|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sisanje prstića
26.2.2011 19:21:36   
Bole
user posted image Kako odvići djete da nesisa prst?

< Poruku je uredio mama alma RR -- 26.2.2011 23:19:22 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pitanje
26.2.2011 21:49:56   
nikita
Koliko mu ima?
Moj maleni sisa prst od njegova 3 mj ( sad mu je 15) i to samo kad se smiri a smiri se kad mu se spava. Ja i ne pokusavam da ga odviknem a i sve da hocu ne znam kako bi. Imam primjere u blizoj okolini koju si sisali prst do 6-e god.



_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Bole)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pitanje
26.2.2011 22:04:05   
Medić*
Mi nemamo taj problem ali moja drugarica je imala sa svojim djecakom nekad do 4 godine... user posted image

znam da je u apoteci uzimala neki lak koji je inace za mazanje noktica za djecu koja ih grickaju, ona je tim lakom njemu mazala prstice, nekad sa 2 ili 3 god ne sjecam se i onda je prestao, da li je zato ili jednostavno samo od sebe ne zna, stalno mu je govorila kako to ne valja, pricala da je ruzno i sl ... uglavnom maleni je izbacio tu naviku user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pitanje
26.2.2011 22:08:43   
dinaa
Moja kcerka sisa prst od rodjenja,ne stalno nego pred spavanje i ja stalno pricam kako to ne valja,ruzno je itd...ona se malo postidi i opet kasnije nastavi,sta cu prestala sam se tim opterecavati valjda nekad prestane s tim.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pitanje
26.2.2011 22:09:58   
Medić*
IZVORNA PORUKA: dinaa

Moja kcerka sisa prst od rodjenja,ne stalno nego pred spavanje i ja stalno pricam kako to ne valja,ruzno je itd...ona se malo postidi i opet kasnije nastavi,sta cu prestala sam se tim opterecavati valjda nekad prestane s tim.


ma prestace sigurno aBg , samo se ne opterecujte ni ti a ni ona user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pitanje
26.2.2011 22:55:35   
Mjeseceva Pratilja
Sisanje palca je u jednu ruku prirodan proces. Gledala sam slike s UZV-a moje djevojcice koja je skoro svaki put bila sa
palcem u ustima. Nakon poroda dojenje..Evo i sada. Jos koji dan i imat ce 7 mjeseci aBd, ali cesto ima palac u ustima, posebno
pred spavanje ili kada je gladna. To je ono sto sam primjetila.
Bebe obicno sisaju palac jer je to neka njihova potreba, smire se, umire. Nije ih dobro na silu tjerati na odvikavanje od te
navike sto vjerujem da ne cinis. Bi li djetetu mogla ponuditi dudu jer cini mi se da se od nje lakse odviknuti nego od palca.
Mozes reci da je nema, da ju ciko uzeo, da je pobjegla ali palac je uvijek tu. :)
Koliko je dijete staro? Mozes li mu odvuci paznju kada ga/ju ulovis sa palcem u ustima? Ili sistem nagradivanja/kaznjavanja?

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pitanje
26.2.2011 23:06:07   
N_N
Moja rodica je sisala prst do 10 godine user posted image
Ne znam kako se na kraju odvikla te navike ali znam da je tolikim nizom godina, sisajući prst, deformisala isti. Baš čudno izgleda user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 7
   Sisanje prstića
26.2.2011 23:19:04   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: N_N

Moja rodica je sisala prst do 10 godine user posted image
Ne znam kako se na kraju odvikla te navike ali znam da je tolikim nizom godina, sisajući prst, deformisala isti. Baš čudno izgleda user posted image

Moj tecic je deformisao zube..Kada se polaskom u skolu odvikao jer su ga djeca izazivala, presao je na grickanje noktiju..Danas ima oko 30 godina ali dusa draga prst u usta i gric gric..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:24:23   
Hanady RR
mjesečeva baš kad si tu i na ovoj temi da te pitam? ti si nam ono sa psihologijom dobra...jel ima neki razlog zašto bi djeca ovo radila. curica moje zaove isto sisa palac...velika je već 9 godina...stavrno ružno vijdeti. hajde ona je lijap ko lutka, i nije stalno prst tu, al čim ima priliku uzme čistu salvetu i onaj ćošak salvete drži a dudluče prts. ja sve kontam d anije neki poremećaj psihološki, mada ona nebi trebala imati tih problema, stavrno pažena je i mažena ko malo vode na dlanu.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:27:25   
Lulu_08
Nisam sigurna za tvrdnju, ali ranije procitah da djecica koja se posesivno vezu za dudu varalicu ili prst u vidu sisanja, na taj nacin pokazuju portebu za utjehom, odnosno "nesto" im nedostaje, eh sta im to tacno nedostaje to ne bih znala reci, jer tu nisam strucna bas niti najmanje hehe...

Uglavnom, znam da i duda varalica a posebno produzeno sisanje prsta moze prouzrokovati ozbiljne malformacije mlijecnih zubica i desni, zbog kojih kasnije postaju potrebne proteze ili u nekim slucajevima operacije zbog "ispravljanja" desni i stalnih zubica...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:28:06   
N_N
Ma čisto sumnjam da je to psihološki poremečaj, to je navika, ali eto neka stručna osoba odgovori.
Ja, recimo, od rođenja spavam na pernatom jastuku i čopam taj jastuk i dan danas user posted image  Ne mogu zaspati bez njega, gdje god da idem ide i on samnom. mm je dugo trebalo da to "svari" ali šta je tu je. Možda sam dobro poremečena user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio N_N -- 26.2.2011 23:29:04 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:33:10   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: N_N

Ma čisto sumnjam da je to psihološki poremečaj, to je navika, ali eto neka stručna osoba odgovori.
Ja, recimo, od rođenja spavam na pernatom jastuku i čopam taj jastuk i dan danas user posted image  Ne mogu zaspati bez njega, gdje god da idem ide i on samnom. mm je dugo trebalo da to "svari" ali šta je tu je. Možda sam dobro poremečena user posted image user posted image user posted image user posted image


Hahahaha, eh pa sad to vec zadnje ti ne bih smjela odgovarat user posted image , salaaaaa naravno da ne. Sigurno ima veze sa navikom, ali eto ja procitah nedavno ono sto sam napisala malo prije hehe. Luna je bila bas opsjednuta dudom, sigurna sam da joj je to bila utjeha haha, ali kad je dosao "ciko" i odnio dudu bebi maloj, nikad nije pravila problem od toga, samo se malo vise vezala za mene za vrijeme spavanja, sto je trajalo sigurno pola godine....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:35:38   
N_N
Vidiš, možda bih mogla mm predložiti da pokuša izigravati čiku, možda se do 30-te uspijem riješiti pernatog jastuka user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:36:34   
Hanady RR
ma dobro određene navike to shvatam imaju mnogi ljudi...ali sisanje palca mi se čini upravo kao ujeha neka...a definitvno znam da pva mala nema potrebe da se tješi jer je zaista u super porodici. Eh sad...mislila sma sa naučnog stajališta taj osjećaj pripadnosti ili same potrebe za sticanjem ovakve navike dali ima u knjigama.
a zanimljivo ona kao beba nije dudu koristila nikada.

ja nebih nešto na nju obraćakla ni pažnju nego sad je baš velika...i njen babo priča kako je nekada vidio djevojku od 18 godina na moru kako sisa palac i zgadilo mu se...sad kao njega strah i ona eć tako...
za sada nema problema ni sa zubima...nije se ni palac deformisao al je stalno ono ''naboran'' kao da je u vodi po cijeli danuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:37:53   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mjesečeva baš kad si tu i na ovoj temi da te pitam? ti si nam ono sa psihologijom dobra...jel ima neki razlog zašto bi djeca ovo radila. curica moje zaove isto sisa palac...velika je već 9 godina...stavrno ružno vijdeti. hajde ona je lijap ko lutka, i nije stalno prst tu, al čim ima priliku uzme čistu salvetu i onaj ćošak salvete drži a dudluče prts. ja sve kontam d anije neki poremećaj psihološki, mada ona nebi trebala imati tih problema, stavrno pažena je i mažena ko malo vode na dlanu.user posted image

Ne bi trebao biti nikakav psiholoski poremecaj ali bi nam mogao ukazati na nesto drugo..Ne moras odgovoriti na moja pitanja
ako ne zelis. Dobro je znati da je dijete pazeno i mazeno, jer ako nije, ovakva ponasanja nam cesto govore da je dijete
zapostavljeno, da zeli paznju, trazi utjehu i sl.
Psihologija kaze da naprosto ne postoji odredeni period kada dijete treba prestati sa nekim ponasanjem koje je pomalo cudno,
drugacije nego kod druge djece vec onda kada to dijete odluci. Opet sa druge strane, posrijedi je sisanje salvete i palca sto
i nije lijepo. Mozda si u pravu na neki nacin u smislu ne psiholoskog poremecaja vec psiholoske falinke..
Nadam se da ces me razumjeti ali da me neces krivo shvatiti jer ovo su ipak slova..
Mozda je posrijedi odnos roditelja prema djetetu. Je li ona kcerka jedinica, najstarije, srednje ili najmlade dijete
? Je li drustvena, placljiva, temperamentna, otvorenog ili zatvorenog tipa licnosti..Kako se snalazi u skoli?
Jesu li je drugari prihvatili, svida li joj se uciteljica ili ucitelj..Je li roditelji
ne posvecuju dovoljno paznje ili u drugom slucaju posvecuju vise nego sto njeno bice treba pa se ona povlaci i tako poteze
za sisanjem..Jako je mnogo pitanja ali uglavnom, u vecini slucajeva radi se o emotivnim podlogama roditelja.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:38:30   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: N_N

Vidiš, možda bih mogla mm predložiti da pokuša izigravati čiku, možda se do 30-te uspijem riješiti pernatog jastuka user posted image user posted image user posted image user posted image



HAHAHAHAHAHAHA user posted image user posted image user posted image  PROBAJ...joj nasmija me hahahah...

Hanady moja rodica je tako bila vezana za grickanje noktiju, do nedavno je imala taj "problem"..Sada kad hoce manikir (21 godina) ne grize vise hehehe...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sisanje prstića
26.2.2011 23:48:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mjesečeva baš kad si tu i na ovoj temi da te pitam? ti si nam ono sa psihologijom dobra...jel ima neki razlog zašto bi djeca ovo radila. curica moje zaove isto sisa palac...velika je već 9 godina...stavrno ružno vijdeti. hajde ona je lijap ko lutka, i nije stalno prst tu, al čim ima priliku uzme čistu salvetu i onaj ćošak salvete drži a dudluče prts. ja sve kontam d anije neki poremećaj psihološki, mada ona nebi trebala imati tih problema, stavrno pažena je i mažena ko malo vode na dlanu.user posted image

Ne bi trebao biti nikakav psiholoski poremecaj ali bi nam mogao ukazati na nesto drugo..Ne moras odgovoriti na moja pitanja
ako ne zelis. Dobro je znati da je dijete pazeno i mazeno, jer ako nije, ovakva ponasanja nam cesto govore da je dijete
zapostavljeno, da zeli paznju, trazi utjehu i sl.
Psihologija kaze da naprosto ne postoji odredeni period kada dijete treba prestati sa nekim ponasanjem koje je pomalo cudno,
drugacije nego kod druge djece vec onda kada to dijete odluci. Opet sa druge strane, posrijedi je sisanje salvete i palca sto
i nije lijepo. Mozda si u pravu na neki nacin u smislu ne psiholoskog poremecaja vec psiholoske falinke..
Nadam se da ces me razumjeti ali da me neces krivo shvatiti jer ovo su ipak slova..
Mozda je posrijedi odnos roditelja prema djetetu. Je li ona kcerka jedinica, najstarije, srednje ili najmlade dijete
? Je li drustvena, placljiva, temperamentna, otvorenog ili zatvorenog tipa licnosti..Kako se snalazi u skoli?
Jesu li je drugari prihvatili, svida li joj se uciteljica ili ucitelj..Je li roditelji
ne posvecuju dovoljno paznje ili u drugom slucaju posvecuju vise nego sto njeno bice treba pa se ona povlaci i tako poteze
za sisanjem..Jako je mnogo pitanja ali uglavnom, u vecini slucajeva radi se o emotivnim podlogama roditelja.


Ona ima starijeg brata njemu je bilo 5 kada se ona rodila...istina prema njemu se svi odnose kao prema nečemu posebnom i dosta mu se posvećuju radi škole...
sad je on u srednjoj školi...pa se sve okrenulo prema njemu posljednje 3-4 godine kada se učilo itd. Možda je to stavrno bio njen načun privlačenja pažnje.user posted image

u školi je usper, bavi se sportom, jako je vesela curica i jako odgovorna...ja njoj dam hanadi ona je čuva ko kakav starija sestra do 15 godina.
Možda je malo zatvorenija i ponekad stidljiva ali sa nama stalnim oko nje super je.

ma ne znam nadam se porće je to...baš mi žao da sa salvetom krepenom i aplecm u utsima ovako velika hoda.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:18:04   
Mjeseceva Pratilja
Da, Hanady, moglo bi biti to sto si pomenula. Mozes li ti nekako upasti u tu pricu kao carobni stapic..Da joj ti pokusas skrenuti paznju, ili mozda da je dovedes sebi preko vikenda kada nema skole, na raspustu  s izgovorom da malo bude sa rodicama itd..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:21:03   
N_N
M. pratilja ovo što si navela kao moguće razloge, da li se isto odnosi i uz vezanost za druge predmete - moj jastuk? user posted image  Ja nisam ni pokušavala da se odvojim od njega user posted image  A ne mogu da zamislim da zaspem na drugom, odnosno mogu zaspati ali ovaj mora biti pored mene user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:23:51   
dinaa
user posted image user posted image NN ti bas zapela za svoj jastukuser posted image imala sam i ja svoj jastucic i neces vjerovati bilo me stid ponijeti ga kad sam se udalauser posted image user posted image i tako sam se i odvikla od njega,a i sad kad odem kod oca i brata on ima pocasno mjesto u njihovoj kuciuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:24:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Da, Hanady, moglo bi biti to sto si pomenula. Mozes li ti nekako upasti u tu pricu kao carobni stapic..Da joj ti pokusas skrenuti paznju, ili mozda da je dovedes sebi preko vikenda kada nema skole, na raspustu  s izgovorom da malo bude sa rodicama itd..


a to smo pokušali...
bude ona kod mene...pa smo svašta pričali, pa svašta dozvolim joj da zabrovai al jok njoj kad se spava ona fino ode po čistu salvetu iz ladice i zada prst...
čak sma i salvete prenijala...al jok.
ma sve se nadam dok sad keren priča o simpatijama neće više...al evo vidim prijmere i do 21 godine...valjda duša moja neće tolikouser posted image

N-N ti ne napuštaj jastuk...nije to isto ko prst...user posted image
i moja hanadi nosa svoj jastuk od rođenja...al ona njega smao kraj sebe drži a spava na onome klasičnom koji smo kupili kada je krevet dobila...
ma ne brinem za taj jastuk nek ga nosa vala i kad se udauser posted image
al ovai prstići u ustima kao kod ove naše male od zaove vala ružna navikauser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.2.2011 0:25:09 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:25:08   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: N_N

M. pratilja ovo što si navela kao moguće razloge, da li se isto odnosi i uz vezanost za druge predmete - moj jastuk? user posted image  Ja nisam ni pokušavala da se odvojim od njega user posted image  A ne mogu da zamislim da zaspem na drugom, odnosno mogu zaspati ali ovaj mora biti pored mene user posted image

user posted image  nemoj ni pokusavati da se odvojis..Mozda je kod tebe fetisizam..Ono kao ljubav prema predmetima. user posted image  
Salim se, svakako..Dobra si. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:27:32   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Da, Hanady, moglo bi biti to sto si pomenula. Mozes li ti nekako upasti u tu pricu kao carobni stapic..Da joj ti pokusas skrenuti paznju, ili mozda da je dovedes sebi preko vikenda kada nema skole, na raspustu  s izgovorom da malo bude sa rodicama itd..


a to smo pokušali...
bude ona kod mene...pa smo svašta pričali, pa svašta dozvolim joj da zabrovai al jok njoj kad se spava ona fino ode po čistu salvetu iz ladice i zada prst...
čak sma i salvete prenijala...al jok.
ma sve se nadam dok sad keren priča o simpatijama neće više...al evo vidim prijmere i do 21 godine...valjda duša moja neće tolikouser posted image

N-N ti ne napuštaj jastuk...nije to isto ko prst...user posted image
i moja hanadi nosa svoj jastuk od rođenja...al ona njega smao kraj sebe drži a spava na onome klasičnom koji smo kupili kada je krevet dobila...
ma ne brinem za taj jastuk nek ga nosa vala i kad se udauser posted image
al ovai prstići u ustima kao kod ove naše male od zaove vala ružna navikauser posted image

Je li je majka dojila..Kazu da sisanje palca i grickanje noktiju ima veze sa dojenjem..Ukoliko nije bilo dugo, ili kada je beba zeljela..Kao da joj fali mama, ili tata..Mozes li malo da porazgovaras sa njenim roditeljima..Ono indirektno..Kao slutnja, pretpostavka-jer ne znam u koliko si dobrim i bliskim odnosima sa njima..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:28:18   
dinaa
Ma jeste ruzna navika i ja kad svojoj pokazem njen izguzvan prstic kaze ona"sad ce se osusit i namazat cemo kremom i bice lijep i mirisat ce"user posted image ja se izgubim od njenih rijeci,mada ona to zaista radi samo kad legne da spava,cim zaspi prstic "ispadne" iz usta.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:32:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Da, Hanady, moglo bi biti to sto si pomenula. Mozes li ti nekako upasti u tu pricu kao carobni stapic..Da joj ti pokusas skrenuti paznju, ili mozda da je dovedes sebi preko vikenda kada nema skole, na raspustu  s izgovorom da malo bude sa rodicama itd..


a to smo pokušali...
bude ona kod mene...pa smo svašta pričali, pa svašta dozvolim joj da zabrovai al jok njoj kad se spava ona fino ode po čistu salvetu iz ladice i zada prst...
čak sma i salvete prenijala...al jok.
ma sve se nadam dok sad keren priča o simpatijama neće više...al evo vidim prijmere i do 21 godine...valjda duša moja neće tolikouser posted image

N-N ti ne napuštaj jastuk...nije to isto ko prst...user posted image
i moja hanadi nosa svoj jastuk od rođenja...al ona njega smao kraj sebe drži a spava na onome klasičnom koji smo kupili kada je krevet dobila...
ma ne brinem za taj jastuk nek ga nosa vala i kad se udauser posted image
al ovai prstići u ustima kao kod ove naše male od zaove vala ružna navikauser posted image

Je li je majka dojila..Kazu da sisanje palca i grickanje noktiju ima veze sa dojenjem..Ukoliko nije bilo dugo, ili kada je beba zeljela..Kao da joj fali mama, ili tata..Mozes li malo da porazgovaras sa njenim roditeljima..Ono indirektno..Kao slutnja, pretpostavka-jer ne znam u koliko si dobrim i bliskim odnosima sa njima..


e vidiš u tom bi mogla biti kvaka kod nas.
naime ona kada se rodila počela je dojiti i dojila je oko 3 mjeseca i moja zaova se razbolila do upale pluća i završila 2 mjeseca u bolnici...malena je zvašila na bočici. A dojila je super taj period...možda je bilo naglo odvajanje od sikeuser posted image
ma pričamo stavrno otvoreno...i nedavno me pia mlađa zaova kao šta ja mislim bil trebalo dijete voditi psihologu ja se izgubila. nisam baš volja reći neka je vode jer sve mislim to prođe samo od sebe...
zato sam sada i uletila u priču...
a nisma pametna..
a sigurno je pile tada stres doživjelouser posted image

dino tvoja izbaci a ova naša vakumira prst u ustima cijelu noć...nekad ga sama izbaci al rijetko...
jednom joj mm pokušao izvaiti ma nema šanse...vakumirala i prst ni tamo ni vamouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *