|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U kakvom ste odnosu sa roditeljima
3.5.2015 18:31:11   
Anoniman
Mame kakav je vaš odnos sa mamom i tatom,moj katastrofa pošto oni ugađaju mlađoj sestri i uvijek nju žale.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 9:14:45   
Finepex

Zasto? Zar ne mozete pronaci zajednicki jezik?

Mozda ti se cini da vise paze na nju? Ipak, ona je mladja, pa i time, drze je kao "porcelansku" figuru, nemoj da se razbije, nemoj ovo nemoj ono, mozda u tebe imaju dovoljno povjerenja, pa tebi ne pridaju toliko "paznje" koliko mladjoj sestri, prema kojoj ustvari vise osjecaju strah nego bilo sta drugo. To nema veze s ljubavi. user posted image

I s tims to je mladja, vise ce nju zaliti. Od tebe, kao starije sestre se ocekuje malo vise..user posted image

Moj odnos je hvala Bogu dobar. Iako su prema meni bili "osjetljiviji" nego prema bratu, sve ok..cak me nervirao "nevidljivi lanac".

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 9:21:05 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 9:50:23   
Blue rose RR
Moje je da pazim na svoje roditelje, da im budem uvijek pri ruci, da ih ne brinem ... i da ne gledam "kako oni" i "šta oni" i "kome oni" ... oni su moji roditelji koji su me donijeli na ovaj svijet, brinuli o meni ... i moja je dužnost da brinem o njima.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 10:15:05   
veeseelaa
imam divan odnos sa mamom
ko god nas poznaje , divi se našoj bliskosti
svaki dan se vidjamo, čujemo po više puta, zajedno smo za svaki praznik, skoro da svaki put i ljetujemo zajedno
u biti sve što planiram mama je u mojim planovima

mm poštuje moju mamu i zaista je simpatiše, kao i ona njega, i tu nema nikakvih problema

imala sam i divan odnos sa ocem, sad kad sjednem i razmišljam dal sam ikada nekim gestom bila "loša" prema njemu , zaista se ne mogu sjetiti
i tako mu bude drago zbog te cinjenice...


inače nisam baš sa simaptijama naklonjena onima koji nemaju dobar odnos s roditeljima.... no svakako uvijek se može reći da možda nije do njih lično al ipak dijete je dijete, tu nema dileme, treba da voli, cijeni, poštuje i pomaže svoje roditelji i tačka!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 10:23:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Moje je da pazim na svoje roditelje, da im budem uvijek pri ruci, da ih ne brinem ... i da ne gledam "kako oni" i "šta oni" i "kome oni" ... oni su moji roditelji koji su me donijeli na ovaj svijet, brinuli o meni ... i moja je dužnost da brinem o njima.



Isto.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 10:29:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mame kakav je vaš odnos sa mamom i tatom,moj katastrofa pošto oni ugađaju mlađoj sestri i uvijek nju žale.


Moj odnos sa mojom majkom koju jedino imama kao živuću je divan...
I sve da ti napišem kako je to kod nas tebi ništa ne znači niti će ti pomoći...
ali ono što mene u ovom postu zaintrigiralo je tvoj odnos sa mlađom sestrom...
jer ja isto mlađu imam...
i ne mogu da se otrgenm dojmu da si ljubomorna na rođenu mlađu sestru koju zaboga zbog nečega treba žalitiuser posted image
ja se nadam da ti je zdrava i da sa njom odnos prisan imaš...kani se ljubomore i mjerenja ....život ti je dao sestru cijeni touser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 10:45:18   
Anoniman
Mama nisam ljubomorna niti sam bila ikada nego njih žalim evo napisat ću vam par sitnica ona je udata i rade oboje a uz to još traže od roditelja i oni daju,nek daju ali kasnije se žale kako nemaju kada ih upitaš kad su prije potrošili nađu sto razlga di što ja znam koliko borave u kući da nemogu toliko potrošiti. Meni netreba ništa ja imam hvala Bogu ali mi je žao što ih vrti oko malog prsta a ima tu još toga da vam i nepišem. Ja kada nešto kažem uvik nevaljam a započmu temu prvi.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 10:46:24   
anitaa
Odnos između mene (također i mog brata) i mojih roditelja je onakav kakav bih poželjela da bude između mm, mene i s druge strane moje djevojčice i ove bebice koju čekamo...ni manje ni više, ali ko zna šta život nosi...baš smo vezani, nekako srčano, južnjački, što s neke strane je malo otegotno, jedva odoh nekih 130 km daleko od njih ...i evo gledajući ovu svoju curicu, nekad se čovjek umori, poželi sebe staviti na prvo mjesto, ali ništa to nije uzalud, jer plodovi nježnjosti, ljubavi i pažnje koju joj pružamo iz dana iz dan nas sve više i više oduševljavaju, i sigurna sam da će biti predivna starija seka...sory, malo sam u svom filmu , ma zovni seku danas na kolač, u šoping, život je jedan, volite se i uživajte, pustite te nebitne sitnice...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:03:20   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mama nisam ljubomorna niti sam bila ikada nego njih žalim evo napisat ću vam par sitnica ona je udata i rade oboje a uz to još traže od roditelja i oni daju,nek daju ali kasnije se žale kako nemaju kada ih upitaš kad su prije potrošili nađu sto razlga di što ja znam koliko borave u kući da nemogu toliko potrošiti. Meni netreba ništa ja imam hvala Bogu ali mi je žao što ih vrti oko malog prsta a ima tu još toga da vam i nepišem. Ja kada nešto kažem uvik nevaljam a započmu temu prvi.

ne znam sta da ti kazem, poceti cu od odnosa svoje svekrve prema njezinoj mladjoj djeci, mladja djeca uvijek ostaju "nesigurna", "nezasticena", da im je o 25-30 godina. i uvijek, kao roditelj ma da je plata 5000eura , roditelji ce "dati" steka. jednostavno, to je roditelj. Boga pitaj kakvi cemo mi biti.

Radis li ti? Uzivaj u zivotu, pozovi seku vani. Vjeruj mi, nekada ce ti biti zao kakvo si misljenje imala.



_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:04:31   
Finepex
I da ima desetero djece, roditelj ce je pogurati. Too je tako kod svakoga. user posted image Zbog toga tu ejste porodica. Ako ence dobiti od porodice, od koga ce? Komsije?user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:09:51   
Anoniman
Nema dice nikako a rade i ona i muž joj.

(odgovor članu Finepex)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:12:52   
veeseelaa
ma roditelji svu djecu vole jednako, vjerujem
al vjerovatno su slabiji na neke iz različitih razloga, jer su možda bolesna, nesnalažljiva , nisu pozitivci itd


recimo moja mama sve će meni reći u facu i naružiti me za neki moj postupak, dok mom bratu sve nešto okolo, on je baš emotivac pa onda pazi na koji način da ga iskritikuje user posted image
a meni to bude šega pa ih onda zezam user posted image
mada vjerujem da ima djece koja žele i iskorištavaju svoje roditelje, imam milion primjera oko sebe, e sad dal to rade oni u zanju il neznanju
ovi nezaposleni stalno traže lovu, pa se onda ožene il udaju , pa nemaju, pa ih roditelji faktički izdržavaju
pa ako se negdje i zaposle, daj im čuvaj djecu, itd

treba imati granicu u svemu, al npr nezahvalno se miješati u odnose roditelja sa drugom djecom, jer iako možda imaš najbolju namjeru ispašće da ljubomorišeš

možeš im fino negdje, kad su baš ok s raspoloženjem , reći svoja gledišta i tu stavi tačku, na njima je za dalje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:14:26   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Finepex

I da ima desetero djece, roditelj ce je pogurati. Too je tako kod svakoga. user posted image Zbog toga tu ejste porodica. Ako ence dobiti od porodice, od koga ce? Komsije?user posted image



ama jeste, al sve treba da ima svoje granice
ne volim kad se djeca natakare pa sišu finansijski roditelji

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:16:28   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mame kakav je vaš odnos sa mamom i tatom,moj katastrofa pošto oni ugađaju mlađoj sestri i uvijek nju žale.


volim ih najvise na svijetu vole i oni mene , moji roditeleji takodje ugadjau i pomazu mom bratu meni drago srce mi ko kuca evo vidim brat renovira stan starci pomazu meni srce ko kuca jer ce mu biti lijepo i njemu i njegovoj djeci , mislim da roditelji vole podjedanko samo pomazu tamo gdje pomoc vise potrebna i kako ej potrebna . NE treba biti na kraj srca i gledati sve , meni kad bi neko rekao da volim vise jednog nego drugog sina bila bih jako ljuta .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:23:11   
Anoniman
Meni nebi bilo žao što daju da nerade,nago rade oboje oboje rade i opet daj.

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:23:22   
veeseelaa
mislim da roditelji vole podjedanko samo pomazu tamo gdje pomoc vise potrebna i kako ej potrebna


ma da, al moramo priznati da je i caru poklon drag
ja ne bi lično stalno ulagala samo u jedno dijete pod izlikom ono nema a drugo ima
nema veze , svak volim da mu se pokloni i da se na njega skrene pozornost user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:23:57   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Meni nebi bilo žao što daju da nerade,nago rade oboje oboje rade i opet daj.



pa šta im je, kockaju li?? kako da nemaju??
umjesto oni da roditelje zakite

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:36:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Meni nebi bilo žao što daju da nerade,nago rade oboje oboje rade i opet daj.

A što je tebi žao...jel se roditelji tebi žale na ovo stanje?
ja te ne shvatam nikakouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 11:44:23   
Anoniman
Žale se kako nemaju a kada upitaš pa diste potrošili ovako onako traže izlike a mama i tata imaju oko 1500Km primanja pa eto sada vi obrazložite da li se to može potrošiti u mjesec dana,a sestra voli noćni život heh i živit u raskoši. Ja reknem pa nemojte davat čuvajte ih kažu nedaju oni nego troše i da im nemože zaleć.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:19:30   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Žale se kako nemaju a kada upitaš pa diste potrošili ovako onako traže izlike a mama i tata imaju oko 1500Km primanja pa eto sada vi obrazložite da li se to može potrošiti u mjesec dana,a sestra voli noćni život heh i živit u raskoši. Ja reknem pa nemojte davat čuvajte ih kažu nedaju oni nego troše i da im nemože zaleć.


Onda vi to porodicno protabirite malo.
Kako, sta, ja ne kontam sta zelis reci, krivo ti na roditelje ili krivo ti na sestru ?
To su vase porodicne stvari.
Sta mi mozemo pomoci time ako navedemo kako je stanje kad nas licno.

Duzni smo i obavezno roditelje cijeniti, postovati, gledati, pomagati, nasi su i mi njihovi pa kakvi god da su/smo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:31:25   
EEDITH
e ovo je već previše i za forum user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:36:33   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Žale se kako nemaju a kada upitaš pa diste potrošili ovako onako traže izlike a mama i tata imaju oko 1500Km primanja pa eto sada vi obrazložite da li se to može potrošiti u mjesec dana,a sestra voli noćni život heh i živit u raskoši. Ja reknem pa nemojte davat čuvajte ih kažu nedaju oni nego troše i da im nemože zaleć.

Onda ih sastavi i reci ko se zali, i sta je problem. user posted image Malo mi je to glupo, daju, prigovaraju, i zale se. Pa sto to ne kazu onoj sto daju? I taj nocni zivot, zivot u raskosi, sve je to rezultat odgoja. user posted image sastavi ih reci da vise ne mozes slusati zalopojke i tacka.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:37:47   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Žale se kako nemaju a kada upitaš pa diste potrošili ovako onako traže izlike a mama i tata imaju oko 1500Km primanja pa eto sada vi obrazložite da li se to može potrošiti u mjesec dana,a sestra voli noćni život heh i živit u raskoši. Ja reknem pa nemojte davat čuvajte ih kažu nedaju oni nego troše i da im nemože zaleć.


Onda vi to porodicno protabirite malo.
Kako, sta, ja ne kontam sta zelis reci, krivo ti na roditelje ili krivo ti na sestru ?
To su vase porodicne stvari.
Sta mi mozemo pomoci time ako navedemo kako je stanje kad nas licno.

Duzni smo i obavezno roditelje cijeniti, postovati, gledati, pomagati, nasi su i mi njihovi pa kakvi god da su/smo.

Koliko sam ja skontala njoj roditelji pune glavu problemima, a maloj daju povoda za necim sto ne moze ni sama sebi priustiti,user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:39:42   
Finepex
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim da roditelji vole podjedanko samo pomazu tamo gdje pomoc vise potrebna i kako ej potrebna


ma da, al moramo priznati da je i caru poklon drag
ja ne bi lično stalno ulagala samo u jedno dijete pod izlikom ono nema a drugo ima
nema veze , svak volim da mu se pokloni i da se na njega skrene pozornost user posted image

Poklonu se ne prigoara. user posted image Kod njenih je specificna situacija. Maloj nece nista reci. Sutnja znaci podrzavanje, pogotovo finansiranje. Njoj pune glavu. Doce u situaciju,bit ce strah dati pare, da mama nebi dala maloj.user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 12:40:41 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:51:20   
muaaa
Ja u odlicnim kakvim treba i da budem, jel?

Koliko bratu daju,i kad mu daju ne ulazim, niti mi pada na pamet....neka daju,svoje daju....toliko od mene

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *