|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Reakcija na mrkvu
24.8.2008 18:16:26   
ElmaB
Da li ste ikada kod svojih beba primijetili bilo kakvu reakciju, nakon sto ste im davali sok ili kasicu od mrkve?
Ja sam svojim blizancima, isto kao i Tei,  pocela uvoditi dohranu sa puna cetiri mjeseca. Jucer su pili sok od ciste mrkve, do sada samo mjesavinu mrkva sa jabukom, i kod Lane su se danas pojavile fleke oker zute boje. Najvise ih je bilo na tjemenu, gleznjevima oko ruku i nogu. Nakon sto je imala stolicu, nije bio proliv, flekice su se povukle. Pretpostavljam da je karoten izbacio te fleke. Jeste li se susretale s tim? Nisam se uspjela cuti sa dr, jer je nedjelja i nedostupna je, pa mi treba vase misljenje i iskustva!

Pusa svima!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Reakcija na mrkvu
24.8.2008 18:25:59   
mamyca
Ja sam Hamzi davala hippov sok od mrkve,ali tada mi je jedna zena rekla da je njeno dijete dobilo neke zute fleke po tijelu,i kad je otisla kod doktora,on joj je rekao da je to od frutekovog soka od mrkve,jer ona je frutek koristila.Pa sam se ja sad prepala,iako ja svom malom dajem hippove proizvode,prestala sam s njima,pa mu dajem samo domacu kuhanu.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Reakcija na mrkvu
24.8.2008 18:33:25   
ElmaB
Pa, tako sam i mislila. Moji su pili i jedan i drugi, jer su oba namijenjena nakon 4. mjeseca!

Hvala ti draga moja!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Reakcija na mrkvu
24.8.2008 18:36:57   
mamyca
Nema na cemu,tu smo da pomazemo jedni drugima.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Reakcija na mrkvu
24.8.2008 20:47:48   
anitaMO
moja pije sokic od mrkve frutek ali nikad nismo imale nikakvu reakciju .ona ga obozava.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Reakcija na mrkvu
24.8.2008 21:00:24   
camm
moja je skoro bila narandjasta od mrkve i jabuke
tu konbinaciju je najvise voljela,,
pa nam je pedica ukinula 3 mj.da ne smije nista jesti zuto ni narandjasto
moj ti je savjet da smanjih malo mrkvu i sokice od mrkvice.


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Reakcija na mrkvu
25.8.2008 8:21:35   
ElmaB
Hvala drage moje. Bitno je da je to samo reakcija na mrkvu, da nije ne daj Boze sta drugo!

Pusa svima!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Reakcija na mrkvu
27.8.2008 11:18:57   
boogy woogy
Meni je pedijatrica rekla da ne dajem bebi mrkvicu precesto, ustvari jednom sedmicno je dovoljno. Ja ne dajem svom sinu nista industrijsko ali interesantno on je imao reakciju na PRAVU mrkvu!!user posted image Ustvari, to je bila kao neka vrsta lisaja na nogicama, smedjkasta flekica i hrapava na dodir. Nakon toga mu nisam dala mrkvu puna 2 mj. Sad je jede bez problema i moj je zakljucak bio da jednostavno nije bio spreman za mrkveuser posted image  

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Reakcija na mrkvu
27.8.2008 22:46:14   
mamin sin
Negdje sam procitala ali sad ne mogu tacno naci...ali uglavnom...Mrkva ima neki sastojak koji cini da koza poprimi zuto narandzasti ton pa se savjetuje da se ne pretjeruje sa kolicinom davanja mrkvice. user posted image  Tako da mislim ElmaB da je to samo reakcija blaga.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Reakcija na mrkvu
28.8.2008 14:22:06   
adannn
moja mala je sa 4 mjeseca počela piti sokiće.Davala sam joj prvo Frutek-mrkva i jabuka.Međutim,posle svakog soka je bolio stomak ali ja sam mislila obični grčevi,ma nije to ništa.Ali kada sam joj svježu mrkvu protisnula kroz sokovnik i dala joj svjež sok user posted image plakala je toliko da je bilo nemoguće smiriti.Od tada se bojim dati joj bilo šta što sadrži mrkvu.Nisam imala iskustva sa tim flekama.user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Reakcija na mrkvu
29.8.2008 0:43:37   
hanabanana
Ma to su vam fleke zbog karotena kojeg je mrkva puna. Obično se javljaju ako se često konzumira domaći sok od mrkva. Ništa opasno, čak potpuno bezopasno.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Reakcija na mrkvu
2.9.2008 9:35:32   
lida
Ja sam Mirzi pocela davati mrkvicu...probao je i domacu i hipp nije imao nikakve reakcije ali nam je ped.rekla da mrkvicu koristimo jednom u sedmici bas zbog puno karotena.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Reakcija na mrkvu
20.3.2009 21:17:43   
adannn
Uhhhh drage moje,pa tek sad ovo čitam....Ja svojoj Nejri skoro pa svaki dan dajem sok od mrkve od Fructala 100% prirodni sok bez šećera....I primjetim u zadnje vrijeme mi curica skoro pa narandžasta,hajd kontam ok ali to je samo oko nosića i po licu...I mislim od karotena,ma nije opasno...A sada čitam da se ne smije često davati,a moja to pije svaki dan ali ukidam mrkvu od danas i davat ću joj 1 sedmično,mada ga voli najvišeuser posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *