|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
17.10.2009 16:50:28   
Nedi
Nikad u zivotu nam se nije desilo nista gore....u četvrtak oko 19 sati je moj djecak šetkao kroz kuću...mm i ja u dnevnom boravku...i moj miš zapne za kabal od grijalice ( ne znamo ni mi kako) i pade. Plač, grč...ne znamo ni šta ga boli, vidjeli smo, pao je nama na očima, znamo da nije udario glavicom. MM odmah jorgan na pod i ja ga počenm skidati da ga pregledam...nogice se čine u redu, rukice ne da dotaknuti. I mi odmah u hitnu (onako u kućnom izdanju), pa na urgentno u bolnicu, neće da stoji nikako mi umrli 100 puta. Slikamo odmah ramena, rukice ( slikanje je ravno naučnoj fantastici)...i zavrsi se na lomu desne rukice na kojoj imamo gips.
Sad se  borimo da nebi slučajno ponovo pao, ili kad spava da ne legi na rukici. Dr u bolnici su nam rekli da mu smijemo dati sirup brufen protiv bolova, pa me zanima da li ga je neko davao djetetu od 1 g i 10 mjeseci. Dusa mamina boji ga jukica, do sada smo mu davali panadol, nesto me strah brufena da nije prejak? A opet vidim da je panadol slab, pomagajte




_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
17.10.2009 17:03:08   
lejlašh
Sanja stvarno mi je žao Nedija, ali to će proći, a može se desiti svima. Sreća je što kod djece kosti brzo zarastaju, a Nedim je hvala Bogu, zdrav i jak, pa će to brzo proći.
Što se tiče brufena - slobodno ga smiješ dati, daju ga i puno manjoj djeci. Možeš čak i 3x1kašiku (5ml), jer Nedim ima dovoljnu kilažu za to. Sretno i želim da mali momak što prije ozdravi

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
17.10.2009 17:08:38   
dinaa
Draga Nedi zao mi je tvog djecaka,dusa draga,a i vas jer ste se nasekirali.Ma joj koliko god ih mi pazili ono nesto kad ce bit-bit ce.
A brufen mu smijes dati,bar sam ja davala svojoj djevojcici a bila je mladja nego tvoj djecak sada.Mi smo ga koristili za temperaturu.Ustvari jel mislimo na isti sirup cini mi se Iboprufen je kod nas bio.
Pusa i malom djecaku zelimo da rukica sto prije ozdravi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
17.10.2009 17:14:13   
Lalana
ooo Nedi, bas mi je zaouser posted image
Sta ces, nekad kazem sto ih vise pazimo ono ce opet biti sta je odredjeno. Zao mi je bebija puno, nemam ti neki pametan savjet jer se nisam sretala sa tim. Zelim da sto lakse prebrodite.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
17.10.2009 18:09:11   
new mama
Bas mi je zao malenog,nadam se da ce brzo rukica biti bolje,saljemo mu moja djevojcica i ja puno zagrljaja i poljubaca da ga puno ne boliuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
17.10.2009 18:54:52   
acudesa
nedi, jako mi je žaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moj dječak padne po 10 puta dnevno, ne gleda on ništa, ali hvala Bogu nije se ništa slično desilo, ali ja svaki put pretrnemuser posted image user posted image  čuvajte se, pazi da se ne povrijedi


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
18.10.2009 7:58:49   
Crvena
Bas mi je zao Nedijauser posted image
Puno poljubaca user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
18.10.2009 9:19:41   
veeseelaa
joj draga mogu misliti kako ti je, tako mi je žao, savjet ti nemam nikakav dati...
imam poznanike čiji maleni ima 14 mjeseci, isto tako je pao i slomio rukicu, skoro je skinuo gips i sve je ok
Želim bebi brzo zacjeljenje loma i javi kako je, kako pajki i kako uopće deverate, srce malo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
19.10.2009 15:25:50   
Suzana
A jooooj, što mi je žao malog bebija...
Nekada i bezazleni pad završi ovako...
Velika pusa za Nedija i želimo mu da mu rukica bude što prije kao nova.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
20.10.2009 8:30:06   
Nedi
Evo nas, deveramo nekako...mm i ja ne spavamo po cijelu noć jer moramo paziti da se u snu ne osloni na rukicu, morali smo skloniti sve lopte ( inače ih ima oko 130 i jako ih voli), i motor, bubamaru...da slučajno nebi pao. Rukica ga zaboli s vremena na vrijeme, popio je sirup dva puta, i stalno govori "kine čiko gisp". U četvrtak nam je kontrola pa ćemo vidjeti šta dalje...
Hvala vam na podršci, sve vas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
20.10.2009 8:36:15   
Natica
i moja mala je prosle subote slomila ruku, i bili smo cak i na operaciji koja je trajala 1,5 h. prva dva dana smo imali problema sa spavanjem, i hodanjem itd.gisp je bas na ruznom mjestu, od ramena sve do prstica, ali evo sad hvala Bogu ponasa se kao i da nema gips, skroz se navikla. koliko tvoj bebac mora da nosi gips?

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
20.10.2009 8:50:32   
Nedi
U četvrtak idemo na kontrolu, valjda će skinuti ovaj i staviti drugi...ne znam vidjeti ćemo kako će izgledati kontrola. I nadam se da nam neće trebati operacija evo odmah me presječe...Natice, žao mi je tvoje djevojčice, duša gaga kako je boji rukica i još kako im smeta "gisp"...mi još ne možemo sebi doći kako nam je dijete palo, nama na očima i u sobi a slomilo rukicu. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Natica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
20.10.2009 19:46:04   
Romali
Tek sad vidjeh ovu temu user posted image
Ma baš mi je žao Nedija i svih drugih bebarauser posted image
Baš kao što si kažu, i moj Omar padne nekoliko puta dnevno, ali eto hB nije nikad ništa slomio. Uh...
Nadam se da ćete izdržati ove teške dane, da se Nedi neće povrijediti, da neće biti potrebna operacija. Čuvajte se user posted image , poljubac malom drugu user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
20.10.2009 20:12:20   
Natica
ma ne skiraj se! ako nije do sad trebala operacija onda nece nikako ;) moja je pala s kauca tacno na lakat i totalni lom, dok smo dosli u bolnicu odmah na na operaciju.. jos kad se sjetim one narkoze uhhh. najgori dan u mom zivotu. ali eto hvala Bogu sad je ok, vec smo dobili novi gips i sutra idemo opet na kontrolu. ma bit ce to sve ok, samo se ti nemoj sikirati. znam kako ti je, ne mozes nikako ugoditi, to je ono najgore vidis kako se pati a ti ne moze nista. al proci ce ti to ako Bog da. i moja se vec navikla na njeg, ovaj drugi sto je dobila je malo laksi pa joj vec bolje. drzi se i jos jednom no sikiriki

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
20.10.2009 23:00:21   
Nunichi
Bas mi je zao malenog, nadam se da ce brzo rukica biti bolje...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
21.10.2009 9:08:21   
Nedi
Sad više rukica ne boli, s vremene na vrijeme zaboli ali ne u kontinuitetu...jupiii.Ne moramo piti sirup i mama je sretna jer joj je dječak bolje a i ne mora mu davati hemiju. Ali sad hoće da rukicom uzima igračke i mm i ja stalno hodamo za njim i uzimamo mu stvari iz rukice user posted image jadnik ništa mu nije jasno. Učili ga da uzima desnom rukicom a sad odjednom lijevom. Po noći još uvijek deveramo jer se vrti i stalno ga moramo paziti i okretati, ali biti će abd dobro sutra idemo na kontrolu. Hvala na podršci, Nedi i mama vas sve user posted imageuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
23.10.2009 8:48:50   
Nedi
Bili smo na kontroli i sve je hb dobro, još koji dan i skidamo gips user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
23.10.2009 9:34:51   
leli§
eto supej jos samo majo... samo se ne dajte pokolebati. doktori ce uvijek preporuciti da skinu gipsic malo ranije pa da vi pazite... ja bih ti licno preporucila da ostavis gispic ako treba i sedmicu duze pa onda da pazis jer ces ovako biti na iglama.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
23.10.2009 9:42:58   
Nedi
I mi smo baš to kontali...ostaviti još koji dan

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
23.10.2009 17:48:45   
Natica
zar vec hoce da skine gips? pa kako tako brzo? mi idemo tek 6.11 aBd na skidanje gipsa. bas mi se cini to nekako brzo, al oni valjda trebaju najbolje znati

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
14.5.2011 14:57:02   
Anoniman
Ehh,evo i nas na ovoj temi....moja H. je u nedj. pala i slomila rukicu,na laktu... stavili joj langetu,u srijedu bili kod ortopeda,opet langetu,ne mogu joj staviti gips sve dok se otok ne povuce,pa da dodjemo opet za 10 dana user posted image a koliko ja vidim njoj rukica otice i dalje,kad su joj stavili ovu dr.langetu bila joj je bas komotna da kazem,a sad je vec steze,dugo mi je cekati jos skoro pa sedmicu dana,strah me da se nije sta zakomplikovalo,ne znam da li je to normalno sto joj tako otice ruka  user posted image


(odgovor članu Natica)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
14.5.2011 15:14:42   
dinaa
A joj draga nemam ti nikakav savjet ali evo mogu ti pruziti bar podrskuuser posted image .Zao mi je djevojcice sto joj se to desilo,pile drago boli li je puno?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
14.5.2011 15:32:33   
Anoniman
A ne zali se puno da je boli,jedino na dodir,i na spavanju se par puta uvrijedila...  user posted image

Hvala Dinaa  user posted image

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
14.5.2011 15:33:25   
Lulu_08
Draga Gracanka, na tvom mjestu bih definitivno isla ponovo doktoru, jer i meni je sumnjivo to sto i dalje ruka otice, a iako nista nije u pitanju bar ces se smiriti ako potvrde da je to normalno.

Veliki zagrljaj za malu djevojcicu!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Savjet...sta kad dijete slomi rukicu?
14.5.2011 15:44:44   
Dida79
Gracanko zao mi je malene djevojciceuser posted image
Da sam na tvom mjestu ja bi djete ponovo odvela dr ili bi samo nazvala i pitala za savjet
Sretno i sto brzi opravak vam zelim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *