|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prevelika briga porodice u trudnoci
16.8.2012 23:09:04   
Maglicica
Drage moje,
zanima me da li imate problem sa "prebriznom" porodicom.. Vec vise od deceniju zivim samostalno, putujem svijetom, skolujem se i nalazim poslove sama, i smatram da sam vrlo uspjesna u svemu tome. Posto mnogo putujem, cesto roditeljima i ne kazem kad idem i kad se vracam, da se nepotrebno ne brinu i ne vezu mi suhvu ocekivanjem da li cu gdje stici i kako cu se vratiti. I to super funkcionise. No, sad treba da se porodim za mjesec dana, trudnoca je uredna, uzivam u njoj i u svom stanu.. Muz mi radi drugom gradu pa ga nema tokom sedmice, ali ja nemam nekog straha, i da sta NDB krene po zlu, znam sta cu, nisam ni malo panicar. Ono sto se sad desava jeste da me svaki dan zove neko iz suprugove porodice, da vidi kako sam. Ja ne znam ni sta da kazem, jer se nista ne desava, a to i pocinje da mi stvara pritisak, kao da ce se nesto desiti i samo se prenosi na mene taj neki strah i neki pritisak iscekivanja, kojeg inace nemam. Ionako mi to nema neke logike, jer ako ce sta biti, moze biti i prije i poslije tog poziva. Pa si kazem - ok, to je 3 min dnevno, izdrzi. Ali vidim da me sve vise nervira, jer smo se prije culi drugim ritmom. Ne kazem ja nista protiv njih, divni su i pravo ih volim, ali ni moji me ne zovu svaki dan, a ni prijatelji, a pogotovo ne sa tim pritiskom je li sve ok. Pa naravno da je ok, sto ne bi bilo. Sad mi dodje da se ne javljam, ali to mi je onako bas bezveze; ili da iskljucim tel, ali poziv moye doci jednako i u 10 i u 22h.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
16.8.2012 23:30:40   
bejbibi
uzivaj u trudnoci i ne zamaraj se glupostima...sama kazes to je 3 min. dnevnouser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
16.8.2012 23:42:24   
jasmin
Maglicice sreco,jednom jaranski kazes:Doktorka mi je rekla da cu najvjerovatnije preci termin nekih 2 sedmice,tak` da se narednih mjesec i po dana ne morate toliko brinuti.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
16.8.2012 23:48:40   
SdZ
Ili jednostavno to prihvatis kao dio svoje svakodnevnice i odgovoris na tih nekoliko pitanja i to je to. To je briga i postovanje prema tebi od strane tih koji te zovu i nacin njihovog iskazivanja istoga.

Uzivaj u trudnoci i da na svijet doneses zdravu bebicu. Sretno.user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
16.8.2012 23:53:09   
jasmin
Joj cure,nemate pojma kako taj pritisak zna da napravi lose raspolozenje,ali skroz.Kada sam trebala doci ovamo u BiH,pa ono stalno zapitkivanje moje mame kad cemo,dokle smo, bilo mi je teze od svega ostalog sto sam morala napraviti.Iako sam stalno govorila javicu kad bude vrijeme.Toliko sam znala biti nervozna zbog toga,da je muz rekao da,ako budemo planirali bilo sta takvog tipa u buducnosti,nece niko znati.Naboj negativne energije je nevjerovatan.Pogotovo kod trudnice,gdje su hormoni svakako uzburkani.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 0:06:50   
bejbibi
znamo...sigurno je svaka od nas prosla kroz slicno...pogotovo sto je ona pri kraju trudnoce..tad smo cini mi se najludjeuser posted image ....al ja mislim da oni nece prestat zivkat,tako da joj bolje da to prihvati i ne obazire se previse.....iliiiiiiiii kaze ko sto je jasmin rekla pa ce valjda skontat.....ja se bojim da ce joj mozda vise dosadjivat kad rodi pa ce joj bit teze da postavi granice.....

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 0:19:40   
reallove

IZVORNA PORUKA: jasmin

Joj cure,nemate pojma kako taj pritisak zna da napravi lose raspolozenje,ali skroz.Kada sam trebala doci ovamo u BiH,pa ono stalno zapitkivanje moje mame kad cemo,dokle smo, bilo mi je teze od svega ostalog sto sam morala napraviti.Iako sam stalno govorila javicu kad bude vrijeme.Toliko sam znala biti nervozna zbog toga,da je muz rekao da,ako budemo planirali bilo sta takvog tipa u buducnosti,nece niko znati.Naboj negativne energije je nevjerovatan.Pogotovo kod trudnice,gdje su hormoni svakako uzburkani.

ovo potpisujem,znam kako je..stvarno se covjek unervozi bez veze..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 1:12:25   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bejbibi

znamo...sigurno je svaka od nas prosla kroz slicno...pogotovo sto je ona pri kraju trudnoce..tad smo cini mi se najludjeuser posted image ....al ja mislim da oni nece prestat zivkat,tako da joj bolje da to prihvati i ne obazire se previse.....iliiiiiiiii kaze ko sto je jasmin rekla pa ce valjda skontat.....ja se bojim da ce joj mozda vise dosadjivat kad rodi pa ce joj bit teze da postavi granice.....


A ovo je tek prica za sebe,doji li,spava li,kaki li,nemas mlijeka,imas al nije dovoljno,nemoj slucajno ovo,ovo obavezno radi i bla bla.U startu riSi stvar i kapak.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 1:44:14   
Precious
Ja Bgm iskljucim zvono i kasnije ako me ko upita sto se nisam javila, kazem spavala, pa iskljuceno zvono bilo, reko kad me neko tako trzne iz sna glava me onda nenormalno boli. Znali su doci do mene da vide sto se ne javljam, ja ne otvorim, ista prica vazi ili kazem nisam bila tu. Oni se ne ljute ja se ne nerviram, i nakon nekog vremena nit ko dolazi bez najave, a javim se kad zelim i to je to. Zadovoljna ja (sto je najvaznije) zadovoljni oni... user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 8:05:36   
sirnica
Moja je mama govorila da bi voljela da ne zna da sam otišla da se porodim, a zvala me je 10 puta dnevno-pa kako da sakrijemuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 8:40:38   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: sirnica

Moja je mama govorila da bi voljela da ne zna da sam otišla da se porodim, a zvala me je 10 puta dnevno-pa kako da sakrijemuser posted image

#
hahahahah isto moja, jos posla jedan dan samnom u Bolnicu na CTG i onda da idemo u shopping trebalo njoj nesta. Kad pred samom bolnicom poce curiti plodna voda i kaze da ostanem porodicu se u narednih 24 sata. hahahahahah ona svauser posted image user posted image user posted image user posted image i kuku kud da podjem s stobom. I dok sam cekala porod kad je otisla kuci zvala je jedno milion puta. I kad sam primila pda/epi zovem ja nju i kazem: Mama sad sam pod drogom nista me neboli nebrini hahahaha.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 8:42:51   
veeseelaa
moji su takodje prebrižni
mi smo takvi za sve međusobno
hB pa imam odličnu trudnoću kao i moja snaha al opet.... user posted image briga je najbližima


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 9:35:55   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Precious

Ja Bgm iskljucim zvono i kasnije ako me ko upita sto se nisam javila, kazem spavala, pa iskljuceno zvono bilo, reko kad me neko tako trzne iz sna glava me onda nenormalno boli. Znali su doci do mene da vide sto se ne javljam, ja ne otvorim, ista prica vazi ili kazem nisam bila tu. Oni se ne ljute ja se ne nerviram, i nakon nekog vremena nit ko dolazi bez najave, a javim se kad zelim i to je to. Zadovoljna ja (sto je najvaznije) zadovoljni oni... user posted image

Ja ovako čitav život user posted image i prije trudnoće. Znam da je malo bezobrazno, ali bezobraznije je doći bez najave. Ne volim telefon, da mi nije baš potreban zbog posla i fakulteta ne bih ga ni imala. Ne volim kad me neko ispituje gdje sam i šta radim, gdje ću kasnije i šta ću kasnije raditi. To ne znam ni ja nekad. Jedino se mužu javim uvijek, a za ostale imam opciju na telefonu kad mi zvoni a ne javlja mi se kliknem "tišina" i on nastavi zvoniti, ali bez ikakvog zvuka ili vibracije user posted image . Kasnije pošaljem poruku uglavnom i na tome završi i svi sretni. Porodica je nekako navikla na ovo pa više smaraju mm, čak i s moje strane.

U trudnoći me sveki znala ponekad nazvati, ali sve to u granicama normale jer zna da sam ubleha što se telefona tiče.

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 10:04:09   
Precious

IZVORNA PORUKA: Dz3ni


IZVORNA PORUKA: Precious

Ja Bgm iskljucim zvono i kasnije ako me ko upita sto se nisam javila, kazem spavala, pa iskljuceno zvono bilo, reko kad me neko tako trzne iz sna glava me onda nenormalno boli. Znali su doci do mene da vide sto se ne javljam, ja ne otvorim, ista prica vazi ili kazem nisam bila tu. Oni se ne ljute ja se ne nerviram, i nakon nekog vremena nit ko dolazi bez najave, a javim se kad zelim i to je to. Zadovoljna ja (sto je najvaznije) zadovoljni oni... user posted image

Ja ovako čitav život user posted image i prije trudnoće. Znam da je malo bezobrazno, ali bezobraznije je doći bez najave. Ne volim telefon, da mi nije baš potreban zbog posla i fakulteta ne bih ga ni imala. Ne volim kad me neko ispituje gdje sam i šta radim, gdje ću kasnije i šta ću kasnije raditi. To ne znam ni ja nekad. Jedino se mužu javim uvijek, a za ostale imam opciju na telefonu kad mi zvoni a ne javlja mi se kliknem "tišina" i on nastavi zvoniti, ali bez ikakvog zvuka ili vibracije user posted image . Kasnije pošaljem poruku uglavnom i na tome završi i svi sretni. Porodica je nekako navikla na ovo pa više smaraju mm, čak i s moje strane.

U trudnoći me sveki znala ponekad nazvati, ali sve to u granicama normale jer zna da sam ubleha što se telefona tiče.

Silence zakon user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 11:13:08   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: sirnica

Moja je mama govorila da bi voljela da ne zna da sam otišla da se porodim, a zvala me je 10 puta dnevno-pa kako da sakrijemuser posted image



hahaha isto tako user posted image user posted image user posted image

inace, moja mama je nekad smor sto se tice brige za moje zdravlje. ja sam jednom isla da vadim ljekarsko uvjerenje za posao pa sam pola dana hodala po DZ dok sam obisla sve doktore a ona je zvala jedno 10 puta. pa, mama darga, zdrava sam samo idem na kontrolu

kad sam bila trudna i nisu se nesto posebno brinuli user posted image al kad sam se poradjala svi su se poradjali samnom: i sveki, i svekar i mama i tata... user posted image



(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 13:22:35   
sirnica
svi su se poradjali samnom: i sveki, i svekar i mama i tata... [/quote]user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio sirnica -- 17.8.2012 13:23:31 >


_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 14:43:14   
Maglicica

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: bejbibi

znamo...sigurno je svaka od nas prosla kroz slicno...pogotovo sto je ona pri kraju trudnoce..tad smo cini mi se najludjeuser posted image ....al ja mislim da oni nece prestat zivkat,tako da joj bolje da to prihvati i ne obazire se previse.....iliiiiiiiii kaze ko sto je jasmin rekla pa ce valjda skontat.....ja se bojim da ce joj mozda vise dosadjivat kad rodi pa ce joj bit teze da postavi granice.....


A ovo je tek prica za sebe,doji li,spava li,kaki li,nemas mlijeka,imas al nije dovoljno,nemoj slucajno ovo,ovo obavezno radi i bla bla.U startu riSi stvar i kapak.


E sad mi je lakse, kad vidim da nije SAMO do mene user posted image Vec sam pocela smisljati taktike njeznog odstranjivanja, ne bih da nekog povrijedim, ali skroz ste u pravu za ove granice i njihovo postavljanje u cilju ocuvanja mentalnog zdravlja user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 15:18:17   
bejbibi
MA DRAGA moja jednostavno moras postavit granice da tebi bude lijepo i lakse...u granicama je kljuc svegauser posted image i nije do tebe..svaka yena tako razmislja...al ja ne volim da se i moji petljaju a kamoli mm/oviuser posted image uh pogotovo kad je dijete u pitanju...grr bas sam alergicna na to da mi neko pametujeuser posted image user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 15:20:37   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Precious


IZVORNA PORUKA: Dz3ni


IZVORNA PORUKA: Precious

Ja Bgm iskljucim zvono i kasnije ako me ko upita sto se nisam javila, kazem spavala, pa iskljuceno zvono bilo, reko kad me neko tako trzne iz sna glava me onda nenormalno boli. Znali su doci do mene da vide sto se ne javljam, ja ne otvorim, ista prica vazi ili kazem nisam bila tu. Oni se ne ljute ja se ne nerviram, i nakon nekog vremena nit ko dolazi bez najave, a javim se kad zelim i to je to. Zadovoljna ja (sto je najvaznije) zadovoljni oni... user posted image

Ja ovako čitav život user posted image i prije trudnoće. Znam da je malo bezobrazno, ali bezobraznije je doći bez najave. Ne volim telefon, da mi nije baš potreban zbog posla i fakulteta ne bih ga ni imala. Ne volim kad me neko ispituje gdje sam i šta radim, gdje ću kasnije i šta ću kasnije raditi. To ne znam ni ja nekad. Jedino se mužu javim uvijek, a za ostale imam opciju na telefonu kad mi zvoni a ne javlja mi se kliknem "tišina" i on nastavi zvoniti, ali bez ikakvog zvuka ili vibracije user posted image . Kasnije pošaljem poruku uglavnom i na tome završi i svi sretni. Porodica je nekako navikla na ovo pa više smaraju mm, čak i s moje strane.

U trudnoći me sveki znala ponekad nazvati, ali sve to u granicama normale jer zna da sam ubleha što se telefona tiče.

Silence zakon user posted image
user posted image user posted image


razumijemo se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 19:06:50   
Precious

IZVORNA PORUKA: Dz3ni


IZVORNA PORUKA: Precious


IZVORNA PORUKA: Dz3ni


IZVORNA PORUKA: Precious

Ja Bgm iskljucim zvono i kasnije ako me ko upita sto se nisam javila, kazem spavala, pa iskljuceno zvono bilo, reko kad me neko tako trzne iz sna glava me onda nenormalno boli. Znali su doci do mene da vide sto se ne javljam, ja ne otvorim, ista prica vazi ili kazem nisam bila tu. Oni se ne ljute ja se ne nerviram, i nakon nekog vremena nit ko dolazi bez najave, a javim se kad zelim i to je to. Zadovoljna ja (sto je najvaznije) zadovoljni oni... user posted image

Ja ovako čitav život user posted image i prije trudnoće. Znam da je malo bezobrazno, ali bezobraznije je doći bez najave. Ne volim telefon, da mi nije baš potreban zbog posla i fakulteta ne bih ga ni imala. Ne volim kad me neko ispituje gdje sam i šta radim, gdje ću kasnije i šta ću kasnije raditi. To ne znam ni ja nekad. Jedino se mužu javim uvijek, a za ostale imam opciju na telefonu kad mi zvoni a ne javlja mi se kliknem "tišina" i on nastavi zvoniti, ali bez ikakvog zvuka ili vibracije user posted image . Kasnije pošaljem poruku uglavnom i na tome završi i svi sretni. Porodica je nekako navikla na ovo pa više smaraju mm, čak i s moje strane.

U trudnoći me sveki znala ponekad nazvati, ali sve to u granicama normale jer zna da sam ubleha što se telefona tiče.

Silence zakon user posted image
user posted image user posted image


razumijemo se user posted image user posted image user posted image


user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
17.8.2012 21:59:07   
Lejla Ka
Maglicice, po onom što pišeš, mislim da si vjerovatno osoba koja bi lijepo i argumentovano mogla pojasniti kako razumiješ brigu, i osjećaj odgovornosti koji TM ova porodica osjeća možda zbog toga što on nije pored tebe u ovom trenutku, ali kako te to opterećuje, stvara ti napetost i kako to sve nije dobro za trudnoću i budući porod.

Pokazalo se da porod kreće kad je beba zrela i kad se majka osjeća sigurno u svom okruženju. Pritisci sa strane i stres djeluju na hormonalnom nivou na tok trudnoće pred porod i na sam porod tako da majka ne osjeća sigurnost u okruženju, što dovodi do raznih nepredviđenih situacija, pa i komplikacija tokom poroda. Kad je majka opuštena, sigurna, samopouzdana porod se odvija onako kako je žena za njega konstruisana, normalno.

Vjerujem da ćeš ti to znati lijepo objasniti TM ovoj porodici i da će te ovu neugodnost uspjeti riješiti na obostrano zadovoljstvo.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prevelika briga porodice u trudnoci
18.8.2012 10:14:08   
smajli80
Kao što je Lejla rekla lijepo i na kulturan način razgovaraj sa porodicom svog muža i objasni im u čemu je problem i da ti to smeta.Ako su razumni ljudi kao što pišeš razumjeće.

Nisi ni svjesna kako je lijepo kad se neko brine za tebe i tog malog user posted image koji raste(normalno u granicama normale),eto mnoge žene isto kao i ja nemamo tu sreću da imamo svoje ili muževe roditelje.Ja imam samo sveki.
Druga trudnoća mi je bila visoko rizična (ležala u bolnici na čuvanju trudnoće 3x) ona mi ni jednom nije napravila ručak ili spremila kuću.Sve sam odrađivala sama(mm jako puno radi) a imam djevojčicu (tad 3.6god)i brinula se za nju.
Jedva sam izgurala tu trudnoću i kad sam ušla u 9mj mojoj sreći nije bilo kraja.

Zato ako je sve uredu sa trudnoćom uživaj u njoj i ne opterećuj se sa ljudima sa strane.
Sve će to proći i onda će te svi zajedno uživati u tom malom user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *