|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:11:04   
mamanaa
drage moje trudilice...
radim istraživanje na temu LIJEČENJE NEPLODNOSTI U BIH, te sam odlučila i uraditi jednu vrstu ankete, odnosno saslušati vas i vaša iskustva, šta je ono što vi najviše zamjerite našem sistemu i kako biste ga promijenile.....
istraživanje radim za potrebe jednog rada koji trenutno obrađujem,rad će biti javan i dostupan svima u vidu malog priručnika,pa vas sve molim da sve ono što smatrate da neko mora znati o ovom problemu u našoj zemlji napišete...
takođe vas molim da me uputite na nekog doktora koji bi iskreno razgovarao na ovu temu...ja sam pokušala kroz vaše forume i postove da saznam ko bi to mogao, ali pojavilo se par imena, a ja ne bih željela da to bude neko ko nije dovoljno iskren i ko ne suosjeća sa vama, već mu je bitan samo novac...
nadam se da ćete se odazvati na ovu vrstu apela i da ću moći makar malo našoj javnosti kroz svoj rad ukazati na sve ono što vi prolazite...
unaprijed hvala...
p.s.
ako neka od vas ima potrebu da me nešto pita u vezi rada ili mi da neku sugestiju ja sam spremna za saradnju...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.7.2010 14:16:10 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:15:47   
M kao Mama
Baš mi je drago da se neko barem koliko, toliko uhvatio u koštac sa ovim problemom.

Isreno želim ti puno sreće, dobrih živaca, i da tvoj rad u konačnici pomogne svim ženama kojima je pomoć neophodna. Još kad bi država imala sluha za njihov problem, gdje bina bio kraj.

No, da se vratimo na temu, da li tražiš dr. iz Sarajeva, Tuzle, Zenice, Mostara, Banja Luke, itd.

Sigurna sam da će mnoge forumašice željeti učestvovati u ovom projektu,

Puno sreće

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:26:52   
mamanaa
tek sam krenula da radim, ali već sam uvidjela da su za naš mentalitet neke stvari još uvijek tabu i to je nešto što me već usporava...
nije bitno odakle je doktor, samo da je većina složna da je on taj koji je spreman da otvoreno priča na tu temu...
jer za mene je poražavajuće da sve ono  što jedna žena treba da uradi da bi dobila mogućnost da na ovaj svijet donese jednu bebu mora toliko platiti, a pored toga svega doktori umjesto da joj pomažu oni joj odmažu...
zato tražim doktora koji će mi iskreno pomoći i odgovoriti na sva pitanja...
hvala još jednom na podršci...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:33:42   
malena27 RR
Nazalost, imala bih svasta napisati na ovu temu ... 

Prije svega odnos ljekara prema pacijentu, neozbiljnost u radu ljekara i zamajavanje pacijenata s problemom neplodnosti, zatim placanje bilo kojeg nalaza kada vide na uputnici dijagnozu steriliteta, placanje svih nalaza prije vantjelesne oplodnje, nemogucnost obavljanja pretraga u pojedinim bolnicama i upucivanje u privatne laboratorije, a onda i placanje svih pokusaja vantjelesne oplodnje bez obzira koliko ih se uradi, placanje lijekova koji kostaju hiljadama maraka i nakon svega los zakon o vantjelesnoj oplodnji.
I jos da dodam, mislim da bi dr. Mehmedbasic, Godinjak i Balici imali samo pravo da pricaju na ovu temu jer su jedini ljekari ginekolozi koji su specijalizirani za neplodnost.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.7.2010 14:35:33 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:40:09   
Zoe
Da štogod napišem dok se user posted image  nije probudila..
Hvala Bogu, pa je u TK malo drugačije uređeno zdravstveno osiguranje, postoje tzv.markice, koje se kupe godišnje, tako da se dodatno ne plaćaju nalazi hormona i raznorazne analize..
Meni je hormonski status pravio probleme , uspješno smo to prevazišli, ovdje bih spomenula vrsnu dr.endokrinologije iz Tuzle ( radi na Gradini), dr.Jasna Merić -Šehić, s kojom sam imala ljudski odnos i mogla sam je pitati sve što sam htjela..Nakon svih pretraga na koje me je uputila i terapije koju mi je propisala, uspjela sam user posted image  za nepuna 2 mjesecauser posted image user posted image
Naravno, sve je ovo pratio i moj ginekolog, koji ipak nije specijalista za neplodnost -  on me je i uputio na Gradinu ( kad mjeseci i mjeseci sa Klomifenom nisu davali razultata), ali se zbilja trudio oko mene - dr. Rasim Kurtćehajić.

< Poruku je uredio Zoe -- 12.7.2010 14:42:59 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:40:19   
mama75
Od prijateljice koja je lijecila neplodnost godinama cula sam sve pohvale za dr Hadziomerovica iz Sarajeva. Cak mislim da je on ginekolog - endokrrinolog.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 14:46:13   
ena0002
Evo da se i ja malo nadovezem na Malenin post....potvrdjujem da su dr. sa kojima bi se moglo razgovarati vec navedeni....ne znam jos u Banjaluci ko je adekvatan, ali ima i cura iz Banjaluke pa se mozda jave. Kao sto Malena rece sve se placa!!!!!!!!......ako na uputnici pise sterilitet sve se placa i to puno vise....evo primjera, prije nego sto sam dosla do Godinjaka na sterilitet radila sam hormone na DIP-u, uputnicu mi je dala ljekar opste prakse, na uputmici nije pisalo sterilitet, i sve hormone (njih ukupno 9)  sam platila 2KM....e kad sam dosla na sterilitet morala sam platiti 120KM i u tih 120KM su izmedju ostalih nalaza bili i hormoni gdje je jedan kostao 5 KM, znaci platila sam hormone 45 KM samo zatoi sto je u pitanju sterilitet....zalosno zar ne user posted image ....i cemu da se nadamo.
Dalje u Federaciji niti jedan pokusaj vantjelesne ne snosi drzava, koliko mi je poznato u RS-u snosi dva.
Radimo inseminacije kao "dzaba" a u najjeftinijoj verziji dodje 200KM ako imate srece pa budete samo na klomifenu, a ako vam dr. propise menopure ili gonale necete proci ispod 1500KM
Ma ima tog jos...pisacemo u fazama

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 15:52:06   
Leva
Evo jos jednog iskustva iz prve ruke...
Kada sam se ja obratila ginekologu s pricom da mislim da nesto ne stima on me je otpremio kao zadnju ludacu s pricom kako sam ja preopterecena i kako bi mi najbolje bilo da se malo opustim user posted image  Ja se opustala dvije godine, naravno bezuspjesno i onda sludjena odem kod dr. Mehmedbasica koji je tada  potvrdio sve moje strahove i ustanovio pravi problem. Elem da ne duljim, covjek nista nije izmislio samo je stvari nazvao pravim imenom...
Dvije godine kasnije ja sam i dalje "neplodna" imala sam 5 neuspjesnih postupaka (u mom slucaju inseminacija). To zadovoljstvo sam platila oko 5000 KM iako oboje imamo zdravstveno osiguranje i to samo zato sto sam odlucila zadrzati trunkicu dostojanstva i otisla privatniku koji me ima vremena pitati kako sam i kako podnosim hormonalnu stimulaciju. Neke moje prijateljice nemaju tu mogucnost i idu na GAK kod dr. Godinjaka koji je odlican doktor ali koji na zalost nema odgovarajuce uslove u onoj rupi od klinike i to placaju samo malo jeftinije od mene.
Neplodni parovi su prinudjeni placati gomilu novca za lijekove jer ne postoji zakonom niti jedan predvidjeni besplatni postupak IVF/ ICSI, ici u inostranstvo na postupak jer opet zakonom nije predvidjena mogucnost zamrzavanja embrija niti jajnih stanica a kada idete iz postupka u postupak nemozete sebi priustiti da svaki put bacate od 4000 do 7000 KM...
I na kraju svima nama neplodnim parovima zamjerim nedostatak hrabrosti da osnujemo udruzenje i na taj nacin pokazemo da mi nismo samo statistika vec da smo stvarni ljudi koji imaju pravo da budu roditelji...
Jedini MPO doktori vrijedni spomena u ovoj drzavi su dr. Mehmedbasic, dr. Godinjak i dr. Balic
Ako ikako dodatno mogu pomoci molim te javi mi se na pp
Srdacan pozdrav Leva

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 15:57:59   
M kao Mama
Svaka častna postu i iskrenosti, nadam se da će nekada izumrijeti taj Balkansi sindrom (neću ja ipak šta će okolina kazati op.a) i da će Udruga zaživjeti što prije. Znate i same koliko je RR bila zainteresovana da se nešto pokrene sa te tačke, ali za sve treba neko ko će imenom i prezimenom stati iza neke izjave, projekata, udruženja.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.7.2010 19:04:20 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 18:59:38   
snowrose


user posted image user posted image user posted image

Slažem se sa Levom u potpunosti.

Nakon 3 godine šetanja od doktora do doktora,potrošila sam mnogo novca,a o živcima da ne pričam.

Konačno se liječim kod dr Balića ( ja sam kod dr Devlete ),divni prije svega ljudi i vrsni stručnjaci.

Naravno i to " zadovoljstvo " košta  ( u potpisu vidite šta sam radila do sada ) i potrošili smo oko 6-7 hiljada sigurno jer nam država na žalost ne pomaže ni novčano ( ni jedan IVF ne snosi ),a ni zakonski ( svakim porazom mi moramo na novu dozu jako jakih lijekova- od kojih se osjećam kao tempirana bomba i skupih koje moram nabavljati u komšijskim zemljama  jer nema zakona o zamrzavanju embrija),žalosno zar ne...

Nadam se da će se konačno neko naći koji neće samo po medijima pričati o bijeloj kugi,slabom natalitetu već odlučiti i pronaći način kako pomoći nama veeeelikim borcima - ovo je zaista tako jer niko ne zna do njih kako je biti napuhan od hormona i iščekivati 14 dana do konačnog testa nakon bilo kojeg postupka i pri svemu tome ostati normalan..

Mile trudilice,svaka vam čast.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.7.2010 19:04:54 >


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 21:01:36   
R&T@
Ja nisam bila trudilica, hvala Allahu, i stvarno nista o ovome nisam znala...

Hvala vama, drage moje, koje ste opisale svoja iskustva u prethodnim postovima...
Zaista mi je zao sto pored sve brige nailazite i na te probleme...

Hvala zenici koja je pokrenula ovu temu i koja pise taj prirucnik...
Nadam se da ce biti pozitivnih pomaka medju granicama gdje zivimo...

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 21:07:56   
Hanady RR
ovo potpisujem u svakoj riječi...

a željela bih dodati da sam uvjerena da bi dr. Mehmedbašić rado otvoreno pirčao o svemu...

meni je vodio trudnoće, na pregledima upoznala sam divne ženice trudilice i zaista sigurna sam bio bi otvoren i iskren u razgovoru na ovu temu.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.7.2010 15:20:01 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 21:36:38   
Banana
Složila bih se sa ovim što su trudilice napisale i dodala da je u svemu ovome jako bitno vrijeme.  Niko izgleda ne razumije koliko nam brzo prolazi, pogotovo kada je sve u sistemu sporo. Većinu nalaza treba odraditi u određeno vrijeme u mens. ciklusu i ako nismo u mogućnosti sve to uskladiti s poslom (ja npr. ne mogu ostaviti djecu na času, nema nikog da me zamijeni, ne mogu dobiti jedan dan bolovanja ili godišnjeg, i da pokušam kod šefa nešto mimo pravila dolazim do pitanja zašto da sve kolege znaju za moju privatnu stvar?) bez da se dodatno iznerviramo, te pretrage odgađamo za naredni mjesec i ponovo tako u krug. Ista stvar je i za muškarce, sam spermogram bi trebalo ponavljati svaka tri mjeseca. Rješenje su naravno privatnici, ali da li nakon svih znanih i neznanih terapija ima dovoljno novca?



_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 21:53:52   
Anoniman
Mislim da biste osnivanjem udruzenja puno vece sanse imali da se nesto promijeni...ili barem da vas neko udruzenje primi pod svoje okrilje...jer se tesko boriti ovako pojedinacno 

(odgovor članu Banana)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 22:25:22   
taurus
nemam šta da kažem na ovoj temi osim da dam veliku podršku našim trudilicama i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za ideju da se osnuje udruženje

P.S. nedavno sam na TV gledala da u RS već postoji takvo udruženje i bio je prilog o tome kako su dobili nove prostorije za udruženje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 22:28:51   
M kao Mama
Meni je dr. Godinjak zaista vrh,

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 23:03:27   
mamanaa
drage moje trudilice...jako mi je žao zbog svega toga što proživljavate, jako je teško se nalaziti u takvoj situaciji, a ne biti u mogućnosti dignute glave tražiti izlaz iz nje..
kroz ovaj rad postala sam svjesna da postoje stvari koje se u našoj svijesti neće nikada promijeniti i da nažalost živimo u društvu u kojem niko ne radi svoj posao i svi gledaju kako da izvuku samo korist za sebe...
moj prijedlog vam je da osnujete grupu na facebook-u (ako već niste ) te da na taj način ljude uputite u svoju situaciju, možda se nađu i oni koji bi vam rada pomogli da osnujete udruženje...
ja sam postala svjesna toga da kod nas niko nema pojma koliki je problem neplodnost i da parovi koji imaju taj problem tu bitku ne mogu voditi sami trebaju našu pomoć...
i ja se za sve što mogu pomoći stavljam na raspolaganje...
i još jedno pitanje : kako nabavljate lijekove ? da li ih sve same morate plaćati ili neke dobijate i na recept ?
jako mi je žao što postavljam neka glupa pitanja, ali želim da se dobro informišem kako bih moglaa i drugima te informacije prenijeti i njima otovriti oči...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 23:16:55   
Zoe
Ja sam lijekove plaćala, ništa besplatno, od Cycloprogynove, Dabrostona, Klomifena do Siofora, nabere se finih novaca, s obzirom da se postupak ponavlja iz mjeseca u mjesec, a normalno da ne govorim o cijenama pregleda kod privatnika, znači svaki mjesec  do 4x na folikulometriju, i ovo je "najjeftinija varijanta neplodnosti" s obzirom kakvih problema ima... ( doco mi je duša od čovjeka, pa sigurno nekih 10-tak puta nije naplatio user posted image user posted image user posted image - kaže :Vama su potrebni novci za lijekove a meni ništa neće značiti)...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trebam vaše mišljenje
12.7.2010 23:50:20   
ledy blue
Evo da se i ja prikljucim user posted image ...iako su cure vec sve rekle..Ja sam pacijent kod dr.godinjak i nakon 4 neuspjesne insiminacije..i mislim da jedino sansu imamo sa vantjelesnom..ali sad je problem gdje to obaviti..moja dilema je slovenija ili dr.Balici..ono zbog cega sve dvoumim je to sto u sloveniji zaledjavaju jajne stanice a kod nas to zakonom ..nije regulisano (koliko sam ja upucena )...a kod Dr.Godinjaka je teze to odraditi zbog neuslovne klinike...mislim da ni osoblje a ni tehnika nisu bas na nekom nivou...
E sad ono sto je moja zamjerka jeste sto i na klinici za lijecenje steriliteta nije uvezan ljekarski tim koji bi se mogao posvetiti zajedno rjesavanju problema neplodnosti...mislim da bi bilo efikasnije kada bi i ginekolog,biolog,urolog i endorinolog bili skupa u timu...
A za lijekove je posebna prica user posted image .. sve se placa...koliko znam ni jedan jedini lijek nije na esencijalnoj listi...skuplji su u BiH nego u okruzenju..pa vecina zena ide u hrvatsku po iste lijekove..a ako se i odlucimo za kupovinu ovdje mnoge apoteke ne raspolazu sa dovoljnim kolicinama..pa se onda narucuje ili ih je tesko naci...
Eto oglasih se i ja ....


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trebam vaše mišljenje
13.7.2010 8:56:22   
Leva
E moja mama alma pitala bih te ja da li je Godinjak vrh da si bila na 7 bezuspjesnih inseminacija i da po svoj sili prilika moras na ICSI kao sto ti je npr. savjetovao neki ljekar iz Slovenije kada si poslala nalaze svog muza user posted image  Znas zasto ti ovo govorim? Zbog cinjenice da jako puno parova treba intervenciju ovog tipa a biolog na Gaku nije u stanju da li zbog nedostatka opreme ili iz neznanja  napraviti ovaj postupak...Godinjak ti tu dusa draga dodje krajnje nebitan jer nema sta vratiti... Nema zametka, nema nicega...
Sve moguce i nemoguce lijekove same placamo jedino se Klomifen dobija na recept a on kosta u zavisnosti od apoteke do 7 KM (jesu se pretrgli zar ne). Najniza cijena Menopura je 57 KM a zene ga dobijaju po 3 dnevno kada su u pripremi za IVF, Gonal F kosta preko 60 KM i on se dobija 3 puta dnevno, zatim su tu Decapeptil i Suprefakt za koji sasvim slucajno znam da ti treba preko 250 KM za terapiju, pa stoperice koje kostaju od 18- 92 KM u zavisnosti od vrste koju ti preporuci tvoj MPO doktor komada 1-2 po postupku i na kraju Utrogestan koji kosta od 16-18 KM ako ti propisu tablete. Meni za inseminaciju je trebalo svaki put po 1,5 kutija a zenama poslije IVF trebaju 3 kutije iako neke dobijaju i injekcije Progesterona koje stvarno ne znam koliko kostaju.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trebam vaše mišljenje
13.7.2010 9:03:46   
M kao Mama
Ja koliko sam shvatila, a mislim da sam dobro shvatila, žene neće da se pominju njihova imena i prezimena, odnosno ta FB grupa, kako bi se otvorila ako se želi ostati anoniman.

Prošle godine u  ovo doba gostovale smo u emisiji Zabranjeni forum, Saša nam je zaista dao odriješene ruke po pitanju tema, naša administratorka Višnja, koja je i sama na svoje zlato čekala 12 godina, pitala je koje će žene ići s nama u emisiju, da se priča o neplodnosti, o problemima sa kojima se žene susreću, znate ko se javio. NIKO. Ne zato što nisu htjele, već zato što im je neprijatno da se njihovo ime ili lik u javnosti povezuje da ovom bolnom temom. Ja ih zaista razumije donekle, ali donekle niko se za njih ne može zauzeti ko nije u takvoj situaciji, jer znate kako kažu sit gladnog ne razumije.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.7.2010 15:19:00 >

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trebam vaše mišljenje
13.7.2010 9:38:21   
bosss
u Banjaluci imas sanju sibincic koja je vrh u borbi protiv neplodnosti i jako je prijatna zena tako da ti sigurno moze pomoci.ona je cak i uspjela izganjati besplatnu vantjelesnu  za prvi pokusaj a sada se radi na tome da i ostali pokusaji budu besplatni.
ironija najveca je sto svi zivimo u bih al jedan entitet ima besplatnu vantjelesnu oplodnju a drugi nema.
takodje sam cula da u trebinju ima udruzenje koje se bori protiv neplodnosti, i trenutno rade na besplatnoj 3 i 4 vantjelesnoj.
nadam se da ti ove informacije mogu nesto pomoci.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trebam vaše mišljenje
13.7.2010 10:04:40   
bebbe RR
Nisam  trudilica, ali evo, čitam vaša iskustva i naprosto ne mogu da vjerujem da u jednom entitetu jeste u drugom nije besplatno...
Pametna je ideja da se združite u udruženje, skupa najviše možete učiniti glede zakona, jer nije pošteno da pored osnovnog problema sa kojim se susrećete morate brinuti za još toliko stvari u vremenu kada je pravo na liječenje osnovno ljudsko pravo!!!!! Nadam se da će vam uspjeti i da ćete sve stići do svoga krajnjeg cilja!
Pozdrav i zagrljaji podrške svim našimm dragim trudilicaama!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trebam vaše mišljenje
13.7.2010 11:44:26   
smarija
evo da vam se i ja pridruzim,i da dodam svoje misljenje o neplodnosi i lijecenju steriliteta
naime kao sto se vidi ja sam iz Banja Luke i lijecim se kod dr.Sanje Sibincic i ona je jedini doktror kod nas specijalizovana za sterilitet (drugih nema)ali sam dosta godina potrosila uzalud trckarajuci od doktora do doktora,bila sam kod cetiri doktora koji su me godinama ispitivali ali nikakvih pomaka,tek se jedan od njih smilovao i uputio me dr.Sanji jer je sam rekao da mi moze pomoci neko ko je strucan za sterilitet.U braku sam 7,5 godina a kod dr.Sanje nekih 3 godine i tad krece prava borba.
Sto se tice postupaka koje sam do sad prosla bile su to samo inseminacije i to cetiri,druga je bila uspjesna ali je nazalost zavrsila spontanim pobacajem,zadnja je bas juce odradjena.Sto se tice cijena postupak inseminacije sa svim lijekovima kosta otprilike do 1000 KM,sve sama placam nista se ne moze refundirati, dzaba sto mm i ja imamo socijalno osiguranje.Kod nas je jedan postupak vantjelesne  besplatan,moje licno misljenje je da bi se trebalo vise poraditi na tome da se ima bar 2-3 postupka besplatna jer jako je puno parova koji imaju ovaj problem a nemaju sredstava za nove pokusaje u koliko im ne uspije prvi.
Cak postoji uslov kad se mogu predati papiri za vantjelesnu oplodnju,a to je minimum odradjene 3 inseminacije,ili jako los nalaz od muza ili zene do tad nista se ne moze predati odnosno nece odobriti taj postupak dok se ne ispune ti uslovi.
Dr.Sanja zaista je divna doktorica i ja sam sa njom prezadovoljna,nije materijalista sve sto se moze odraditi u drzavnoj bolnici sve nalaze prihvaca ne trazi samo da se kod nje rade nalazi sto je kod drugih doktora inace praksa,ali naravno mi smo samo njima dobar izvor zarade i nista druga.To je zalosno ali i istinito.
A sto se tice javnosti i da li je upoznata sa problemom zvani sterilitet mslim da je jako dobro upoznata, ali samo je to tema o kojoj niko ne prica, drzava ako je mozemo tako nazvati bi se trebala puno vise pobrinuti oko toga jer kod nas svaki drugi par ima taj problem a imamo samo jednu doktoricu za sterilitet.Ali to nije problem samo u Banja Luci vec i Sarajevu i ostalim gradovima.
E tako je to u Banja Luci.

< Poruku je uredio smarija -- 13.7.2010 11:48:42 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trebam vaše mišljenje
13.7.2010 12:31:35   
Starka
Mamana evo i da ja dam moj sud. Mislim da je doktor Mehmedbašić vrijedan spomena, prema meni se odnosio vrlo korektno. Mada se ja sad lječim u Hrvatskoj, jer finansiski to lakše mogu podnjeti. Postupci su znatno jeftiniji. A mislim takođe da je moj grad Mostar jedna velika rupa, gdje ne treba pokušati trošiti vrijeme.

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *