|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   To je moje
4.11.2007 13:19:11   
AIDA P
Moj sin ima 23mjeseca.Kad mu drugo dijete zatrazi igracku ili nesto drugo,kaze TO JE MOJE!Doduse ima prilika i kad daje svoje stvari.Zanima me da li je to prolazna faza?Pokusavamo ga nauciti da dijeli stvari,valjda nam uspije....user posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.8.2010 13:46:50 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: TO JE MOJE
4.11.2007 16:23:01   
amlatifa
Ja imam samo 1 djete ali imam problem kad ona neda svoje igračen a hoće tuđe valjda će proći. Probaj kupiti 2 iste igračke da vidiš ponašanje

(odgovor članu AIDA P)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: TO JE MOJE
4.11.2007 17:15:56   
AIDA P
I on je trenutno jedinac,ali mislim na ostalu djecu dok se igraju skupa.Ne bih stvarno voljela da je skrt.

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: TO JE MOJE
4.11.2007 21:16:10   
SMIRI
Moj Kenan je dosad bio jedini! A toliko se voli igrati sa drugom djecom!
Posto zivimo u Austriji u stanu! A jos ne ide u vrtic...malo ima kontakta sa drugom djecom!
Tako da je haman ZELJAN kontakta! I onda kad mu neko dodje...ama ne da djeli samo igracke ... vec imam osjecaj da bi srce svoje na dlanu ponudio!

I ponekad mi ga skoro pa bude zao! Kad ode negdje, druga mu djeca ne daju pipnut nista...a kad dodju ista ta, kod njega se sluze kako im pase!

E pa nije ni to bas idealno!

Uvjek sam ga odgajala tako da bude fair i da bude pametniji, da popusti, da se ne tuce itd.
Sve je to ok...al sad me postalo strah da ce jadnik ispastati i uvjek dobiti po nosu!

Jer moja prva komsinica uci svoju malu vec da se zna odbraniti, da se zna potuci, itd... i kod takvih moj nece imati sanse! (Bar mislim)

Nije lako naci idealno rjesenje

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu AIDA P)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: TO JE MOJE
5.11.2007 10:57:35   
travnicanka
draga Aida i ja sam imala isti problem sa mojom user posted image .bila je prava skrtica i ja sam se toliko borila protiv toga ali jednostavno nije islo,to je period kad oni ne razumiju da se igracke moraju dijeliti.Kraj mukama je bio kad je krenula u vrtic.Tamo su je naucili da postoji red i da se sve mora dijliti sa drugom djecom.Meni je bilo neshvatljivo kad su mi pricali da ona ne uzima igracke od druge djece nego strpljivo sijedi i ceka da taj neko ostavi tu igracku pa ona tek onda uzme.Covjek ponekad nemoze da vjeruje kako su ti mali mozgici pametni,znaju da koriste slabosti svojih roditelja,a u vrticu je druga prica i drugo ponasanje.Ja se divim tetama kako one to uspiju!!!!Puno pozdrava svima!!!!

(odgovor članu AIDA P)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: TO JE MOJE
19.7.2009 13:20:30   
LUNA4
ja imam suprotan problem i to me rastužuje??imam curicu ou 5 god..koja svoje stvari jako cuva ali ih rado i da drugoj djeci i tu nastaje problem...nezna se izborit za ono što je njeno!!!!!!!!!!!!!!!!
evo primjer-prekjućer na kupanju smo bili u pjesku i ja sam joj ponijela njene stvari za igranje lopaticu,kanticu,grabljice itd...i bile su još 3 curice koje nisu vidjele da je to njeno nego su mislile da je bilo tamo i to su već veće mislim oko 10 god??
i uzimale su mojoj Luni sve dok nije ostala samo na kantici i ja sam se okrenula a one su joj uzele i kanticu,moja Luna je ostala tako i igrala se u pijesku bez ićega sa oćima punim suza dok ja nisam izreagirala na njih!!
uglavnom pokušavala sam već puno puta razgovarat sa njom oko toga jel je već velika i svaća me al kao da ne razumije!!!
ja želim da se ona izbori za svoje stvari i da se zauzme za sebe jel neću u životu uvijek ja bit tu da stanem u obranu...pa nisam zato loša mama???zar ne??
mm kaže pusti shvatit će!!!pa zar nije već trebala??iz vrtića sam ju ispisala upavo zbog toga..jel je bijo jedan dečkić koji je tukao i grizao curice ali su mu sve vraćale osim moje naravno!"!!i kad joj ja kaćem da i ona vrati ona meni lijepo odg.pa rekli ste mi da se to nesmije i da je to ružno???
i što joj reć na to???


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: TO JE MOJE
19.7.2009 13:30:48   
neki
Dusho draga,ovu temu sam ja postavila,dok sam bila pod drugim nickomuser posted image Nakon koje godinice,manje-vise se to sa njegovim igrackama regulisalo,sad je stariji i vise razumije...Moj Sead isto reaguje kao tvoja malena,kaze,ne valja tuci djecu i ne valja se svadjati...Mada mu mi pricamo da ne smije prvi udariti,vec da fino vrati kad njega neko udari...Bas jucer je bila scena sa curicom,koja je mladja od njega godinu dana...Igraju se u sobi,i on meni dolazi crvenog obraza i govori mi kako ga je ona udarila;ja kazem zamoli je da te vise ne udara,kazi joj da to nije lijepo,i nastavite se fino igrati...On odlazi u sobu i govori joj:nemoj me molim te vise udarati,to je ruzno,kad opet pljus...Ona njega opet udari,e onda se on naljutio,rekao joj:jesi ti nomajna(normalnauser posted image )i fino joj vratio,tad je na par minuta nastao opsti haos,ali nastavili su se fino igrati...

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: TO JE MOJE
19.7.2009 13:49:53   
LUNA4
ma ja se sve nadam da će valjda shjvatit!!!
i ja sam joj rekla da je to ružno ali  samo ako ona prva poćne,ali sa zaboravila napomenut da vrati ako nju netkouser posted image
ma ponekad se i sama izgubim u tomu šta i kako!!user posted image


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: TO JE MOJE
19.7.2009 13:51:46   
neki
Znam draga,ja se gubim iz dana u dan,i stalno razmisljam sta i kako,kazem ja nase slatke mukeuser posted image Bice to u redu aBd,samo razgovor i razgovoruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: To je moje
20.8.2010 12:32:37   
Trnoruzica
Drage forumasice, pomagajte!

Moja djevojcica je u toj fazi, ako je tako mogu nazvati, da ne da svoje igracke, pa kako god. Izadjemo napolje, ona ponese dvije lutke, i ako ih slucajno spusti negdje, a neka druga djevojcica uzme, odmah trci do nje, da joj to otme. user posted image
Naravno, ponekad zna biti fina, i nakon mog insistiranja da pokaze seki lutku, ona joj da, da bi nakon 5 minuta ponovo uzela.
Da li je ovo stvarno faza? Kako da je naucim da dijeli user posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.8.2010 13:47:26 >

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: TO JE MOJE
20.8.2010 12:59:45   
bananica
kod mene je ista situacija, sada ima zabranu iznosenja svojih stvari van kuce

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: TO JE MOJE
20.8.2010 13:12:12   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Drage forumasice, pomagajte!

Moja djevojcica je u toj fazi, ako je tako mogu nazvati, da ne da svoje igracke, pa kako god. Izadjemo napolje, ona ponese dvije lutke, i ako ih slucajno spusti negdje, a neka druga djevojcica uzme, odmah trci do nje, da joj to otme. user posted image
Naravno, ponekad zna biti fina, i nakon mog insistiranja da pokaze seki lutku, ona joj da, da bi nakon 5 minuta ponovo uzela.
Da li je ovo stvarno faza? Kako da je naucim da dijeli user posted image


Sve isto, samo su kod nas autauser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: TO JE MOJE
20.8.2010 13:15:59   
dacy
i kod nas isto. Ja mu kažem ajde daj jedan autić braci pa se igrajte. On da na par sekundi, onda se predomisli i uzme da nazad. to je normalno sva djeca prođu tu fazu. Mislim da je bitno da ih mi učimo djeljenju, a oni dok još malo narastu shvatit će 

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: TO JE MOJE
20.8.2010 13:22:09   
Trnoruzica
Znaci, zaista je faza, a nije sebicnost? Bas ne volim onu djecu koja samo otimaju, a imam takvu jednu kuci user posted image

Hvala vam, mozda je ruzno, ali opet mi je drago kad vidim da nismo jedine user posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: To je moje
20.8.2010 13:23:15   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Znaci, zaista je faza, a nije sebicnost? Bas ne volim onu djecu koja samo otimaju, a imam takvu jednu kuci user posted image

Hvala vam, mozda je ruzno, ali opet mi je drago kad vidim da nismo jedine user posted image

I ja isto, lakse mi budeuser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.8.2010 13:47:58 >


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: To je moje
20.8.2010 14:09:14   
milenium
igrajte se dijeljenja:uzmite npr mede i poredajte ih,5-6 njih.i onda uzmite bombone ili autiće npr i kažite e sad ćemo svakom medi dati po jedan autić i svi ćemo se zajedno igrat.medo ne voli kad se igra sam a ni XY (reknete njegovo ,njezino ime)ne voli kad se igra sam,svi trebamo imat prijatelje bla bla...user posted image
i tako češće puta na tjedanuser posted image

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: To je moje
20.8.2010 14:11:26   
Trnoruzica
Ma kod kuce je sve ok.
Ona dijeli, i bombone. Kad ima npr dvije, jednu ce dati bilo kojoj seki,kad smo vani, koja se sa njom u tom momentu igra, ili braci, nebitno. I stvarno, uzme pa odnese, pa tako keks. Ali u pojedinim situacijama zna biti bas grozna

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: To je moje
20.8.2010 14:23:08   
Dida79
Mi se upravo borimo sa recenicom TO JE MOJE...meni se kosa na glavi digne kad cujem da tako govori...bombone,cokolade i ostale grickalice ce uvijek podjeliti sa nekim ali igracke to je haus zivi...nema sta nisam probala kao hajde vi ste se sad zamjenili neka se sad braco malo igra ma ni to ne paliuser posted image
Iskreno se nadam da je faza kroz koju mora proci i da nece dugo trajatiuser posted image Jer u protivnom ne gine mu kazna ili puc puc user posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: To je moje
20.8.2010 14:24:39   
Trnoruzica
Bas si se fino izrazila! Tacno mi se kosa na glavi dize. Kao kakav papagaj, ponavlja i ponavlja. Imal iko od mama, da je imao tu fazu i da je prosla? Kad to prolazi?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: To je moje
20.8.2010 14:31:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Bas si se fino izrazila! Tacno mi se kosa na glavi dize. Kao kakav papagaj, ponavlja i ponavlja. Imal iko od mama, da je imao tu fazu i da je prosla? Kad to prolazi?

faza je...
kod starije je prošla kod mlađe tek počinje...ona zna samo reći moje....

starija je bila grozna....
nije dala nikome da priđe igračkama....
čak ni zaovinom sinu sa kojim je ublizu rođena....

najtežu situaciju sam imala za prvio rođednan mlađe kada su mi čak 3 mame zamjerile jer nije dala svoje igračke 8 a imamo ih i previše) da se djeca igraju....
pokušala sam razgovarati sa njom a ona me ignorisala i histerično plakal i govorila to je moje, to je moje, to su moje igračke...pa ko šta uzme ona ponavlja meni je to mama kupila, meni je to nana kupila, meni je to babo kupio i tako u nedogled....
meni došlo da plačem...a onda je moja starija zaova...iskusna mama sada dva tinejdžera rekla...i netreba da daš to su tvoje igračke...i mene opomenula da je nediram i ne ružim nego da ignorišemo svi njeno ponašanje...ako neda neka neda to je njeno.

I tako je i bilo....
nakon 2 sata svi su se igrali...za 2 dana sve se ponavljalo ali ja sam prestala reagirati odim kada odemo kod nekoag a ona želi igračku nečiju ja joj fino kažem: ''ne može hanadi ljubavi to nije tvoje to je njegovo,, kako ti nedaš neda ni on...i prestalo je...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: To je moje
20.8.2010 14:31:56   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Dida79

Mi se upravo borimo sa recenicom TO JE MOJE...meni se kosa na glavi digne kad cujem da tako govori...bombone,cokolade i ostale grickalice ce uvijek podjeliti sa nekim ali igracke to je haus zivi...nema sta nisam probala kao hajde vi ste se sad zamjenili neka se sad braco malo igra ma ni to ne paliuser posted image
Iskreno se nadam da je faza kroz koju mora proci i da nece dugo trajatiuser posted image Jer u protivnom ne gine mu kazna ili puc puc user posted image


Haha, zar nisi sinoc primjetila da su poceli i sa grickalicama, ali hinjski da mi ne vidimo,valjda skontali da za to ide puc-puc....Morat cemo pokusati ovo s medama i bombonama :D


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: To je moje
20.8.2010 14:39:27   
idana_85
Rijad je to naucio tek nedavno kad se vise poceo igrati s djecom. Ono sto mene vise nervira je cim mu neko dijete ne da igracku ili podje da uzme iz ruku, on ne vristi, ne zove, ne place, vec odmah ujeda ili udara. Vise bih voljela da glumim UN, nego da to on sam rijesava na "svoj" nacin....:(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: To je moje
20.8.2010 14:39:34   
Dida79

IZVORNA PORUKA: idana_85

IZVORNA PORUKA: Dida79

Mi se upravo borimo sa recenicom TO JE MOJE...meni se kosa na glavi digne kad cujem da tako govori...bombone,cokolade i ostale grickalice ce uvijek podjeliti sa nekim ali igracke to je haus zivi...nema sta nisam probala kao hajde vi ste se sad zamjenili neka se sad braco malo igra ma ni to ne paliuser posted image
Iskreno se nadam da je faza kroz koju mora proci i da nece dugo trajatiuser posted image Jer u protivnom ne gine mu kazna ili puc puc user posted image


Haha, zar nisi sinoc primjetila da su poceli i sa grickalicama, ali hinjski da mi ne vidimo,valjda skontali da za to ide puc-puc....Morat cemo pokusati ovo s medama i bombonama :D



Ok to je lako...ali sta da radim sa npr auticem ili busilicomuser posted image Mozda da im mi pocnemo rastavljati pa od jedne busilice napravimo dvije bas me interesuje sta bi tad rekliuser posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: To je moje
20.8.2010 14:42:28   
idana_85
Joj, kupit cemo jos jednu onu crvenu ili cemo im sakriti sve igracke pa nek vide sta ce, ne znam vise majkemi....:D

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: To je moje
20.8.2010 15:32:05   
dacy
Moj hranu i slatkiše svima podjeli, zna drugoj djeci gurat u usta user posted image , ali igračke ne user posted image

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *