|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa kozicom na chuni, kako cistiti?!?
20.2.2008 17:07:49   
Jaska
Hej cao mamice user posted image

Zanima me kako, koliko cesto, i na koji nacin vi cistite chunu kod svoje djece.
Moj mali ima 5 godina i uvijek je neka deverancija oko ovoga. Jedni kazu ovako,a drugi onako. user posted image  U zadnje vrijeme svome Tariku cistim sa kamilicom, kako me je savjetovala jedna med sestra. Kod mog sina je problem sto mu je jedan dio kozice malko "zalijepljen" pa se kozica ne moze do kraja svuci, sto otezava ciscenje.  user posted image   Cesto kad mu cistim, Tarika to zaboli. user posted image

Moja sestra takodje ima ovakav, i gori, problem. Kod njezinog Faruka se kozica skoro pa ne moze nikako svuci, a njemu je skoro 12 godina. Med sestra joj govori da ce mu se to vremenom srediti, ali kada...?

Pomagajte cure!! user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
20.2.2008 17:20:00   
Nemirna
moj maleni ima sad skoro 3 godine. Ja njemu pišu uopće ne diram. Poslije kupanja malo povučem, čisto radi vježbe. Još se ne može svući jer je na donjem dijelu malo "zalijepljena". Mnoge mame mi govore da ga odnesem doktoru, oni imaju nekakvu alatku s kojom odvoje kožicu od glavića user posted image Nisam to uradila niti namjeravam. Moj muž pogotovu ne da da se išta dira jer se on, kaže, sjeća kad je uspio sebi svući kožicu... mislim da je bio 1-2 razred....

A čišćenje... nikad nisam čistila ničim niti mu je se kad piša crvenila... vježbamo dokle može-može. Napretka ima, svakim danom se sve vise da svuci... ali ne forsiram.


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
20.2.2008 17:52:09   
bela
IZVORNA PORUKA: Jaska

Hej cao mamice user posted image

Zanima me kako, koliko cesto, i na koji nacin vi cistite chunu kod svoje djece.
Moj mali ima 5 godina i uvijek je neka deverancija oko ovoga. Jedni kazu ovako,a drugi onako. user posted image  U zadnje vrijeme svome Tariku cistim sa kamilicom, kako me je savjetovala jedna med sestra. Kod mog sina je problem sto mu je jedan dio kozice malko "zalijepljen" pa se kozica ne moze do kraja svuci, sto otezava ciscenje.  user posted image   Cesto kad mu cistim, Tarika to zaboli. user posted image

Moja sestra takodje ima ovakav, i gori, problem. Kod njezinog Faruka se kozica skoro pa ne moze nikako svuci, a njemu je skoro 12 godina. Med sestra joj govori da ce mu se to vremenom srediti, ali kada...?

Pomagajte cure!! user posted image



Belin MUŽ:- Ajeli tvoj mali osunnečen?  To je normalno kod djece koja nisu osunnečena. Usvijetu se mahom djeca sunnete radi tih opakih opterecenja koja muce djecu- To cine sve vjerske zajednice- kojima je stalo do zdravlja a ne nekih drugih nazvi vjerskih preokupacija..user posted image

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
21.2.2008 0:14:28   
Jaska
IZVORNA PORUKA: Nemirna

Mnoge mame mi govore da ga odnesem doktoru, oni imaju nekakvu alatku s kojom odvoje kožicu od glavića user posted image Nisam to uradila niti namjeravam.

A čišćenje... nikad nisam čistila ničim niti mu je se kad piša crvenila... vježbamo dokle može-može. Napretka ima, svakim danom se sve vise da svuci... ali ne forsiram. 


I meni su savjetovali da ga vodim na "odljepljivanje" kozice, ali ne zelim to jer sam cula da je vrlo bolno za djecu.
Meni su svi savjetovali da mu moram cistiti, koliko moze.
U svakom slucaju, frka. user posted image

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
21.2.2008 12:29:26   
Nemirna
Da, u većini slučajeva to "odljepljivanje" završi gore nego prije. Dijete onda ne da dirati a ako se ne vježba sraste više... kod moje dvije prijateljice se upravo to desilo.

Nego, tvoj dečko je već veliki. Neka sam vježba svlačenje kad je kući. Sad je ljeto, moći će se više brčkati dok se kupa a tada je najbolje jer se koža raskiseli pa je rastezljivija...
Što se tiče čišćenja, mislim da se to ne treba raditi. Samo kupanje je dovoljno. Tako negdje pročitah.


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
21.2.2008 17:58:09   
Jaska
Da, i ja sam cula ruzne price o tom odljepljivanju. user posted image

Ja Tarika polako ucim da to sam sebi povlaci, ali kako mu je uska kozica, to on izbjegava.
Moja med sestra mi je kazala da se djeci starijoj od 3 godine mora cistiti ispod kozice. Kod mladje ne mora.  Valjda...   Usput, poslala sam ti pp.

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
24.3.2008 23:44:49   
mamidji
E i mi smo imali takav problem sve do neki dan. Moj Dario ima 18 mjeseci i kod njega se kozica nije spustala sama. Kad sam ga vodila skoro kod pedijatrice ona mi je dala uputnicu za djecijeg hirurga i ja sam otishla. Kada ga je doktor pregledao, samo je uzeo cistu gazu natopljenu razrijedjenim alkoholom i polako prevukao kozicu prema dole. Ona je lagano sishla i sada smo misrni. Dva dana ga je malo peklo kad pishki ali to je brzo proslo. Prali smo kamilicom i sada to radimo ali sve je uredu. Meni je hirurg rekao da je to bolje na vrijeme uraditi i dok je djete malo,nema nikakvih komplikacija a i bolje je radi higijene. Tokom svih mjeseci nakupi se svasta ispod kozicce,znam zene koje su kasno vodile svoju djecu ( sa nekih 5-6 godina) I kada se kozica povuce zna se desiti da strasan gnoj izadje ispod kozice i da strasno boli. A jos je i velika trauma za djete. One zene koje se ne odluce na sunet moje misljenje je da bih trebale taj problem (koji je stvarno problem ) rijesavati dok su djeca jos mala.Veliki pozz

_____________________________

Dario 11.10.2006.god.

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
31.3.2008 16:47:22   
Jaska
Mi ce mo izgleda morati naseg voditi na odljepljivanje kozice. Jos uvijek mu se kozica ne moze skroz svuci. user posted image
Cula sam da je to bolno, ali izgleda da nema druge. U svakom slucaju je bolje od nepotrebnog sunecenja.

(odgovor članu mamidji)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
31.3.2008 16:54:04   
RAJA
Moj savjet je sunet nije to samo iz vjerskih razloga nego iz higijenskih

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
31.3.2008 20:57:11   
Jaska
Nisam sigurna oko tog suneta. Moj muz to smatra nepotrebnim, pa se i ja slozila. Pokusat ce mo to izbjeci na svaki nacin.user posted image

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
1.4.2008 22:55:01   
mamidji
IZVORNA PORUKA: Jaska

Mi ce mo izgleda morati naseg voditi na odljepljivanje kozice. Jos uvijek mu se kozica ne moze skroz svuci. user posted image
Cula sam da je to bolno, ali izgleda da nema druge. U svakom slucaju je bolje od nepotrebnog sunecenja.



Jaska, mi smo kao sto sam gore pisala sve to prosli. Ne mogu ti reci da ne boli nikako jer vjerovatno boli. Ali sve brzo prodje za par dana. Bolje sto prije rijesiti nego da kasnije mali ima problema. Ako vec necete sunetiti onda bolje ranije otidjite kod hirurga.U svakom slucaju zelim vam puno srece i da ssve prodje u najboljem redu.user posted image


_____________________________

Dario 11.10.2006.god.

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 12:39:23   
nikka
I moj je sin imao isti problem kao i od mamidji,i sve je prošlo takođe OK,drage mame i mene su isplašili stim kad mi je ped. uputila urologu toliko me bilo strah da sam plakala što to moramo raditi,ali vjerujte mi traje 30sec. i plakao je kao kad prima vakcinu,odmah je poslije ušutio i jest ga peckalo 2 dana kad piški stavljali smo obloge od kamilice i sad je OK,sad mu je 17mjes.to smo radili prije 10 dana,moj savjet je uradite to čim primjetite da malo zapinje kožica jer će biti manje bolno a higijena piše se mora održavati,najpraktičnije je kad ga kupate svući kožicu par puta i izaći će sve što se nakupi ispod.

(odgovor članu mamidji)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 20:39:36   
kana
toliko ljudi je osuneceno,odnosno obrezano koji nisu muslimanske vjeroispovjesti-sve to ima svoje.TO JE ZENE HIGIJENA!!??Nije mi jasno zasto svi to ne urade??Nece biti onda problema sa gnjojom i tim zatezanjem a prodje za 2 dana,dijete to zapisa.
Pozdrav

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 21:20:05   
nikka
Meni je jasno zašto bi ti to uradila svome djetetu i tebi bi trebalo da bude jasno onda zašto ja svome to nikad nebi uradila,a što se tiče higijene mome djetetu je dovoljno svakodnevno kupanje da bude čisto.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 21:56:57   
amdi
Cula sam da se u zadnje vrijeme propagira neobrezivanje djeteta, da je nepotrebno. Zanimaju me razlozi, zna li neko da mi objasniuser posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 22:08:43   
nikka
draga,uvijek je bilo za i protiv oko svega i svačega,ali ja osobno smatram da se o obrezivanju netreba uopće raspravljati to je za mene čisto religijsko pitanje,a higijena je nešto drugo,potreba svakog čovjeka da se brine o svome zdravlju i svoga djeteta naravno,

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 22:18:39   
amdi
Pa dobro, svako ima svoj izbor, naravno. U svom postu nisam navela uopste da li sam za ili protiv obrezivanja, niti da li sam svoje dijete obrezala ni da li namjeravam to. Mene samo interesuje zasto se u posljednje vrijeme toliko propagira neobrezivanje?

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.4.2008 22:24:30   
nikka
neznam zaista,a gdje si to čula sad i mene interesira,iskreno nisam se mislila ovoliko zadržati na ovoj temi ali eto  komentar točnije prijedlog jedne gospođe me malo bocnuo

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
23.4.2008 0:41:10   
zeničanka
draga moja nikka nemoj se nai uvrijeena ali kana je potpuno u pravu.to nije uopte iz vjerskih razloga  jer ja lino poznajem toliko momaka druge vjeroispovjesti koji su to morali raditi jo kao djeaci.ima milion djece koja uopte nemaju problema sa chunom i koicom a neki opet zavre kod hirurga.zamisli samo kako tebe pee kada si prehlaena a mora u wc.e pa djeci je to dva puta bolnije.
pozdrav

_____________________________

AJDIN-30.08.2002
ANEL- 11.07.2006

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
23.4.2008 2:35:00   
Jaska
Cure izgleda da sam potrefila sta da pitam...user posted image user posted image

I ja sam cula da je sunecenje dobro radi higijene i da je kao manja sansa za infekcijama, ovo u neku ruku ima logike... user posted image

Medjutim, ja svog malog ne namjeravam da sunetim zato sto ni moja sestra nije osunetila svoga sina. Moj muz podrzava moju odluku. I sestrin Faruk i moj Tarik imaju problema sa kozicama, ali i ona i ja smatramo da je bolje da djeca zadrze sve dijelove tijela na mjestu pa makar se malko i mucili sa njima, nego da ih sunetimo i traumiramo! Zastoje problem nauciti dijete da sebrine o tom dijelutijela??

Nikka, mislim da je dobro sto ste svog malog odveli na to rasirivanje kozice i sto se niste zalijetali na sunecenje! Tvoj primjer dokazuje da se sve moze rijesiti razumno i prirodno a ne obrezivanjem!

Amdi, i ja sam upoznata(cula sam) da se sve manje djece suneti, i da se neobrezivanje sve vise zagovara, cak i doktori. Moja sestra i ja smo valjda dobar primjer toga, i ne samo mi! user posted image Cini mi se da to ima veze sto su ljudi svatili da se higijena odrzava vodom i sapunom a ne operacijama. Neki to smatraju barbarskim obicajem...

user posted image

(odgovor članu zeničanka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
23.4.2008 9:07:38   
nikka
draga zeničanko ,moj sin nije imao nikad problema sa piškenjem i peckanjem upravo zato što se ja brinem o njegovoj higijeni i što sam na vrijeme primjetila da bi mogao nastati problem,a to što neki odrasli momci moraju da urade obrezivanje iz medicinskih razloga to je malo zbog nebrige  malo zbog neznanja,bože moj svima nam se može desiti nipošto neosuđujem majke,uostalom da se neraspravljamo nepotrebno ovdje je postavljena tema o održavanju higijene muškog splovila a temu o obrezivanju tj. sunetu imate već otvorenu

(odgovor članu zeničanka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
23.4.2008 12:26:47   
mamsi
Mom bebaču nisam nikako mogla svući tu kožicu i onda smo ga sunetili bez ikakvih problema i sad je sve ok,a bila sam pravo nasekirana

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
23.4.2008 13:18:33   
Enemy
Jaska ,nesto mi se u utrobi prevrce kad procitah sta si napisala...Ako je tema vec ciscenje i higijena,ne moras nekoliko puta naglasavati kako si protiv sunecenja ,i kako to smatras neobavezno,barbarski,traumatiziran proces,nerazuman ,itd.. .Ukoliko zelis istaci da si protiv sunecenja ,obrezivanja,imas posebnu temu za to.Takodje,mozda vidis i procitas i ostala misljenja koja su za da.
Ukoliko smatras da se higijena odrzava sapunom i vodom,pa i dalje cisti,bez odljepljivanja,razvlacenja,ili cak kako neki smatraju'' bespotrebnog ''barbarizma.
Pozdrav

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
23.4.2008 14:07:50   
amdi
Molim moderatore da izbrisu temu.
Ovdje su se ocito neke ruzne stvari pocele pisati.
Smatram da je internet lose mjesto za ovakve diskusije

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Enemy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
3.6.2008 20:50:32   
nikka
Mišure,ovdje možeš pročitati,između ostalog i savjete za održavanje higijene malog piše.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *