|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rascjep nepca
25.2.2009 10:03:22   
demiana
Inace nemam obicaj da pisem po forumu posto uglavnom nadjem odgovor na pitanja koja me zanimaju u vasim odgovorima, ali o ovoj temi nema skoro nista ili vrlo malo. Rodica je rodila bebu sa rascjepom nepca i rekli su joj da se operacija moze uraditi tek nakon 4-5 godine? Ima li ko konkretna iskustva u vezi sa ovim problemom i zna li gde se rade te vrste operacija i koliko kostaju? I da li se bas mora cekati toliko dugo???

< Poruku je uredio Hanady RR -- 6.9.2010 20:11:47 >


_____________________________

11.11.2008 KRISTIANE
mamina reka zivota, mamin zubor...
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 10:09:16   
tea lana
ja sam pisala vec na o tome na temi mislim da se zvala zecija usna

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 10:16:46   
tea lana
 ni ja vise ne mogu naci tu temu tj.gdje sam pisala.Uglavnom i od moje rodice kcerka se rodila sa zecijom usnom i imala je potpuni rascijep sto usta sto nepceta.Oni su imali prvu operaciju mislim manje od godinu,i imala ih je do sad par al ovu zadnju plasticnu cekaju da odraste skroz.Ona ide u skolu odlican je ucenik,samo malo teze izgovara neke rijeci.I trenutno ima jos taj oziljak.Moj ti je savjet nek potrazi drugo misljenje.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 10:28:37   
demiana
To sam joj i ja predlozila ali ne zna gde tacno da ode da se raspita?user posted image
Tako mi je krivo, mala je kao san, samo sto ne moze da sisa i kaze ona uvek je gladna joj beba.
Ja sam malo gledala po net-u kao rascjep usne se operira u 6-om mjesecu, rascjep mekog nepca do godinu dana a tvrdog oko 4-te godine...
E sad svagde drugacije pise, ko ce im znati kad trebauser posted image
Imaju li kakve privatne klinike, kakav strucnjak bas za tu vrstu problema?

_____________________________

11.11.2008 KRISTIANE
mamina reka zivota, mamin zubor...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 11:03:43   
S.mama
Draga,mom sinu su sa godinu dana operisali nepce,ali ne potpuno,imaju tri rupice ostavljene vjerovatno da se moze razvijati...I on je rodjen isto tako,ali reci rodici da se ne brine,mada znam da nece moci da se ne zabrine...
Mene je doktor iz Tuzle upucivao na Stomatoloski fakultet i kod Prof.Dr.Medihe Filipovic u Sarajevo..Eto,nadam se da sam bar malo pomogla...

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 11:04:56   
mamin sin
Ja isto imam prijatelje koji su dobili bebu sa tezim oblikom zecje usne i rascjepa nepca, ovdje su im rekli da se tek sa 6 mjeseci radi prva operacija, i ceklai su, ali su kasnije tek kontaktirali doktora u privatnoj klinici u Zagrebu, ja mislim, i oni su im rekli da bi bilo bolje da su tu prvu operaciju uradili jos sa tri mjeseca...U svakom slucaju mislim da je 4-5 godina predug period...Znam isto za slucaj sam orascjepa nepca, i malom su uradili jednu operaciju prije godinu dana, kao neku plocicu mu ugradili da pomognu da se nepce poveze (malo blazi slucaj je bio)

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 11:06:19   
S.mama
Ja mislila ti iz Sarajeva,pa sam dala ime doktorice iz Sarajeva,sad sam vidjela da si iz Livna

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 11:14:32   
beni29
Draga moja

Jedna moja radna kolegica je rodila sincica s rascjepom neca. On nije imao zeciju usnu samo mu se nisu zatvorile kosti u nebcu i mali je bio operisan sa dva mjeseca. Ni on nije mogao sisati znam da e bilo jako tesko. Ne razumijem zasto cekati do 4-5 godina. Cak i sa zecijom usnom sada rade operacije vrlo rano cak sa 6 mjeseci. Neka se malo bolje raspita ili ako ima mogucnosti da to uradi negdje drugo a ne kod nas.

Velika pusa

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 12:41:58   
lepara
moja komsinica ima isto bebu sa ti rascjepom njoj su rekli da ce prvu operaciju imati sa 6 mj. u Beogradu.
sada mu je 3 mj. i savaki mjesec idu u Beograd na kontrolu i po novu protezu kako bi mogao jesti.
to je sve sto znam. nadam se da sam ti bar malo pomogla


_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 12:53:26   
demiana

IZVORNA PORUKA: S.mama

Ja mislila ti iz Sarajeva,pa sam dala ime doktorice iz Sarajeva,sad sam vidjela da si iz Livna

ja jesam iz Livna ali ona je iz Doboja, ma nije bitno gde doktor za dete na kraj sveta ako treba user posted image

_____________________________

11.11.2008 KRISTIANE
mamina reka zivota, mamin zubor...

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 16:15:39   
S.mama
Mene su slali u Sarajevo,Beograd i Zagreb i cujem da u Tuzlu dolazi doktorica iz francuske i radi na takvim slucajevima...
Odem na plasticnu hirurgiju i nadjem doktora,kaze da ne radi vise takve operacije..Toliko sam ga molila da je moju bebu pregledao i zakazao termin.Prva operacija sa 6 mjeseci,druga sa godinu dana i sada treba da ima trecu i ne da sam zadovoljna,ja sam prezadovoljna kako je uradio operacije..da si vidjela moju bebu kakva je bila,uzas za gledati,mislila sam da ni jedan doktor nece moci dobro uraditi operacije,ali vjeruj mi da niko sada ne primjeti nista,pa slabo cak i ja,malo ako se bolje zagledam vidim mali oziljak u obliku munjeuser posted image

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 16:45:00   
Babyy
http://www.karabeg.com/index.php?option=com_content&view=article&catid=24&id=75&lang=ba

valjda na toj stranici mozete naci neke odg....pozz

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 16:48:19   
S.mama
hvala ti puno,puno,puno..Imas jedan virtualni zagrljaj...

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rascjep nepca
25.2.2009 22:18:11   
tea lana
evo ovako cula sam se sa rodicom prvu su operaciju imali sa tri i po mjeseca na Kosevu slijedeca je bila sa godinu i dva mj. i jos jednu je imala sa tri i pol i sad cekaju da prodje pubertet i da ima jos dvije,plastiku na usni i da joj skroz nepce zatvore.Sto nisu ranije to do kraja uradili,kazu radi razvoja.

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rascjep nepca
6.3.2009 16:05:13   
demiana
Nikako da stignem da se svima zahvalim na odgovorima, puno ste mi pomogli i jos jednom hvala svima od srca na odgovorima user posted image user posted image

_____________________________

11.11.2008 KRISTIANE
mamina reka zivota, mamin zubor...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rascjep nepca
11.3.2010 20:32:11   
Rea Silvia
Moj komentar je sigurno zakasnio, ali se nadam da ce dobro doci onima koji ce u buducnosti naletiti na ovaj forum i imati ovakav problem.
Odakle da pocnem...evo ovako, 4-5 godina je predug period, toliko ni slucajno ne treba cekati. Imam isti problem, rodjena sam sa rascjepom usne i nepceta (cak mi je i donja vilica bila oko 1cm duza od gornje - zaista komplikovano), sto je ujedno dovelo i do deformacije nosa. Sada imam 18,5 godina i sve je ok. Kada su me doktori u BiH ugledali, rekli su da nikada necu progovoriti, da cu izlgedati poput zvijeri i jos kojekakvih gluposti, sto naravno nije tacno i naprotiv, samo pokazuje nestrucnost nasih doktora makslofacijalne hirurgije i uopsteno estetske hirurgije tada, a vjerujem da ni sada nije bolje...ostala mi je jos jedna operacija, cisto estetski posao kojeg niposto ne planiram odraditit ovdje. Zasto?!..Imala sam srecu da su moji roditelji bili u malo boljoj finansijskoj situaciji i odveli su me u Beograd. Tamo su mi odradili sve da ne kazem savrseno. Kasnije sam isla i u Njemacku, gdje su njihovi strucnjaci skinuli kapu s glave doktorima koji su to u Bg odradili za 10, a tacnije rijec je o dr. Zamaklaru (nisam 100% sigurna za prezime doktora, ipak je to bilo davno). Ne da nemam problema sa govorom, nego govorim 3 jezika bez ikakvih poteskoca, nemam problema ni sa L,R, CH, SH itd...pricala sam i na radiu, TV-u, gostovala u emisijama,vodila programe i nikada zaista nisam imala tih problema. Prema mojim iskustvima sa rascjepom usne (u narodu nazvan jos kao fenomen zecije usne) odlicna solucija je Beograd i njihova glavna klinika. Istina jeste da djeca rodjena s rascjepom imaju poteskoce u govoru, disanju itd, ali ja sam imala tu strecu da dospijem u ruke zaista fantasticnog strucnjaka, kojem sam zaista jako zahvalna. Prve operacije sam uradila mnogo ranije nego sto su Vam ti, nazovimo ih strucnjacima, preporucili, i imala sam ih svega 3-4. Ukoliko budete cekali jos nekoliko godina vilica, nos i lice ce se poceti formirati i bice sve teze dobiti zeljeni rezultat, a dijete svakako ne moze hodati raspuknute vilice i obicno bez mogucnosti disanja na nosnicu ispod koje se nalazi rascjep (obicno je sa jedne strane - lijeve ili desne). Operacije te vrste se rade sto prije. Tek one ostale operacije, koje se ticu estetike se rede sto kasnije, kada dijete vec prestaje sa rastom, kada je formirana odrasla osoba..obicno sa 19, 20, 21 godinu - zavisi.
Pozdrav... (:

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rascjep nepca
11.3.2010 20:46:52   
Rea Silvia
I zaboravila sam u napomeni napisati da se niposto ne ide kod nasih ''strucnjaka''. Zaista vam preporucujem, ako imate nekog novca, bolje je otici negdje dr nego kod nas.. jer se u BiH ta plasticna hirurgija tek zadnje vrijeme pocela razvijati i meni licno ne pada ni na kraj pameti da mi neko ovdje pokvari rad na licu u koji je ulozeno zaista mnogo novca, znanja i truda. I mi mozemo tek govoriti o toj nekoj estetskoj, ali ne i makslofacijalnoj hirurgiji. Nemamo tih strucnjaka, a operacije rascjepa nije isto kao obicna operacija nosa ili slicno, to je velika odgovornost i svaki los odabir doktora koji ce vam raditi operaciju te vrste nevjerovatno utice na buducnost operisane osobe. Utice na njene sposobnosti (krenimo od osnovnog) disanja(ako je tezi slucaj, dupli rascjep..), jela, GOVORA - sto povlaci status u drustvu, tezak period puberteta koji utice na razvoj licnosti i jos mnogo mnogo toga, da ne govorim o buducem pozivu djeteta.  Poznajem velik broj unakazene djece od strane nasih doktora. Zaista, za Vase dobro, neka Vam uvijek na pameti bude prvo Beograd, zatim Zagreb, a ukoliko imate novca idite dalje...mada ja opet napominjem da su njemacki strucnjaci Beogradu jos davne 1992 skidali kapu s glave. Zamislite koliko je sada sve uznapredovalo?!...zelim Vam sve najbolje...pozdrav user posted image

(odgovor članu Rea Silvia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rascjep nepca
21.3.2010 0:13:11   
edijevamama
Zdravo, 

prije tri mjeseca sam i ja dbila jednu malu bebicu sa rescjepom usne i nepca jednostranim-
Odmah po rodjenju je dobio plocicu koja mu koristi da moze lakse jesti. Sad sa tri mjeseca smo bili na maksilofacijalnoj hirurgiji, medjutim tamo je bila doktrorica Irma koja je bila tako neljubazna, jer ja kao majka imam hiljadu i jedno pitanje medjutim ni na jedno nisam dobila odgovor, jer ona je sva u fazonu kao sto cu ti ja o tome govorit kad vi to nerazumijete,jojjjjjj.Insistirala sam na tome da operacija usne bude sa tri mjeseca ali ona ne zeli ni cuti, kaze sa 6 mjeseci i tacka.

Sad bih zamolila sve koje znaju da mi malo o doktorima ispisu, npr kakva je Irma ako ima neko iskustva, pa ima i doktor Bejtovic Benjamin.
Htjela bih ipak najbolje svom djetetu....

Rea Silva molim te ako mozes reci mi koji je to doktor u Beogradu,jer imam mogucnosti da odem i tamo jer imam zdravstveno osiguranje i u Srbiji,sa koliko su ti mjeseci prvu operaciju uradili?

(odgovor članu Rea Silvia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: rascjep nepca
21.3.2010 0:21:57   
edijevamama
e izvini tek sad sam vidjela da si napisala ime doktora..

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *