|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:17:14   
EmNe
Imam hidrofobijuuser posted image sa 5 god starosti pala u neki duboki kanal sa prljavom vodom i od tada najveca dubina u koju sam usla je do grudi stim da sam vec imala napade panike i gusenja,o plivanju ni govora ni zelje jednostavno nevolim vodu.E sada nastaje problem imam sina 4 godine,zivimo vani prosle godine smo cesto isli na bazen sa tajom medzutim ove godine ici cemo cesce sami,maleni ne pliva ali obozava vodu,uzasan sam panicar,zamisljam sta ako maleni krene u dublju vodu a ja neznam plivati kako reagovati,panika me vec u razmisljanju paralizira...
sljedece godine sa grupom u vrticu polazi na kurs plivanja a ja se uzasavam svega vezano za vodu...
O moru nemogu ni da razmisljam,do sada je sa mm i slaufom uzivo,ja naravno skakutala od muke i straha po plaziuser posted image nemogu ni da zamislim dan kad skine slaufice i propliva sam kako da se opustim??user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:22:49   
M kao Mama
emne, ovo je zaista problem, ne zbog toga što ne plivaš, nego što imaš strah, a ne daj Bože da zatreba vjeruj mi ti bi zaplivala kada bi ti dječlak bio u opasnosti.

Njega obavezno u školu plivanja, a čak i ti bi možda trebala pa možda neke privatne šasove da uzmeš da se oslobodiš straha

sretno, i nemoj pred njim da pokazuješ da se bojiš, oni kupe šta trebai i šta ne treba

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:27:01   
veeseelaa
idi psihologu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:27:31   
azra I ADI
user posted image Žao mi je, ni jedna fobija nije laka. Ja znam plivati, ali ne odem ni metar od momenta kad nemem tlo pod nogama, jednostavno se bojim te panike, teško je objasniti. Ali znam da je jedini način da se straha riješiš tako što ćeš se suočiti s njim. U vodi uvijek gledaj da je neko blizu vas, u slučaju da ti krene panični napad, ne mora biti muž- bilo ko da može priskočiti u pomoć. Probaj se rasteretiti i uživati u svakom danu, pozdrav i sretno....

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:33:00   
reallove
Mila,razumijem tvoj stah,ali kao sto mama Alma rece,posalji malog u skolu za plivanje,a mozda bi i ti mogla da upises isto,da probas malo da se oslobodis...sretnouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:37:40   
reallove
I jos da ti kazem nesto..Ja sam imala strahove,mene je bilo strah svega moguceg.Sjecam se kada je mama pokusavala da me kupa,ako bi kapljica otisla na oci,ja sam bjezala iz kade,znaci bila sam velika,sjecam se..Sto se tice bazena i vode,nisam ulazila ni sa slaufom..Isla sam kod jedne zene,strave mi saljevala(kako se to vec kaze) bas mi je pomogla..Poslije kada sam malo veca bila,naucim i plivati,iz vode nisam izlazila,zvali me "zabac"user posted image .Sada sam plivac i pouser posted image

< Poruku je uredio reallove -- 7.5.2012 15:39:23 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strah od vode i plivanja
7.5.2012 15:38:13   
EmNe
Hvala na savjetima drage moje,koliko puta sam probala da se opustim i uzivam ali jednostavno ne ide,sad kad maleni treba da uci sam da pliva meni je jos goreuser posted image Sad mi je bitno samo da on ne primijeti moj strah.

(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strah od vode i plivanja
9.5.2012 14:17:11   
lajlac
Emne draga, psiholog sam po struci i dala bih ti jedan savjet. Tvoj strah je vec fobija, ali je specificna, sto znaci da je strah vezan za nesto odredjeno. Takve fobije se najlakse "lijece". Postoji tehnika sistematska desenzitizacija, gdje se osoba polagano izlaze izvoru straha, ali prije se, kroz tehnike relaksacije i vizualizacije, osobu provodi kroz određenu situaciju vezanu za taj strah.Nakon toga, osoba se izlozi direktno, u tvom slucaju, vodi. Bitna je podrska, jer kroz taj korak ti ces spoznati da ti se nista ne moze desiti i taj strah automatski nestaje. Posavjetuj se s psihologom. U tome nema nista lose. Najgori strahovi su oni protiv kojih se moras konstantno boriti...jer konacnog odgovora nemas, poput panicnih napada, anksioznih stanja i sl. Znam to, iako sam psiholog. Sretno draga! A ti zaista nemas razloga da brines, sve se to da rijesiti u veoma malo vremena i uz malo truda.

_____________________________

Lajla

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strah od vode i plivanja
9.5.2012 14:25:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: EmNe

Hvala na savjetima drage moje,koliko puta sam probala da se opustim i uzivam ali jednostavno ne ide,sad kad maleni treba da uci sam da pliva meni je jos goreuser posted image Sad mi je bitno samo da on ne primijeti moj strah.


Upravo to, najbitnije je da svoj strah ne preneseš na dijete.
A ti da bi mogla da se suočiš sa strahom, porazgovaraj sa psihologom.
Ovako kako su ti žene već rekle.

Narodnoučenje: skočit ćeš ti za dijetetom ako zatreba....
Objesi mačku o rep. ONaj ko nema fobiju, to ne može razumijeti.
Tu treba stručna pomoć.

Pri tome ja uopste ne sumnjam da bi ti skocila, ali time ne bi pomogla svome sinu.

< Poruku je uredio hanabanana -- 9.5.2012 14:26:19 >

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strah od vode i plivanja
12.5.2012 20:34:17   
mamma mumi
Idu li vasa djeca u skolu plivanja Otoka, ako da kakva su vam iskustva. Naime imam decka starog 3 god, koji skoro pa zna plivati, a posto ovo ljeto neidemo na more voljela bih da ga upisem u tu skolu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strah od vode i plivanja
12.5.2012 20:41:35   
M kao Mama
Moja je išla prošle godine nekoliko mjeseci, ja prezadovoljna bila sa našim klubom, ako te zanima piši na PP

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strah od vode i plivanja
12.5.2012 21:11:44   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Moja je išla prošle godine nekoliko mjeseci, ja prezadovoljna bila sa našim klubom, ako te zanima piši na PP


mama alma, moze li meni malo vise detalja na pp u vezi ovoga, plss user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *