|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta se promjenilo???
21.10.2008 11:33:45   
akica b
Opet ne znam je li bila ili ne ..pa ako jeste......
 
Intresuje me sta se promjenilo u vasem zivotu kako ste dobili dijete?
Evo ja cu poceti..Promijenilo se puno toga.Osim sexualnog zivota,ta da pazimo kad cemo,gdje cemo i sl.,promijenilo se to da i sve rijedje izlazimo,sto je normalno,da kada idemo u shoping gledamo prvo sta cemo njemu kupiti pa onda nama,cesto sebi nista ne kupimo jer nam je on postao prioritet,promjenilo se to da se spremanje i uredjivanje takodje svelo na minimum..Nekako se nema vremena ona za detaljno sminkanje  i dotjerivanje,jer je bitnije njega urediti nego sebeuser posted image ...Eh,sta se jos promjenilo to je da nemam potrebu da ispitujem muza gdje je bio,sta je radio s kim je bio i sl.Ne da necu nego jednostavno nemam vremena za to.user posted image
 
I promijenilo se da se sve manje i manje raspravljamo i da uvijek imamo temu za razgovor user posted image .eto,svasta nesto napisah..
 
Da cujem vasuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 11:38:36   
mamyca
Sve si reklauser posted image .Ja bih jos dodala da mi se promijenio raspored spavanja,odnosno nespavanja.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 11:41:38   
ElmaB
Promijenilo se apsolutno sve. Ja imam troje djece i sve je drugacije, sto je i normalno, nego sto je nekada bilo! I meni je puno ljepse sada nego ranije!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 11:49:43   
Blue rose RR
Sve naše obaveze smo podredili Njoj, svi prioriteti kreću od Nje, .... ali u suštini sve se to podnosi sa srećom i ljubavlju u duši, tijelom koje se odmori nakon što samo malo prilegne na kauču (i pored toga što me Ona "masira" skakajući po meni), osmijehom koji mi ne silazi sa lica...
Poljupcima i zagrljajima koje bezuslovno rasipam na Njih dvoje...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 11:56:20   
jupajdi
Joj u pravu si za to kupovanje stvari dječici, a ne sebi. Puno puta spomenem svoju mamu i kažem ista sam, jer je i ona slabo sebi kupovala, a više nama. Dođem u prodavnicu da kupim nešto sebi a izađem sa poklonom za djecu.
Ma neka... nikada nisam požalila za nekim tamo davnim vremenom. Sada je puno bolje i ovo vrijeme, jer kao i ono prije i ovo ima svoje čari.
I zaboravila sam reći, kada izlazimo negdje dok ja njih dvoje spremin, umorna sam za sebe, pa izađem svakakva user posted image user posted image

A za ostale stvari, sve si rekla, tako je i kod nas....od onih intimnih stvari, razgovora, ma svega...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 12:00:13   
RAJA
Nemam više šta za dodati
njih dvojica tj.trojica moj posao kuća moji roditelji
e sad recite kako mstići to sve u 24 sata

ps. nema šanse

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 12:49:47   
hanabanana
Opet sam postala osoba kakva sam bila sa 17 - godina.
Vratile su mi optimizam u život.
A kako je Hana veća opet uživam u stvarima koje sam radila prije njih. Do duše sada uglavnom gledam dječije pozorišne predstave, idem na koncerte koji će i nju zanimati, u kinu gledamo crtane koji će nju interesovati.
Ali uskoro ćemo krenuti na plivanje. Rekreacija i meni i njoj.

Moja prijateljica, majka troje djece, jednom mi je rekla ( Hana je imala devet mjeseci, i meni se činilo komplikovanim da je spremam i idem u grad ): " Kada imaš djecu moraš odlučiti. Ili ćeš se zatvoriti u kuću, ili ćeš nastaviti živjeti. "

BIla je u pravu.

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 13:33:45   
jasmina_mm
akice u potpunosti se slazem sa tobom i kod mene je identicna situacija, samo sto sam ja jos navikla da kada god moram poslom negdje otici bez malenog obavezno mu moram nesto kupiti kad se vracam. Nije da to on trazi (jos je mali) nego eto kao opravdanje sto sam ga ostavila sa nekim drugim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 15:49:04   
akica b
A joooooooooj super ste sve...i ja s vama naravnouser posted image ..Ma znam da je to kod vecine isto,ali eto...Znam par slucejaeva kojim se nista nije promijenilo pa rekoh da pitam.

A sto mamyca rece,zaboravila sam spavanje,nespavanje....

I mame,sto imate vise djece,svaka vam cast!

Ja sa jednim jedva sve stizem-ne stizem i jos ne radim.user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 16:02:41   
medavi
promijenilo se sve
sve svoje navike morala sam da promijenim i uskladim s djecacimauser posted image
nekih i da se odreknemuser posted image od svega mi je naj teze palo to sto sam dobila suvisne kilograme
ali eto i to se pomalo dovodi u red... sto se tice obaveza prema djeci pa i onako u zivotu dodje faza kad nesto hocete da promijenite s njima il bez njih
pa bila bi ziva monotonija da je sve stalno isto sva zbivanja makar ona bila naj ugodnija - dosade...
mislim da je teze majkama koje su radile pa onda kod kuce pa opet moraju ostaviti bebu pa ponovo na posao
to mi je nekako mac sa dvije ostrice... a mi koje smo i bile kod kuce pa dobijemo bebu i dalje se mozemo posvetiti
i sebi i bebi i kuci nama je malo lakse
svakako bravo za sve mameuser posted image i zene opcenito jer nalazimo snage u teskim trenutcima pa ostanemo dosljedne sebi
a uvijek tu za nase pacice....

< Poruku je uredio medavi -- 21.10.2008 16:04:10 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 16:03:17   
M kao Mama
Mogu kazati da se sve promjenilo, znali preokret za 180 stepeni, ali ne žalim, puno je obaveza, malo vremena, zapravo premalo, bilo bi dobro kada bi dan trajao 28 sati, možda bih tada stizala sve, ali ne žalim, ovako mi je puno ljepše, jer znam da me nešto oko srca grije, a to je moja Lajla, moj Haris, moja porodica.
I ne znam kako se Arijana kod tvojih prijatelja, poznanika ili ...n ije ništa promjenilo, mislim da je to nemoguće, ako ništa sada ih je troje

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 16:13:39   
mamina princeza
ma ne znam ni odakle bih krenula da nabrajam... uglavnom imam puuuno manje vremena za sebe... svo vrijeme posvetim njoj jedino kad ona spava mogu necem drugom. Sve ste uglavnom vec i same nabrojale.... sexualni zivot ...koliko god se trudis da se ne promjeni mora ako ne nista zbog cinjenice da je sad jos neko tu u blizini:) onda svaki izlazak ... sa njom za sve treba puuno visde vremena. I super je to sto neko rece ili ces se zatvoriti skroz ili nastaviti zivjeti... ja se trudim nastaviti zivjeti zato sam konstanto umorna ... skoro sam vratila svoju staru kilazu svaki dan letim s kolicima gore dole... sve jer se trudim da ostanu neke stvari kao prije - nadam se da ce vremenom biti lakse kako ona raste pa cemo kao sto neko rece zajedno raditi neke stavri - umjesto filmova gledacu crtice a sta fali pozelila sam i u lutkarsko pozoriste otici...u svakom slucaju mislim da sam dobila svasta nesto novo puno vise nego sam izgubila...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 17:25:31   
akica b
IZVORNA PORUKA: mama alma

I ne znam kako se Arijana kod tvojih prijatelja, poznanika ili ...n ije ništa promjenilo, mislim da je to nemoguće, ako ništa sada ih je troje


To si u pravu,ali mislila sam konkretno na onaj dio uredjivanja,uljepsavanja,izlazaka,trosenje novaca na sebe...Znam ih punoooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio akica b -- 21.10.2008 17:26:58 >


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 17:26:08   
akica b
IZVORNA PORUKA: akica b

IZVORNA PORUKA: mama alma

I ne znam kako se Arijana kod tvojih prijatelja, poznanika ili ...n ije ništa promjenilo, mislim da je to nemoguće, ako ništa sada ih je troje


To si u pravu,ali mislila sam konkretno na onaj dio uredjivanja,uljepsavanja,izlazaka,trosenje novaca na sebe...Znam ih punoooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 17:27:39   
akica b
Pokazalo mi da nije prosla porukica....sorryuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 17:33:27   
lamka
sad da se newke majke neb bi uvrijedile ja znam jedan primjer gdje sam s kolegom komentarisala. Ide majka na njoj je bunda vrijedna par hiljada km- ćića sve sina od glave do pete ima na sebi brat bratu 7 hiljada a vodi svoje dijete za ruku a dijete zamazano, na njemu nista ni s cim . E to su te majke kod kojih se nista nije promijenilo. Ja lično ne mogu tako. Kad gsdje idemo a obicno kad odemo do Zenice prvo muza vodim u Tl i vrtuljak pa tek onda idemo u druge radnje. I uvijek se nesto mora uzeti. pa trenerkica obicna ja zadovoljna. Vremena nemam ni sekundu za sebe. Dok na posao pa ucne obaveze i ono malo slobodnog vremena sto imam nastojim da provedem sa svojim djetetom. A za sebe cu imati vremena kad malo porasteuser posted image

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 19:52:20   
fanamatik
Šta se promijenilo? user posted image
Nema se vremena ni za šta.. Tuširanje je postalo luksuz, a o epilaciji nogu da i ne govorim...
Ali, kao što neko već reče, i kao što ja obično kažem prijateljicama koje će tek postati mame: NIŠTA VIŠE NEĆE BITI KAO PRIJE...BIT ĆE PUNO BOLJE!
I zaista, nikad se ne bih mijenjala za ono vrijeme kad nisam imala djecu (možda bih voljela vratiti se na sat-dva tamo da uradim temeljit mainikr-pedikir-tretman lica-frizuru), ali bih odmah nazad.user posted image


< Poruku je uredio fanamatik -- 21.10.2008 19:53:25 >


_____________________________

AIŠA, 27.06.2006.
MERJEMA, 17.07.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 20:19:36   
Anoniman
promjenilo se sve ali ne na negativan način.
Kad sam bila trudna svi su mi govorili, tvoj život je gotov, sad ćeš sve podrediti bebi, ti više nikad nećeš imati vremena za sebe, uglavnom da su sve te promjene negativne itd.
Eh, ja sam čvrsto odlučila da i njima i sebi dokažem da to nije tačno. Moj život će se promijeniti tako da će mi neke stvari činiti još veće zadovoljstvo nego bez nje.
Ne mogu više izaći na kahvu da ona ne počne plakati- to nije razlog da ni ne izlazim. Izlaziću kao i prije, i svaki izlazak će nam biti zanimljiviji nego prije. Biće prava avantura žonglirati sa njom i piti kahvu, trčati do auta dok ona vrišti i svi gledaju za nama, tražiti mjesto i način da je podojim kad ogladni...!
Još mi je slađe pogledati film sa dragim kad je naveče spremim na spavanje. Odspavati kad i ona zaspe. Skuhati a ponijeti nju u kuhinju u ležaljci da je držim na oku. Isfenirati kosu dok je mm čuva. Našminkati se dok je dojim u 'banani', držati svog muža za ruku dok guramo kolica, visiti na internetu dok ona leži pored mene, učiti i pričati njoj ono što sam zapamtila...
Jednostavno pokušavamo uvesti bebu u naše živote prilagođavajući je našim navikama jer nema razloga da ih se odreknemo.
Bar sam u ova prva najteža dva mjeseca i uspjela otići sa njom svugdje i ostaviti je kod mame pa otići na predstavu sa mužem, što se kina tiče, filmove smo uvijek kupovali i gledali kući, i otići na fakultet, a ostaviti njih dvoje u obližnjoj bašti da piju kahvu, dočekati goste i sijeliti sa njom u krilu, obilaziti prodavnice sa jaranicama, otići na depilaciju dok muž šeta sa bebicom itd.
A kad govorimo o sređivanju, ja sam mlada i to mi pričinjava zadovoljstvo, i naravno da mi ne pada na pamet da sebe zapostavim što sam rodila. Srediću i nju, srediću i sebe, za to mi nikad nije trebalo više od pola sata, a to se uvijek može naći.
A najveća promjena je što sam DOBILA JEDNU NOVU MALU NAJBOLJU DRUGARICU s kojom ću se odsada pa nadalje uvijek družiti.


(odgovor članu lamka)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 22:16:02   
stella
Sve ste rekle,nemam sta dodati.Sve se promijenilo al na bolje.user posted image


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta se promjenilo???
21.10.2008 22:56:09   
almai
kad se user posted image dobije zivot se promijeni za 360 stepeni i sve zavisi od bebe kako ce se dan provesti.Meni licno ako djeca odu negdje na nekolik sati(mada dobro i dode da se covijek psohicki odmori)
nakon izvijesnog vremena kuca je tiha,mirna i pustaaaaaa
nebih se mogla navici ponovo na tu tisinu i ispaliran dan,ovako se vrti sve oko njih aBd narast ce ubrzo pa cu i ja imati vremena za sebe.Ovako mi preostaje samo navecer kad zaspu da se odmorim uz tv i rr.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta se promjenilo???
22.10.2008 0:18:35   
camm
 
akice tvoj post mogu potpisati
 
samo da dodam jos
promjenilo se to da vise perem peglam ribam itduser posted image
a ja kao ja uvjek nadjem za sebe vremena
da ga nemam ne bih bila na rruser posted image user posted image user posted image ..


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta se promjenilo???
23.10.2008 16:32:57   
M kao Mama
E, vala ija znam takvih mama, ja ih zove materešine ili maćehe, ja se zezam pa kažem od kada se Lajla rodila je jedino redovno kupujem čarape, jer zaboga ne mogu u poderanim, a sve ostalo može pričekati, ali zato moja kćer ima pet pari cipela, neke nikada nije ni obula, čizme zadnji modni krik, najke, sedam trenerki, kaput, jaknu sa krznom, da ne nabrajam, ovo je živa istina i neka je, nema mi veće sreće i radosti kada mi neko kaže kako imam prelijepo, uredno, lijepo obučeno dijete. To je moj uspjeh, još da je lijepo odgojim, ustvrai moj život cijeli je posvećen njoj i ne žalim i zadnji dinar za nju dati, a ja, pa ne moram stalno i stalno obnavljati sminku, i slično, hahahah

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta se promjenilo???
23.10.2008 16:39:12   
Visnja RR
Promjenilo se to da sad mogu reci: SRETNA SAM.. ne sretna vec SRETNA user posted image  
i da prioritet nismo Ja i On nego ONA... i da me bas to cini najsretnijom na svjetu...
Kada hodam ulicom najzanimljivije mi je gledati bebice u kolicima... i uvjek se pitam da li je to jedna od mama s  RR user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta se promjenilo???
23.10.2008 16:41:50   
Visnja RR
Shee:
A najveća promjena je što sam DOBILA JEDNU NOVU MALU NAJBOLJU DRUGARICU s kojom ću se odsada pa nadalje uvijek družiti.


uh najjaca recenica...rasplaka ti mene...user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 23.10.2008 16:42:12 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta se promjenilo???
24.10.2008 19:30:21   
Lorna
doslo je do velikih promjena, ali najljepsa i najbolja promjena je da smo porodica, ne bracni par vise!
Pa otprilike ovako:
- SVE je podredjeno Lorni
- vise razmisljamo o buducnosti i pravimo planove u kojima je ona pod brojem 1!
-nismo se naspavali cestito dobre 3 godine
-moramo paziti sta i kako reci
-sex vise ne moze vise "bilo kad i bilo gdje"  
- kad idemo u videoteku i prodavnicu prvo idemo na odjele s djecijim stavrima/filmovima/igrackama,i obicno se najvise zadrzimo tu i najvise para potrosimo
- na odmore idemo na mjesta koja su prilagodjena djeci
- druzimo se vise s parovima koja imaju djecu
-kupujemo prirodnu (organic)hranu
- ne izlazimo sami (osim kad su neke posebne prilike)
- naucili smo tonu djecijih pjesmica i ako me u po noci probudite podjem pricati "Ruzno apce" automatski
- vise vodimo racuna o nasem zdravlju
- ja sam postala njeznija, mirnija, razumnija i strpljivija, i ne planme na svaku sitnicu kao prije
- naucila sam da volim jedno malo bice vise nego sam ikada mogla zamisltiti 
- prestala pusiti!
- intimna i unutrasnja veza koju osjecam s MM-m je postala cak i jaca i stabilnija
Sve u svemu, roditeljstvo nas je promjenilo na bolje, otvorilo nam oci i pokazalo koliko je u stavri bogatstvo stvoriti i njegovati zivot!


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *