|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 12:10:44   
marija_sa
Drage moje, ja sam vas dugogodisnji clan koji se jos uvijek bori za potopmstvo.
Iza mene je jedan neuspjesan postupak IVF-a u Mariboru,i hiljade i hiljade maraka potrosenih na kojekakve stimulacije i tablete kod skoro svih nasih ginekologa.Ocito se sa mojim PCOS niko kod nas ne zna da bori.
U septembru bih trebala na IVF kod dr. Sanje sa kojom nisam niti malo zadovoljna!!!Prevelika guzva,malo vremena za dogovor oko terapije,sve je sablonski i tamo smo samo broj!!!Zelim da vantjelesnu radim tamo gdje ja mislim da ce mi biti bolje i da imam pravo izbora!!!Moj poslodavac placa doprinose za mene i zelim da biram ljekara....

Ne zelim da neko misli da kradem ideju,jer mi je dugo u glavi ali su me neke cure podstakle da otvorim temu sa
PRIJEDLOGOM:Osnivanje Udruzenja u BL po uzoru na Trebinje i Zvornik (kako su vec cure na temi:dr Sanja Sibincic predlagale).
Hajde da se malo organizujemo i da ova ideja ne ostane u vazduhu jer nam svima treba podrska,utjeha,prijateljski razgovor a ko ce to bolje da uradi nego mi koje smo u istim problemima.

< Poruku je uredio marija_sa -- 17.5.2012 12:13:03 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 12:19:28   
Visnja RR
marija_sa nadam se da ces uspijeti ostvariti svoje ciljeve ... vjerujem da ces i ovdje naci dosta istomisljenica i da ce vase Udruzenje zaivjeti i dati zeljene rezultate...
Sretno!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 12:35:39   
sos15
marija_sa

Pozdravljam tvoj prijedlog. Kao što sam pisala na temi dr Sanja Sibinčić ja smatram da bi se trebalo udružiti i boriti se zajedno. Nemam ništa protiv dr Sanje, niti protiv Fonda, ali smatram da trebamo imati pravo izbora. Uostalom, u svemu tome ima i naše krivice, ako ne pošaljemo zajedničku poruku institucijama koje odlučuju o našim slučajevima znači da smo zadovoljni postojećim i nema ni razloga da se nešto mijenja. Ako se mi nećemo boriti za sebe, neće niko drugi. Znam da je teško izaći u javnost i progovoriti o svom problemu, ja se još uvijek rasplačem svaki put kad pričam o ovome, ali sigurna sam da se može nešto napraviti.
Svaki početak je težak. Nadam se da će se još kandidata javiti na ovoj temi, pa da dogovorimo neko druženje gdje bi iznijeli svoje mišljenje i pokušali nešto zajedno osmisliti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 13:22:01   
Buba@
Bravo za temu i ideju, napokon da vise ne uzurpiramo pacijentice dr. Sanje. Ja sam za da trazimo mogucnost izbora klinike, makar od par ponudjenim, i mislim da imamo velike sanse da zajedno u tome i uspijemo

_____________________________

Ako sad nisi ti, nikad to neces ni biti, nije sve u svoje vreme, vec je sve u tvoje vreme.

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 14:36:09   
marija_sa
Drage moje,
hvala na brzim odgovorima i javljanjima.Nadam se da ce nas biti sve vise i vise i da cemo nekako da se izborimo.
Nemam ni ja nista protiv dr Sanje (nista previse).Svi smo ljudi koji rade i grijese.Moje misljenje je da je,bez obzira dali ce moj postupak u 9.mj da uspije ili ne, nepravedno i nekorektno od strane drzave da nas sili da idemo samo u jednu kliniku.Sve mi znamo kako i zasto je tako.
Meni licno ona nema pristup prema koji bih ja zeljela,nema vremena da cuje moj problem,da mi se posveti,mojim nalazima,haoticnim hormonima i sl.Najlakse je staviti nas u postupak za koji je svjesna da nema sansu da uspije.
Nije mi namjera da pricam protiv nje ili da je pljujem.Zelim samo da imam pravo izbora na ljekara.Zelim da mogu da biram kod koga cu da idem i ko ce da me lijeci.Kao da je to nemoguce?!
Sta je sa curama ciji muzevi imaju problem, ko o njima moze da vodi racuna?!

Mozda vam se cini da sam puna gorcine,mozda i jesam ali sve zato sto nemamo pravo da biramo, a samim tim nemamo ni sansu da budemo majke

(odgovor članu Buba@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 14:40:39   
ms_do
Cure, da li planirate samo clanove iz B.Luke ili i ja mogu da se pridruzim (iz Doboja sam)? Kako god se odlucite, ideja je odlicna i ja vas podrzavam. Monopol nikome ne donosi dobro, ni pacijentima a ni samoj MedicoS klinici. Bilo bi super da i na Paprikovcu ima odjeljenje za MPO, ali i da nam se omoguci izbor izmedju par klinika. Super je sto Fond pokriva troskove bilo gdje (uzimajuci u obzir ekonomsku situaciju) a opet, trebalo bi malo prosiriti listu. Za to se mozemo izboriti samo mi, jer i same znate da iskljucivo parovi sa ovim problemima razumiju situaciju!
Ja imam iza sebe nekoliko inseminacija i neuspjelu VTO (nista nisam radila preko Fonda).
Srecno!

(odgovor članu Buba@)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 14:47:04   
sos15
Pod Banja Lukom se smatra i okolina! Ni ja nisam iz BL, ali bitno je da se udružimo i izborimo za naša prava!

(odgovor članu ms_do)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 15:22:45   
marija_sa
Sve ste cure dobro dosle.....

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 15:33:37   
bosss
racunajte i na mene sto se tice udruzenja rado cu vam se pridruziti, ima puno stvari koje se trebaju pokrenuti i izmjeniti mislim da bi bio red i da se urgira da sa 2 podignu na 5 postupaka kao sto je u okolnim drzavama, ili da se bar menopur nekako stavi na pozitivnu listu.

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 15:40:23   
sos15
Boss,

nadala sam se da ćeš nam se pridružiti! Ne sumnjam da će biti još kandidata!

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 18:02:50   
Buba@
Sad treba samo smisliti adekvatan plan i strategiju napadanja

_____________________________

Ako sad nisi ti, nikad to neces ni biti, nije sve u svoje vreme, vec je sve u tvoje vreme.

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 18:14:21   
Leva
Iskreno se nadam da cete se uspjeti udruziti i osnovati udruzenje! Ukoliko vam mogu pomoci nekako javite se na neplodnost@djeca.org U okviru udruzenja DjeCa vodim projekat neplodnost i registrovani smo na drzavnom nivou tako da ako ne uspijete organizovati nista samostalno mozete se prikljuciti nama kao banjalucka ispostava. Puno pozz

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Buba@)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 20:16:32   
ttatjana
Pozdravljam ideju i posticaj da se nešto napravi.
Ja nisam samo da nam se omogući izbor ljekara ili klinike, već da nam omoguće i da uradimo više postupaka VTO. Mislim da je dva jako malo, dok negdje (SLO) finansiraju i do 6 postupaka, njihove žene nemoraju brinit da li će im postupak uspjeti ili ne, kad imaju pravo na 6. Pa nije čudo da one ulaze u postupak mnogo opuštenije. A kod nas briga ko će ti uraditi, usluga tako tako, pa još kako sve to isfinansirati.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Udruzenje BL i okolina
17.5.2012 20:59:43   
tea 80
Marija_sa,evo i mene,pridružujem se ideji za osnivanje našeg Udruženja tj.BL i okolina.
Moramo se organizovati i tražiti od vlasti da se nešto promijeni po pitanju rješavanja steriliteta,slažem
se da je malo dva pokušaja preko Fonda a isto tako se slažem za to da imamo par klinika na raspolaganju a ne samo Mediko-s.
Nemam ja ništa protiv dr.Sanje ali mislim da ona treba biti fer i reći kada je muški sterilitet u pitanju da ne može pomoći da džaba
ne ulazimo u postupak.Ja sam iskoristila ta dva pokušaja ali nisam uspjela i sada razmišljam da podignem kredit i idem negdje van RS.
Lijep pozdrav svim forumašicama i nadam se da ćemo uspjeti doći do željenog cilja.

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Udruzenje BL i okolina
18.5.2012 8:56:11   
marija_sa
Jutro drage moje!Veseli me to sto se za par sati javilo vas toliko.Plan i strategiju treba imati ali prvo nam predstoji osnivanje.Preuzecu na sebe obavezu da provjerim sta nam sve treba za osnivanje.Molim one cure koje imaju vremena i zelje da ucestvuju da se javi na pp

(odgovor članu tea 80)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Udruzenje BL i okolina
18.5.2012 13:28:01   
Buba@
Svaka cast marija, samo da nam ovo ne ostane na pustoj prici i zeljama. Smatram da se preko udruzenja moze dosta uticati na promjenu trenutnog stanja, a koje se nas itekako tice.

_____________________________

Ako sad nisi ti, nikad to neces ni biti, nije sve u svoje vreme, vec je sve u tvoje vreme.

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Udruzenje BL i okolina
18.5.2012 14:50:40   
marija_sa
Drage moje, ja sam vec nasla koja je procedura potrebna da se odradi da se registrujemo......Trebalo bi nam jos clanova pa zato vas molim da se jos aktivirate.....

(odgovor članu Buba@)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Udruzenje BL i okolina
18.5.2012 15:17:15   
marija_sa
Nova informacija:
Korake za registraciju imam pa molim sve ozboljno zainteresovane djevojke da me kontaktiraju na mail ango2405@gmail.com radi dogovora i zakazivanja kafice.......radne naravnouser posted image

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Udruzenje BL i okolina
19.5.2012 23:21:32   
beka80
Ženice moje čestitam vam na brzini kojom se organizujete. Ja sam iz I. Sarajeva, a iza sebe imam 4 neuspele VTO. Od te 4 prva je bila u Mediko-s-u. Nisam zadovoljna ovom klinikom i zato više nisam išla tamo i pored mogućnosti da idem besplatno u drugi pokušaj. Nakon 4 vto u BIH sigurna sam da je inostranstvo jedino rešenje za mene. Znam da u I Sarajevu ima još ovakvih slučajeva, pa se pitam dali i mi treba da organizujemo udruženje. I naravno zdravom logikom dolazim do zaključka da smo zajedno jači. Zašto bi smo imali udruženja iz BL, Trebinja, Zvornika... kada nas sve muči isti problem. Mislim da treba osnovati udruženje Republike Srpske pa da se svi lepo uključimo.

_____________________________

Peta će biti uspešna.

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Udruzenje BL i okolina
21.5.2012 9:33:27   
marija_sa
Vidjecemo koje nam mogucnosti ostavlja Zakon.....A tebi zelim puno srece i da iduci put imas vise srece u postupku

(odgovor članu beka80)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Udruzenje BL i okolina
22.5.2012 8:47:23   
marija_sa
Ocito je da nema dovoljno zainteresovanh da bi se ova ideja sprovela u djelo..........Zalosno je tako.........Ne zelite sebi bolje?

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Udruzenje BL i okolina
22.5.2012 9:08:34   
veeseelaa
mah sve ti to ostane na priči, žene koje se bore za user posted image trebale bi ustati i dati svoj doprinos u registraciji Udruženja a i daljim strategijama istog...

marija_sa registrirati Udruženje ti i nije problem, problem je šta dalje?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Udruzenje BL i okolina
22.5.2012 12:49:02   
marija_sa
Problem je sto je samo par cura zainteresovano za borbu.....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Udruzenje BL i okolina
11.6.2012 14:52:32   
bakterija
marija_sa sta se desava sa idejom za osnivanjem udruzenja?
user posted image

(odgovor članu marija_sa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Udruzenje BL i okolina
20.6.2012 11:37:16   
Leva
Nista neuobicajeno... Ideja za pokretanje udruzenja je dosta stara i o njoj se u par navrata pisalo na RR. Problem je sto postoji jako mala sansa da nadjes dovoljno osoba koje su spremne na angazman i javno djelovanje. Svi se boje toga da im se ime i prezime negdje ne pojave i da ne sazna komsiluk. A sama ne mozes ama bas nista. Od ostalih mozes ocekivati da te tapsu po ramenu uz koju opasku kako radis pravu stvar, mozda neku simbolicnu uplatu a vecina ce se ponuditi da ti skuplja potpise za peticiju.
Da bi Udruzenje moglo djelovati moras imati Predjesdika-cu udruzenja tj. direktora, osobu koja ce ga pravno zastupati i Nadzorni odbor ako mislite ganjati donacije. NO se mora sastojati od najmanje 3 clana. Ako imas 5 osoba na raspolaganju mozes poceti sa registracijom a neke od stvari ce se mozda popraviti sa godinama.

< Poruku je uredio Leva -- 20.6.2012 11:39:33 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu bakterija)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *