|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sretno dijete ...
28.1.2008 14:52:28   
Blue rose RR
Eh drage moje, moj kikica već duuuuuže vrijeme na čudan način ispoljava svoju sreću (između ostalog).
Kada je toliko sretna da bi najradije eksplodirala od skakanja, prevrtanja i sebe i svega oko sebe, ona ništa od toga na uradi, nego ....UJEDE ONOGA KO JOJ JE NAJBLIŽI...

AJOJOJJJJ...kako zaboli.....mene je više hiljada puta ujela, i onda se onako od sreće sva zacrveni i smije onim zaraznim osmijehom da i ja od muke počnem da se smijem.

Doživljavam svoje dijete kao strahovito sretno dijete koje nekada nema granice u svom osmijehu, svojim sretnim okicama, koje me zarobe.

Jučer vam ja pravim pitu, i onako razvila juhku na sred sobe, na čaršafu, ostavim da se malo odmekne dok ja pripremim ostatak preparata.
Moja hanumica, odmah po ko komandi odlazi u kuhinju, uzima jedan njen tanjir i dolazi u sobu da joj ja odlomim malo tijesta da pelja po rukama...ali ja joj objasnim da mora da pričeka dok dođem iz kuhinju.
Naravno ona kaže: hoce.
I dok sam ja u kuhinji još jednom joj naglas kažem da pitu ne dira...a ona meni...ne dija Mejem pitu.....hajd dobro...

Dolazim ja u sobu, a ono nigdje mog čaršafa   user posted image   moja Maryam Amina je lijepo fino umotala moje tijesto u čaršaf, onako niđe kraja, niđe početka, i stavila ispod klime da "omekne"................joooooooooooooooooooj.

i tako ja ljuta na nju jer me ne sluša, kažem joj da je mama ljuta i da se nije lijepo ponašala jer me nije slušala, te da nećemo moći praviti pitu, i ručati je ...a ona se zaleti i onako kao pravi političar, nakrivi svoju malu glavicu, napravi umiljat osmijeh i počne me ljubiti svugdje po licu: nemoj mama juti, Mejem joji mamu, ...mama pjavi djugu pitu...

A-ha šta ima...

I pošto smo se malo izvaljale po sobi, šta ću kada me je opet prevarila...ona onako jako zari zube u moje rame...koje je naravno poplavilo..i kako opravdati mužu koji treba da dođe sa terena dato plavilo.user posted image

Eh sada hajte moje male mamice, kažite kako vaši mali "osmijesi"  ispoljavaju svoju sreću, svoju ljubav prema vama.


< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:50:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 15:02:42   
amia
A bas je zlatna ta tvoja curica. user posted image user posted image user posted image
Bas me nasmijala sa pitom i slusanjem svoje mame.
Moja je jos malena ali zna me tako pogledati i nasmijati mi se da se sva rastopim.
Cak je u zadnje vrijeme pocela vristati odjednom i kad joj se javim ona se nastavi smijati.user posted image

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:50:42 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 15:05:28   
Emina*
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Eh drage moje, moj kikica već duuuuuže vrijeme na čudan način ispoljava svoju sreću (između ostalog).
Kada je toliko sretna da bi najradije eksplodirala od skakanja, prevrtanja i sebe i svega oko sebe, ona ništa od toga na uradi, nego ....UJEDE ONOGA KO JOJ JE NAJBLIŽI...

AJOJOJJJJ...kako zaboli.....mene je više hiljada puta ujela, i onda se onako od sreće sva zacrveni i smije onim zaraznim osmijehom da i ja od muke počnem da se smijem.

Doživljavam svoje dijete kao strahovito sretno dijete koje nekada nema granice u svom osmijehu, svojim sretnim okicama, koje me zarobe.

Jučer vam ja pravim pitu, i onako razvila juhku na sred sobe, na čaršafu, ostavim da se malo odmekne dok ja pripremim ostatak preparata.
Moja hanumica, odmah po ko komandi odlazi u kuhinju, uzima jedan njen tanjir i dolazi u sobu da joj ja odlomim malo tijesta da pelja po rukama...ali ja joj objasnim da mora da pričeka dok dođem iz kuhinju.
Naravno ona kaže: hoce.
I dok sam ja u kuhinji još jednom joj naglas kažem da pitu ne dira...a ona meni...ne dija Mejem pitu.....hajd dobro...

Dolazim ja u sobu, a ono nigdje mog čaršafa   user posted image   moja Maryam Amina je lijepo fino umotala moje tijesto u čaršaf, onako niđe kraja, niđe početka, i stavila ispod klime da "omekne"................joooooooooooooooooooj.

i tako ja ljuta na nju jer me ne sluša, kažem joj da je mama ljuta i da se nije lijepo ponašala jer me nije slušala, te da nećemo moći praviti pitu, i ručati je ...a ona se zaleti i onako kao pravi političar, nakrivi svoju malu glavicu, napravi umiljat osmijeh i počne me ljubiti svugdje po licu: nemoj mama juti, Mejem joji mamu, ...mama pjavi djugu pitu...

A-ha šta ima...

I pošto smo se malo izvaljale po sobi, šta ću kada me je opet prevarila...ona onako jako zari zube u moje rame...koje je naravno poplavilo..i kako opravdati mužu koji treba da dođe sa terena dato plavilo.user posted image

Eh sada hajte moje male mamice, kažite kako vaši mali "osmijesi"  ispoljavaju svoju sreću, svoju ljubav prema vama.





Hiihhhihi...
Kakva mama, takvo dijete........
Salim se,ali je zaista divna.........

user posted image user posted image user posted image za kikicu.......

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 14:00:45 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 15:07:15   
Blue rose RR
hehehe, hoš" da kažeš da ne znam praviti pitu, ili da "ujedam"?

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:51:08 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 15:08:59   
Emina*
Dzaba je, ti me uvijek nasmijes.......
Mozda je kikica skontala da nisi dobro razvuuklaa jufke,pa veli "da ja to njoj na fin nacin objasnim, da se ona ne naljuti na mene" user posted image user posted image

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:51:33 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 15:09:45   
makana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hahhahahha
superrrrrrrrrrrrrr
pa što mi prije ne reče za to, ja sam do sada uvijek govorila da se moja bebaća ponaša isto komandos, zalijeće se, lupa, štipa
nema tih slatkih polurečenica, ali ti ona fino unese lice meni ili mužu i onda se nakesi kao ono ona se smije šta li i počne kao da namiguje
ako se nasmiješ odmah slijedi nastavak, uštip za lice da ti odmah suze gruhnu, nos sa lakoćom zavrne za 180 stepeni, a da ne gvorim da nas je tako ispraksirala da zažmirimo u tren oka čim se približi jer bi inače njen prstić završio drito u oku
elem skontali smo odavno da ona zaista na taj način ispoljava sreću, ali u zadnje vrijeme na isti način pokušava da nas "omekša" kada uradi zijan pa je počnemo ružiti
user posted image  

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 14:00:07 >


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu amia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 15:10:40   
kiša
Heheheheeh ma prava mamina vrjednica,pa hoce mami malo da pomogne vidis kako misli na tebe.

A ja imam malog rodjaka i on tako ispoljava svoju ljubav, 3 godine su mu al on kad mu je nesto drago udara i vristi,ma bubnjici da ti popucaju!

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 14:01:36 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sretno dijete ...
28.1.2008 20:28:54   
Nadi
TO JE PREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESLATKO!   user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 14:02:02 >

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: SRETNO DIJETE...
28.1.2008 20:38:48   
Monia
Ma medovi medeni.....Moje musko djete je od srece gicalo nogama i skakalo,a zensko se cerekalo i vristalo.No,ja sam se ujedala,i sto je najgore to znam i dan danas uraditi....Znam da sam se izbezumila od srece i uzbudenja jedne prilike kada je sin bio beba,i kada sam ga nesto skakiljala i skontam..mala,slatka peta....voda na usta..i gricnem gaa samo malo.pored njega to danas jos uradim i sestri.zato..odvikavaj je od takvih izliva srece...pojesce nekoga na kraju....

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: SRETNO DIJETE...
29.1.2008 12:30:11   
hanabanana
Tvoja princeza raste....user posted image

Poželi te i ne zna kako da ispolji tu emociju, ali nece dugo proci kada će ti reci: Koliko ja tebe volim mama. user posted image



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: SRETNO DIJETE...
29.1.2008 12:41:38   
D_K
E svaka cast Sanela - ovo je super tema - bas me opustila i nasmijala.
Meni su najljepsi momenti kada se ujutro probudim (obicno kad se ona vec pocne meskoljiti) i cekam je da se probudi. Nekad se pravim da spavam dok ona uzima moj jorgan i pokriva me svojim (moj smrdi a njen mirise - tako ona prica) i kad skonta da sam ja budna skroz mi se unese u lice i gleda me i onda me ljubi. Ili me 'gnjeci' - to joj je nova fora -  'mama ja cu da te malo gnjecim' legne mi na lice i gnjeci me - nemam pojma odakle joj to.
Ujedanje joj je bilo fora do jedne godine - joj i sad se sjetim jedne plavo - zeleno - ljubicaste masnice na ruci - jojjj.
A pitu ne mogu bez nje napraviti - moram i njoj dati da pravi bejbi pitu. Makar se tad ona zabavi sa svojim tjestom pa ja mogu nekako onu adult pitu napraviti. Jedini je problem sto ona voli pojesti tjesto - samo ako se usuti znaj da jede tjesto - za razliku od kuhane hrane za koju je ganjam po kuci.
Ma ima jos milion stvari i karafeka ali zanimljivo je koliko su slicne male djevojcice :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: SRETNO DIJETE...
30.1.2008 14:53:42   
makana
e mile moje
želim nešto da podijelim sa vama


: “Da se dijete rodi sa pamecu odraslog covjeka bilo bi zateceno i zbunjeno onim sto bi svakog trena ugledavalo - stvari, ptice, zivotinje i prirodne pojave. Ovo mozes sebi pojasniti sa slucajem kada odrastao covjek dodje u neku stranu zemlju iz zatvora neke zemlje. Ako ima razvijen um vidjeces ga potpuno zbunjenog, iznenadjenog i izgubljenog. Nije u stanju dovoljno brzo nauciti jezik, niti obicaje tog mjesta, sto mu stvara mnoge probleme. Ali ako je neko odveden u stranu zemlju kao dijete, vidjeces ga kako brzo uci strani jezik i uklapa se u novu sredinu.

Slicno tome, da se dijete rodi sa umom odraslog covjeka, bilo bi zaprepasteno brojnim nepoznatim stvarima, zivim bicima i pojavama. Dugo vremena ne bi bilo u stanju razumjeti gdje je doslo i da li je to sto vidi stvarnost ili ne. Bilo bi mu muka sto je nemocan i osjecao bi se ponizeno sto ga drugi nosaju u naramku, daju mu cuclu, motaju ga u pelene i ljuljaju u besici – ali sve mu je to potrebno, jer je njegovo tijelo slabo i nemocno. Kao mentalno zrela licnost izgubio bi djeciju slatkocu i drazesnost. Ne bi privlacio paznju odraslih niti bi oni imali obzira prema njemu kao sto imaju prema nevinoj djeci koja jos nista ne znaju i ne razumiju.
Medjutim, Allah je ucinio da se dijete radja bez znanja i bez razumijevanja o svijetu u koje je doslo. Posmatra ga i nepotpuno ga razumijeva, i nista ga ne moze zbuniti niti zaprepastiti. Njegov um i razumijevanje se postepeno razvijaju i on se polahko navikava na stvari oko njega. Osposobljava se da trazi sebi opskrbu pametno i planski, da ulaze napor i nauci zivotne lekcije kroz pokusaje, greske i uspjehe.

I jos nesto, veoma vazno: Ako bi se rodio sa razvijenim umom i pokazao da odmah sve razumije, roditelji se ne bi osjecali obaveznim da brinu i paze o njemu u svakom trenutku. Tako bi ljubav i paznja koje se obicno ispoljavaju prema djetetu, i zbog kojih su roditelji spremni na zrtvu i sve neprijatnosti i teskoce koje podizanje djece iziskuje, brzo nestale. Ovakva zrelost u razmisljanju brzo bi oslobodila djecu roditeljske brige, zbog cega bi ih oni rano napustali i udaljavali se od njih. Tako bi oni postajali stranci jedni drugima sto bi stvaralo mogucnost da sestre i braca, roditelji i djeca stupe u bracne veze..” ******************** Dijete zivi u svjetu koji se potpuno razlikuje od onoga u kojem zive njegovi roditelji. Roditelji ponekad gledaju na djetetov zivot samo sa svog gledista i zaboravljaju da je djetetu njegov svijet veoma vazan. Mada se mora cuvati od opasnih i stetnih stvari djetetu se mora dozvoliti da ispita stvari koje izazivaju njegovu znatizelju. Pusti ga da se zabavlja sa onim stvarima kojim zeli sve dok rezultat toga nije opasan ili stetan. Kuca ne smije biti njegov zatvor sa neprestanim naredjenjima “Sjedi!” i “Suti!”. Dopusti djetetu da bude neovisno, narocito u onim stvarima koje nisu mnogo vazne. Greske koje pri tome pocini naucit ce ga da uradi to na drugaciji nacin sljedeci put. Postoji razlika izmedju stvari od velike vaznosti kod kojih nema popustanja, i onih kod kojih se moze popustiti. Zivot ne bi trebao biti tako ozbiljan da se svakoj sitnici pridaje velika vaznost. Neki roditelji prave gresku tako sto od djeteta ocekuju da bude uspjesno u svakoj oblasti. Roditelj bi trebao poznavati svoje dijete, njegove slabosti i sposobnosti. Ako dijete nije tako bistro dovoljno ga je podstaci da radi malo vise i postigne onoliko koliko je u skladu sa njegovim mogucnostima. Ocekivati da donese najbolje ocjene i onda pokazati razocarenje kada to ne uradi vrijedja dijete i unistava njegovo samopouzdanje. Ovo vazi za sva roditeljska ocekivanja, koja moraju odgovarati djecijem dobu i sposobnostima.

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: SRETNO DIJETE...
30.1.2008 15:00:10   
Blue rose RR
Odličan tekst, mislim da je realno postavljena svaka teza, obrazlažući odgovor na istu.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: SRETNO DIJETE...
30.1.2008 15:02:28   
makana
eh
to VOLIM kod svog muža
heheh
odoh sad da vidim šta si to nadžidžala tamo
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *