|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sa koliko su naucili voziti bicikl?
5.7.2011 14:41:20   
Nunu 08
Pozdrav!
Moj sin ima skoro 3 godine, i dobio je bicikl, ali nikako da shvati kako pedale okretati, ustvari mislim da mu je mrsko, jer smo dosad ga mi gurala u onom triciklu?Kakva su vasa iskustva?

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
5.7.2011 14:43:25   
mamana
Sa 3 godine počela je voziti biciklo sa pomoćnim, a kad se umori onda je guramo.

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
5.7.2011 18:44:50   
DM
Za drugi rođendan dobio bike sa pomoćnim točkovima i počeo ga nedugo nakon toga i voziti(stariji sin) od ovog proljeća ga vozi i bez pomoćnih točkova, a mlađi još uvijek(iako je napunio 2 god9 još uvijek vozi"pješke"autić sa pedalamauser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
5.7.2011 20:43:47   
Skvo RR
Sa pomocnim vozi od 2,5 godine..samostalno....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
5.7.2011 20:53:04   
Hanady RR
Moja starija je sa 18 mjeseci bila u onome triciklu guralici i s advije godine počela je smaa na njemu okretati pedale...sa 3 godine dobila je biciklo veće sa pomoćnim točkovima i vrslo brzo sama ga vozala...ove godine skinuli smo i pomoćne ...sada ima 5 godina ona.
A mlađa je sa 2 godine i 2 mjeseca napustila tricikl jer joj je bio malen za guzu i dobila biciklo s apomoćnim...vozi bez problema od tada...s tim da je trebalo malo vremena njoj da objasnimo da se pedale guraju naprijed a ne nazaduser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
5.7.2011 22:20:47   
MicoTico
Moja curica ima 5.5 godina i vozi sa pomocnim tockicima. tek je prosle godine htjela okretati pedale. To nju "smara". Vozi i sve gleda po komsiluku da joj sta ne promakne.Kojom brzinom vozi (citaj milimetar na sat), da nema pomocnih tockica, pala bi ko fosna.
Ona radje vozi rolere.Tu je pravi maher. 

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 0:26:32   
bebbe RR
Starija od trećeg rođendana vozi bez pomoćnih točkova.
Mlađa takođe ima bicikl, bez pomoćnih točkova, jer MM im se jako protivi, ali ga još ne vozi. Nekako odbija i nema želju. Ovih dana ćemo joj kupiti onaj biciklić na odgurivanje, koji uopće nema pedale, ali ni pomoćne točkove i preporučuje ga se umjesto tricikala i bicikala sa pomoćnim točkovima, jer djeca lakše savladaju pojam ravnoteže i logiku voženja bica, kažu... Mada, svi smo se mi naučili voziti bic bez toga... Vidjećemo...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 0:39:23   
Ilhana RR
Sa 2 godine je pocela da vozi onaj sa tri tocka, a za treci rodjendan je dobila cool bike od daidze i dince za rodjendan koji je nakon dva dana sa pomocnim naucila i sad pici nemogu je stici =)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 9:08:17   
henna ze
kako uopšte se nauči voziti bicikl bez pomočnih točkića? moja ima 9 godina i vozila je nekad sa pomočnim neki bicikl..prošle godine sam joj kupila bicikl pravo dobar na kojem nema pomočnih i nikad nije naučila da vozi..doduše probala i nije htjela...sad intenzivno idemo vani..ali ona se plaši i nemam pojma kako da je naučim..by the way..ja nemam pojma kako sam naučila..
a na rolama fura od 3,5 godine

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 9:32:26   
Malenaoduvijek
ja sam bila mala kada sam pocela voziti biciklo, inace sam smotana ali to mi je bas bilo drago.
znam da sam bila preniska da dohvatim pedale od ponija pa sam stajala na njima i okretala( a uzimala biciklo od starje sestre)  i dobila za polazak u skolu novog ponija, kako sam ja bila sretna user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 9:39:41   
Lady26
Henna prvo neka se oslobodi straha ako ga ima a ti se naoruzas strpljenjem user posted image
Kako ces je nauciti? Neka sjedne i vozi, tj okrece pedale a ti pridrzavaj sjediste (cic) ali jako da joj mozes drzati ravnotezu i "upravljati" njime...i pomalo je pustaj...svaki dan po malo i brzo ce se sama osloboditi....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 9:52:53   
henna ze
ma tako i radim..samo što se ja slomih..ona ima 9 godina ..37 kg i težak bicikl...hajd ja nekad joj pustim nizbrdo da se vozi da proba da digne nogice i drži ravnotežu..nekad joj tako pridržavam sic ...danas moram opet...a ne bih smjela da se naprežem..a u oca nema povjerenja i uopšte neće da proba s njim..iako je on voljan i strpljiv i jak...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 9:56:45   
Lady26
Misha mu....a tajo bi bas bio pogodan i mene je moj naucio user posted image
A upravu si, i jest ti potesko sve to, cuvja se i svoje zdravlje a biciklo nece pobjeci user posted image ...a da probate zajedno pa mozda se oslobodi i sa tatom...
Ja sve nabrajam mozda nesto upali user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 11:02:57   
Trnoruzica
Gdje ste vi kupili bicikl za vasu djecu?

Mi smo dobili neki na poklon, ali nekakav da Bog sacuva, haman da je iz Robota user posted image

I vozimo, jos uvijek jedva, ali polako

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 11:21:37   
henna ze
mi smo kupili u kidoz-u centru...144 KM

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 11:22:01   
dinaa
Stariji je naucio bez pomocnih tockova sa 4 godine sad hoce da mu kupimo ono veliko biciklo sa brzinamauser posted image jer svi njegovi vrsnjaci vozaju to biciklo(djeca od 9 godina)iskreno mene strah i ne kupuje mi se ali obecanje moramo ispuniti.
Kcerkica(4 godine)voza sa pomocnim tockovima ali nije uopste zainteresovana za biciklo voza ga samo kad vidi drugu djecu sa istim a sama nikad ne bi trazila,ali zato role me slomise svaki dan nebi ih popustalauser posted image .


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 11:28:25   
mamana
ali zato role me slomise svaki dan nebi ih popustala .

ovo mi je poznato, prvo pitanje s vrata hocemo li vani sa rolama

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 13:17:03   
bebacha
Ajla ima 3,5 godine i nezna vozit biciklo.okrece pedalje u nazaduser posted image user posted image e sad mi trazimo biciklo koje imaju zadnju kocnicu preko pedalje,ono okrenes nazad i zakoci.e mene interesuje kako odredit koje biciklo odg dobi djeteta.vidjela sam 2-3 velicine koje bi bilo pogodne za nju sad,al znam da to ima nesto odredeno po godina al nemogu se sjetit gdje sam to vidjela.hajdi nek neko ko se razumije napise jer kontamo veceras ici kupi.a ja sam mislila da role ne dolaze u obzir do 6-7 godinauser posted image user posted image
stvarno kad je vrijeme za  role i romobil.meni je to sve bas zanimljivo al imam osjecaj da cu poludit kad pocne vozit biciklo,role,romobil,bas me stra.mozda najbolje kupit odma i kaciguuser posted image user posted image

< Poruku je uredio bebacha -- 6.7.2011 13:19:19 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 13:56:55   
amdi
I ja sam isto mislila da je za role ok oko 6.godine. Sve nesto cekam da porastu, taj mi se sport bas svidjauser posted image izgleda da cemo ubrzo u potragu

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
6.7.2011 15:18:33   
dinaa
Pa evo moja curica rola sa nepune 4 godine(sad ce za 10 dana napuniti 4)user posted image i dobro joj ide,romobil takodje pocela vozati dosta prije rola ali biciklo je ne zanimauser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
13.7.2011 14:31:10   
hanabanana
H. je sa tri godine dobila ovaj bicikl bez pedala

user posted image

Na ovakvom biciklu djeca nauče ono što i jeste najbitnije kod vožnje bicikla - odražati ravnotežu. Dvije godine je pičila Vilsonovim brzinom munje, morala sa sama odgurivati i tako naučila držati ravnotežu.

Nakon toga prošle godine je sjela na pravi bicikle, i počela voziti.

S. je naslijedila ovaj bicikl bez pedala. Prvi pokušaji " vožnje " bili su presmiješni, ali sada piči ko " sumanuta ".

Iduće godine ili dogodine joj planirmo uzeti pravi bicikl, i ide " online " bez pomoćnih.

U funkciju ovog bicikla sam se uvjerila kada se H. mijenjala sa klincima ispred zgrade za bicikle. Oni bi njoj dali njihove sa pomoćni, a ona njima ovaj bez pedala. Niti jedno dijete nije moglo koristiti njen bicikl bez pedala, iako su bez problema " vozili " svoja bicikla na pomoćnim.

Ako nećete da kupujete ovaj bicikl bez pedala, isto ćete postići ako običnom biciklu skinete pedale, date dijetetu da sjedne i počne se odugrivati.

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
14.7.2011 8:17:39   
Mala Selma
H. je sa tri godine dobila ovaj bicikl bez pedala




Znate li gdje u Sarajevu ima kupiti ovo biciklo i koja mu je cijena? Hvalauser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sa koliko su naucili voziti bicikl?
15.7.2011 8:30:52   
hanabanana
Ovakav isti nema, ali ima na sličan fazon.
Radnja na izlasku iz Vilsonovog, i ona na Č.Vili kod SSH, ispod apoteke Dina.
Samo što su plastični, kvalitetni su, ali im je volan fiksiran, kod našeg se može manevrisati volanom.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *