|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Psovanje i uvrede
26.8.2008 13:53:53   
Blue rose RR
Prilličan broj nas se ili našao indirektno kao promatrač ili direktno kao sudionik, događaju u kojem umjesto razgovora/rasprave frcaju psovke i uvrede, ne bitno da li od strane bračnih partnera ili dvoje u vezi.
Kako vi gledate na iste, odnosno da li se desilo da u vašoj vezi doživite da vam partner uputi uvredu ili psovku, odnosno obratno?

Evo ja ću prva!
Kod nas u porodici nikada niko nikome nije uputio uvredu, niti psovku. Nekako pripadamo vrsti ljudi koji vole da melju, i da razgovaraju, ali nikada ne dižemo glas...
Naravno dođe i kod nas ona "crna minuta", ali tada se oboje povučemo u sebe, i ostavimo razgovor nedorečen, do onog momenta kada smo dobro razmislili gdje je nastupio kolaps.
Volim kada budem ubijeđena od strane njega da nisam upravu, ali više volim da ja dokažem da on nije u pravu.

Jedino što me mrzi što ponekad znam biti bezobrazno cinična...al eto i to preživimo. user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 14:02:26   
budućamama
U kući u kojoj sam odrasla nikada nije bilo ružnih riječi i psovki. Naravno, znali smo se posvađati, ali sve je bilo u granicama. Taj sam odnos prenijela i u svoj brak, pa tako kad se ja i MM svađamo, nema povišenog tona i nema uvreda. Ukoliko neko povisi ton, razgovor ili prestaje dok se ne smirimo ili druga strana kaže:"snizi ton" i sve se vraća u normalu.
Meni je lično ružno da vidim dvoje ljudi u vezi ili braku koji jedno drugom psuju majku i sl, nazivaju se pogrdnim imenima ili blate svoje partnere naokolo drugim ljudima. U redu je povjeriti se nekom bliskom i sl., ali ako blatim svog muža-blatim i sebe jer je MM bio moj izbor.
Eto, to je moj stav.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 14:38:33   
sarah
I ja sam odrasla u kuci u kojoj uvrede i psovke nisu bile dio rijecnika, hvala Bogu, a i u mom braku je isto tako.
Znam da postoje brakovi i veze u kojima se partneri konstantno vrijedjaju, a to je zaista ruzno i ne bi zeljela nikom da se nadje u takvoj vezi, ili da istu pretvore u takvo nesto.
Moja profesorica sociologije nam je cesto govorila: "Djeco, samo nemojte dozvoliti da vam se brak pretvori u psovke i vrijedjanje.
Kad jednom padnu teske rijeci, vise nije isto i ne moze biti."
Ne znam da li je to istina, ali mi je drago sto nisam imala priliku da se uvjerim u istinitost njene izjave.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 15:05:35   
Aminad
Evo da vam se pridružim. Slažem se sa svim što ste rekle i kod mene je slična situacija. I ja sam odrasla u porodici gdje nikad niko ne psuje-to je striktno zabranjeno. Tako je danas i u našoj kući. E sad kako se svađamouser posted image Pa mi uvijek kažemo da se ne svađamo nego da razgovaramo mada ponekad postoje tonovi koji podsjećaju na svađu prekidamo ih čim primjetimo da smo glasni. Takvi tonovi prije svega nisu za dječije uho, nikako!

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 15:12:10   
makana
U mojoj porodici odrastala sam u uvjerenju da je i nekome reći "marš" bila najgora uvreda , a da ne govorim za ostale riječi
tako da sam ovako sa svojih vascijelih 32 godine protiv bilo kakvih vulgarnosti, a psovki pogotovo
vrijeđati nekoga za mene znači nedostatak, ali baš nedostatak inteligencije i zdravog razuma
neki dan mi se desi situacija da prisustvujem sceni jednog djeteta, osnovca na kojeg je pala sumnja da je ogrebao automobil, kada ga je vlasnik pitao zašto je to uradio, gdje mu je otac i kada se vraća sa posla, malac je bukvalno uletio u svoju kuću bacio se u hodnik i počeo kroz plač histerisati da mu je taj "psovao mater i sve živo"
ja sam bila zblanuta, pošto sam bila prisutna naravno da sam odmah tražila od njegove majke da mali izađe van i kaže pred svima ko mu je i kako psovao, malac se naravno nije pojavio, ali je zato njegova sestra, mašući rukama prema meni zavrištala:"Ma ko se tebi obraća, poklopi se".
POgledala sam je i uključila ignor, ali se uvijek kad se toga sjetim stresem, jer ona je djevojka, mene niti zna niti poznaje, o svom odgoju, vaspitanju i razumu sve mi je rekla takvim obraćanjem, a znate šta mi u svemu tome najviše smeta?
Što ta djevojka, kako čujem, studira, pa će i diplomirati akbgd, i važiće za "obrazovanu".
Meni je to užas i jadni su mi svi slični njoj, tako da time ujedno izražavam i stav spram onih koji se služe psovkama, uvredama i vulgarnostima. 


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 16:53:26   
kana
psuje se....ponekad..nazalostuser posted image
mada nisam iz te porodice,on jesteuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 17:06:05   
suncan_dan
sta god mislim da bi mene moglo uvrijedit negovorim njeme, a on isto tako meni.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 19:32:18   
batterfly
Kod mene su u porodicnoj kuci znale nekad pasti psovke i vrijedjanja da li kroz salu ili zbilju,ali su padale...
Na svu srecu MM nikad ne psuje i nije iz takve porodice pa sam i ja to vrlo rado prihvatila i sada u nasoj kuci drzimo se "reda"...Jest da se meni nekad omakne koja "bezazlena" psovka sa mojim prijateljicama ali to nije nista pretjerano!!

EEh sad da nema ni svadja ni povisenog tona to bih slagala...Ima i to je tako- jest da je rijetko ali se desava!!!Pokusavamo, svadju, ako se desava pred djecom "odgoditi" za drugi put...pa uglavnom usutimo...

A zlo mi je kad vidim na javnim mjestima parove-pogotovo bracne da se svadjaju i psuju jedni drugima... Ne zna covjek ili bi plako ili bi im se smijao ili ih dobro "namlatio"...Mislim da svoje probleme svako treba da drzi izmedju 4 zida a ne razbacivati ih okolo....U redu se izjadati bliskoj osobi(to i ja tadim) jer ne moze naskoditi!!! 
Ali brate ako  ne mozete lijepo zivjeti nemojte ni ruzno i  gotovo!!!! 

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 21:51:05   
Najdraza mama
Isto tako kao sto ste vec rekle kucni odgoj ima puno ucinka u ovom i ja kroz svoj zivot djetinstvo nisam imala  hvala Bogu prilike sretati se sa tim..Kada bi i dolazilo do neke rasprave ili bucnog razgovora ja sam bila van toga ... ,mozda se ponekad zanesemo kad pricamo pa malo ton odskoci od normalnog ..ali sama sebi kazem stop...psovke nikako nebi dozvolila u svom domu ...Uvrede o tome je ruzno i pricati jer stvarno ako zena dozvoli da je muz vrijedza to nema nekog napretka ..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 21:57:33   
mamyca
Sreca pa do tog ne dolazi,imala sam srecu pa je MM sto kazete fino odgojen,i kad god dodje do prepirke uvijek je stalozen,a ja sam vecinom ta koja galami.user posted image A li nismo jos imali nekih velikih svadja,nadam se i da ih necemo imati.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Psovanje i uvrede
26.8.2008 23:36:58   
ja
IZVORNA PORUKA: mamyca

Sreca pa do tog ne dolazi,imala sam srecu pa je MM sto kazete fino odgojen,i kad god dodje do prepirke uvijek je stalozen,a ja sam vecinom ta koja galami.user posted image A li nismo jos imali nekih velikih svadja,nadam se i da ih necemo imati.user posted image


i sama sam takva....a on melem

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Psovanje i uvrede
27.8.2008 0:32:01   
triplemama
U mojoj porodici je najgora psovka bila j...m ti miša domiša user posted image
U porodici MM malo više psuju ali ja sam im malo prekinula tradiciju jer psovke nisu za uši moje niti ičije druge djece. 

Danas sam se baš našla u ružnoj situaciji gdje djevojčica od jedno 3 god. šalje svoju mamu koja joj pokazuje da vozi biciklo u p...u materinu. Vjerujte, bilo me je stid što sam to čula user posted image  a mogu misliti kako je bilo toj ženi.
Najgori ljudi su mi oni što djecu uče da psuju pa se onda smiju i to im simpatično user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Psovanje i uvrede
27.8.2008 11:06:51   
mamyca
Triplmama,i kod mene je u porodici to bila jedina psovkauser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Psovanje i uvrede
27.8.2008 20:14:33   
mamsi
MM i ja nikad ne psujemo jedno drugome,niti se vrijeđamo na bilo koji način,normalno da se prepiremo i malo ton povisimo,ali izbjegavamo to pred djetetom raditi.
Ali kod mene na poslu svi jako puno psuju,baš baš strašno i nažalost i ja sam tome sklona ali se kod kuće uspijevam kontrolisati,a i lakše mi je pošto mi ni MM ne psuje.Kenan je možda dvaput opsovao i tad sam ga samo stavila na ignore i nije se više ponovilo,a i meni je najmrže kad neko uči djecu psovkama i tome se onda divi.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Psovanje i uvrede
27.8.2008 21:20:43   
malecka60
Odgojena sam u porodici gdje se u raspravama ne psuje i ne vrijedja. To nastojim i u braku prakticirati. Medjutim, imam situacija kad pricamo povisenim tonom. Ah, Boze sve je to brak. Mislim da ne bi valjalo da je sve med i mlijeko. Kroz rasprave, upoznate drugu stranu partnera, njegov karakter. Samo ne treba dozvolitida to predje granice normalnog razgovora.   

_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Psovanje i uvrede
29.8.2008 0:48:18   
hanabanana
Sebe volim i previše da bih bila poligon za nečije ispucavanje negativne energije.

Odrasla sam u porodici u kojoj nije bilo takvog načina komuniciranja. Iako se smatrama alapačom, ukočim se kada čujem da se komšije prepiru.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Psovanje i uvrede
29.8.2008 11:50:40   
Mara
Muž je alergičan na psovke tako da i kad smo u najvećoj svađi on izlane sunce ti kalajisano pa se opalimo smijati.
Inače mi je glupo psovati nekome familiju a ljude i ne znašuser posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Psovanje i uvrede
29.8.2008 12:33:58   
camm
ponekad kad se nesto prepiremo ali nista strasno
svak ponekad izleti.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Psovanje i uvrede
29.8.2008 23:55:33   
ziki
U nasoj kuci su psovke zabranjene, muzu se ponekad omkane onako kad prepricava dogadjaje sa posla, radimo u istoj firmi, ali se odmah izvine. Al da ne bude sve super i dosadno, svekrva je mom djetetu od 2.5mj opsovala majku, tj mene u mom prisustvu. Jos cekam sta ce muz na to rec, sinoc sam mu to ispricala posto se desilo dok sam gostovala kod nje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Psovanje i uvrede
2.9.2008 0:24:50   
Aquarius
Mada sam odrasla u porodici gdje se u svađama dešavala i koja psovka lično sam alergična na to. Za mene je i marš velika uvreda. MM ne psuje nikako. Nekad je imao par izraza koje je iz navike ali sam ga ja toliko opominjala da je i to davno izbacio.user posted image Ja se inače ne volim svađati i kad rasprava dođe do tačke kad se gubi kontrola ja jednostavno uključim ignore - ma budem ko prava mumija, ni glasa iz mene. MM to izluđuje pa se brzo povrati i tako uglavnom završi svaka naša veća rasprava.user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Psovanje i uvrede
2.9.2008 7:06:49   
ebru
Kod nas bude psovki,posebno kad se oboje naljutimouser posted image
Ne ponosimo se time,ali ipak volim istinu rec!Svak ziv grijesi...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Psovanje i uvrede
3.9.2008 9:56:58   
Happy
Ma mi kada se posvađamo ja sam ta koja često izleti user posted image , zaista se ne ponosim tim i grozno je.... Ali kada se baš posvađamo, znam često da izletim i bude mi puno žao...
Moji ne psuju (s vremena na vrijeme u šali i sl.), a moj svekar user posted image user posted image user posted image
Ne mogu ga zamisliti da ne psujeuser posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Psovanje i uvrede
9.9.2008 16:37:05   
emma.L
Mi i ako smo iznervirani jedno na drugo, napravimo malo zatisje. Ali imamo pravilo koje zaista fercera- nema spavati posvadjan! I tako mi ne damo jedno drugome spavati i zaista je nevjerojatno koliko se toga moze jasnije i tise reci kad se samo malo odbroji u sebi. A kad bi psovke pocele raditi, mislim da bi to meni bio smak svijeta user posted image . Jednostavno ne zelim da nam dijete ista slicno cuje ikada. Naravno, svi smo ponekad neraspolozeni i  obrecnemo se na nekoga, ali svadja ne dolazi u obzir!

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Psovanje i uvrede
20.11.2008 1:42:15   
Dalia05
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svaka cast za sve koje ne psuju. Ja nisam jedna od tiuser posted image

Muz ne psuje.
Ja psujem pogotovo kad se na nerviram imam obicaj reci ebiga ali u pravom smislu.
Sto se tice izmedju nas dvoje nikad nema psovki ja se nisam udala za nekoga da mi psuje majku ili da me vrjedja nego da me voli i postuje. Najvise psujem kad vozim i muz i mama me cesto zbog toga ruze

Ali nismo svi isti hvala bogu svi imamo svoje mane a i vreline

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Psovanje i uvrede
20.11.2008 11:17:15   
dacy
Ja i muz nikad nismo koristili psovke u svadji, jednostavno nismo takvi. Mislim da svadjanje u braku vuce korijene kucnog odgoja i odnosa svojih roditelja, kako se kod nas u kuci uvjek znalo sta se smije, a sta ne logicno je da i sada nema psovki, a inace kad se bas naljutm na nekog jedino sto govorim je je*** ti sunce, a moj muz je*** ti misa  (user posted image ko djeca u vrticu)

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *