosla do statistika da se uz upotrebu aspirina vjerojatnost pobacaja smanji s 90% na 60% a uz usporedbu aspirina i heparina na 30%. Tu treba uzeti u obzir da statistike kazu da je vjerojatnost pobacaja 15-25% za svaku klinički prepoznatu trudnocu, sto bi znacilo da je ova terapija aspirinom i heparinom ucinkovita."

ima nalaz na NK stanice(narutal killer cells) ,ali to se kod nas ne radi.na ilidzi su rekli da rade(al treba raditi NK stanice u materijalu uzetom za biopsiju endometrija,tako nekako)

i TORCH ne bi bilo lose uraditi,kako i kariogram oba partnera.
znam da ima neki nalaz,nesto IgG i IgM,ali to mogu potrazit ako nekog zanima.
rade te nalaze na ilidzi,skupi su ,ja sam dala oko 300 KM na neke pretrage.




_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
18.3.2011 15:50:28   
Alhemicarka
Dado, na ovom linku http://issuu.com/latrija/docs/sunce21 imaš časopis mamino sunce i na 23 strani je članak o reproduktivnoj imunologiji. Spominje se LAD test i dovodi u vezu se više neuspjelih vantjelesnih oplodnji.
Članak je napisan dosta razumljivim jezikom i vrlo je informativan.
SRETNO! user posted image


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
20.3.2011 13:14:15   
Dada_34
Kako kazu, reci problem naglas, pa će se riješiti :-)
Regi, hvala puno na dosta korisnim informacijama!
U toku svakog procesa sam pila aspirin 100 , a nakon jedne sam primala injekcije za razrjeđivanje krvi. Radila sam IGG i IGM ( na klinici u Sarajevu, za to je potrebna samo uputnica sa tačnom dijagnozom , tako da ne košta puno) i to je bilo u redu. 
Ova info mi je veoma korinsa za NK stanice, jer se to moze uraditi kad i biopsija endometrija. Takodje se moram malo raspitati za TORCH.
Suprug je radio kariogram, cističnu fibrozu i hromosomske promjene na y hromozomu  i ti su nalazi u redu (ovo smo isto pronašli puno jefitiniju varijantu ,ako nekog interesuje nek ide na pp).
Još uvijek se psihički oporavljam, ali idemo dalje............

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
20.3.2011 13:15:02   
Dada_34
Alhemicarka, hvala za info.
Pozdrav!!

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
20.6.2011 9:18:59   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: ennii

Ne znam dali postoji ova tema, ako postoji neka me administratori isprave. Molim za pomoć, dali je neko u BiH radio nalaze na nasljednu trombofiliju, koja za posljedicu ima višestruko neuspjele IVF postupke ili spontane  pobačaje? Ako ima neko da je radio te nalaze, molim za pomoć gdje, kako i gdje?




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Dada_34)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
20.6.2011 9:24:41   
malena27 RR
mislim da se radi pretraga faktor V Leiden za otkrivanje trombofilije-ja sam radila u inostranstvu ovaj test... pokusaj da kontaktiras Institut za geneticki inzinjering u Sarajevu i provjeri sa njima moze li se raditi kod njih ovaj test. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
5.7.2011 12:39:59   
regi
sto se trombofilije tice,ja sam radila te nalaze(dakle,ako sam ja skuzila dobro,imunoloski problemi,navela sam u prethodnom postu svom koji su to nalazi za imunologiju,dovode do problema sa implantacijom,a trombofilijski do problema sa odrzavanjem trudnoce,tj.dovode do spontanih pobacaja) u Beogradu.
cini mi se oko 100e platila Factor Vleidem,protrombin II i MTHFR(dakle,ovo troje,sto je dovoljno za utvrdivanje nasljedne trombofilije,jer su to genetske pretrage,je 100e i nema jeftinije da je privatno nigdje u nasoj blizoj okolici)

najbolje od svega je sto u BG ne morate ici.ja sam uzela sama stapice za bris,uzela bukalni bris sa unutrasnje strane obraza,spakovala u kovertu i postom poslala(bez da sam rekla sta je unutra,jer smo jednom rekli,kad je mm radio neke pretrage, i strasno pogrijesili,jer su ga vozali 2 sata po posti dok utvrde smiju li to slati ili ne).
u roku od par dana od kad legne uplata na racun laba imate gotove pretrage, salju postom,mailom, faxom,kako god vama treba(postom salju svakako,jer je gen pretraga koja se samo jednom u zivotu radi,te se stvari ne mijenjaju.)

evo linka laba,ako se smije,ako ne unaprijed se izvinjavam moderatorima:
http://www.helixlab.com/lt/articles/cenovnik/

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 10:03:31   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: dita 76

Postovane,

Vec dugo lijecim neplodnost i imama 7 neuspjelih pokusaja. U klinici na kojoj sam radila zadnji postupak rekli su mi da uradim imunoloske testove i da se posavjetujem sa reprodukcijskim imunologom.
Molim Vas da li mi neko moze reci da li u Sarajevu imamo doktora za reprodukcijsku imunologiju.

Gdje se mogu uraditi slijedeci testovi
- ANA antinuklearna antitjela
-antifosfolipidna antitijela
-TPO antitijela na stitnu zlijezdu
-analize na trombofilne mutacije
-kariotip

Nadam se da cete mi pomoci da nelutam. Da li neko od vas ima slicno iskustvo
Hvala i lijeppozdrav



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 10:12:04   
anja anjica
Ilidza ul. Vinka samarlica privatni laboratorij i ge eticki institut katredrala br. Tel-442891, pozdrav i sretno

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 11:11:02   
dita 76
Hvala punona brzom odgovoru.

(odgovor članu anja anjica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 11:14:36   
anja anjica
Na raspolaganju, sve do 2 test crtice

(odgovor članu dita 76)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 13:03:48   
animagical

IZVORNA PORUKA: malena27 RR


IZVORNA PORUKA: dita 76

Postovane,

Vec dugo lijecim neplodnost i imama 7 neuspjelih pokusaja. U klinici na kojoj sam radila zadnji postupak rekli su mi da uradim imunoloske testove i da se posavjetujem sa reprodukcijskim imunologom.
Molim Vas da li mi neko moze reci da li u Sarajevu imamo doktora za reprodukcijsku imunologiju.

Gdje se mogu uraditi slijedeci testovi
- ANA antinuklearna antitjela
-antifosfolipidna antitijela
-TPO antitijela na stitnu zlijezdu
-analize na trombofilne mutacije

-kariotip

Nadam se da cete mi pomoci da nelutam. Da li neko od vas ima slicno iskustvo
Hvala i lijeppozdrav



ja sam ove boldirane radila na dip-u, s uputnicom od hematologa i drugi put s uputom endokrinologa, jer sam bila lezeci pacijent... ugl kosevo, zgrada dip-a, imunoloski laboratorij, prizemlje, iza staklenog zida, lijeva vrata... nema potreba da ides privatno,skupo je. za kariotip, pitaj cure na temi neobavezno o medicinski potpomognutoj oplodnji, sigurno znaju... sretno s nalazima

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 13:56:50   
sabas
Dita na ovoj temi imas dosta vezano za kariotip
http://www.ringeraja.ba/forum/Kariogram/m_1452209/tm.htm  

za pretrage za trombofiliju koliko znam da se ne rade o drzavnom trosku , u ordinaciji dr Mehmedbasi kosta cc  250KM. Institut za genetski inzinjering kostalo cc 600KM stara cijena imaju stranicu pa mozes posalti upit za cijenu.
Ostale pretrage mozes na DIPu uraditi naravno uz uputnicu doktora


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 18:12:10   
animagical

IZVORNA PORUKA: sabas

Dita na ovoj temi imas dosta vezano za kariotip
http://www.ringeraja.ba/forum/Kariogram/m_1452209/tm.htm  

za pretrage za trombofiliju koliko znam da se ne rade o drzavnom trosku , u ordinaciji dr Mehmedbasi kosta cc  250KM. Institut za genetski inzinjering kostalo cc 600KM stara cijena imaju stranicu pa mozes posalti upit za cijenu.
Ostale pretrage mozes na DIPu uraditi naravno uz uputnicu doktora


rade...ja sam radila..radila je nekoliko i mrvica 83 i to nedavno...raspitajte se malo bolje prije nego krhnete tolike pare na nalaze, niste bez veze osigurane

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 23:09:51   
sabas
super za info , ma jedva recimo slucajnoscu je 'procurilo' da i kariogram rade na DIPu preko osiguranja mene dva ginekologa nalijepila ko da sam luda kada sam traziila da to radim preko osiuranja -kao vratice se njima racun da plate , ako mi daju uputnicu. Zamolila bi te zbog mene i ostalih cura da napises tacno koje pretrage za trombofiliju su uradjene i sta pise na uputnicma . Nasa Leva je bila kod hematologa na DIPu (prije nekoliko mjeseci) i ipak je morala privatno da odradi pretrage za tromb.

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 23:14:10   
animagical
uh, ako ti nije problem da nadjem nalaze, pa ti popisem detaljno koji su radjeni...ja se sjecam ovih: dna elisa, ANA, antifosfolipidna, anicardiolipinska, V laiden faktor, ma iskreno bilo ih je puno

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
3.4.2013 23:19:49   
sabas
super bila bi zahvalna , jer mi je to ostalo da odradim -mada nalazi do sada ne upucuju na taj probblem (krvi anestezije operacije zarastanje rana...) svrbe me novcici koji sam bila skupila da idem u postupk (koji je prolongiran za neko vrijeme) Imunoloske zafrkancije prevazilazim kortikosteridima koje primam tokom postupka.

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
4.4.2013 9:14:34   
dita 76
Hvala animagical :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
4.4.2013 14:54:17   
Leva
Meni je prije par mjeseci gospodja sa genetike na Medicinskom fakultetu rekla da ne rade pretrage na genetsku trombofiliju a isto su mi u januaru rekli i na citogenetici na DIPu. Prema njenim saznanjima nigdje si nije mogla odraditi o drzavnom trosku. Dip ne radi zato sto nemaju reagensa a kazu da ga nikada nisu ni imali. Najjeftinija moguca opcija u Sa je kod Mehmedbasica i kosta 250 KM dok u Ingebu ista pretraga MTHFR, V Laiden i Predtrombin gen kosta 681 KM.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu dita 76)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
13.4.2013 11:43:59   
naid
Pozdravljam vas cure na ovoj temi
Prvi put pišem jer me interesuju ove pretrage ,a od cijena sam pala u nesvjest
Imam iza sebe 2 neuspjela pokušaja ivf radila sam u Splitu Cito poliklinika ,sad moram obavit brdo tih pretraga jer dr keže nema dalje dok nešto ne iščačkamo i ja kad sam se o tome raspitala gore sam se sasula nego kad sam saznala za rezultate betahcg koji su bili pozitivni ali nažalost mali za uspješnu trudnoću
Ako ima neka hercegovka jer ja sam iz Mostra da da neke upute šta i kako odkle početi,da li se mogu napravit neke pretrage u Sa sa kantonalnom uputnicom neznam kome ovdije da se obratim hematologu ginekologu ,gdje god dođem kao da pričam kineski niko ne zna
pretrage su na trombofiliju imunološke genetske ne znam ni ja jedino da čitav spisak ovdijej napišem
Hvala vam svima unaprijed


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pretrage nakon više neuspjelih vantjelesn...
15.4.2013 8:24:49   
dita 76
Zdravo i ja moram raditi imunološke testove, evo ti btojevi telefona gdje se možeš raspitati kako to ide za drugi kanton. Nadam se da ću ti malo pomoći.
Ja ću u srijedu na klniku, pa javim šta sam uradila.


U OJ Klinička imunologija možete uraditi slijedeće analize:

1. ANA antinuklearna antitijela
2. antifosfolipidna antitijela
tel. +387 33 297 050

3.PO antitijela na štitnu žlijezdu, radi se u OJ
Nuklearna medicina
Glavna sestra
tel. +387 33 298 310
Tehnički sekretar
tel. +387 33 298 338

4. Kariotip se radi na Medicinskom fakultetu Odjel Genetike.

Lijep pozdrav


(odgovor članu naid)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *