|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tražite li račun za kupljenu robu ?
20.8.2013 23:46:50   
amra_sa
Nedavno u Konzumu kupim neke robe i na vrata kad onaj alarm. Pravo sam se ružno osjećala, bilo me stid jer su me svi prisutni kupci pogledali. Na kraju mi prodavačica reče da nije otkucala dezodorans.Slobodno ti izađi sve je ok -reče mi. Kontala sam kakve koristi ona ima od toga. Ispočetka nisam znala šta me snašlo, a onda kad sam skontala užasno mi bi krivo što me namagarči i napravi budalom. Da ne pričam da mi nije ni dala račun. Par puta mi se desilo i da kupim nešto čemu je prošao rok pa obzirom da nisam imala račun, nisam mogla napraviti reklamaciju.
Imam prijateljicu na poslu koja za sve što kupi traži račun-pametna. Ona me je naučila da tražim račun za sve što kupim.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
20.8.2013 23:54:48   
Medić*
U vecim marketima mi uvijek izdaju racun. U lokalnoj prodavnici gdje kupujem hljeb i sitnice neke samo ako sta mi hitno treba nekada ne izdaju racun. Par puta su me zakinuli pa pd tada redovno trazim.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
20.8.2013 23:56:54   
hanabanana
Uvijek traziim.
Narocito u restoranima i drugim ugostiteljskm objektima.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
20.8.2013 23:58:02   
ananas_ze
trazi racun-uzmi racun-uvijek, i narocito kad je tehnika u pitanju, dok ne prodje godina dvije pet, ja racun nosam user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:05:52   
amra_sa
Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. user posted image U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:08:30   
hanabanana
Ali koji nece da peku hljeb, jer treba rano ustati i malo spavati.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:13:10   
Galicia
Uvijek dobijem racun, i uvijek ga moram imati pogotovo kad su neke vece stvari ili odjeca u pitanju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:19:41   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. user posted image U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

i sad su krivi albanci sto ne daju racun user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:22:30   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. user posted image U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

i sad su krivi albanci sto ne daju racun user posted image



Aha....user posted image
Nama je ko narodu uvijek neko kriv.
Kako prepoznati bosanca?
Na pitanje: ko je uradio, neuradio, ucinio, neucinio...
Uvijek kaze: nisam ja kriv.
user posted image user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 21.8.2013 0:24:52 >

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:25:55   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ma treba račun tražiti i za kupljenu kiflu. Kad samo skontaš koliko se bogate na pecivima i hljebu, a one radnice izrabljuju za 300 maraka. Ne prijave ih i maltretiraju do kraja. user posted image U pekarama slabo kad daju račun, tačnije nikad. Evo kod nas u pekari, koju drži Albanac, nikad ne daje račun za hljeb i peciva. Sve to treba poganjati i pretresti. Tuga je kad se neko bogati na tvojim leđima, ko je došao iz druge države, sa 8 razreda završenih ... A s druge strane pun grad penzionera, pismenih i kulturnih građana ovog grada koji su svoj život utkali i dali za njega, a koji kopaju po kontejnerima.

i sad su krivi albanci sto ne daju racun user posted image



Aha....user posted image
Nama je ko narodu uvijek neko kriv.
Kako prepoznati bosanca?
Na pitanje: ko je uradio, neuradio, ucinio, neucinio...
Uvijek kaze: nisam ja kriv.
user posted image user posted image

il ga je ko ureko user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:31:15   
amra_sa
Svejedno Ananas, Albanci su krivi a i Bosanci. Kriv je ko god ne daje račun. A i mi koji ne uzimamo i ne tražimo i mi smo budale. I onda se čudimo što nam kasne plate, što ovo, što ono.
Nije normalno da jedan poslodavac izrabljuje nekog za 300 maraka, + ga ne prijavi. Kome ide PDV, porez, pare ??? Trebamo se zapitati.

A vizavi Sarajlija , Bosanaca i Albanaca, meni je draže da se u Sarajevu zapoošljavaju Sarajlije, Bosanci nego Albanci i bilo ko drugi sa strane. Nek svako radi i nek se snalazi tamo gdje je rođen. Iskreno, pun mi je klinac nekih došlja sa strane koji su juče došli tu i koji se guraju gdje god stignu a domaćini ostaju zadnja rupa na svirali.
Nikom ne želim da budem sluga, niti bih da mi neko bude sluga.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:31:24   
hanabanana
Naograjso u aksam.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:34:22   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Svejedno Ananas, Albanci su krivi a i Bosanci. Kriv je ko god ne daje račun. A i mi koji ne uzimamo i ne tražimo i mi smo budale. I onda se čudimo što nam kasne plate, što ovo, što ono.
Nije normalno da jedan poslodavac izrabljuje nekog za 300 maraka, + ga ne prijavi. Kome ide PDV, porez, pare ??? Trebamo se zapitati.

A vizavi Sarajlija , Bosanaca i Albanaca, meni je draže da se u Sarajevu zapoošljavaju Sarajlije, Bosanci nego Albanci i bilo ko drugi sa strane. Nek svako radi i nek se snalazi tamo gdje je rođen. Iskreno, pun mi je klinac nekih došlja sa strane koji su juče došli tu i koji se guraju gdje god stignu a domaćini ostaju zadnja rupa na svirali.
Nikom ne želim da budem sluga, niti bih da mi neko bude sluga.


Pa albance niko ne zaposljava svi su privatnici i rade za svoj dzep.
A za to treba znati, biti vrijaedan i umjeti.
Ali ja sam dosljo, nisam odavle...I nekom sarajliji sam uzela posao, sta da se radi.


(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:39:21   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: hanabanana



Pa albance niko ne zaposljava svi su privatnici i rade za svoj dzep.
A za to treba znati, biti vrijaedan i umjeti.
Ali ja sam dosljo, nisam odavle...I nekom sarajliji sam uzela posao, sta da se radi.



user posted image
Bgm svako ide za svojom nafakom, ovih dana prijatelj na drugom djelu drzave dobio posao i ode sa zenom i djetetom, bliski smo, zao mi al svako nek ide gdje mu je bolje user posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:40:15   
amra_sa
Zato im daje dozvole, da se ja pitam ja im ne bih dozvolila. A i što se tvog posla tiče, sreća za tebe, pa ti ja nisam poslodavac. user posted image
Ipak, tema su računi i uzimanje računa za kupljenu robu.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:42:49   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Zato im daje dozvole, da se ja pitam ja im ne bih dozvolila. A i što se tvog posla tiče, sreća za tebe, pa ti ja nisam poslodavac. user posted image
Ipak, tema su računi i uzimanje računa za kupljenu robu.


A sta cu vam ja kad ste nesposobni user posted image
A i direktor mi je banjalucanin.....user posted image

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:43:56   
Galicia
Razumijem ja Amru sta zeli reci. Bice da se osipamo na istu stvar. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:44:14   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Zato im daje dozvole, da se ja pitam ja im ne bih dozvolila. A i što se tvog posla tiče, sreća za tebe, pa ti ja nisam poslodavac. user posted image
Ipak, tema su računi i uzimanje računa za kupljenu robu.


Pa bona, okreni se oko sebe.
Niti bi bilo peciva, niti boze.
Mi bosanci smo lijeni da bi hljeb prodavali.user posted image

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:48:20   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Galicia

Razumijem ja Amru sta zeli reci. Bice da se osipamo na istu stvar. user posted image

kako ja ne razumijem?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:50:04   
Hanady RR

Vera: "Sad samo čekam da umrem..."
Rudo: "Nemoj tako, ženska glavo. Dobar je život. Samo čovjek mora imati neke želje, neki cilj, razumiješ?" (U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce)


Sreća pa svi koji su svoje srce negdje drugo ostavili nisu ko Vera mislili...
nego su imali cilj , želje....






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 0:50:30   
amra_sa
Ode tema u pogrešnom pravcu. Znala sam user posted image O računima i uzimanjima istih za kupljenu robu pričamo, razumijete li sad ? user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 1:10:20   
canim
Amra draga ako mislis da ce nam svima biti bolje ako budemo racune uzimali, tesko, vjerujem da ce vlada znati kako da iskoristi taj dodatni priliv novca u vidu regresa, povecanja svojih plata i slicno...

Ja uglavnom uzimam racune i uvijek ocekujem da mi daju isti ne zbog pdv i slicnih stvari vec zbog licne evidencije.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
21.8.2013 1:23:59   
amra_sa
Nešto bi se sigurno uradilo po tom pitanju. Ja sam optimista po tom pitanju, samo treba stisnuti i raditi na tome.
Znaš kako kažu riba smrdi od glave al se čisti od repa.
Taj PDV, ti računi bi upravo pomogli tim penzionerima itd. koji kopaju po kontejnerima i sl. Da ne bih došla u tu situaciju, da i ja rovim, odlučila sam da tražim račun za sve.
Eto navela sam primjer, kad u pekari daju račun - slabo kad. U kafiću npr. ??? Popiješ kafu naplati ti i hajt. Nigdje računa.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 15:08:19   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Nedavno u Konzumu kupim neke robe i na vrata kad onaj alarm. Pravo sam se ružno osjećala, bilo me stid jer su me svi prisutni kupci pogledali. Na kraju mi prodavačica reče da nije otkucala dezodorans.Slobodno ti izađi sve je ok -reče mi. Kontala sam kakve koristi ona ima od toga. Ispočetka nisam znala šta me snašlo, a onda kad sam skontala užasno mi bi krivo što me namagarči i napravi budalom. Da ne pričam da mi nije ni dala račun. Par puta mi se desilo i da kupim nešto čemu je prošao rok pa obzirom da nisam imala račun, nisam mogla napraviti reklamaciju.
Imam prijateljicu na poslu koja za sve što kupi traži račun-pametna. Ona me je naučila da tražim račun za sve što kupim.

ti barem pistis na izlasku,a ja veoma cesto kad udzem valjda u predhodnoj prodavnici ne poniste kod i redovno pistim kad tek udzem u prodavnicu i ono pokusavam iskulirati al je neugodno kad te citava prodavnica gleda
\

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tražite li račun za kupljenu robu ?
23.8.2013 15:15:54   
klemzi
Obavezno tražim račun...a gledam neki dan na Dnevniku HRT da su, nakon uvodjenja fisklanih računa čak i na pijacama, od 1.7. budžet obogatili za 300 000 miliona kunauser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *