|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 11:47:29   
HanaBana
Da otvorim ovu temu ponukala me anketa i komentari na anketi na RR.
Inace vec dugo vremena bavim se ovom tematikom, radim knjigu koja bi se jednog dana nasala u skolama kao udzbenik predmeta seksualna edukacija. Radim isto tako radionice na ovu temu sa djecom, roditeljima i nastavnicima. Ako zelite mogu napisati i iskustva ali me zanimaju vasa misljenja.
Ono sto sam dosada zapazila da je ovo pozitivna stvar a ne nikakvo sirenje sexa po skolama i kod maloljetnika!

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 11:49:27   
sheri
da je bogdom vise sexualnog obrazovanja i osvjescivanja u skolama! bravo za ideju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 11:51:01   
HanaBana
Hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:00:24   
Leva
Bravo HanaBana user posted image user posted image user posted image
Imam seku koja je sedmi razred osmogodisnje skole i po meni je naprosto neprihvatljivo da ni u jednom udzbeniku iz biologije ne pise nista o menstruaciji, zacecu i spolno prenosivim bolestima. Moja sestra ima srecu pa se s njom otvoreno razgovara, ali sta je sa djecom ciji su roditelji konzervativniji? Cesto se upitam zar je moguce da djevojcice u 21. stoljecu ne znaju sta je menstruacija i zbog cega je dobijaju user posted image
Znam da su misljenja oprecna i da mnogi smatraju da ce uvodjenje seksualnog odgoja doprinijeti "bludu" ali upravo uvodjenje istog bi po meni trebalo natjerati tu djecu da razmisle o svojim postupcima jer trudnoca nije "najgora" stvar koja im se moze desiti.
Za nase drage sugradjane bitno je samo sta ce mahala pricati a ne da li im je dijete iz neznanja pokupilo neku bolescuru. user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:04:32   
HanaBana
Ma razumijem da postoje oprecna misljenja ali ne razumijem da postoje osobe koje zabranjuju da se uci o tome, kao znace kada bude trebalo.
Sto moja mama kaze da je meni ta knjiga bila sto pises i da su bile te radionice da znam kako prici i pricati na tu temu.
Nastojim maksimalno uz pomoc extra ljudi da to jednog dana zazivi i vjerujem da cu to uspjeti makar dok moja Hana krene u skolu. I uvjek sam za otvoreni razgovor o tome, jer bolje da ja sa svojim djetetom pricam o tome otvoreno nego da je drugarice ili mozda drugovi odgajaju o tomeuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:07:48   
mišur
HanaBana, ideja ti je odlična!
Smatram da je sexualna edukacija u starijim razredima osnovne, a posebno u srednjoj školi neophodna...Posebno jer djeca tada ulaze u pubertet, a svi znamo kako je to nezgodno doba..
Mene i brata je mama kad smo imali 12-13godina stavila pred sebe, otvorila nam jednu enciklopediju za djecu koja je ilustrovana slikama, i objasnila nam kako nastaju bebeuser posted image  .
A mislim da bi i djeci neke stvari bile puno normalnije i lagodnije za priču sa roditeljima kad bi o tome učili u školi kao obavezno gradivo...
Ovako se djeca stide da pitaju roditelje, i u tom neznanju prave greške...
U svakom slučaju, bravo za ideju i želju da je realizuješ kroz knjigu...user posted image
Nadam se da ćemo jednog dana, bar kad naši klinci budu išli u školu, zajedno sa njima čitati tvoj udžbenikuser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:08:28   
mala mu
ja sam u potpunosti ZA UVOĐENJE ovog predmeta u školu i to kao obavezan predmet...
ja sam davno završila OŠ al' ni sada mi nije jasno zašto se nastavnik iz biologije crvenio kada nam je govorio o oprašivanju cvjetovauser posted image user posted image user posted image
uglavnom,kada nas mogu opterećavati sa podatcima koliko ovaca ima u Australiji po glavi stanovnika,zašto nebi i nešto korisnije naučili.......


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:09:56   
jupajdi
Odlična tema user posted image user posted image user posted image

Mišljenja sam da se u škole mora uvesti nešto tipa seksualne edukacije, dali kao uz biologiju ili kao vid nekih predavanja. Djeca u dobi već od petog razreda osnovne škole mogu imati seksualne odnose ( mislim da je to uzasno rano, ali ima slučajeva user posted image  ) tako da se već tada mora znati da djevojčica može ostati u drugom stanju ili dobiti neku spolnu bolest.
Mene je sin kojem je peta godina pitao kako beba dođe u stomak. Ja sam mu odgovorila da to bude kada se mama i tata vole, ali njemu je taj odgovor bio dovoljan neko vrijeme pa me je opet nakon izvesnog vremena pitao isto pitanje. Naravno, opet sam mu odgovorila isto, ali tražio je još odgovora tipa, a kako dođe u stomak, dali je neko stavi user posted image ..... Nisam mu ništa odgovorila jer smatram da je još mali. Kada dođe vrijeme za to obavezno ću pričati sa njim o tome.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:21:07   
lely
Ja sam u svakom slucaju za,ako ne da se uvede kao predmet u skoli onda bar da postoje radionice SE,neka predavanja ili vec sta....Ali mislim da bi bilo bolje da se ta edukacija sprovodi samo u srednjim skolama,jer nisam sigurna da bi djecica u osnovnim pravilno shvatila pravu poruku toga,a mozda i grijesimuser posted image
Mislim da bi se tada smanjio broj nezeljenih trudnoca,samim tim abortusa i djece koja su ostavljena u domove,a Bogami i bolesti.

Bravo HanaBanauser posted image user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:24:09   
HanaBana
Slazem se sa svima. To bi trebalo krenuti od 5 razreda. Na pocetku bi to bilo samo malo upoznavanje o pubertetskim promjenama i sta se sve moze desiti u tom periodu. U svakom udzbeniku na karju bi se nalazio rijecnik pojmova pa cak i onih vulgarnih, jer djeci terba dati do znanja da rijec pi... je normalna rijec ali se ne bi trebala govoriti u drustvu jer se smatra vulgarnom itduser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:27:29   
ena23
E mala m uovo si definitivno u pravu za ove ovce i australiju... u nasim skolama se odavno ne uci nista konkretno vezano za opstu kulturu i opste znanje, a o odgoju da i ne pricam.
Sto se tice konkretno sexualnog odgoja, nemojte mi zamjeriti, ali nekako imam osjecaj da nasa sredina nije sazrjela za to. Pogotovo u seoskim sredinama (odakle sam i sama i odakle mi je muz) o ovoj temi se rado i dugo suti, ako se i spominje onda sigurno ne pred djecom... Prije uvodjenja seksualnog odgoja kao predmeta prije bi trebalo obrazvoati roditelje pa onda preci na djecu, tako da roditelji znaju da im taj predmet djecu nece otjerati u blud i nagovoriti na seks u pubertetu.

A kamo srece da je mene neko informisao, ako nista onako usput, nego sve sto znam sama sam naucila- ja i mm u suradnji user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:31:09   
lely
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Slazem se sa svima. To bi trebalo krenuti od 5 razreda. Na pocetku bi to bilo samo malo upoznavanje o pubertetskim promjenama i sta se sve moze desiti u tom periodu. U svakom udzbeniku na karju bi se nalazio rijecnik pojmova pa cak i onih vulgarnih, jer djeci terba dati do znanja da rijec pi... je normalna rijec ali se ne bi trebala govoriti u drustvu jer se smatra vulgarnom itduser posted image user posted image


Ovakav princip edukaciju mislim da je ok i za o.s.,korak po korak i upoznavalje o promjenama u pubertetu 

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 12:31:33   
HanaBana
ena23 to se radi i u saradnji sa roditeljima. Cilj i jeste da se skine taj povez sa ociju u ruralnim mjestima jer u drugim je situacija ipak nesto bolja. Roditelji i jesu primat u ostvarenju ovog cilja.
Lely - vjerovala i ne djeca iz osnovnih skola su cak informisanija od djece u srednjim skolama, radila sm aanketu i bila sma sokirana. djeca u srednjim skolama o tome razmisljaju skroz drugacije za razliku od onih koji su tek u pubertetu i zeljni su saznati sta im se desava.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 13:10:22   
juni
Hanabana, ideja ti je odlicna, samo mi je zao sto sexualna edukacija jos nije zazivila u nasim skolama a to je po meni nesto sto se podrazumijeva i sto je neophodno. Pa zar je jos uvijek sex tabu tema?
U mojoj porodici se uvijek otvoreno govorilo o sexu (ja mislila da je to u svakoj porodici), kad ono user posted image

Da ja ne bih pametovala evo jedna zanimljiva kolumna

http://www.sarajevo-x.com/clanak/090510088


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 13:11:12   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Leva

...Cesto se upitam zar je moguce da djevojcice u 21. stoljecu ne znaju sta je menstruacija i zbog cega je dobijaju user posted image ...


Ono što je frapantniji podatak jeste da djevojčice i dječaci, u svojoj najranijoj dobi (o čemu roditelji i ne sanjaju) saznaju o "onim stvarima" i međusobno o "njima" pričaju (da ne kažem upražnjavaju) - brrrrrrr...trnci me prođoše.
Mnogo oko nas je stvari, dešavanja koji ukazuju na seksualnu opredjeljenost ili podjelu među spolova.
Npr. mene kikica pita prije nekoliko mjeseci, kada smo došli iz nabavke, držeći u ruci moje mjesečne uloške :"Mama, a šta je ovo?"......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

P A F .....

Rekoh:"Mamine pelene" - u tom momentu mi ništa drugo nije na um palo, a što bi moglo (makar na kratko) zadovoljiti njenu radoznalost.

Koliko god mi se trudili da odgađamo njihov način zapažanja kada je riječ o ovoj (kako neki misle) tabu - temi, koja je davno postala sve, osim tema o kojoj se ne smije razmišljati, a kamoli razgovarati, to se neće dogoditi.
Dovoljno je da dijete samo pogleda televizijsku reklamu, ili seriju, ili film, pa da mu mnogo toga bude pod znakom pitanja.
I ukoliko u tom momentu ne zadovoljimo, na dovoljno dobar način ,znatiželju svog djeteta, ono će rješenje tražiti na drugoj strani.
Jer smatram da djetetu naše :"Zato" , ili naš odgovor:"Imat ćemo kad o tome pričati", ili "Ti si još mali, za takve stvari" - ne da nisu dovoljne, nego predstavljaju novi izazov - NAĆI ODGOVOR.

Smatram da je bolje da dijete u najranijoj dobi, se oslobodi po pitanju seksualnih pitanja, negoli da ostane nedorečeno, pa da ili sa jedne strane zastrani zbog zvog neznanja, ili se povuče u sebe - ponovo zbog svog neznanja ili greške koju (ne dao Bog) može napraviti.

Seksualna edukacija u školi - DA.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 13:13:21   
bubuli
sexualna edukacija treba pod obavezno!!!

_____________________________



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 13:22:56   
mamyca
Bravo HanaBanauser posted image user posted image .Definitivno sam za uvodjenje seksualne edukacije u skolama.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 13:24:15   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: juni

Hanabana, ideja ti je odlicna, samo mi je zao sto sexualna edukacija jos nije zazivila u nasim skolama a to je po meni nesto sto se podrazumijeva i sto je neophodno. Pa zar je jos uvijek sex tabu tema?
U mojoj porodici se uvijek otvoreno govorilo o sexu (ja mislila da je to u svakoj porodici), kad ono user posted image

Da ja ne bih pametovala evo jedna zanimljiva kolumna

http://www.sarajevo-x.com/clanak/090510088


Itekako je tabu tema. Odgovor je roditelja da uopste ne znaju na koji nacin razgovarati sa djecom, jer je i djece stid pricati o tome, a alkse im je to sa vrsnjacimauser posted image user posted image user posted image user posted image
Odgovor je vrlo jednostavan razgovarati sa njima kao da ste njihov vrsnjak pa ako je potrebno upotrebljavati i njihove termineuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 13:25:07   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

IZVORNA PORUKA: Leva

...Cesto se upitam zar je moguce da djevojcice u 21. stoljecu ne znaju sta je menstruacija i zbog cega je dobijaju user posted image ...


Ono što je frapantniji podatak jeste da djevojčice i dječaci, u svojoj najranijoj dobi (o čemu roditelji i ne sanjaju) saznaju o "onim stvarima" i međusobno o "njima" pričaju (da ne kažem upražnjavaju) - brrrrrrr...trnci me prođoše.
Mnogo oko nas je stvari, dešavanja koji ukazuju na seksualnu opredjeljenost ili podjelu među spolova.
Npr. mene kikica pita prije nekoliko mjeseci, kada smo došli iz nabavke, držeći u ruci moje mjesečne uloške :"Mama, a šta je ovo?"......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

P A F .....

Rekoh:"Mamine pelene" - u tom momentu mi ništa drugo nije na um palo, a što bi moglo (makar na kratko) zadovoljiti njenu radoznalost.

Koliko god mi se trudili da odgađamo njihov način zapažanja kada je riječ o ovoj (kako neki misle) tabu - temi, koja je davno postala sve, osim tema o kojoj se ne smije razmišljati, a kamoli razgovarati, to se neće dogoditi.
Dovoljno je da dijete samo pogleda televizijsku reklamu, ili seriju, ili film, pa da mu mnogo toga bude pod znakom pitanja.
I ukoliko u tom momentu ne zadovoljimo, na dovoljno dobar način ,znatiželju svog djeteta, ono će rješenje tražiti na drugoj strani.
Jer smatram da djetetu naše :"Zato" , ili naš odgovor:"Imat ćemo kad o tome pričati", ili "Ti si još mali, za takve stvari" - ne da nisu dovoljne, nego predstavljaju novi izazov - NAĆI ODGOVOR.

Smatram da je bolje da dijete u najranijoj dobi, se oslobodi po pitanju seksualnih pitanja, negoli da ostane nedorečeno, pa da ili sa jedne strane zastrani zbog zvog neznanja, ili se povuče u sebe - ponovo zbog svog neznanja ili greške koju (ne dao Bog) može napraviti.

Seksualna edukacija u školi - DA.


Apsolutno se slazem uvjek se moze i MORA naci odgovor!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 14:02:56   
ena23
IZVORNA PORUKA: HanaBana

ena23 to se radi i u saradnji sa roditeljima. Cilj i jeste da se skine taj povez sa ociju u ruralnim mjestima jer u drugim je situacija ipak nesto bolja. Roditelji i jesu primat u ostvarenju ovog cilja.
Lely - vjerovala i ne djeca iz osnovnih skola su cak informisanija od djece u srednjim skolama, radila sm aanketu i bila sma sokirana. djeca u srednjim skolama o tome razmisljaju skroz drugacije za razliku od onih koji su tek u pubertetu i zeljni su saznati sta im se desava.


ako je ovako onda je stvarno super ideja i ja bih je podrzala sto posto. Kao sto rece maryamamina, okruzeni smo seksom, u reklamama, na filmovima, u casopisima, na billboardima po gradu, ma toliko da je sigurno i svaki petogodisnjak\inja cula za "sex" i radoznao\la je sta je to...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 14:06:34   
tea lana
evo vic koji potpuno odrazavaju nase stanje
majka djevojcice koja tek treba da udje u pubertet zabrinuta je kako objasniti kcerki sve o menstruaciji a da je ne prepadne.Danima je smisljala i razmisljala kako joj prici zapoceti temu a ne uplasiti je.I na kraju zena skupi snage ,a prije toga se dobro naoruzala znanjem,literaturom i znanjem iskusnijih majki koje su to vec prosle,i pozove kcerku u zenski izlazak.Sjednu one tako u kafic i majka kaze kcerci.Zeljela bih o necemu sa tobom razgovarati,rijec je o menstruaciji.
A na to ce njoj kcerka reci mama sta te interesuje sve cu ti objasniti

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 14:10:24   
Blue rose RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Dobar!!!

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Seksulana edukacija u skoli
15.5.2009 23:51:51   
Romali
Da, da, da.
Samo paziti da i sam predavač ( dosad u mojoj školi to nisu bilo  nast. nego članovi nekih organizacija ) bude dobro obučen i taktičan. Dolazilo je do nekih neugodnih scena.
Ja lično sam za razgovor o pubertetu i promjenama ličnosti u V i VI razredu, a za sex.edukaciju u VII, VIII, IX i tokom  srednje škole.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Seksulana edukacija u skoli
16.5.2009 0:12:30   
NANICA
IZVORNA PORUKA: Leva

Znam da su misljenja oprecna i da mnogi smatraju da ce uvodjenje seksualnog odgoja doprinijeti "bludu" ali upravo uvodjenje istog bi po meni trebalo natjerati tu djecu da razmisle o svojim postupcima jer trudnoca nije "najgora" stvar koja im se moze desiti.
Za nase drage sugradjane bitno je samo sta ce mahala pricati a ne da li im je dijete iz neznanja pokupilo neku bolescuru. user posted image




IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Npr. mene kikica pita prije nekoliko mjeseci, kada smo došli iz nabavke, držeći u ruci moje mjesečne uloške :"Mama, a šta je ovo?"......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Prvo, u potpunosti podrzavam.
HanaBana ideja je odlicna user posted image


Sto se tice Leva-inog posta takodjer se slazem pogotovo sada kada je dobna granica, cini mi se, 12-13 godina. Bolje da su obavijesteni nego da dobiju neku spolnu bolest (nedavno sam slusala da je u BiH najvise djevojcica oboljelih od spolnih bolesti u dobi od 13 do 16 godina. Stupaju u seksualne odnose nezasticene.


Sto se tice posta MaryamAmina-e RR i tu se slazem a dio koji sam citirala imala sam i ja slicnu situaciju samo sto je meni moja rekla "ah, da to je ono sto zene stavljaju na gace". Sada im je dostupno sve na reklamama  i radjaju se obrazovani.

Sjetite se nas, u 8. razredu su nastavnici biologije dijelili referate (zadnje tri-cetiri lekcije u knjizi) na kraju godine o polnim organima. Mi smo odgovarali rumeni kao bulke. Nismo bili obavijesteni.

100% SAM ZA user posted image user posted image user posted image









_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Seksulana edukacija u skoli
16.5.2009 9:44:23   
tweety
Ma mi smo ionako zaostali po svemu pa je zato sex još uvijek tabu tema.A toliko je onih koji rade abortuse,čine čedomorstva,ostavljaju svoje bebe i sl.Sve se nešto zataškava a niko da priča normalno o tome kao o bilo kojim drugim temama.I zato sam apsolutno ZA edukaciju u školama.Treba pričati i posavjetovati mlade o tome jer kako ono kažu "bolje spriječiti nego liječiti".

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pasta za male zubiće :)


Kada ste počeli svojoj dječici prati zube pastom i koju ste koristili?

Navedi odgovor (100%)

Navedi odgovor (0%)


Broj svih glasova: 62

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *