|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Teizam-Ateizam
10.6.2013 12:08:59   
jasmin
Šta vjerovanje ili pak nevjerovanje predstavlja u vašem životu i životu vaše porodice? Koliko vam je bitno da vi i vaša porodica živite po uvjerenjima koja imate?
Za mene,vjera je smisao života,sve drugo su samo ovosvjetski ukrasi,koje svakako,kroz vjerske 'naočale' puno ljepše,jednostavnije i logičnije doživljavam.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 12:13:10   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: jasmin

Šta vjerovanje ili pak nevjerovanje predstavlja u vašem životu i životu vaše porodice? Koliko vam je bitno da vi i vaša porodica živite po uvjerenjima koja imate?
Za mene,vjera je smisao života,sve drugo su samo ovosvjetski ukrasi,koje svakako,kroz vjerske 'naočale' puno ljepše,jednostavnije i logičnije doživljavam.



Ovo boldirano mi je jako bitno user posted image

A drugi dio teksta potpisujem user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 12:48:21   
Almuccia
"Dolazim u iskušenje prijatelju, da te savjetujem da nikada ne sažaljevaš vjernika. Šta god da je izgubio, na dobitku je. Šta god da ga muči, zaradjuje lahkoću, šta god da ga boli, zaradjuje vječnost bez bolova i patnji. Šta god da mu je oteto na dunjaluku, doći će mu u vidu poklona na Ahiretu. Svaki dunjalučki uzdah, investicija je u Ahiretski osmijeh. Jednostavno, razumijevanjem prolaznosti kupuje vječnost..."
Od rijeci do rijeci potpisujem ovo. Ovaj svijet je samo test a rezultate testa cemo znati na onom boljem i vjecnom svijetu. Inshallah da se svi nademo jednog dana sa onima koje smo voljeli u Džennetul Firdevs. Amin

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 13:48:06   
Galicia
Oooo good morning jazzeri. user posted image

Jel ovo 1:1 da budemo. user posted image

Nisam sigurna koliko ateista ima na forumu, ali znam za sebe da jesam.
Citav zivot sam ovo bila, i nemam namjeru se mjenjati. Ne volim suncokretne pokrete u zivotu. Covjek treba da je stabilan, jak i da ga nista ne moze pokolebati. I niko.
Prodjoh svasta u zivotu, nazalost dosta ruznog a i lijepog. Ni u jednom datom momentu nisam posegnula za tabletom za smirenje, a kamoli za necim, da trazim snagu, da se opustim, nego sam svu snagu crpila iz sebe, i crpicu. Nadoknadjujem je kroz ljude oko mene koji me vole, koje jako volim i cijenim i postujem i bez kojih ne bih mogla zamisliti svoj zivot.

Ima toga jos...

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 13:51:49   
bebaa
pa đesi gali.....
nego da samo nešto zborim....imam pravo da vjerujem ili ne vjerujem i niko nema pravo da to moje pravo osporava....kontate....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 13:53:44   
Galicia
Normalno da imamo pravo, svako na svoje.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 14:00:16   
vjestica
nisam vjernik, mm jeste
slavimo različite praznike (iako nisma vjernik, držim do tradicije i oblježim te vjerske praznike)
funkcionšemo super, i to nam nikad nije bio nikakav problem, jer su nam moralna, etička i ljudska načela ista bez obzira na teizam/ateizam

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 14:05:47   
EEDITH
čovjek mora u nešto vjerovati,
neko u boga,neko u ljude,
ako ništa sam u sebe

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 14:12:28   
ziki
Odgovore na pitanja kaja sam sebi postavljala šta, kako, od čega.... sam našla u vjeri. Trudim se da djecu odgojim na taj način, da skontaju a ne da im vjerovanje nametnem.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 14:16:22   
snijeg
Vjerujem i nastojim živjeti u skladu s tim...praktično primjenjujem, ali nisam dosegla nivo da budem zadovoljna sobom...može to bolje user posted image
Od drugih očekujem samo onoliko koliko sami odluče da im je potrebno, ali ću zahtjevati kao roditelj da stekne znanje o religiji, te da sama prosudi da li je kompletna i ispunjena sa ili bez vjere u Boga.... ne volim nametanja, jer u krajnosti izazivaju neiskrena osjećanja i vjerovanja...

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 14:25:55   
hanabanana
Volim za sebe misliti da vjerujem.
U svojoj biti i vjerujem, ali ne znam koliko sam praktični vjernik.
Svojoj djeci ne namečem ništa, pa tako ni stav o vjeri ili nevjeri.
Ali po ovom što sada kod starije vidim uočavam da je tačna tvrdnja da djeca najviše uče iz našeg ponašanja a ne iz onog što im govorimo.
Naime, bila je jedna od rijetkih u svom razredu koja je znala šta je Hidzra, kakvi su običaji za Bajram, šta se jede za ramazan........o tome mi lično nismo pretjerano pričali nikada, ali iz godine u godinu radimo i ona je jednostavno kupila iz naih ponaanja.

< Poruku je uredio hanabanana -- 10.6.2013 14:38:45 >

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 17:09:53   
aida.
Kazem da postoji neka visa sila...
Po meni je bitno biti "insan", ne krasti, ne lagati, biti pravedan. znam prouciti par sura, nena me naucla, udala sam se u porodica koja nije vjerski nastrojena kao ni moja i super funkcionisemo. Ne volim kad mi neko pametuje o vjeri, o ne psovanju. Ne mogu shvatiti nikako kako se neko moze pokriti jer je to ZA MENE odricanje toliko toga. Ipak, postujem svacije, svakom svoje... Mog muza djed je ateista, kaze kad umre ne zeli ni hodze niti ista.. Moja svekrva takodjer. I postujem!


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 18:02:25   
Anoniman
Vjerujem u Boga, Jednog i Jedinog, razlicitim imenima zvanog....

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 18:05:42   
MicoTico
Vjernik sam.
Moji roditelji su ateisti.
Mm takođe nije neki vjerni, vrlo blizu ateizmu.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 18:07:29   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: vjestica

iako nisma vjernik, držim do tradicije i oblježim te vjerske praznike

Ovako i moji roditelji isto.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 18:17:50   
zvončica
Nisam vjernik.....izjasnjavam se kao ateista......iz postovanja prema drugima obiljeze se vjerski praznici, ali nista pretjerano.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 18:29:12   
Galicia
MM, ja, moji roditelji, njegovi roditelji svi tuto kompleto ateisti.
Ne slavimo ni jedan vjerski praznik.
Ja nikome i ne cestitam. MM takodje.

Vrlo bitno mi je da sam pronasla osobu koja isto razmislja kao ja. Da je vjernik, ne vjerujem da bi bili zajedno. A cisto sumnjam da bi bilo koji vjernik htjeo biti samnom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 19:51:34   
amra_sa
Vjerujem u Boga, jednog jedinog ...

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:22:04   
maja78 RR
ateista sam

postujem vjernike i razgovor o vjeri  bas volim (saznati), ali ne volim ubjedjivanja u ispravnost (obicno mene ubjedjuju kako nisam upravu)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:26:28   
Mirkica
Vjerujem u Boga , vjerujem u Bozije poslanike i vjerujm da sve sto se zbiva zbiva se s BOzijom voljom i opredjeljenjem , meni je puno lakse zivjet s tim , kao sto hanabanaan kaze kazem za sebe da vjerujem , volim te reci .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:37:59   
teacher75
ja sam nekako ni tamo ni vamo. vjerujem da Bog postoji ali ne praktikujem bas vjeru

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:51:22   
rerica
zašto je nevjernicima teško prihvatiti da je svemir i život na zemlji stvorio Intiligentni dizajner , intiligentnije biće od čovjeka- Stvoritelj svega vidljivoga i nevidljivoga- Bog?!

gdje je taj nevidljivi zid , ta nepremostiva barijera da se ne ide u velika filozofiranja i rasprave koje obično ništa ne dokažu, a da se ipak ostavi mogućnost da je Bog stvorio svemir i život na zemlji?
ne kažem da nevjernici trebaju vjerovati u to, ali me čude mnogi koji ne ostavljaju ni teoretsku mogućnost da je Bog sve to stvorio?

zašto je lakše vjerovati da je neko razgranato i lijepo drvo nastalo pukim slučajem , spontano samo od sebe, a ne da je to čudesno biće koje kroz fotosintezu i druge biokemijske iz sunca , vode i minerala stvara prelijepe listove, plodove na granama , cvijetove isl.
zar je ta čudesna tvornica koja radi na principu fotosinteze mogla sama od sebe , slučajno nastati, bez dizajnera koji je već unaprijed smislio šta i kako ćre raditi?
i koliko samo ima raznolikih i prelijepih vrsta bilja, stabala , voćki ...ne znaš koji plod je sočniji od kojeg
i da ne idemo u daljnja detaljnja nabrajanja ljepota na zemlji koja nas okružuju u prirodi , biljnom i životinjskom svijetu

ili na koncu sam čovjek- to daleko nasloženije biće na zemlji ....sa toliko organa, tkiva, dijelova organizma koji su u takvoj čudesnoj koordinaciji i međuodnosu da je naprosto nemoguće da sva ta interakcija među svim dijelovima organizma , među svim organima , svim hormonima , enzimima itd. da sve bude tako usklađeno i da na kraju sve dobro funkcionira ( impozantni su podaci da u čovjeku ima na stotine kilometara krvnih žila, kapilara i masa drugih velikih brojki vezano za neke spojeve, tkiva isl u čovjeku , koje čovjek kad ih prvi put čuje teško i povjeruje!)

zašto , mnogi ateisti i agnostici kažu da im je lakše vjerovati u puki slučaj, prije negoli u moćnog dizajnera koji je prvo nešto isplanirao, pa počeo stvarati i na kraju sve stvorio...poput umjetnika koji prvo zamisli neko unjetničko djelo u glavi pa ga onda tek i napravi
ili inžinjera koji prvo osmisli neki aparat, stroj, pa onda napravi nacrt dijelova stroja, pa nadalje se sve to fino sklopi i napravi konačan stroj user posted image





< Poruku je uredio rerica -- 10.6.2013 20:53:14 >


_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:53:17   
tekja
Vjera je moj svjetionik. Nikako ne bih mogla drugacijeuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:55:45   
Galicia
Rerice, mozemo mi unedogled o ovome.
A jel tebi ikad palo na pamet da pomislis da je to sve samo izmisljotina?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Teizam-Ateizam
10.6.2013 20:57:31   
MicoTico
A zašto ja imam osjećaj da će ova tema opet prerasti u sukob?

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *