|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tanak endometrij (sluznica materice)
7.10.2009 14:22:10   
vaga
Drage moje pozdrav svima,

stare forumasice ce me se vjerovatno sjetiti od ranije, a nove su vjerovatno citale moje stare postove.  Nisam se dugo javljala, sto zbog posla, sto zbog zasicenosti forumom, a i vrlo cesto bolnim trenutcima zbog spoznaje sto se i sama ne mogu upisati na listu trudnica i konacno prebaciti na forum trudnica. Naime, godine cekanja vise i ne brojim, radi podsjecanja samo cu reci da moja borba, tj. nasa borba traje jako dugo, pa se cesto samo blago nasmijem kad procitam " u braku smo 8 mjeseci bebe jos nema, hvata nas panika itd....( to je tako kratko, ali razumijem ja i to.) 
Ali da se ja bacim na temu. Prosle godine ponovo sam pocela ici kod dr. i pocela sa novim inseminacijama i to njih 5. Na UVZ pregledu koji je prethodio inseminacijama dr. mi je rekao da je sve uredu endometrij normalne debljine i oblika... i ja tako krenuh u postupak, a radi dobivanja sto veceg broja folikula dr. mi ukljucuje Klomifen, a od osmog dana primam samo jednu injekciju menopura. Od trece inseminacije mi je bilo potrebno sve vise injkcija menopura, jer se sluznica materice sada istancala i ne bi bilo koristi od postupka ako nemam preduslova da se plod zadrzi. I tako svih pet inseminacija sa sve vecom dozom menopura. Nakon toga radim ponovo HSG i nalaz je uredan, te mi r. preporucuje ciljani odnos nako cega mi se u vrijeme ciklusa pojavila samo smedja mrlja. Na pregledu dr. mi je rekao se vidi jedna tacka ali da se radi o prijetecm pobacaju, ukljucio mi utrogestan i kontrola za 7 dana. Na zalost smedji iscjedak je bio sve obilniji i plod je otisao. Bunilo me to sto nije bilo klasicnog krvarenja pa sam ponovo otisla dr. rekao mi je da je sluznica matreice suvise tanka da bi prihvatila plod, te da mu se javim kada dobjem normalno krvarenje, a da uzrok tanke sluznice moze biti i Klomifen. Trebalo mi je skoro pola godine da dobijem normalan ciklus. ( Kod mene je to od 24.-26. dana).
Licno sam isla kod jednog jako dobrog i priznatog travara koji mi je dao pakovaje od 1 kg raznih trava i mislim da su mi dosta pomogle. E sad sam ponovo bila kod dr. na rekao mi je da mi je debljina sluznice zadovoljavajuca, ne idealna ali dosta dobra, valjda su cajevi pomogli. E vidjecemo sta dalje...

Ali samo da znate da sam ponekad jako tuzna i imam osjecaj kao da nesto ne mogu dohvatiti od cega mi se srce steze....user posted image  

Nadam se da vas nisam udavila, voljela bih cuti da li je neko od vas ima slicno iskustvo.

Pozdrav Vaga  

< Poruku je uredio vaga -- 7.10.2009 14:25:45 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
7.10.2009 14:29:56   
esma*
Vago dobro došla ponovouser posted image user posted image user posted image  
nek si se vratila u našu rr,mnogima je lakše znajući da nismo sami u nekom problemu,ja ti od user posted image  želim sve najbolje i da što prije dočekaš malenuuser posted image  pridruži nam se u našoj složnoj čekaonici tamo je najviše trudilicauser posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
7.10.2009 14:32:38   
Zoe
Draga vago i ja sam imala problema sa tankim endometrijem, takođe koristila Klomifen, a endometrij je dostizao  5mm i stopirao a odgovarajućih folikula ni na vidiku. Klomifen sam prekinula nakon 2 ciklusa i uradila detaljniju analizu hormona, koja je pokazala kod 3-4 hormona blaga odudaranja od ref. vrijednosti . Dobila sam Siofor tbl. i nakon mjesec dana user posted image , jela sam dosta voća  i otišla na jedan relaksirajući odmor.
Šta mi je pomoglo, vjeruj ni dan danas ne znam.
Pročitala sam na forumu RR-a da su vrkuta i ananas dobri za endometrij..
Želim ti kao jedna bivša trudilica user posted image   puno sreće i da uskoro ugledaš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Zoe -- 7.10.2009 14:33:46 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
7.10.2009 14:33:22   
esma*
IZVORNA PORUKA: vaga


Ali samo da znate da sam ponekad jako tuzna i imam osjecaj kao da nesto ne mogu dohvatiti od cega mi se srce steze....user posted image  

Nadam se da vas nisam udavila, voljela bih cuti da li je neko od vas ima slicno iskustvo.

Pozdrav Vaga  


Ja i mm smo 3 mjeseca trošili mješavinu čajeva,dobri su ali eto opet nemauser posted image

Nemoj bitiuser posted image  svima nam je teško,ali moramo se boritiuser posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
7.10.2009 15:34:22   
D_K
e dusa moja.. nedaj se - doslo je do oplodnje - jos da se malisa zakaci.. bice i to ako Bog da.. saljem ti zagrljaj i podrsku..

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
7.10.2009 15:48:44   
tikica_69
Kod nas obavezno uz Klomifen daju i Estrofem (lijek sa estrogenom) kako bi endometrij ostao dovoljno debeo za implantanciju. 

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
8.10.2009 14:53:30   
vaga
Hvala vam drage moje,


nastavljam tako ja borbu uz pomoć dragog Boga.

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
9.10.2009 11:46:23   
sanjica
Ja sam isto imala problem sa endometrijom, tanak, te također spontani u ranoj trudnoći zbog tog problema. Savjetujem ti da obavezno probaš sa čajem vrkuta, vitamin e ili prenatal, te omega 3, ako si pušač, prekini s cigaretama.
Meni je to pomoglo, endometrij je bio tanak i 4mm u vrijeme ovulacije, da bi se popravio na 11mm, trolinijski. Kao i ti pila sam klomifen, dabroston,primala, menopur, pregnil...., inseminacije 3... Dobili bebu nakon 7 godina braka. Probaj s ovom kombinacijom, ima efekta, dokaz moja djevojcica 16 mjeseci, normalna trudnoća.  
Nemoj biti tužna, imat ćeš i ti sigurno bebicu u svom naručju uskoro.
Lijep pozdrav

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
8.11.2009 18:41:09   
Dacaa
Vago isto kao i ti i ja imam problem sa tankim endometrijem.7mm!Isto sam bila ostala trudna sve sa policisticnim jajnicima i beba je otisla jer nije imala gde da se zakaci.user posted image Ali imacemo mi nase bebe samo ne treba odustati.I ja sam nekad jako jako tuzna i to mnogo,ali ipak se nadam.Ja i kad dobijem user posted image sve mislim pa mozda je l.menstruacijauser posted image Sta dalje da ti kazem?!Sad sam ponovo radila hormone i opet zbrka!
Estradiol mi je ispod minimuma!user posted image Treba uskoro da idem kod gin.pa valjda ce mi dati da pijem nesto....

(odgovor članu sanjica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
6.3.2011 20:19:23   
ena0002
Podizem temu....zna li neko ima li jos neka trava ili nesto slicno za debljanje endometrija user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Dacaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
12.3.2011 23:45:28   
Anica1
Ja sam cula za cveklu i za ananas

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
13.3.2011 20:04:01   
Latinka
Potpisujem


< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.3.2011 19:28:19 >

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
26.3.2011 18:15:43   
TMand
Za sta sluze Siofor tablete ?? Kako se piju ?

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
26.3.2011 18:36:42   
kupina
Imas temu Inzulinska rezistencija i  siofor tablete

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
11.4.2011 16:27:51   
TMand
Vidim da dosta ih kaze da je ananas super za endometrij... je li to vrijedi za ananas iz konzerve ??user posted image

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
11.4.2011 17:28:00   
ivanak
A valjda je logičnije da je svježije bolje pa sad tko će ti ga znat. Ja nisam nikad koristila ove trave - ne znam ni kako se kod nas zove vrkuta ili je to opći naziv za tu biljku. Iako bi volila biti bolje upoznata sa time.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
11.4.2011 20:48:14   
Anica1
Ja sam koristila ananas iz konzerve, i on moze pomoci.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
12.4.2011 7:51:34   
na korak
ivanak- vrkuta je, u stvari, Gospin plast i zaista je veoma dobra za vise stvari pored endometrija (uopsteno za sve vezano za zenske genitalije, pa i muske. Proguglaj malo na netu i vidjeces.

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
14.4.2011 12:26:24   
sar@
Ivanak vrkutu možeš kupiti u bilo kojoj apoteci, a čula sam da je za tanak endometrij jako dobar čaj od lista maline.

(odgovor članu na korak)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
11.3.2012 17:28:30   
hmela
Drege moje ev i ja vam se pridružujem.Radila sam svoju treću inseminaciju,koja je na žalost neuspješna al dalje nastavljam i ne odustaje.Klomifen pijem više od godinu dana al u nekim prekidima.Uglavnom endometrijum mi se skroz istanjio.Čula sam i ja za vrkutu,cveklu,ananas i pivo.E sada me interesuje pored cvekle i ananasa dal' se vrkuta smije piti dok se pije klomifen.Hvala vam unaprijed i ako još nešto imate da može da ga popravi pišite.Sretno i pusa.

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
11.3.2012 17:47:19   
rerica
Bas taj razlog je i bio pa mi je otisla moja mrvica u 5-om pokusaju inseminacije....user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
14.3.2012 8:15:05   
hmela
Žao mi jeuser posted image zaista abd bit će opet abd .Jel ima nešto što to pospješuje.Ja sam počela piti vrkutu,jedem cveklu i sad ću ananas.

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.10.2012 19:03:45   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: almaa31

molim vas da mi date savje :8 dana ciklusa jedan folekul mi je 10,a drugi 11,endometrij 4.5 neznam kakve su mi sanse da zatrudnim prije tri godine sam ostala trudna ali primila sam tetanus i plod je otisao pa su me ocistili i od tada nema nista idem kod ljekara i pijem lijekove ali nista sta da radim...Hvala svima


IZVORNA PORUKA: nedzla.

ja ti od user posted image želim da što prije user posted image

mislim da su ti dobre folikule za 8 dc user posted image jesil koristila neku stimulaciju ili je to u prirodnom ciklusu?




IZVORNA PORUKA: almaa31

ovaj put nisam pila nista,ali do sada sam koristila klomifen,danas sam primila svije inekcije menopurina i sutra dvije



IZVORNA PORUKA: nedzla.

javit će ti se sigurno naše trudilice, pomoći će ti kao i svakom user posted image
ja nisam koristila menopur i ne znam kako se na njega reaguje user posted image




IZVORNA PORUKA: almaa31

Iskreno nisam ni ja to je potrebno mojoj sestri tako da neznam previse detalja,znm da pije klomifen svakog ciklusa od treceg do petog dana i da poslije ide na mjerenje folikula.Primila je jednom i pregnil ali nista njoj je problem debljina endometrija jer poslije ciscenja su joj fakticki ostrugali endometrij i od tada nikako da ga popravi jednom se popeo na 8.5 i opet spao na 4.5 ,toliko zeli bebu da imam osjecaj da joj i ta pretjerana zelja i opsjednutost bebom nedozvoljava da zatrudni ,neznam sta da radim i kako da joj pomognem ja imam dvije bebice jednu od 17 mjeseci i jednu staru 13 dana i tesko mi je jer nemogu da joj pomognem da i ona ima svoju djecu...Molim sve koji znaju nesto cim se moze popraviti debljina endometrija da mi daju savjet,unaprijed hvala svima


IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Debljinu endometrija se moze poboljsati konzumiranjem cvekle i svjezeg ananasa, to je od prirodnih pripravaka. Od lijekova se vecinom koristi estrofem, ali ne smije ga uzeti bez preporuke ljekara.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
30.10.2012 22:58:16   
vjestica
,toliko zeli bebu da imam osjecaj da joj i ta pretjerana zelja i opsjednutost bebom nedozvoljava da zatrudni

vidi se da nisi imala problem sa začećem , dok tako govoriš
prvo opuštenost neće dovesti do zadebljanja endometrija nitit povećati šanse za trudnoću, ali tvoje insistiranje da se treba opustiti (kako mnogi savjetodavci vole govoriti) može itekako frustrirati
klomifen stanjuje endometrij,cvekla i ananas zadebljavaju (i estrofem, ali njega treba propisati ljekar)
druga stimulacija kao što je menoput ili gonal ne stanjuje endometrij,a a s obzirom da je tek 8 dc i da je sestra dobila menopur, ima šanse da se podeblja endometrij
a kko ćeš ti sestri pomoći . pa za sad joj ne možeš pomoći, ide ljekaru, pod kontrolom je i terapijom, ti samo sa svoje strane možeš učiniti da je ne gnjaviš opuštanjem i ostalim savjetima



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tanak endometrij (sluznica materice)
5.5.2013 22:43:02   
marinčii
vidim da na ovoj temi niko odavno nije pisao al ja ću ipak postaviti pitanje i nadam se da će mi koja znati odgovoriti.Naime ja i mm radimo na trudnoći već 9 mjeseci bez uspjeha,bila sam prošli mjesec na pregledu 17dc i ovo je bio nalaz.
uterus uredne ehostrukture
endometrij 7mm sekretorni
desni ovarij 39x18mm sa ž.t.18mm
lijevi ovarij 3x15mm uredne ehostrukture
douglas slobodAn

Doktor kaže da je ovo sve uredu al ja čitajući skužih da mi je endometrij malo potanak ,al opet čudno mi kako mi dokotr ništa nije rekaouser posted image šta vi mislite?


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *