|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 18:50:24   
Anoniman
Da li se grlite, ljubite sa mužem pred vašim djetetom?  Ne mislim samo na poljubac u obraz, već na one duže, intimnije poljupce...
MM i ja smo primijetili da nas malena čudno gleda ako naši izlivi nježnosti traju duže... prosto nam je to postalo neugodno, pa smo odlučili to više ne raditi pred njom... (Dakle, govorim isključivo o grljenju i ljubljenu!!!)
Šta vi mislite o tome i kako vi postupate pred svojim djetetom?

P.S.: Nadam se da je tema na pravom mjestu : )

< Poruku je uredio pingpong -- 21.1.2010 18:51:14 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 18:54:43   
dana3
Pred bebom se cesto grlimo i ljubimo i naravno da je odmah tu jer smo prije primijetili da se boji toga pa se poceo zastitnicki ponasati prema meni i gurati tatu ako samo pridje meni na korak cak.Kako smo poceli da se, kako ti kazes duze ljubimo ili grlimo, sad samo gleda i pocne da se smije i onda nastavlja da se igra a isto nakon toga uzmemo ga izmedju nas i oboje ljubimo.
Vise ne obraca toliko paznju na to- toliko kao ranije, poceo je da to prihvata kao nesto sasvim normalno.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 19:01:16   
Dida79
Mislim da se mora djete navici da njegova mama nije samo njegova i da voli jos nekog a ne samo njega.
Nikada se nismo ustrucavali pred djecom kada se radi o poljubcu i zagrljaju sto je njima postalo sasvim normalno.Normalno im je i to da mama i tata leze zagrljeni i gledaju film.
Bas sam ne tako davno prisustvovala izljevu ljubomore kod 7godisnje djevojcice kada je njen tata posao da poljubi njezinu mamu.Ma zene da ste vi to samo vidjele ja sam ostalauser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 19:12:48   
sarayka
Sasvim normalno se ponasamo u granicama kulture naravno i več je navikla na to...nekad pridje da se mazi s nama user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 19:49:40   
Anoniman
Moja Esma ne pokazuje ljubomoru... Samo nas čudno gleda, pa nam fakat postane neugodno.  Naravno da smo maksimalno kulturni pred njom, ali nam i taj poljubac bude neugodan.
Kad MM dođe s posla, obavezno poljubi i nju i mene, ali ako me duže (po)ljubi, ona zbunjeno gleda, kao da se pita: Šta li to oni rade?!user posted image  (Il' k'o što je jedan dječak rekao: Vidi, ujedaju se!!!!)user posted image

(odgovor članu sarayka)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 20:46:00   
dana3
E bas zbog toga da ne misli sta li rade i da ne stvori neku krivu sliku o svemu tome.Djeca se moraju uciti na njeznost i da isto shvate da je to izmedju rodielja sasvim prirodno.Odrasla sam sa takvim roditeljima a i svekar i svekrva su bili takvi a i danas su.
Djeca gledaju sve jer se uce svemu, posmatraju, kopiraju.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 20:51:49   
Anoniman
Naravno, da je želim učiti da zna šta je nježnosti i da shvati da je normalno da ja poljubim nju i MM kad idem ili dolazim, a isto tako i on nas... jer želim da i ona stekne tu naviku kad odraste.
Al' mi nekako ofirno da se "cmačem" sa MM pred njom... znate kako blehne u nasuser posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 20:54:11   
Amrino
Ja mislim da bi sva djeca trebala odrastati gledajuci upravo to!
Nemoj misliti da te nesto kritikujem ili slicno...ali mislim da je mnogo bolje da pazite da se ne svadjate pred njom, ne budete ljuti jedno na drugo pred njom, ne kritikujete jedno drugo pred njom, omalovazavate...i bilo sta drugo negativno...a ljubite se do mile volje! Pa svako dijete treba da je okruzeno ljubavlju....
Gleda vas zbunjeno jer ne razumije sta radite...objaasnite joj...Ljubite i nju...Tako ce djeca rasti u jednoj zdravoj atmosferi i odmalena ce nauciti kako odnos izmedju dvoje ljudi treba da izgleda.
user posted image user posted image user posted image
I mi se ljubimo...Ranije je i on slicno reagovao a sada mu je postalo normalno....Pa i mi onda zgrabimo i njega i mazimo ga, gnjavimo...To je sreca!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 20:58:16   
Anoniman
Amrino, svaka ti je zlatna!!!
Naravno, da treba da odrasta okružena ljubavi.  MM i ja se nikad ni ne svađamo, pa nas malena nikad ni neće čuti da urlamo jedno na drugo ili da se vrijeđamo, ako Bog da. 
Odoh sad da se ljubim sa mužemuser posted image ... iako malena spava : )

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 21:08:09   
Anoniman
evo da se i ja ukljucim na ovu temu i ne bi zeljela da pametujem al bas sad pred novu godinu sam radila zavrsni rad iz psikologije bas na tu temu i o tome ima puno da se pise i cita to sto djeca pokazuju to je normalno psykolog Freud je podjelio te periode po djecijim uzrastima i fazama tako to djeca sto gledaju ona sada uce u periodu od 3-6 godina djeca dolaze u tu fazu gdje djecaci zele majku za sebe same i oca smatraju svojim rivalom to se zove oidipus kompleks a djevojcice suprotno zato je to sve normalno a i same mozete potraziti o tim ispitivanjima i procitati malo vise i normalno je da reaguju

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 23:49:20   
milenium
anoniman lako da je djeteu 3 godine.dalo bi mu se objasnit.ali kod mene je identično ko u anuške.ima godinu i 5mjeseci i gleda koda se pita šta je to?!user posted image  izgleda preplašeno.radi se o običnom poljupcu.onda kad vidimo da tako gleda zovnemo i njega i oboje ga poljubomo ja u jedan obraz tajo u drugiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 23:52:45   
tea lana
ja i moj muz se ne smijemo drzati za ruke Lana neda
ne smijemo se ni ljubiti jer je to Lanin muz
Mi ne slavimo godinjice Lana kaze da su to njihove godisnjice
Lana kaze on je nas zajednicki muz ali se ne smijete cokati ako budes ja cu te zapaliti i ti ces dimitiuser posted image user posted image
Sreca pa nam da da spavamo zajedno u krevetuuser posted image user posted image

< Poruku je uredio tea lana -- 21.1.2010 23:53:21 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 23:53:00   
Anoniman
ja se pitam dal ima neko da je vodio ljubav pred bebicom?
meni se to desilo par puta al bebica je tada imala 7-8 mjeseci
Strašno zar ne?user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 23:53:53   
tea lana
user posted image user posted image user posted image morbidno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
21.1.2010 23:56:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja se pitam dal ima neko da je vodio ljubav pred bebicom?
meni se to desilo par puta al bebica je tada imala 7-8 mjeseci
Strašno zar ne?user posted image user posted image user posted image  




Je li i to prema preporuci Freuda? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:02:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea lana

user posted image user posted image user posted image morbidno


misliš? a ja opet mislim da ima bezbroj ljudi koji su to uradili pred bebom
Ne mislim da je morbidno, teška mi je to riječ... mozda se jednostavno nismo mogli suzdrzati pa smo to učinili.... mozda nije ispravno al eto dešavalo mi se

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:02:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja se pitam dal ima neko da je vodio ljubav pred bebicom?
meni se to desilo par puta al bebica je tada imala 7-8 mjeseci
Strašno zar ne?user posted image user posted image user posted image  




Je li i to prema preporuci Freuda? user posted image



ne, nego prema preporuci mmuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:02:41   
sporty mamaa
Meni je smijesno sto je Nika jedno vrijeme htjela da se ljubi u usta, vidjela od nasuser posted image user posted image Al sad je valjda skuzila da je to samo za mamu i tatu, sad lijepo poljubi obraz, a kad se mi ljubimo obavezno dode izmedu nas i hoce da je u centru paznje...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:03:50   
milenium
ako si napaljena idi na temu ''durex prsten'' pa tamo ''odmori''.ovdje je rječ o nježnostima pred djecom i ne usmjeravaj temu u krivi tok.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:04:34   
tea lana
naravno da se niste mogli suzdrzati,joj koja glupost da ne kazem sra...e
Pa niste zivotinje da su vam nagoni na prvom mjestu ,ili ste jeste a nagon za razmnozavanjem je bio jaci.

Toliko o psihologiji

PS draga upisi ti ako ikako mozes taj fax ponovo da ga malo bolje svaris jer mislim da  pojedina znanja o nagonima kod ljudi i zivotinja nisi usvojila bas najbolje.

< Poruku je uredio tea lana -- 22.1.2010 0:05:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:04:36   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja se pitam dal ima neko da je vodio ljubav pred bebicom?
meni se to desilo par puta al bebica je tada imala 7-8 mjeseci
Strašno zar ne?user posted image user posted image user posted image  


Pa jeste li se barem sakrili pod deku ili slicno.... Ili tek takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:06:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

ako si napaljena idi na temu ''durex prsten'' pa tamo ''odmori''.ovdje je rječ o nježnostima pred djecom i ne usmjeravaj temu u krivi tok.


ja sam samo napisala šta mi se desilo par puta, čemu takav postuser posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:06:50   
Anoniman
    Fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mozda je gospoda vec pocela djetetu slikovito da objasnjava kako jadnice dodje na ovaj svijet. Ili je pak prakticno isprobavala Freudove teorije user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:08:32   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja se pitam dal ima neko da je vodio ljubav pred bebicom?
meni se to desilo par puta al bebica je tada imala 7-8 mjeseci
Strašno zar ne?user posted image user posted image user posted image  


Pa jeste li se barem sakrili pod deku ili slicno.... Ili tek takouser posted image



jesu ganat...bjež ba samo nas zeza.

uglavnom odgovor na tvoje pitanje nisma vala niti ću a napravih dvoje dijece..hvala Bogu 150 m2 pa smo imali gdje.

A što se tiče nježnosti, mi se poljubimo pred djecom i naravno starija je sada u fazi kada smatr da to nemsijemo raditi, no dali smo joj do znanja da je to ljubav i da mi volimo i nju te da je to lijepo i fino kada se mama i babo ( tata) vole. Ona ponekad zna i plakati, ali mi je utješimo uključimo je u naše nježnosti i ona tada zna da je to fino i da mi imamo prava na to.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trenuci nježnosti pred bebom/djetetom
22.1.2010 0:08:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja se pitam dal ima neko da je vodio ljubav pred bebicom?
meni se to desilo par puta al bebica je tada imala 7-8 mjeseci
Strašno zar ne?user posted image user posted image user posted image  


Pa jeste li se barem sakrili pod deku ili slicno.... Ili tek takouser posted image



naravno bili smo pokriveni al mislim da smo se u činu i otkrili malouser posted image
Tea lana ne budi zločasta, zašto se nikad niko od nas ne moze izraziti da ga neko ne naruzi ko malo dijete
Al ajd to ti je Balkan

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *