|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 12:59:57   
loptica7
Odavno nema ove teme i odlucih otvoriti novu...
Zar se nista ne kuha...user posted image

Kod mene danas juha, burek i pita sa sirom i tikvicama. Za desert ima voca, domace smokve i grozdje.

Ovih dana sam pravila malo dzema od sljiva, u priremi je koncentrat od paradajiza. Prvi put ga radim i nadam se da ce uspijeti.user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 13:16:16   
ziel
A kako pravis to od paradajza?
I ja sam napravila djem od sljiva kao za zimnicu a malo samo ostalo, gotovo pojeli 😂

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 13:40:57   
loptica7
Prvi put ga radim, pa ne znam kako ce ispasti.
Jucer sam ocistila paradajiz i izrezala ga na komade kao za salatu. Dodala 1% soli na kolicinu paradajiza i izmjesala. To se ostavi 24 sata da se kiseli, par puta sam ga promjesala. Kasnije cu ga propasirati i staviti u pamucnu krpu, svezati je i ostaviti da se cijedi nekih 24 sata. Poslije cu ga stavit da prokuha, a duzinu kuhanja ne znam. Vidjet cemo. Zelim vruc koncentrat staviti u vruce tegle da se hermeticki zatvori. Mozda dodam kasiku ulja na vrh radi boljeg cuvanja.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 13:42:55   
loptica7
http://www.coolinarika.com/recept/konserva/

Evo slican recept na ovom linku.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 13:55:27   
loptica7
Dzem od sljiva sam prvi put radila u pekari, u kiti tepsiji i moram reci da sam odusevljena. Nema stalnog mijesanja, prskanja, ma super. Samo ja to napravim za svoju dusu, par teglica, jer ga djeca nece, a mm malo. Pravila sam i nesto kao slatko od sljiva, moze se koristiti za kolace, a ako se dodatno izmiksa bude kao pekmez. Pravila sam buhtle s njim i super mi.

E da, kad vec pišem da kazem da sam prvi put pravila knedle od sljiva, ali mi prevelike ispale...user posted image No na greskama se uci, drugi put ce bit manje.user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 15:25:03   
ziel
To nesto komplikovano za paradajz, mogla bih da imam vise vremena, a dok je beba mala nista od toga , samo nesto na brzinu .

A sto se tice djema od sljiva, mi ga jedemo ovako sa hljebom, ili napravim sljivopitu ili strudle napunim. Huh. Nema boljeg djema. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 15:46:33   
loptica7
Pa i nije komplicirano. Kad sve zbrojis to je tri sata oko paradajiza. Sat da ga ocistis, sat da propasiras i sat da skuhas. Ovo ostalo je proces koji se sam po sebi obavlja. Samo se cini dugo, jer ti treba 2-3 dana.user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 18:39:07   
Visnja RR
kuhaju vrijedne žene user posted image
ja samo boraniju...za dva dana user posted image
renoviranje u stanu pa je i to uspjeh user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Danas kuhamo - Septembar
3.9.2016 21:53:23   
ziel
Kod mene danas bila piletina sa krompirom. Vrlo jednostavno. A sutra planiram paprike napuniti rizom i mljevenim mesom. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Danas kuhamo - Septembar
4.9.2016 14:39:53   
Visnja RR
Ostatak buranije ostavila za sutra a daanas samo sataraš... laganini user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Danas kuhamo - Septembar
4.9.2016 15:07:40   
ziel
Kod mene punjene paprike uhh kako su dobre ispale user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Danas kuhamo - Septembar
4.9.2016 22:27:08   
loptica7
Kod mene danas juha, pecena piletina i teletina s krompirima i fasirane snicle. Za svakoga po nesto. Desert: hormasice.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Danas kuhamo - Septembar
5.9.2016 9:19:49   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: loptica7

Kod mene danas juha, pecena piletina i teletina s krompirima i fasirane snicle. Za svakoga po nesto. Desert: hormasice.



svaka čast. ja toliko hrane ne napravim za 7 dana user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ladyblue RR -- 5.9.2016 9:20:33 >


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Danas kuhamo - Septembar
5.9.2016 16:09:56   
loptica7

IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: loptica7

Kod mene danas juha, pecena piletina i teletina s krompirima i fasirane snicle. Za svakoga po nesto. Desert: hormasice.



svaka čast. ja toliko hrane ne napravim za 7 dana user posted image user posted image user posted image


user posted image
I ja kuham manje, ali jucer nas bilo dosta na rucku, pa morala.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Danas kuhamo - Septembar
5.9.2016 16:15:47   
loptica7
Danas kod mame na rucku bile mahune, a sad cu za veceru domacu juhu i leso meso.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Danas kuhamo - Septembar
5.9.2016 19:35:03   
Visnja RR
e ja sam danas onu buraniju od prekjuce user posted image
za večeru isjeckah paradajz i krastavac začinih maslinovim i s heljdinim hljebom se napucah ....
kasnije cu sladoled a mozda i mnogo kasnije opet user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Danas kuhamo - Septembar
6.9.2016 16:27:52   
ziel
Kod mene krompirska corba sa mrkvom , crvenim i bijelim lukom i brokulama, fino mirise, jos da je malo zaprzim na kraju. Danas bez mesa, jer nam je dosadilo. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Danas kuhamo - Septembar
7.9.2016 7:57:35   
loptica7
Danas juha, snicle u saftu i pire krumpir ili tjestenina, vidjet cemo što djeca zele. Za desert bih mogla napraviti prhke strudlice s pekmezom i cokoladom. Ali slatko je pod "mozda", u suprotnom ima keksa i cokolade.user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Danas kuhamo - Septembar
7.9.2016 9:28:26   
ziel
Kod mene sinoc neplanski gosti dosli, isprzila batkove i cevapcice i pljeskavice , prilog krompir.

Danas makaroni sa mljevenim mesom , najvjerovatnije, posto se nisam jos razbudila , mozda promijenim plan. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Danas kuhamo - Septembar
7.9.2016 10:22:04   
amelaaaa

IZVORNA PORUKA: loptica7

Danas juha, snicle u saftu i pire krumpir ili tjestenina, vidjet cemo što djeca zele. Za desert bih mogla napraviti prhke strudlice s pekmezom i cokoladom. Ali slatko je pod "mozda", u suprotnom ima keksa i cokolade.user posted image


Mmm kako pravis ove strudlice? Imam dosta pekmeza od prosle godine pa bih da iskoristim... Ali nisam neka kuharica, treba mi detaljno uputstvo user posted image

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Danas kuhamo - Septembar
7.9.2016 10:29:20   
loptica7
Nisam ih nikad pravila do sada. Naisla na recept u jednoj grupi na fb, zeni odlicno ispale, a ona pravila prema ovom receptu:

http://www.coolinarika.com/recept/prhke-strudlice-od-dunja/?meta_refresh=1

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Danas kuhamo - Septembar
8.9.2016 11:31:06   
amelaaaa
Mmm kako dobro izgledaju, morat cu ovo probat, taman pred Bajram user posted image
Hvala puno

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Danas kuhamo - Septembar
11.9.2016 7:29:05   
loptica7
Jucer peceni krumpir i piletina sa svjeze pripremljenim ajvarom. Bilo je jos zimnice: kisele paprike, sirup i dzem od malina.

Danas punjena paprika s pire krumpirom. Slatko...a ima cokolade...user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Danas kuhamo - Septembar
15.9.2016 16:02:52   
loptica7
Jucer: dorucak - palacinke;
rucak - piletina u saftu s tjesteninom, ajvar, kisela cikla;
Vecera; pizza
Desert; kolac slican ledenom nebu.

Danas: juha, lazanje i ostatak kolaca od jucer.user posted image

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Danas kuhamo - Septembar
15.9.2016 16:05:06   
loptica7
Gdje ste zene? Kuhate li?

Meni ponestaje ideja... Sva jela mi se u krug vrte...

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *